Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Notifikace na nově založené cache mi chodí o den (i více) později

premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 altairteam

altairteam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2018 - 21:08

Ahoj,
mám takový menší problém. Omlouvám se, jestli se to tu už řešilo, ale já už si nevím rady. Nedávno jsem si koupil prémium, nastavil notifikace a čekal. Bum... email New Multi-cache has been published. Tak si ji rozkliknu a zjistil jsem, že vyšla už 5 dní zpět. Zkusil jsem tedy změnit e-mail. Na novém e-mailu mi přišlo upozornění na novou kešku až den po tom, co byla publikovaná. Notofikace mám nastavené nejspíše dobře.
Díky všem za rady!


  • 0

#2 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2018 - 21:49

A podle ceho vis, ze vysla 5 dni zpet?
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2018 - 22:11

Člověče a náhodou nepleteš si datum založení a datum publikace? To je jediné, co mě napadá, jako možné řešení.


  • 2

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 187 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 6:15

Možná by chtělo napsat, že datum založení je většinou datum, kdy člověk založí listing. Datum publikace zjistíš podle publikačního logu reviewera. Podívej se na ten log. Občas tam RW píší i hodinu.

Zkontroluj si ten log a pokud ti nebude souhlasit datum a čas notifikace s datem a časem tohoto logu, tak teprve bude něco v nepořádku.

Pokud jen nesouhlasí "datum založení" keše, tak se nic neděje. Do této kolonky si můžeš napsat i to, že keš vznikla ještě před založením geocachingu :-).


  • 1

#5 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 6:57

Což je škoda, že si tam lidi dávají datum jaké chcou a většinou je to datum vytvoření GC kódu, což nikoho nezajímá. A geoget v PQ hledá podle těchto dat.
Mám vytvořené PQ generované jednou týdně s keškama vytvořenýma poslední měsíc. Stačí aby někdo pracoval na listingu déle a přitom neupravil datum založení keše a už tuto keš nebudu mít v geogetu zachycenou.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 6:59

To ale preci neni vubec otazka Geogetu, ale toho, ze PQ nejde udelat podle data publikace, ne?


  • 0

#7 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 7:30

Geoget za to samozřejmě nemůže. Spíše jsem čekal že GS jak překopával svoje kódy stránek, že se podívá i na toto, ale nic se nestalo. Vyloženě chyba to není, jen je to zbytečný údaj, který by po nějaké té změně mohl být i užitečný.
  • 1

#8 altairteam

altairteam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 9:57

No a další věcí je, že na keš, která vznikla zhruba 5km od domácích souřadnic, nepřišla žádná notifikace :/


  • 0

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 187 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 10:07

Zatím nevím, jestli jsi zkontroloval to, co mohla být první možná věc, proč se ti zdá, že chodí notifikace pozdě.

  1. Zkontroloval jsi, jestli ten čas do doby, než ti dorazí mail bereš od toho data publikace z logu reviewera?
  2. Máš na druh keše, který vznikl udělanou notifikaci? Máš správně uvedené domovské souřadnice v těch notifikacích?
  3. Pokud body 1 a 2 sedí, pak je ještě možnost, že je problém někde v mailové komunikaci - co používáš za mail? Některé freemaily tu měly problémy (ale většinou takové, že se spíš email nedoručil vůbec kvůli různým blacklistům). Nejjistější je používat asi gmail. I když i ten mi nedávno taky označil za spam fakturu z vodárny.

  • 0

#10 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 11:16

No a další věcí je, že na keš, která vznikla zhruba 5km od domácích souřadnic, nepřišla žádná notifikace :/

 

To je možné, ale všichni čekají na tvou odpověď k tomu, co ti zde napsali.

Nepleteš si datum publikace a datum založení listingu? Můžeš na to odpovědět?


  • 0

#11 altairteam

altairteam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 11:22

Omlouvám se, že jsem neodpověděl. Ano, teď mi chodí zpráva se správným datem publikace listingu. Ale to až po změně mailu. Před tím, než jsem změnil mail, tak mi notifikace buď vůbec nepřišla a nebo přišla pozdě. Změnil jsem mail na seznam a mail mi přišel dobře a včas. Teď už jen to, jestli mi budou chodit notifikace na všechny krabky. Protože před změnou mailu mi přišly asi jen 2 notifikace a při tom jich v okolí vzniklo více.


  • 0

#12 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 11:40

Pokud si pomatuji dobře, tak notifikace se v profilu nastavují na každý druh keše zvlášť.

Já měl také tento problém. Ale mě to nechodilo na Seznam a po změně na gmail to je již v poho.


  • 0

#13 altairteam

altairteam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 11:45

Pokud si pomatuji dobře, tak notifikace se v profilu nastavují na každý druh keše zvlášť.

Já měl také tento problém. Ale mě to nechodilo na Seznam a po změně na gmail to je již v poho.

Mám nastavené na každou cache.


  • 0

#14 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 13:51

Seznam (všechny jeho freemailové domény), Centrum (a možná ještě další) jsou z hlediska doručování notifikací GS velmi nespolehlivé. Z masových freemailů lze doporučit Gmail. Taky se mi kdysi nechtělo zakládat další mailovou adresu, ale nelze to než vřele doporučit...


  • 1

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 15:22

Nutno poznamenat, ze jsou nespolehlive nejen na maily od GS!

Staci, abys posilal nejake vetsi mnozstvi podobnych mailu, a uz te povvazuji za rozesilace spamu. A to se ti, pokud mas hodne klientu a posilas nejake automatizovane maily, stane hned.


  • 3

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2018 - 19:08

Já jsem změnil mail z centra na seznam a maily o keších mi chodí. Notifikace ne, žádné nemám. Gmail by to chtělo, ale nechci zakládat další nebo to míchat do toho, co mám pro android (vím, že by to šlo filtrovat, aby mi to neposílalo upozornění kvákáním na každý mail, ale nechce se mi do toho). Pokud budou problémy, gmail založím.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:premium

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama