Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#441 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 9:03

... Za pár týdnů či měsíců máš své okolí tak čistý jak slovo boží. ...

 

Nesouhlasím, když jsem začínal streak (mám 370 dní v kuse), tak jsem měl do 25km od baráku cca 20 neodlovených keší a když jsem končil, tak víc jak 150. Bylo to tím, že jsem si ty blízké šetřil. :) Ten rok byl docela dlouhý a byly momenty (letní tábor, vánoce) kdy to byl opravdu boj, ale většinou jsem dokázal kritické dny vyřešit tak, že jsem si pro keš zajel před půlnocí, chvíli počkal a rovnou si ulovil po půlnoci další den. Toto podle mě přesně spadá do definice, že na geocachingu je krásné to, že si v něm může každý najít to co ho baví.


  • 2

#442 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 9:54

Třeba švindlovat.


  • 1

#443 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 10:34

Nesouhlasím, když jsem začínal streak (mám 370 dní v kuse), tak jsem měl do 25km od baráku cca 20 neodlovených keší a když jsem končil, tak víc jak 150. Bylo to tím, že jsem si ty blízké šetřil. :) Ten rok byl docela dlouhý a byly momenty (letní tábor, vánoce) kdy to byl opravdu boj, ale většinou jsem dokázal kritické dny vyřešit tak, že jsem si pro keš zajel před půlnocí, chvíli počkal a rovnou si ulovil po půlnoci další den. Toto podle mě přesně spadá do definice, že na geocachingu je krásné to, že si v něm může každý najít to co ho baví.

Jen bych doplnil ze na tomhle je zajimavy jeste jak se to vyviji v case. Delal jsem to kdysi presne takhle, nocni vyjezdy pres pulnoc. Tenkrat OK, dnes by me to nebavilo z delam zas jiny kraviny ktery bych nedelal tenkrat. Taky jsem driv po vecerech nechlastal, abych byl priravenej kdykoliv jet na FTF. Dnes to neresim, na FTF jedu v podstate jen na takovy ktery na me v pohode pocka a nemusim nikam spechat. Furt se to nekam posouva.


  • 2

#444 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 16:18

Dvě novinky GC7XMMQ a GC7Y1Z4
  • 0

#445 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 17:47

... tak jsem měl do 25km od baráku cca 20 neodlovených keší a když jsem končil, tak víc jak 150. Bylo to tím, že jsem si ty blízké šetřil. :) ...

 

Jo zrovna ty patříš mezi ty "šťastnější", co do zaměstnání dojíždí trochu dále vlastním povozem a ne MHD. Znám to. V mém případě přes 100 km a na cestě je Brno - nevyčerpatelná studnice keší  B)


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#446 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 20:28

Další novinka GC7V0WX
  • 0

#447 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 20:56

Přijde mi to všechno bez nápadu - vyberu nějakou položku ze statistik, nastavím limit a hurá, challenge je na světě.Většina kačerů ji pak buďto už má splněnou nebo se s ní úplně míjí. A pokud ji má zhruba napůl, pak stačí počkat a ona se splní sama. Najít challenge, která je výzvou a jejíž plnění je zábava, je skoro zázrak.


  • 6

#448 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 21:12

S tím souhlasím. Co mně osobně bavilo byla challenge Podepiš se. U toho se muselo přemýšlet, naplánovat a vlastní keš už byla jen takový bonus.
  • 3

#449 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 8:36

Přijde mi to všechno bez nápadu - vyberu nějakou položku ze statistik, nastavím limit a hurá, challenge je na světě.Většina kačerů ji pak buďto už má splněnou nebo se s ní úplně míjí. A pokud ji má zhruba napůl, pak stačí počkat a ona se splní sama. Najít challenge, která je výzvou a jejíž plnění je zábava, je skoro zázrak.

 

S tím se dá souhlasit, bohužel do té doby, než si člověk uvědomí, že dneska moc kreativní výzva nejde udělat. Je to dáno restrikcemi, které na výzvy zavedl GS. Typickým příkladem jsou ruzné typy abecedních výzev. Ty jsou zakázány (to platí i pro výzvy typu "podepiš se"). Navíc je jasné, že nějaká nová restrikce se čas od času objeví.

Další problém výzev je ten, že jsou tu různé skupiny kačerů. Je logické, že ten, kdo má odloveno 20 tisíc keší a hodně cestuje, bude hledat výzvu pro sebe opravdu těžko. Vše pro něho budou takové "tradičky". Nováček si na druhou stranu užije jakoukoli výzvu, kterou přijme.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 26 září 2018 - 8:36

  • 2

#450 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 8:39

S tím souhlasím. Co mně osobně bavilo byla challenge Podepiš se. U toho se muselo přemýšlet, naplánovat a vlastní keš už byla jen takový bonus.

s tímhle souhlasím. Mě ještě bavila taková co se musely odlovit kešky v nadmořských výškách. 


  • 0

#451 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 8:55

s tímhle souhlasím. Mě ještě bavila taková co se musely odlovit kešky v nadmořských výškách. 

 

To je sice pěkné, ale takové výzvy jsou už nepublikovatelné. Vyžadují údaj, který není dohledatelný na geocaching.com. Stejně tak není publikovatelná analogie k výše zmiňované výzvě "Podepiš se!", protože vyžaduje použití názvu keše. Stejně tak jsou nepublikovatelne výzvy typu "360 stupňů", protože vyžadují speciálně vytvořené polygony oblastí keší (možné jsou jen země, kraje a okresy). A takových dobrých výzev, které už není možné publikovat je hodně.

 

Obecně bych tudíž nekritizoval ownery za to, že jejich výzvy nemají nápad. Nápad zabily restrikce. Teď jsou možné defakto jen výzvy na statistiku (a i tady jsou určité restrikce), okleštěnou geografii (viz výše), keše z bookmarku a jejich kombinace.


  • 2

#452 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 14:26

Jo, k-lord ma pravdu, fakt neni jednoduchy udelat dobrou chalenge. Jsou prirozene challenge zalozene na zakladnich vecech ve statistikach, ale ty uz jsou proflakle a davno existuji. Pak jsou veci co uz nejdou publikovat (a u nekterych je to dobre ze nejdou). Pak se strasne rozevrely nuzky mezi sluzebne starima kacerama a novejma. Veci zalozeny na statistikach uz ta prvni skupina ma obvykle vsechny splneny, takze to pro ne zadna challenge neni. Leda by se nastavily limity nejak hodne vysoko, ale pak zas je t pro spoustu lidi nedosazitelny a ztraci to smysl. Ja osobne z osledni doby si nejak nevybavuju chalenge ktera by me nejak zasadne zaujala. Bud je to kopie jiz existujici chellenge, nebo uz to mam splneny,nebo treba nemam ale nejevi se mi to jako nejaka zasadni vyzva, takze treba to splnim, treba ne, ale proste tezky je narazit na vec kterou bych splnenou jeste nemel, ale zaroven bych si mohl rict ze tuhle bejkarnu fakt chci a dam to.

 

No a tenhle pohled na vec mam jak z pozice lovce tech challengi, tak z pozice potencialniho zakladatele. Sem tam se me nekdo pta kdy zas udelam nejakou challenge. Udelal bych, ale nejak nevidim nic co by davalo smysl. Jedna mi zdegradovala sama nez jsem ji stacil zrealizovat, druha silenost je tesne pred splnenim a teoreticky by sla pustit do konce roku, ale taky mi prestala davat smysl. Smysl ma ejn pro me osobne, ale kdybych to publikoval pro ostatni, asi by to moc radosti neprineslo nikomu. Pak je taky treba videt jak nektery veci degraduji v case. Odlovit reba nejaky hafo T5 a podobny veci driv bejvala fakt challenge. Dneska staci si na vikend pujcit lod a projet se o vode. Cim dal hur se hledaji veci co by davaly smysl a nesly nejak snadno ochcat. Nechci rikat ze by dobra challenge dnes zalozit nesla, ale je to cim dal slozitejsi.


  • 4

#453 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 20:39

Škoda toho letterboxovýho trailu v Holandsku, kterej pokryl matrix. Splnit to bez něj by bývala byla řádská výzva, chvíli jsme to zkoušely. Ale Tys to zvládl, viď?


  • 0

#454 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 20:53

Challenge typu Najít 30 kostelů jsem měl splněnou dávno před jejím publikováním (a neměl, protože ta keš několikrát změnila typ a já ji našel ještě jako tradičku). Výzva Najít od teď 30 kostelů by byla diskriminační pro ty, kdo mají okolí vylovené. Takže oba případy někoho diskriminují. Od toho je to ale výzva. Mě to nechává v klidu. Rád bych si našel naší krajskou, což ale znamená po 2 keších od každého typu v každém okrese a najít někde třeba dva letterboxy by bylo dost obtížné. Ale šlo by to. Líbilo se mi třeba dávno před vytvořením challenge výzva najít 55 tisícovek. To byla ale iniciativa jedné dvojice, která za to slíbila každému speciální CWG. Nevím, jestli ještě je to aktuální.


  • 0

#455 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 21:13

Další novinka GC7V5NZ
  • 0

#456 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2018 - 17:02

Škoda toho letterboxovýho trailu v Holandsku, kterej pokryl matrix. Splnit to bez něj by bývala byla řádská výzva, chvíli jsme to zkoušely. Ale Tys to zvládl, viď?

Jo, presne tohle je jeden z tech pruseru. Na White Matrixu jsem delal leta a to bylo svyho casu neco naprosto nepredstavitelnyho. O rad tezsi nez Yellow. Objizdel jsem naprosty silenosti, to jeste byly vetsinou skutecny letterboxy, ne tradicka s razitkem jak je to dnes. Vetsinou sam, protoze do tohodle se mnou nikdo nechtel jit, resp. ani to technicky neslo na takovy mista nekoho brat s sebou. Kdyz mi chybelo poslednich par kesi a hledal jsem kam jeste musim dojet. A zjistil jsem ze se nasli blbci co to publikoval cely na jedny hromade. Dokonce 2x. Takze to co mohla bejt bejkarna naprosto kolosalni, je dnes pro finalkare v teamu zalezitost na par hodin. Takze to slo k ledu. Momentalne mi chybi uz jen jedna posledni, v zasade to muzu dodelat klidne zejtra. Jenze dnes je to naprosto bezcenny. Podobne spousta jinejch veci. Dnes se to vsechno dela metodou "Na Everest bych nevylezl, tak si tam postavime lanovku". Jenze davat vrcholovou knizku na skalu s lanovkou jaksi nedava smysl. Aspon me ne. A tim spis ze uz tam je. Mam jednu jeste silenejsi vec. Ale zase pri tom jak se to dnes lovi (vlastne spis loguje), tak si dovedu predstavit kdo by mi to zalogoval a to by me akorat nasralo. Takze nebude nic. Z meho pohledu ty challenge do znacne miry ztratily smysl.


  • 5

#457 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2018 - 20:31

to Modrak: Z pohledu mého obtížnost zelené a žluté zničily rybářské série. Pro sebe pomalu pracujeme na zdvojení obou, a přestože nás to rybaření (nad 10m nebo z lodi) opravdu baví, příliš snadno se tím zamáznou ty těžší kombinace. No nic není, co bývalo, to už patří k moderní době obecně :-(


  • 0

#458 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2018 - 20:58

No treba takova Webcam challange jeste smysl ma :)
  • 1

#459 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2018 - 21:13

Ačkoli challenge keše nevyhledávám, zdejší diskusi sleduji a napadá mě, jestli ještě dnes existuje nějaká skutečně dobrá challenge. No? A když už jsem u těch otázek, jaká challenge by podle vás, tedy těch, kdo je plní, byla zajímavá a ještě ji nikdo nevytvořil? :)
  • 0

#460 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2018 - 21:30

to Modrak: Z pohledu mého obtížnost zelené a žluté zničily rybářské série. Pro sebe pomalu pracujeme na zdvojení obou, a přestože nás to rybaření (nad 10m nebo z lodi) opravdu baví, příliš snadno se tím zamáznou ty těžší kombinace. No nic není, co bývalo, to už patří k moderní době obecně :-(

Jo, v podstate to tak je. Owneri dnes rozdavaj ty kese s vysokou obtiznosti naprosto zadarmo. Hovno si pomuzou, je to jak s tistenim penez a inflaci. Rozdavanim penez zadarmo jeste nikdo nezbohatnul, jen degradoval jejich hodnotu. S geocachingem je to uplne totez. Napred se degradoval nalez kese vynalezem powertrailu. Pak degradovaly T5, o neco pozdejc D5 a kombinaci tohodle pak i ty challenge. Ze vas to bavi je pekny, ale v momente kdyz kese s objektivni odtiznosti sotva D3 maji D4.5-D5, tak je to pruser. Degraduje to i ty skutecne obtizny kese. Muzes stravit celej den odlovem nejaky D5 od Oblace nebo od Dacha a jeste ani nevis predem jak to dopadne, nebo muzes se stejnym usilim odlovit 50 jinejch se stejnym ratingem. Je to jak s tim Everestem. Kdyz tam sel Hillary, melo to uplne jinou hodnotu nez to ma dnes. Smutny na tom je ze treba u nas se na ty degradaci aktivne podileji jinak renomovani owneri, ke kterym se driv chodilo na pekny kese.


  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama