Přejít na obsah


Fotka

Velikonoční Geoget 2.9.6

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
186 odpovědí na toto téma

#141 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2016 - 18:17

A aby se oznacily nalezy, je treba to mit spravne nastave pred nacitanim tech nalezu.


  • 0

#142 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2016 - 18:58

Děkuju, kolega má v nicku diakritku, nevím jestli to má vliv. Nakonec jsem mu naimportoval PQ Found přímo generované na GS a už to chodí.


  • 0

Xiaomi Redmi Note 4 Global 4GB/64GB - a:Drake plus - GeoGet


#143 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 14:41

Nějak mi nefunguje filtr se zadáním "Blízkost" a nadefinovaným jen jedním bodem, když nad tím teď přemýšlím, možná jsem to tu už jednou psal. A abych nemusel kvůli jednomu případu si definovat bod na mapě, když ho použiju jen jednou, tak by se mi hodilo, kdyby ve filtru na stránce "Hlavní" byla možnost zadání souřadnic bodu, ke kterému se mají kešky hledat, přijde mi zbytečně složité, buď si definovat nový referenční bod, nebo bod na mapě (zvlášť, když je potřeba tam ty body mít alespoň dva).
  • 0

#144 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 17:43

A nefunguje si nějakou blízkou keš dát jako referenční bod? Je to jen jedno kliknutí pravým tlačítkem. Občas to dělám, když si chci setřídit keše podle vzdálenosti od místa, kam jedu.


  • 0

#145 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 17:53

No právě že žádnou blízkou keš nemám, mám jen souřadnice, které nejčastěji odečtu z mapy.cz a potřebuji zobrazit keše v okolí. A potřebuji to většinou jen jednou, tak mi přijde zbytečný si tím zaplevelit referenční body nebo blízká místa
  • 0

#146 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 18:06

No právě, nastavením keše jako ref. bodu se nic nezaplevelí.

Jinak, ref. bod se snad taky dá zrušit a založit ho není tak složité.

Ale souhlasím, že nějaký dočasný jednorázový ref. bod by se OBČAS hodil, jen nevím, jestli už to nějak nejde a jen o tom nevím. Nikdy jsem to ani nezkoušel zjistit.


  • 0

#147 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 8:14

Na dovolené jsem přijel k multině a zkoušel jsem v a:Drake hledat kešku, která však měla vzorec napsaný až ve Final WP, který jsem tam však neměl... To jsem však zjistil až doma.

Zjistil jsem, že se mi do GG (a pak následně do a:Drake) při stahování přes PQ nestáhly WP s nevyplněnými souřadnicemi, v kterých byly údaje nutné pro dopočítání keše.

Metodou pokus x omyl jsem zjistil, že při stažení přes live.API se stáhne i WP bez souřadnic (kde mohou být právě poznámky pro výpočet finálky, či další stage), ovšem v PQ nejsou (hledal jsem přímo v souboru). 

Prosím taky všechny autory, aby dávali vzorečky I DO LISTINGU!

 

Toto je jen upozornění, abyste nedopadli při používání PQ v Geogetu pak v terénu stejně jako já.


  • 0

#148 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 9:01

Že listing je jen povídání a instrukce jsou jen ve WP, je celkem běžná věc. A hlavně na Garminech nepříjemná, že se musí proklikávat jeden WP za druhým. A v případě města, kde se kříží různé multiny a nedá se odlišit, ke které multině který WP patří, je to nepříjemné. Indicie a vzorečky by měly být v listingu. A ideálně hned na začátku, protože na Garminu si stejně moc nepočtu a listování je zdlouhavé, navíc starší modely neukážou dlouhý listing celý. Ale nakonec to všechno je OK, když se v terénu alespoň nějak ke vzorečku dostanu. Pokud je multina delší a indicií víc, radši si je před cestou vypíšu na papír, i se vzorečkem.

Pokud ovšem při určitém a podle GS správném stahování se stane, že vzoreček zcela chybí, to už v pořádku není.

A tuplování vzorečků do listingu a WP nese riziko, že při změnách to opravím jen v listingu a ve WP to zůstane postaru.


  • 0

#149 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 9:29

Roman: Ano, taky jsem to před  rokem s překvapením zjistil, hlásil jsem to jako bug do Website fóra na gc.com. Došli jsme tam k tomu, že je to spíš feature a že některé (zvlášť starší) přístroje by s waypointy s nulovými souřadnicemi mohly mít problémy. Od té doby jsem přestal používat PQ.

 

S API tento problém není, tam to posílá prázdné waypointy od začátku.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#150 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 12:25

Asi jsem se s tím nikdy nesetkal. Importovat bod s nulovými souřadnicemi. To se mi ukáže někde u Afriky? A tam mám hledat vzoreček na výpočet? A případně se prohrabovat těmi na sebe naskládanými body, když jich bude víc? Čím dál víc mi připadá, že mít vzoreček jen ve Final waypointu je blbost. Ale vzpomínám si, že jsem na to jednou dojel taky. A příslušnou multinu našel až napodruhé, když jsem si to spočítal doma.

Ideální by asi bylo texty z waypointů propasírovat do listingu. Většinou by tam byly dvakrát. Ale netuším teď, jestli to v GG není, nebo naopak, jestli to vůbec nejde.

Ale multin je mnohem méně než tradiček, většinou si je přečtu, než tam jdu, protože to může být jednoduché na fleku, nebo taky desítky kilometrů. A většinou mají vzorečky v listingu. Takže potřeba tohoto spojování při exportu je poměrně malá. U multiny dojedu spíš na nedostatek času, neaktualizovaný listing, chybu ve výpočtu, nebo třeba na opravovaný nepřístupný most.


  • 0

#151 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 12:38

Přece když si rozkliknu multinu, tak pak mám všechny její waypointy pohromadě na zvláštní záložce.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#152 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 12:41

... Čím dál víc mi připadá, že mít vzoreček jen ve Final waypointu je blbost.

 

Co člověk, to názor - mně to připadá systémové. Máme krátký a dlouhý popis, tam lze napsat, co kdo chce a pak waypointy a u těch komentář = dle mého správné místo pro vzoreček,podle kterého se ten daný waypoint počítá. A souhlasím s tím, že by vzorec měl být na jednom místě, aby se na něj při update nezapomnělo (přitom to tak u většiny svých multin nemám, holt si na to musím myslet :))


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#153 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 12:50

Systémové by to bylo, kdyby se Groundspeak nerozhodl tyhle waypointy v PQ utajit.

Díky tomu je to na pikaču, i kdyby to bylo sebevic systemove a logicke.


  • 2

#154 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 18:00

Ono jde hlavne o to, kdo pouziva jake zarizeni. V mobilech muze byt WP s nulovymi souradnicemi videt, tak si tam je mozne precist i ten vzorec. Ale do GPS takovy WP dostat nejde - GPS odmita gpx soubor s takovym bodem nacist, POI Loader na tomto bode zhavaruje a PoiGen myslim neco sice vygeneroval, ale Garmin si s tim neporadil, tak i Poigen tyto body ignoruje.

 

Takze davad vzorec jen do popisu WP je podle me spatny napad i kdyby v PQ takove body byly.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#155 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 19:41

No když už jsme v threadu GeoGetu, tak mě by se líbilo, kdyby GeoGet uměl spočítat souřadnice waypointu, pokud je vzoreček napsán ve formátu pro a:Drake, který je spočítat podle něj umí. Viz http://adrake.cz/dok...?id=user:vzorce
  • 0

#156 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 19:49

Na vzorec u nulového FWP jsem s Garminem dojel několikrát a byl jsem tím nemile v terénu zaskočen. A to přesto, že si dělám domácí přípravu, nějak nepočítám s tím, že když je v listingu složitý systém zjišťování indícií, že vzoreček je někde úplně jinde. Jednou jsem se obrátil na majitele takové keše a byl jsem dost rezolutně odbyt, že to je můj problém... A bych nebyl OT, geoget používám a nějaká funkce jak píše mpik, která by text z WP (třeba jen z nulových) doplnila k listingu, by byla fajn.


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#157 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 20:01

No když už jsme v threadu GeoGetu, tak mě by se líbilo, kdyby GeoGet uměl spočítat souřadnice waypointu, pokud je vzoreček napsán ve formátu pro a:Drake, který je spočítat podle něj umí. Viz http://adrake.cz/dok...?id=user:vzorce

 

A bych nebyl OT, geoget používám a nějaká funkce jak píše mpik, která by text z WP (třeba jen z nulových) doplnila k listingu, by byla fajn.

 

Abych byl uprimny, obe tyto funkce mi spis pripadaji jako namet na vtvoreni pluginu. Nemyslim si, ze by to bylo nutne davat primo do GG. (Tu prvni mam uz napsanou ve svem ToDo tak 2 roky, ale neni cas.) Ono to stejne nepujde nijak univerzalne a bude potreba to spoustet pro "jednotlive" kese.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#158 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 20:11

Tak on prvni problem je vubec zjistit, ze vzorecek chybi. Kdyz to vis, stahnes kes pres gc.live. A az pak by mohla nastoupit nejaka automatika, co by to doplnils do listingu. Bez toho prvniho kroku je to celkem zbytecne. Protoze kdyz uz to rucne studujes, rucne aktualizujes, tak neni problem si ten vzorec dat rucne do poznamky.
  • 0

#159 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 20:44

Tak já jsem pokročilý BFU, takže fuknce-"může se rovnat"-plugin a mohl by postihovat situaci: Existuje WP s nulovými souřadnicemi -> je tu možnost, že obsahuje informace nutné k odlovení keše (vzorec pro výpočet finálky) -> popis z WP překopíruje "někam", kde si ho přečtu i na garminu. Snad to píšu srozumitelně. Jinak jsem PM a stahuju všechno přes gc.live (aspoň myslím), takže nedostatečnost PQ v tomto směru není problém. Ale na druhou stranu, není to nijak zásadní věc, kterou by někdo musel řešit, jen že jsem si po přečtení předchozích příspěvku připomněl, jak mě tato situace posledně vytočila (včetně reakce ownera) a musel jsem si postěžovat ;) .


  • 1

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#160 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2016 - 5:55

Zase píšu bez puštěného GG. Ale myslím, že FW bez souřadnic je zcela běžná věc. A nemusí v něm být napsáno nic, nebo jen nepodstatné věci.

Kdyby se to nějak šouplo do textu, nebo poznámky, maximálně by to tam bylo dvakrát. Mohl by to dělat třeba rovnou exportní plugin. Ale opravdu netuším, jestli by to šlo, př. jestli by obtížnost programování nepřevýšila užitnou hodnotu. Pochopitelně je možné do poznámky si to dát ručně. Tady jde spíš o případ multin, které jdu hledat v terénu bez přípravy, třeba proto, že jsem netušil, že se do toho místa dostanu. Na druhou stranu, DNF, nebo nedokončené hledání je alespoň u mě v takovýchto případech dost časté.

Pochopitelně to spousta lidí vyřeší telefonem s datovým připojením. Zatím ho nemám.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama