Přejít na obsah


Fotka

Problémy složitějších keší v blízkosti sérií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#181 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 15:27

Na druhou stranu už dlouho zvažuji, jak finálkaření znepříjemnit.

Bohužel některé postupy postihnou i poctivé kačery - např. u své wherigo jsem změnil kód zámku u finálky, který dostali v průběhu hry (potom, co k ní naběhla skupinka 20 lidí přímo na finálku), bohužel se mi už stalo, že mi volal i známý, který měl hru déle rozehranou...

Další postupy jsou však více náročné a pro masivnější nasazení by bylo asi potřeba, aby více lidí tomu věnovalo čas, případně někdo naprogramoval nějaký skript :-). Ale předpokládám, že pak by těm finálkářům mohly být některé finálky na prd. Jenže takové postupy zase znamenají hodně času a znalostí.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 25 duben 2016 - 15:30

  • -1

#182 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 15:41

Nic nikomu znepříjemňovat nebudu. Až pohár přeteče definitivně, tak game over. Koneckonců, proč se udržovat s kešemi, které finálkářům stojí jenom za to, aby si s nimi vytřeli zadek? Nakonec — kdyby se hromadně zaarchivovala většina „netradiček“, tak by jim ty jejich seznamy byly úplně k tomu samému.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#183 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 16:13

Čímž bys hru pokazil dalším x % lidem. Jo, finálkáři mi taky vadí a občas se dá keš přesunout, ale často to nejde. Zase mne těší logy od těch, u kterých je jasné, že opravdu luštili či si prošli celou trasu. Zatím vyhrávají poctivci, proto keše stále zakládám a ostatní udržuji.


  • 10

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#184 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 16:15

Slušnou ochranou by podle mě mohlo být dát finálku co nejdál od nejbližší silnice.

A pokud jde o ochranu hezké krabičky, tak ta by nemusela být úplně na konci. Tam se může strčit PETka s logbookem.


  • 5

#185 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 16:17

Na GC je zajímavá právě ta rozmanitost. Když zmizí, tak si sice finálkaři můžou se seznamy vytřít zadnici, ale jim jde stejně jenom o body, takže když jim zůstanou pouze tradičky, plakat nebudou. Doplatí na to ten, koho baví různé věci. Což nebude úplně málo hráčů. Dokud budou lidé, co loví poctivě a napíšou hezký log, tak to má smysl udržovat. Samozřejmě přesun finálky kilometr od trailu na nejbližší kopec je vhodný doplněk.


  • 8

#186 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 16:24

Taxoft, Bejcci, sorry, ale je určitý bod zlomu, od kterého už mi to může být všechno ukradený. Neříkám, že k němu už došlo, ale je to blízko.

Co se týká ITZ: Možná to Hansmattovi přijde nepochopitelné, ale všechny tyhle hry vycházejí ze mnou vytvořených a zorganizovaných závodů, kterých se mi účastní lidi, protože je to baví, těší se na to a ještě jsou ochotni za to zaplatit. Opravdu nemám zapotřebí za každou cenu nutit svoje nápady zadarmo někomu, kdo o ně vlastně nestojí a nedávají mu žádnou přidanou hodnotu. To se radši budu věnovat těm, kterým to opravdu zábavu přinese.


  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#187 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 20:32

k ITZ mužu říct jen následující:

ITZ #01: přátelé nadhodili, že se na něj chtějí vydat a jestli chci také. Řekl jsem si proč ne, koneckonců vyzkoušet se má všechno. Trvalo nám to mám pocit kolem 8 hodin. Byl to fajn den se super lidma. Na konci jsem už byl ale tak hotovej, že jsem si říkal "tak tohle už ne" :D

ITZ #02: tři měsíce po #01 opět nadhoz, že bychom mohli dát "dvojku". Vzpomněl jsem si na svá slova, ale v hlavě mi začal hlodat červ jestli bych přeci jen neměl jet. Jel jsem! Nešlo to jinak. Časově byla pro nás hra kvůli několika zakufrováním ještě delší než první díl a i když mi jednička přišla taková živější, byl to super den.

ITZ #03: devět měsíců po #02 v další debatě nadhozeno téma odlovu. V tu chvíli jsem už měl jasno, prostě jedu stůj co stůj. Věděl jsem, že to bude na déle a tak jsem se vybavil co se pitného a potravinového režimu týká ještě lépe než na jedničku i dvojku. Navštívil jsem s bandou podobně smýšlejících lidí hromadu zajímavých míst, která jsem v okolí jinak v podstatě s železnou pravidelností zcela míjel a která by bylo škoda nenavštívit. Hra byla naprosto skvělá a bavila od začátku do konce.

ITZ #04: jestli mh.maila neotráví kačeři tak, aby se na to vykašlal a ještě nějaké bude, prostě JEDU!!!

 

 

Díky ITZ jsem si začal pohrávat s myšlenkou tvorby vlastního wiga (sice ne tak "obrovského") a došlo to tak daleko, že snad do léta půjde ven. Nutno podotknout, že pro člověka něčím takovým nepolíbeného to byl zpočátku boj i s naprosto jednoduchými věcmi a kdo si nevyzkoušel alespoň něco jednoduššího vytvořit, nemůže mít ani ponětí, kolik práce za tím stojí. Já byl teď například třikrát v terénu s Coloradem, Oregonem a telefonem a zkoušel některé věci, jestli je mám dobře a "jestli to nepadá".

 

Za mne tedy mh.mailovi patří velký dík, protože ač to po prvním ITZ nevypadalo, patří dny kdy jsme "závody" lovili mezi asi ty nejzajímavější, které jsem geocachingem strávil (jak už psal ZDENYS - ITZ#03 jsme lovili mimojiné spolu).


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#188 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2016 - 8:20

Na druhou stranu už dlouho zvažuji, jak finálkaření znepříjemnit.

Bohužel některé postupy postihnou i poctivé kačery - např. u své wherigo jsem změnil kód zámku u finálky, který dostali v průběhu hry (potom, co k ní naběhla skupinka 20 lidí přímo na finálku), bohužel se mi už stalo, že mi volal i známý, který měl hru déle rozehranou...

 Asi bych se bál, že ten zámek nadržení finálkáři ve snaze dostat se k logbooku zničí. Ve stylu "finálka sedí, takže zámek musí taky" a budou s tím tak dlouho lomcovat, až ho poškodí. Pokud ho neutrhnou rovnou. :(


  • 3

#189 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 13:38

Já bych těm finálkařům prostě posílal falešné souřadnice. Ono když člověk něco pracně vyluští a pak mu to owner archivuje, "protože to většina finálkaří", což mi zrovna udělal mh.mail s Hacker Junior, což by bývala byla moje první mysterka, tak to taky nasere...


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#190 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 18:30

Hacker Junior nebyl archivován kvůli finálkářům, ale protože:
- už jsem to dávno chtěl udělat,
- objekt uložení už je v dezolátním stavu,
- nikde poblíž není vhodné místo, které by nebylo v kolizi.
Z těchto důvodů po ztrátě krabičky už jsem neviděl smysl ji obnovovat.
  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#191 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 19:28

Já bych těm finálkařům prostě posílal falešné souřadnice. Ono když člověk něco pracně vyluští a pak mu to owner archivuje, "protože to většina finálkaří", což mi zrovna udělal mh.mail s Hacker Junior, což by bývala byla moje první mysterka, tak to taky nasere...

Můžeš to zkusit, ale jsou tam desetitisíce keší a naprosté většině ownerů je to úplně buřt. Kdyby tam každý owner poslal falešné souřadnice svých keší, bylo by za pár minut vymalováno.


  • -1

#192 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 20:03

Bohužel to jde jen u těch keší, které nemají ověření.

Případně v součinnosti s autory, kteří by na ty falešné souřadnice museli dát i falešné ověření :-(


  • -1

#193 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 20:54

Taxoft, Bejcci, sorry, ale je určitý bod zlomu, od kterého už mi to může být všechno ukradený. Neříkám, že k němu už došlo, ale je to blízko.

 

Naprosto ti rozumím, jsem na tom úplně stejně a začínám toho už mít fakt dost. Udělal jsem dvě "Dálková wheriga", další dvě nosím v hlavě, ale mám toho už tak plný zuby, že nejen ty další dvě dělat nebudu, ale ty první asi švihnu do archivu. Finálkáři na to stejně chodí od začátku (dobytkové na dvojce dokonce i na FTF, protože u Wheriga s tím nejde moc dělat) a teď mi tu dvojku ještě omotali jakousi další bodosběrnou hovadinou ....   :unsure:


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#194 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 20:58

No, pak by ty ověřovací servery měli umět ověřovat i souřadnice falešné, prostě by hlásily OK v případě správných i falešných souřadnic, pravděpodobnost, ze někdo chybou při poctivém luštění dojde zrovna k falešným souřadnicím lze zanedbat.
  • -1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#195 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 21:04

Můžeš to zkusit, ale jsou tam desetitisíce keší a naprosté většině ownerů je to úplně buřt. Kdyby tam každý owner poslal falešné souřadnice svých keší, bylo by za pár minut vymalováno.

 

Mám pocit, že nějaký pokus ošálit finálkový server tady už byl, a docela úspěšný. Ale na to nestačí, aby se tam jednou poslaly falešné souřadnice.


  • 0

#196 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 22:13

Naprosto ti rozumím, jsem na tom úplně stejně a začínám toho už mít fakt dost. Udělal jsem dvě "Dálková wheriga", další dvě nosím v hlavě, ale mám toho už tak plný zuby, že nejen ty další dvě dělat nebudu, ale ty první asi švihnu do archivu. Finálkáři na to stejně chodí od začátku (dobytkové na dvojce dokonce i na FTF, protože u Wheriga s tím nejde moc dělat) a teď mi tu dvojku ještě omotali jakousi další bodosběrnou hovadinou ....   :unsure:

 

A není lepší těšit se logy těch, kterým se keš líbí, i když mezi nimi se najde pár, kteří podvádějí?

Proč vylévat poloprázdnou sklenici, jen kvůli tomu, že z ní polovina je vzduch, kterého se nenapijeme?

 

Hele, taky mé keše pár lidí určitě "brutlo". Zamrzí to, ale u mysterek a multin keše dělám pro radost hlavně pro ty, kteří si to vyluští poctivě.

Já osobně si taky připravuji třeba multiny tak, že se snažím připravit je v klidu doma, abych měl na místě více času si spíše prohlédnout daná místa a nemusel počítat v terénu, takže občas mi zbude i některá stage na později a navštívím ji i delší dobu po odlovu samotné keše... Jen teď koukám, že asi se k tomu nebudu smět ani přiznat v logu, aby to nevedlo k archivaci keší :-(


  • 2

#197 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 23:19

Naprosto ti rozumím, jsem na tom úplně stejně a začínám toho už mít fakt dost. Udělal jsem dvě "Dálková wheriga", další dvě nosím v hlavě, ale mám toho už tak plný zuby, že nejen ty další dvě dělat nebudu, ale ty první asi švihnu do archivu. Finálkáři na to stejně chodí od začátku (dobytkové na dvojce dokonce i na FTF, protože u Wheriga s tím nejde moc dělat) a teď mi tu dvojku ještě omotali jakousi další bodosběrnou hovadinou ....   :unsure:

BF FTF na wigu je ovsem ciste chyba ownera. Casta, ale chyba. Lidi by se nemeli poustet do pouzivani technologii ktere dobre neznaji a nedokazi plne dohlednout co se tam muze dit. Samozrejme ze i wigo jde odelat odolne, ale chce to jiste zkusenosti. Kdo to neumi, muze si stezovat jen sam na sebe. je to jako kdyz udelas mmultinu s deravym vzorcem ze jde vyresit od stolu. Kazdy sveho stesti strujcem.


  • 0

#198 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2016 - 14:14

A není lepší těšit se logy těch, kterým se keš líbí, i když mezi nimi se najde pár, kteří podvádějí?

Proč vylévat poloprázdnou sklenici, jen kvůli tomu, že z ní polovina je vzduch, kterého se nenapijeme?

 

No, ona to je jen špička ledovce, bylo by to na dlouhé povídání a už to tu stejně 100x bylo ....  :(

Podívej se o řádek níž, co jsou tu někteří na tebe schopní doslova vyblít ....  :(

 

BF FTF na wigu je ovsem ciste chyba ownera. Casta, ale chyba. Lidi by se nemeli poustet do pouzivani technologii ktere dobre neznaji a nedokazi plne dohlednout co se tam muze dit. Samozrejme ze i wigo jde odelat odolne, ale chce to jiste zkusenosti. Kdo to neumi, muze si stezovat jen sam na sebe. je to jako kdyz udelas mmultinu s deravym vzorcem ze jde vyresit od stolu. Kazdy sveho stesti strujcem.

 

Ano, jasně, jsem úplný blbec, který neovládá technologii, takže na to ser... a už nic dělat nebudu. :wacko:

Blbec není ten, kdo podvádí, ale blbec je ten, kdo to málo zabezpečil - tohle je fakt logika, které nerozumím a ani rozumět nechci. :angry:

 

Bože, jsem ani netušil, že až tak hluboko ta hra klesla ....    :wacko: 


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#199 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2016 - 15:09

Je to asi dost drsny, ale ono je lepsi kdyz s takovymhle pristupem dalsi wigo delat nebudes. Protoze to dopadne zbytecnym nasranim vsech. Ty budes nasranej ze to nekteri vezmou zkratkou. Ti zas budou mozna nasrani ze se za to do nich navazis za situace kdy neudelali nic jinyho nez bezny BF. Ze je nekdo chytrejsi a technicky vyspelejsi nez owner jeste neznamena ze je podvodnik. Kes je vzdy souboj intelektu ownera a lovce. Owner schova, lovec hleda. Kdyz owner schova spatne, mel by byt schopen se s tim smirit. A priste schovat lepe. Kdyz to vezmou zkratkou FTFkari, tak narozdil od dalsich nalezcu je jasny ze to podvod nebyl. Nikdo jim nedal souradnice pac je nikdo nemel. Sami to zmakli a byli holt chytrejsi nez ty. To se v zivote obcas stane. Muzu ti rict ze uz jsem mnohokrat dal FTF (ne na wigu, tam to nedelam) nejakou dabelskou zkratkou a ve finale s tim owneri nemeli problem, poucili se a podekovali. Za podvodnika me nikdy nikdo neprohlasil. Asi jsem mel kliku ze to byli zrejme rozumni lidi a ne fundamentalisti, pro ktere je podvod cokoliv co je jinak nez oni si predstavuji.

 

Je to totez jako kdyz se ve vedlejsim vlakne resi smycovaci kes a ukazuje se ze je milion zpusobu jak se k pixle dostat, z nichz smycovani je az ten posledni. Bud se owner smiri s tim ze se poleze po zebriku, po lane, ze sousedniho stromu, stavenim, atd, nebo holt musi vymyslet takovou, aby to jinak neslo. Ale udelat to spatne a stezovat si ze ostatni nedelaji to co ja chci je pitomost.


  • -2

#200 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2016 - 15:25

Já myslím, že hra neklesla, Kapso. To se dá říct pouze o jednom každém hráči, ale ne o hře jako takové. Modrák jen popsal realitu a je fakt, že z kódu WIG jdou souřadnice vydolovat, pokud nejsou chráněny, o tom už se tu diskutovalo a to jsem to vnímal jen okrajově. Ale to know-how mezi místní komunitou je, takže jestli nosíš v hlavě myšlenku na další WIG, tak si nech od nich poradit. :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama