Přejít na obsah


Fotka

Problémy složitějších keší v blízkosti sérií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#141 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 12:21

Nebo možná myslel, abych si zalogoval DNF.

 

Určitě myslel, aby sis zalogoval FI. Na 99,99%. Prostě: „radši si to zaloguj a zůstaň zdravý“.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#142 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 12:22

Zeptám se tedy jinak. Proč si tedy ten hromadný nick nezaregistrujete ma GC a nelogujete keše na internetu pod ním? Je to přece také daleko rychlejší zalogovat na netu jednou a ne třeba osmkrát. Celá tahle diskuze je jen o tom jak si obhájit něco, co nemá žádnou oporu. Jeden to hraje údajně pro zážitky, ale když mu někdo smaže oprávněně log, vyskakuje jak papírovej čert. Druhého nezajímá kolik má odlovených keší, ale při sebemenší příležitosti vystaví na obdiv že už má xxxx keší a další lidé berou za normální i když mají nick abcd, logovat pod nickem efgh. Ano, je to jen hra, ale i ta hra má svá pravidla.

 

Odpověděl sis sám. Samozřejmě kvůli bodu. GC hraju pro zážitky, ale o body jde až v první řadě. :) I když, znám pár takových , co si cíleně logují pouze keše, které je hodně zaujaly...

 

S logováním pod jiným nickem to chápu trochu jinak - podepsal ses někdy někam (nemyslím teď logbook) iniciálami? Je to špatné? Myslím že ne. No a ten nick, který jsme použili, jsme složili z prvních písmen našich nicků - vlastně také iniciály. Jiný příměr - když hraje několik hokejistů utkání, také se říká, že hraje ČR proti třeba Rusku a neříká se že hraje Jágr, Kaberle, atd. proti Malkinovi, Kovalčukovi, atd.. Celkově hrají jako team, ale góly (body) se přitom počítají každému zvlášť. Ale to už je demagogie, asi nemá cenu to dále rozpitvávat. Slibuji, že už to nikdy neudělám, pokud k tomu nebudu vyzván ownerem, a všude se zaloguji jednotlivě, ať se děje, co se děje.... :wub:


  • 0

#143 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 12:25

Asi trošku odbočím: když mi owner řekne: "Zaloguj si to na webu, ale nelez tam, mohl bys spadnout." , tak jakej na to máte názor? Asi negativní. Ale důležitý je, že jsem tam stejně vylezl. Vy byste asi řekli: nelez tam, prostě tu keš nebudeš mít.

Nerekli. Zalezi na okolnostech. Vim treba o pripadu kdy owner vzal kacera na tezkou kes. Byly tam i nektere terenne narocne stage, ktere dotycny v dane dobe vzhledem ke svemu zdravotnimu stavu proste objektivne absolvovat nemohl, aniz by ohrozil svuj zivot. Takze by tam normalne nesel. Ale owner mu chtel udelat radost a proste s nim tu kes obesel a asi mu na tech kritickych mistech rekl co tam je, nebo jak to presne probehlo, detaily nevim a nejsou podstatne. Dulezite je ze to bylo s vedomim ownera, melo to racionalni duvod, a konec koncu se nestalo nic jineho nez kdyby si dotycny indisponovany kacer vzal s sebou jineho kacera co mu ty kriticky mista odleze. Coz by nikdo za nic spatneho nepovazoval. Tak to proste udelal rovnou owner osobne. Proti tomuhle asi nikdo protestovat nebude, naopak je pekne ze owner nekomu vyjde vstric a umozni mu absolvovat kes s nejakou ulevou, tak jak proste situace dovoli aby to bylo mozne mit za regulerni akci a pritom to dotycny v ramci svych moznosti zvladnul. A neco naprosto jinyho je kdyz normalni zdravej clovek vynecha stage a jde rovnou na finalku, prestoze by tu kes normalne odlovit mohl, akorat ze nechce a chce mit jen rychlej bod za nic a nechce tam bejt o ctvrt hodiny dele. Ty veci nejsou cernobile a kazdy jednotlivy pripad musis posoudit kompletne a ne jen vylez/nevylez.


  • 5

#144 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 12:30

Modráku, díky za názor. Je pravda, že každá situace je specifická. A různí kačeři mají různé dispozice či indispozice. Ale logovat nález jenom na webu, v tom jsem se s tím ownerem prostě neshodl.

Edit: ale jenom o ten zápis nešlo. Šlo mi i o to, abych trošku vyvrátil ten dojem toho nešiky. Ale ta soudnost tam určitě potřeba je.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 22 duben 2016 - 12:41

  • 0

#145 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 13:07

Modráku, díky za názor. Je pravda, že každá situace je specifická. A různí kačeři mají různé dispozice či indispozice. Ale logovat nález jenom na webu, v tom jsem se s tím ownerem prostě neshodl.

Jasne, neco jineho je uleva na stagi a neco jineho je uleva na finalce, kde pak chybis v tom logbooku a to je pruser. A ted zas muzes uvazovat jestli to je ciste jen tradicka na stome a nic jinyho, pak kdyz nevylezes a nejsi v notesu, tak je asi nesmysl logovat FI na netu. A jina situace je treba kdyz to bude finalka od slozity multi-mystery na pul dne, kde regulerne absolvujes vsechno, a z nejakyho duvodu se seknes na ty finalce. Samozrejme i tak plati ze bys FI mit nemel, ale uz to neni tak jednoznacny jako u ty tradicky. A zase zalezi na okolnostech. Predstav si ze pujde treba o vozickare. Dokaze nejak absolvovat celou kes, ale sekne se na finalce, ktera treba bude jen T1.5, ale pro nej uz za hranici moznosti. Za takovehle situace kdyz ho owner necha zalogovat FI tak taky asi nikdo ani necekne a dotycny kacer ani nemusi mit spatne svedomi ze neco osidil. Taky si vzpominam na jeden log kde jsem se z jistych duvodu nedokazal regulerne zapsat, prestoze jsem slozitou (snad D4.5 nebo  D5) kes celou absolvoval, vylezl kam bylo treba, ale proste nemel jsem jednu dulezitou vec bez ktery to neslo, ale ktera je naprosto absurdni a mit jsem ji snad ani nemohl. Bejt to za rohem tak prijedu druhej den vybavenej a neni co resit. Jenze to bylo 350 km daleko v miste kam se uz nikdy nedostanu. Kes byla takova potouchlost na mistni kacery, pro prespolniho to byla katastrofa. Owner kdyz to videl tak me taky nechal zalogovat a ja to vyjimecne vyuzil. Proste stat se muze leccos.


  • 0

#146 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 13:09

Odpověděl sis sám. Samozřejmě kvůli bodu. GC hraju pro zážitky, ale o body jde až v první řadě. :) I když, znám pár takových , co si cíleně logují pouze keše, které je hodně zaujaly...

 

S logováním pod jiným nickem to chápu trochu jinak - podepsal ses někdy někam (nemyslím teď logbook) iniciálami? Je to špatné? Myslím že ne. No a ten nick, který jsme použili, jsme složili z prvních písmen našich nicků - vlastně také iniciály. Jiný příměr - když hraje několik hokejistů utkání, také se říká, že hraje ČR proti třeba Rusku a neříká se že hraje Jágr, Kaberle, atd. proti Malkinovi, Kovalčukovi, atd.. Celkově hrají jako team, ale góly (body) se přitom počítají každému zvlášť. Ale to už je demagogie, asi nemá cenu to dále rozpitvávat. Slibuji, že už to nikdy neudělám, pokud k tomu nebudu vyzván ownerem, a všude se zaloguji jednotlivě, ať se děje, co se děje.... :wub:

 

Ale jo. Nevím proč, ale třeba u tebe věřím tomu, že i když jsi logoval pod smyšleným nickem, tak jsi u keše byl. Ale u mnohých tomu tak není. Nicméně vezmi to i z druhé strany. Jsou majitelé keší co logbooky kontrolují. A tak jak to skupině logujících, logování pod společným nickem ulehčí, tak to majiteli keše určení toho kdo logoval, ztíží. Třeba takhle:  "bylo nás víc a tak jsme jí logovali pod společným nickem TMRD". A teď je na majiteli keše, jestli si dohledá, že pod tímhle nickem logoval třeba  Tomáš,  Mirek, Radim a  Dana. A nebo si řekne že žádný TMRD neexistuje a po právu takový log smaže. Prostě v určitých případech přidělá takovéto logování práci jinému. Ono to také souvisí s tím, že někdo si rád přečte hezké logy na své keší pod skutečnými nicky, než " byl jsem tady, logoval jsem pod společným nickem TMRD". Do absurdity to dotáhl MT Jonea, který vše, včetně eventů a EC loguje připravenou větou v angličtině o tom jak se mu keše líbí a ještě k tomu tvrdí, že je to normální.


  • 2

#147 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 13:46

Modrak: ta Tvoje zkušenost, kterou popisuješ, nevím, co bych logoval nebo jak bych se zachoval. Stalo se mi, že jsem absolvoval multinu, našel schránku, ale nedostal jsem se k logbooku. Je tam určitý mechanismus. Dal jsem DNF a poprosil ownera o nápovědu. A dojel jsem tam znova, abych se zapsal. Ale zas tak daleko to není, stejně tam jezdím každou chvíli.
  • 2

#148 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 14:04

kalubr, Modrak: 

Pánové, to je strašně jednoduchý. To záleží na tom, jak se na to budeš dívat. Pokud se na to budeš dívat tak, že když už jsi to celé absolvoval a jen tak se sem příště nedostaneš, tak je to vlastně hrozně nespravedlivý, když kvůli nějaké pitomosti nakonec neuspěješ, tak nejspíš na ownerovu nabídku zalogovat FI přistoupíš. Pokud se na to budeš dívat tak, že jsi nesplnil základní podmínku hry být zapsaný v logbooku, zahudráš si, zanadáváš, ale napíšeš DNF. V tom prvním případě preferuješ zisk bodu a je ti hrozně líto, že když už jsi vydal nějakou energii, tak ho stejně mít nebudeš. V tom druhém případě preferuješ ducha hry. Je to pouze záležitost tvého vlastního vnitřního nastavení. Nehodnotím, neodsuzuju, bylo to s vědomím ownera a je jenom na tobě, jak si to srovnáš se svým svědomím.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#149 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 14:11

mh.mail: kromě ownera jsou tu i lovci, kteří přijdou po mně. Mohli by namítat: "On není v logbooku, ale je zalogovaný na webu." Takže to bereš tak, že za keš a provoz na ní odpovídá owner.


Edit: sice za ní odpovídá owner, ale jsou tady nějaký globální pravidla. Ale asi je zbytečný zpětně rozebírat každej odlov.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 22 duben 2016 - 14:15

  • 0

#150 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 14:20

A k tomu, jak se stáčí debata v poslední době, bych měl tuto poznámku:

https://www.youtube....utu.be&t=14m53s (konkrétně se jedná o část mezi 14:53 a 15:01).

 

A přidal bych k-lordovo:

Panové, s tím počtem kačerů ve skupinách pozor. Vaše názory už vyznívají taky extrémně jako některé Hansmatovy. ... Nežeňte tu debatu do opačných extrémů.

 

Taky se mi zdá, že se to žene až do druhého extrému. Některým konstrukcím se pak může Velký Praktik a jeho squadra jenom smát. Samaellovo desatero — hezké, vtipné, ale já si myslím, že stačí pouze dva body, které se dají shrnout do jedné věty, nebo chcete-li souvětí:

 

Při geocachingu se chovejte poctivě a slušně, všechno ostatní si zařiďte tak, jak vám bude nejlíp vyhovovat.

 

Já si myslím, že v tom je skryto vše podstatné.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#151 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 16:01

kalubr, Modrak: 

Pánové, to je strašně jednoduchý. To záleží na tom, jak se na to budeš dívat. Pokud se na to budeš dívat tak, že když už jsi to celé absolvoval a jen tak se sem příště nedostaneš, tak je to vlastně hrozně nespravedlivý, když kvůli nějaké pitomosti nakonec neuspěješ, tak nejspíš na ownerovu nabídku zalogovat FI přistoupíš. Pokud se na to budeš dívat tak, že jsi nesplnil základní podmínku hry být zapsaný v logbooku, zahudráš si, zanadáváš, ale napíšeš DNF. V tom prvním případě preferuješ zisk bodu a je ti hrozně líto, že když už jsi vydal nějakou energii, tak ho stejně mít nebudeš. V tom druhém případě preferuješ ducha hry. Je to pouze záležitost tvého vlastního vnitřního nastavení. Nehodnotím, neodsuzuju, bylo to s vědomím ownera a je jenom na tobě, jak si to srovnáš se svým svědomím.

Je to presne jak pises. Je spousta pripadu kdy jsem z podobny situace odesel bez foundu a ponekud rozladenej. A jsou i vyjimecny pripady (tech je mnohem min), kdy jsem z toho odesel sice s bodem, ale ze bych z nej byl nadsenej se v zadnym pripade rict neda. Je to pak situace na prd, at udelam co udelam tak z toho mam blbej pocit. Bud ze bych si ten found zaslouzil a nemam ho, nebo ze ho sice mam, ale ... Ale dulezite je at udelam co udelam aby s tim byl v pohode owner a abych ani ja se za to nemusel nejak moc stydet. Ani pred sebou, ani pred nikym jinym. A protoze kazda ta situace je jina, tak to muze dopadnout ruzne, zalezi taky proc to zfailovalo, jestli ciste moji neschopnosti nebo necim jinym co nebylo az tak moji vinou atd. Nakonec on hodne limitni pripad tohodle je i obycejnej fotolog. Prijdes do kese, je poskozena nasels ji, nema logbook. Teoreticky bys mel taky odejit bez logu, i kdyz za to nemuzes. I tady probehne podobny proces. Resis jestli jit pryc a dat NM, nebo jestli si to vyfotit a domluvit se s ownerem co s tim. Dokonce se i stane ze das ten NM log, nemas vubec v umyslu logovat FI, ale owner te sam od sebe vyzve at si to lognes, jestli chces, ze ten nalez bere. A i tahle nabidka se da prijmout, ale i odmitnout, podle okolnosti. Kdyz to bude kes za barakem, s diky odmitnu a pockam si az bude v poradku. Tohle je asi nejmekci pripad kdy se dava FI bez fyzickyho logu a pokud to owner uzna, asi malokdo bude protestovat. Kdyz prijdes ke kesi kde nejde o nic jineho nez ze je to hlavolam a nedokazes to otevrit, pak je jasny ze jsi nesplnil to hlavni o co slo a FI si nezaslouzis a neni co resit. No a mezi tim se nekde pohybujes. Myslim ze asi kazdej kdo lovi delsi dobu uz se nekdy dostal do situace ze z nejakejch duvodu lognul FI i bez toho zapisu. Nebo ze ho tam treba pak zapsal sam owner aby to formalne bylo v poradku.

 

Jo, ta veta do ktery jsi  to shrnul v podstate plati a staci se ridit timhle. Problem ale je, ze za tim poctive a slusne muze kazdej videt neco jinyho :-)

 

Edit: Ale meli bysme se drzet tematu, uz jsme dost mimo


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 22 duben 2016 - 16:11

  • 0

#152 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 16:38

Myslím, že se od tématu neodchylujeme. Stále jde o tu poctivost, jak to hezky napsal mh.mail. Kdyby se totiž někteří kačeři nechovali způsobem popsaným v prvním příspěvku, vůbec jsme to téma neotvírali. Body sbíráme všichni, ale někdo pro ně udělá cokoliv, i když je to za hranou a absolutně to nerespektuje ani ownery ani ostatní kačery. Kde je ta hranice, k tomu jsme tu došli.
  • 0

#153 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 16:44

Myslim ze asi kazdej kdo lovi delsi dobu uz se nekdy dostal do situace ze z nejakejch duvodu lognul FI i bez toho zapisu.

 

Každej ne. V takovém okamžiku bych byl na tom podobně jako finálkář, dokonce hůř, protože jsem porušil jediné psané pravidlo, že log na netu je podmíněn zápisem v logbooku.


  • 6

#154 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 16:53

Ale ano, ztratil jsem tužku a v keši nebyla. Dal jsem tam jmenovku z eventu. I nějaký ten fotolog jsem už myslím dělal.
Owner má samozřejmě právo ten log neuznat.

Edit: je fakt, že na kešky chodím pěšky od vlaku, ale správně bych v tom logbooku být měl. Nebo nelogovat Found it.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 22 duben 2016 - 16:56

  • 1

#155 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 17:11

Zajímavé je, jak máme nastavený smysl pro poctivost každý trochu jinak. 

Já bych asi neměl problém zalogovat si T5 cache, pro kterou jsem si nevylezl, ale někdo mi ji podal (i když nevím - překvapivě se mi to ještě nepřihodilo  ;)  ). Taky bych neměl problém uznat log někomu, kdo se nezapsal plným nickem. Naopak hledání finálek na nějakých pokoutných webech a šmelení s nimi považuji za mimořádně odpudivé, na druhou stranu mi nevadí, když se souřadnice dozvím od ownera mimoděk (např. Velký Pátek). Ale docela určitě bych si nikdy nezapsal FI log bez toho, abych se zapsal do logbooku v krabce. A to ani se svolením ownera. Navíc si myslím, že owner nemá právo takový log nabízet (čti nemá právo nabádat k podvodnému logování).

Ale jak jsem psal hned zkraje, každý jsme nastavený trochu jinak... Možná nakonec i onen brněnský virtuoz hraje podle svého svědomí poctivě  :)  ...


  • 2

#156 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 19:34

Vláčku, rozumím, ale problém je v tom, že i kdyby absolutní hodnota pocitu z jednoho poctivce a jednoho nepoctivce byla stejná a lišila se jenom znaménkem, tak mi přijde, že těch nepoctivců je víc (aspoň u keší, které mají tu smůlu, že se dostaly do blízkosti populárních sérií), tím pádem je celkové skóre nálady v mínusu.

 

A nezlobte se na mě, vyrobit složitější keš stojí spoustu úsilí (ať už je to wherigo nebo nějaká komplikovaná schránka), a když vidím, jak se k tomu spousta kačerů chová nebo staví, tak mi to bere chuť do další tvorby. A jak tak koukám, tak nejenom mně.

No trochu tě chápu ale my jsme si díky tvým wigúm užili tři bezvadné soboty.A takových je asi většina.


  • 0

#157 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 21:58

Každej ne. V takovém okamžiku bych byl na tom podobně jako finálkář, dokonce hůř, protože jsem porušil jediné psané pravidlo, že log na netu je podmíněn zápisem v logbooku.

Ani takhle jednoduchy to neni. Me tam pak owner totiz do toho logbooku vlastnorucne sam zapsal. Takze i po te formalni strance nakonec bylo vse OK. Coz furt jeste neznamena ze bych ja sam to povazoval za naprosto v poradku, ale formalni stranka veci v poradku byla, zapis existuje, najdes ho tam. A ve srovnani s hypotetickym finalkarem ja na tom byl nesrovnatelne lip. V logbooku jsme nakonec byli oba. Jenze on je jen v tom logbooku, vicemene proti vuli ownera. Ja jsem taky v logbooku, ale owner ma z me navstevy asi radost (jinak by se asi takhle nezachoval). A ja si napred par hodin doma lustil, pak jsem dojel kdovi kam kde mozna jeste nikdy zadnej ceskej kacer nebyl. Tam jsem nasel nejaky stage, posbiral indicie, pak absolvoval  nocni cestu po odrazkach v lese, nasledne jsem ji ztratil protoze velkej kus chybel, po pul hodine hledani jsem se zas chytnul s velkou klikou kdyz uz jsem to vicemene vzdal a sel uz zpatky k autu smirenej s tim ze je to v haji. Dosel jsem zbytek, vylezl na strom, prinesenym vercajkem otevrel dekl, a pak se to posralo tesne ped koncem a ani jsem s jistotou nevedel jestli se to vlastne posralo, jestli je chyba u me, nebo v kesi nebo co vlastne se stalo. To vse v plnohodnotny solovy akci, bez pratel na telefonu a podobnejch berlicek. Tohle fakt s akci finalkare muzes srovnavat jen tezko. Presto to za cistej odlov nepovazuju, mel jsem s tim problem, ale holt se to o malej kousek prevazilo na stranu toho logu a je tam. A to kvuli ty vzdalenosti. Nebejt to 350 kilaku ale treba jen 100, tak to necham bejt a zajedu tam jeste jednou. Na druhou stranu nasel bys i nejaky kese kde jsem v logbooku naprosto regulerne zapsanej vlastni rukou a FI na netu nemam, prestoze mu nic nebrani. Jen to ze tam si myslim ze tam si ten log nezaslouzim, tak to nebudu prece logovat jen proto ze jsem v notesu.

 

Zjednodusovat to cely do roviny toho jedineho pravidla o zapisu do logbooku neni uplne dobry. Pak totiz ma pravo na log kazdej podvodnik at se jeho nick do logbooku dostal jakkoliv, zatimco clovek co kes poctive odlovil a treba nezalogoval protoze zrovna chybel logbook nebo nemel propisku narok na log prisne vzato nema. To ze tyhle situace muze owner trochu priohnout kdyz uzna za vhodne myslim neni spatne, kdyz se to neprehani.


  • 0

#158 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 22:13

Nevím jak teď, ale kdysi  bývalo v pravidlech uvedeno, že Zápis v logbooku => ownet musí uznat log. Není zápis v logbooku, ale je hodnověrný důkaz, že se odlov podařil => owner posoudí hodnověrnost a může log uznat.


  • 1

#159 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 22:13

No trochu tě chápu ale my jsme si díky tvým wigúm užili tři bezvadné soboty.A takových je asi většina.

 

Děkuji a jsem rád za každého, komu nejen tyto mé keše přinesly radost a zážitek. Proto jsem to dělal.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#160 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 22:19

Nevím jak teď, ale kdysi  bývalo v pravidlech uvedeno, že Zápis v logbooku => ownet musí uznat log. Není zápis v logbooku, ale je hodnověrný důkaz, že se odlov podařil => owner posoudí hodnověrnost a může log uznat.

 

Tome, to bylo možná ještě dřív, než jsem já s geocachingem začal. Já si to už nějak nevybavuju. A současné znění není takové, že owner musí uznat log, když je zápis v logbooku. To znění je takové, že kdo je zapsaný v logbooku, má nárok na log. Owner totiž nemá žádnou pravomoc uznávat nebo neuznávat logy. Pouze takovou, že může (dokonce by měl) smazat prokazatelně podvodné logy (míněno takové, které nejsou zapsané v logbooku). Ono to z toho sice de facto logicky vyplyne, ale de iure owner žádný log neuznává.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama