Přejít na obsah


Fotka

Problémy složitějších keší v blízkosti sérií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#121 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 16:19

Vsak jsem taky zminil ze tohle cislo je muj osobni limit a ze je to subjektivni. Nekdo jinej muze mit ten limit jinde. Zalezi taky na co jdes a jak se k tomu ta skupina postavi. Na krajankovi si celkem tu hranici dovedu predstavit o neco vejs. Naopak na takovym tom kombajnu kde se skupina prezene terenem a pobere vsechno od tradicek u kaplicky pres D5 mysterky co se resej pul dne doma u compu az po 5/5 mnohastagove silenosti a zalogujou to tim skriptem ze je videt ze ani nevedi ktera je ta tradicka u kaplicky a ktera je ta 5/5, tak tam v plne mire plati co jsem napsal. Kor kdyz pak zjistis ze toho za den stihli tolik, ze je to ve skutecnosti na 2 dny. Ale ja hlavne reagoval na to ze nekoho obtezuje se podepsat do notesu. Tohle je u me fakt daleko za hranou at uz je tam sam nebo v kolika lidech chce. Ze podobneho efektu lze dosahnout i ve dvou lidech a ze je to vzdy o tom jak se k tomu kdo postavi je samozrejme pravda. Ale treba na mysterkach me fakt bude tezko nekdo presvedcovat, ze ze skupiny 15 lidi se na jejich reseni vsichni, nebo aspon valna cast nejak podileli. To je proste nesmysl.


  • 2

#122 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 16:20

K-lorde, ber to tak, že řada z nás jsou spíš introverti ( i když prý zrovna já poslední léta na lidi působím přesně opačným dojmem, což je jen zdání ) a jdou na keše rádi sami nebo s podobně založenýmí přáteli. 

Třeba na nočky chodím nejradši ve dvou lidech - když se díky domluvě na lokálním webu kdysi stalo, že nás šlo po eventu na jednu asi osm, moc jsem si výpravu neužila a navrhla jsem se příště v případě většího zájmu rozdělit na skupinky 2-3 lidí a jít s časovým odstupem. I když trasa nebyla zrovna krátká a lidi byli příjemní, v takovém počtu se mi to nelíbilo. Dál jsem už chodila jen ve dvou, až u nočního Netřebu jsem udělala vyjímku a nelituji - tehdy se sešli dobří známí, s řešením úkolů jsme se docela rozumně střídali stejně jako s hledáním cesty a za patami ještě měli ownery, kteří chtěli po roce dělat údržbu. Ta díky jejich preciznosti provedení nebyla třeba, i UV stage byly jako nové, ale stejně je vždycky po našem nálezu vyměnili.

Nemám pocit, že by pánové Modrák a Pontiac_CZ někoho odsuzovali, jen napsali své pocity a Modrák docela rozumně popsal, kdy si člověk keš užije a kdy už těžko nebo jen vyjímečně. Mám to podobně jako oni, sice nemám problém na delší procházku lesem s pár tradičkami jít s větší skupinou nebo občas přijmout pozvání po eventu na improvizovanou výpravu s dobrými známými, ale......je řada míst, kam jdu nejradši sama nebo nejvýš ve dvou. Zrovna minulou sobotu jsem po CITO obešla/ objela pár keší věnovaných mlýnům a byla jsem docela ráda, že jsem byla sama, i když šlo o tradičky - v klidu jsem si místa prohlížela, přemýšlela o minulosti a současnosti. Nebránila jsem se popovídat s kačery, které jsem asi dvakrát potkala, ale.....


  • 5

#123 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 16:28

Nebo ostatne na tech T5 kesich je to totez. Ve dvou si to odmakaj i kdyz treba fyzicky vzdy ke kesi leze jen jeden a stridaj se. Ale druhej se neflaka, pripravujou cestu oba, makaj jak srouby, protoze to vlastni lezeni je stejne jen 20% z ty akce, zbytek je ta priprava. V 15 lidech na T5 ale se na tom podilej treba 3, 2 dalsi mirne pricmrdujou a zbylejch 10 jen cumi, protoze v tolika lidech se tam ani nevejdou.

 

A teda 15 lidi si nedovedu predstavit ani na tom krajankovi

 

Edit: A v tech osmi lidech, obtezovalo te zapisovani do logbooku, nebo jsi ho povazoval za samozrejmou soucast akce, bez ktery by to nemelo smysl?


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 21 duben 2016 - 16:33

  • 0

#124 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 16:40


Edit: A v tech osmi lidech, obtezovalo te zapisovani do logbooku, nebo jsi ho povazoval za samozrejmou soucast akce, bez ktery by to nemelo smysl?

 

Tak mě nikdy neobtěžuje se zapsat do logbooku, maximálně když je logbook plesnivý :-)


  • 2

#125 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 16:42

Tak ja bych to shrnul:

 

1) v jeden logbook se sam zapisovat budes

2) nevezmes nick revirnika v usta nadarmo

3) Kdykoliv muzes, vyraz na kesky

4) cti revirniky a nazory jejich

5) Neznicis kes

6) nevykrades napad na kes

7) neukradnes kesku

8) Nebudes logovat falesnym nickem

9) nebudes lakat finalky od jinych kaceru

10) ani z finalkovych serveru


  • 4

#126 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 16:47

Tohle téma o lovení ve skupině mi něco silně připomnělo... http://coord.info/GLFQ4X78


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#127 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 18:24

No, teda, Modráku, já s tebou většinou dost souhlasím, ale teď tu veřejně prohlašuju a vyznávám, že mě taky děsně otravuje se zapisovat do logbooku :D. A kdykoliv jdu s někým na keš, s radostí se nechám zapsat. Ostatně i ty už jsi mě, myslím, někam podepisoval, ač jsem pak na místo činu lezla hned po tobě.

 

U T5 přesto, že se teďko už dle možností snažim vylézt v podstatě všechno, co hodlám logovat, a v drtivé většině případů si na tu keš i sáhnu, tak tam obzvlášť vítám, když mě zapíše někdo jinej, protože tam k mé obecné nechuti k psaní přistupuje ještě obava, že při svý šikovnosti vysypu obsah keše z 20 metrů někam do ostružin.

 

A, abych tě uklidnila, nemam to tak jen u keší - v komunitě jedna sestra už umí muj podpis, protože je o dost jednodušší mě podepsat než mě přesvědčit, abych se podepsala třeba pod společný přání. Asi jsem napůl negramotná jak policajti za komančů :D.


  • 0

#128 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 18:31

Tak mě nikdy neobtěžuje se zapsat do logbooku, maximálně když je logbook plesnivý :-)

No. U tebe jsem ani jinou odpoved nepredpokladal. A o tom to prave je.


  • 0

#129 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 19:18

No, teda, Modráku, já s tebou většinou dost souhlasím, ale teď tu veřejně prohlašuju a vyznávám, že mě taky děsně otravuje se zapisovat do logbooku :D. A kdykoliv jdu s někým na keš, s radostí se nechám zapsat. Ostatně i ty už jsi mě, myslím, někam podepisoval, ač jsem pak na místo činu lezla hned po tobě.

 

U T5 přesto, že se teďko už dle možností snažim vylézt v podstatě všechno, co hodlám logovat, a v drtivé většině případů si na tu keš i sáhnu, tak tam obzvlášť vítám, když mě zapíše někdo jinej, protože tam k mé obecné nechuti k psaní přistupuje ještě obava, že při svý šikovnosti vysypu obsah keše z 20 metrů někam do ostružin.

 

A, abych tě uklidnila, nemam to tak jen u keší - v komunitě jedna sestra už umí muj podpis, protože je o dost jednodušší mě podepsat než mě přesvědčit, abych se podepsala třeba pod společný přání. Asi jsem napůl negramotná jak policajti za komančů :D.

Jo, na skale. Ale to bylo prave proto aby az si tam dolezes sama, tak jsi nemusela jeste manipulovat s kesi. Taky sis tam dolezla a na kesku sis sahla. Taky jsem mockrat zazil ze se T5 kes sunda dolu, tam se s ni lidi v klidu pomazlej a zapisou se na zemi, prestoze si vsichni do jednoho pak osobne nahoru stejne vylezou. Posledni ji tam pak zas povesi a je to. Tohle se delalo casto u FTF huntu v Praze, kde se na FTF stihlo nezavisle na sobe sjet treba 10 lidi, byla tam normalne fronta na lano a byl to takovej T5 event. Ale to uz se posledni dobou nejak nedeje, uz se nesejdem.


  • 0

#130 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 8:59

Jestli jsem to dobře pochopil, tak nikomu nevadí, když jde skupina o x jedincích společně na keše a každý loguje sám za sebe. Problém je, že jde skupina kačerů a logují pod jedním smyšleným nickem. Což vadí i mě. A výmluva, že šetří místem jen u některých je berlička k tomu, aby mohli v této hře podvádět.

 

Když bude chtít někdo podvádět, nechá se zapsat od ostatních a může zůstat sedět doma na gauči. O tom to přece není. Jak už jsem psal, ve specifických případech, kdy jde větší skupina kačerů může nastat (a nastává) situace, kdy je kolem keše chumel, první vytáhne logbook, napíše se, druhý, stojící vedle mu řekne: "zapiš mně taky prosím, když už držíš tu propisku" (a nevěřím, že se to nikomu z vás ještě nikdy nepřihodilo), no a když to říká třetí, čtvrtý, až desátý, je to už trochu otrava. To jsem měl na mysli. Proto POUZE v těchto specifických případech nemám nic proti hromadnému nicku. A nesouvisí to s obtížnosti keše, terénu, ani s tím, zda je to mysterka nebo tradička.

 

Když nad tím přemýšlím, využili jsme to pouze dvakrát - jednou na sérii Pohadka Clun a podruhé na nějakém trailu, který jsem jako jediný absolvoval, abych vyzkoušel, co na tom ostatní vidí...


  • 2

#131 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 10:17

Jasne ze ti co podvadej ve velkym to delaj sofistikovane, jsou si vedomi rizik a ti si obvykle daji pozor aby v kesi byli regulerne zapsani, i kdyz lezeli doma na gauci. S timhle nic nenadelame. Taky je jasny, ze spousta zapisu ktere jsou naprosto regulerni a poctive neni udelana vlastni rukou, ale ze proste jeden clovek zapise do notesu dva kolegy kteri stoji vedle nej, kdyz uz drzi v ruce propisku. Nebo treba takovy ty krkolomny situace kdy jeden druhyho vezme na ramena aby ten dosahnul na kes, tak si za tyhle situace jeste nebudou podavat logbook, ale ten horni zapisuje a jsou radi ze nespadnou. Tohle kazdy zna a pouziva, na tom nic neni. Ja treba se snazim pokud to jen trochu jde zapsat fakt vlastnorucne, ale jsou situace kdy to nedava smysl. Ani ja neocekavam ze se kazdy zapise vlastni rukou (nebo vlastni krvi). Na ty traily jsme nekdy delali razitko na miru. Vezme se takovy to univerzalni razitko co ma ram do kteryho se nastrkaji jednotliva pismenka a slozi se z toho cokoliv. Vecer pred akci se udela razitko na miru s nekolika nickama, na dalsi akci se predela kdyz se sestava zmeni. Je to rychlejsi nez cokoliv jinyho a pritom je kazdej regulerne zapsanej svym nickem. Akorat ze tohle jde jen na par nicku, 15 se jich tam nevejde a i kdyby se vesly na to razitko, bylo by tak velky ze se pak nevejde do vetsiny logbooku.


  • 0

#132 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 10:53

Na ty traily jsme nekdy delali razitko na miru. Vezme se takovy to univerzalni razitko co ma ram do kteryho se nastrkaji jednotliva pismenka a slozi se z toho cokoliv. Vecer pred akci se udela razitko na miru s nekolika nickama, na dalsi akci se predela kdyz se sestava zmeni. Je to rychlejsi nez cokoliv jinyho a pritom je kazdej regulerne zapsanej svym nickem. Akorat ze tohle jde jen na par nicku, 15 se jich tam nevejde a i kdyby se vesly na to razitko, bylo by tak velky ze se pak nevejde do vetsiny logbooku.

 

No to je úžasný nápad! Jedno takové razítko z Lidlu doma mám a leží mi ladem. Traily už jsem si vyzkoušel a zatím to už moc nemusím, ale na takové ty odlovy ve 4-5 lidech je to super. 15 lidí je extrém, který se objeví maximálně jednou za deset let :-)


  • 0

#133 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 10:59

Když bude chtít někdo podvádět, nechá se zapsat od ostatních a může zůstat sedět doma na gauči. O tom to přece není. Jak už jsem psal, ve specifických případech, kdy jde větší skupina kačerů může nastat (a nastává) situace, kdy je kolem keše chumel, první vytáhne logbook, napíše se, druhý, stojící vedle mu řekne: "zapiš mně taky prosím, když už držíš tu propisku" (a nevěřím, že se to nikomu z vás ještě nikdy nepřihodilo), no a když to říká třetí, čtvrtý, až desátý, je to už trochu otrava. To jsem měl na mysli. Proto POUZE v těchto specifických případech nemám nic proti hromadnému nicku. A nesouvisí to s obtížnosti keše, terénu, ani s tím, zda je to mysterka nebo tradička.

 

Když nad tím přemýšlím, využili jsme to pouze dvakrát - jednou na sérii Pohadka Clun a podruhé na nějakém trailu, který jsem jako jediný absolvoval, abych vyzkoušel, co na tom ostatní vidí...

 

Zeptám se tedy jinak. Proč si tedy ten hromadný nick nezaregistrujete ma GC a nelogujete keše na internetu pod ním? Je to přece také daleko rychlejší zalogovat na netu jednou a ne třeba osmkrát. Celá tahle diskuze je jen o tom jak si obhájit něco, co nemá žádnou oporu. Jeden to hraje údajně pro zážitky, ale když mu někdo smaže oprávněně log, vyskakuje jak papírovej čert. Druhého nezajímá kolik má odlovených keší, ale při sebemenší příležitosti vystaví na obdiv že už má xxxx keší a další lidé berou za normální i když mají nick abcd, logovat pod nickem efgh. Ano, je to jen hra, ale i ta hra má svá pravidla.


  • 4

#134 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 11:09

No na EN fóru naši "hru" nazývají spíše "hobby" a k tomu bych se také klonil. Hry jsou typické tím, že jejich průběh je pravidly vlastně svázán dosti přesně a geocaching má v podstatě jen to jedno. Já to taky považuju za koníček.  Ale zas někteří k tomu skutečně přistupují jako ke hře co se týče bodového konta. :)


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#135 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 22 duben 2016 - 11:38

k-lord napísal: "Tady je jasně vidět, že to není o počtu lidí ve skupině, ale o svědomí každého, jak tuto hru hraje."

 

Moja žena na túto tému vždy hovorí: "Každý si zo všetkého vezme čo je mu podobné. Kto nechce nepodvádza. Kto chce podvádza. Každý tú hru hraje/chápe po svojom."


  • 0

#136 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 11:51

Asi trošku odbočím: když mi owner řekne: "Zaloguj si to na webu, ale nelez tam, mohl bys spadnout." , tak jakej na to máte názor? Asi negativní. Ale důležitý je, že jsem tam stejně vylezl. Vy byste asi řekli: nelez tam, prostě tu keš nebudeš mít.
  • 0

#137 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 11:55

Doufám, vážený pane, že nebudete tak nemorální, abyste mě nutil k loupežnému přepadení, a dáte mi tu šrajtofli dobrovolně! :D :D :D

... bych nemusel vytáhnout svůj ostrý nůž a na něj 3x-4x naběhnout :-))))


  • 0

#138 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 12:03

No to je úžasný nápad! Jedno takové razítko z Lidlu doma mám a leží mi ladem. Traily už jsem si vyzkoušel a zatím to už moc nemusím, ale na takové ty odlovy ve 4-5 lidech je to super. 15 lidí je extrém, který se objeví maximálně jednou za deset let :-)

Ja na ne taky nechodim. Ale pri tech par vyjimecnejch prilezitostech, v poctu 3-4 lidi tohle bylo v pohode. Meli jsme to treba na Vlecce na Orlik, ve trech lidech. To razitko snad prej bylo z Lidlu, asi mas uplne to samy. Jeste jsme k tomu meli nejaky maly dreveny prkynko jako podlozku pod papirovej logbook, aby se pohodlne razitkovalo a dobre se to obtisklo.


  • 0

#139 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 12:03

Asi trošku odbočím: když mi owner řekne: "Zaloguj si to na webu, ale nelez tam, mohl bys spadnout." , tak jakej na to máte názor? Asi negativní. Ale důležitý je, že jsem tam stejně vylezl. Vy byste asi řekli: nelez tam, prostě tu keš nebudeš mít.

 

Já bych v první řadě řekl: „Co je to za pitomost?“ A měl bych na mysli především tu ownerovu reakci. Otázkou taky je, proč jsi tam neměl lézt. Kvůli sobě, protože tě owner zná a měl strach o tebe, nebo protože je tam nějaký dočasný bezpečnostní problém? No v každém případě jsi tam vylezl a evidentně nespadl. Takže nakonec pohoda, ne?

 

Ale obecně. Ownerova reakce „Zaloguj si to na webu, ale nelez tam, mohl bys spadnout.“ je přinejmenším divná. Buď je to nějaká oficiálně adrenalinová keš a má odpovídající T a atributy, pak snad každý vidí, že to nemusí být nic jednoduchého a může dojít ke zranění. A podle toho se rozhodne. Anebo se keš oficiálně tváří jako bezproblémová, ale je ve skutečnosti nebezpečná a není to z T ani atributů poznat. Ale i tak by každý soudný člověk měl na místě poznat, jestli na to má nebo ne. A když cítí, že na to nemá, tak tam nelézt.

 

Já, jako owner, pokud bych měl o tebe strach, bych ti nejspíš řekl: „Radši tam nelez, mohl bys spadnout, ten bod ti za to nestojí.“ Jinak bych asi neříkal nic.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#140 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 12:13

mh.mail: díky za názor. Asi tam šlo o to, že konkrétně pro mě by to mohlo být nebezpečné. Vzhledem k tomu, že lovím sám a že působím jaksi nemotorně. Ale prostě nejsem zvyklý logovat Found it, když nejsem v logbooku. Po odlovu jsem měl dojem, že to až tak hrozné nebylo. Nebo možná myslel, abych si zalogoval DNF. Spíš mě to jeho upozornění vyhecovalo, i když se samozřejmě za jistých okolností mohlo něco stát.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama