Přejít na obsah


Fotka

Problémy složitějších keší v blízkosti sérií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#161 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 22:38

Ještě bych rád podal zprávu o pokračování mé komunikace s Velkým Praktikem.

 

Včera mě chlapec nachytal při omylu, mnou zmiňovaný bod pravidel (2.D.xxiii.), o kterém jsem si myslel, že zakazuje používání finálních souřadnic na jiných serverech, to ve skutečnosti neříká. Píše se v něm totiž „publish on our websites“, nikoliv „publish on your websites“, což jsem přehlédl. Takže to všechno zakazuje pouze zveřejňovat na serverech patřících Groundspeaku, nikoliv na jiných, což mi bylo náležitě Velkým Praktikem vysvětleno. Samozřejmě, že z toho dovozoval kde co dalšího, určitě se mu to náramně hodilo do krámu.

 

No nevadí. Proč se nezeptat přímo na Groundspeaku, jaký na to mají názor. A dnes večer mi přišla odpověď, kterou dám i sem:

 

Hello mh.mail,

Thank you for writing to us. Sharing final coordinates for multi-caches or puzzle caches with other users is a violation of our Terms of Use. Where we can, we try to identify when a user has done this.

All the best,

Alex

Community Manager

 
Takže myslím, že v tomto směru může být konec dohadům a domněnkám. Groundspeak sdílení finálních souřadnic oficiálně považuje za porušení Terms of Use. Takže finálkáři neprovozují „čistý geocaching“, jak se snaží prezentovat, ale oficiálně podvádějí. Nejen že není pravda, že by to Groundspeaku nevadilo, jak se mě snažil Velký Praktik přesvědčit, naopak to Groundspeak považuje za porušení Terms of Use, která každý odsouhlasil při registraci. V rovině argumentační je dobojováno.
 
Plné znění korespondence můžete sledovat zde:

  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#162 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 5:48

Tome, to bylo možná ještě dřív, než jsem já s geocachingem začal. Já si to už nějak nevybavuju. A současné znění není takové, že owner musí uznat log, když je zápis v logbooku. To znění je takové, že kdo je zapsaný v logbooku, má nárok na log. Owner totiž nemá žádnou pravomoc uznávat nebo neuznávat logy. Pouze takovou, že může (dokonce by měl) smazat prokazatelně podvodné logy (míněno takové, které nejsou zapsané v logbooku). Ono to z toho sice de facto logicky vyplyne, ale de iure owner žádný log neuznává.


Aha, tak to jsem asi nepřesně formuloval.
  • 0

#163 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 12:14

My jsme začali s geocachingem kvůli malé dceři které se to moc líbí.Mimo jiné nám také.Ale po pročtení pár témat na geocaching.cz jsem moc rád že nikoho z diskutujících (krom jednoho normálního,který nám pomohl s jednou T5 v Brně) neznám a doufám že se to nezmění.vždyt je to hra. Tak si naplánujte nejaký event a na tom si roztrhejte občanky a rozšlapejte razítka.My mezitím najdem pár tradiček do kterých dcera picne razítko a já lognu online.A když nám někdo ten online log smaže tak se nep..eru a najdeme si další keš.A doufám že nikdy nenastane ta doba že to začnu prožívat tak jak diskutující tady. Honibodům i Mirkům Dušínům přeji příjemné diskuze u PC zatímco ti normální si pozbírají pár keší. Lovu zdar


  • 0

#164 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 12:53

Millanu: co jsem potřeboval, to jsem se dozvěděl. Na event zrovna jdu. Myslím, že Tvůj přístup je správný. Je dobře, že do toho zatím nejsi tak zažranej.
  • 0

#165 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 14:32

Millanu: co jsem potřeboval, to jsem se dozvěděl. Na event zrovna jdu. Myslím, že Tvůj přístup je správný. Je dobře, že do toho zatím nejsi tak zažranej.


A ja myslim, ze kdyby dotycny pomahal dceri zalozit treba peknou multinku a ona se pak divila, proc ji lidi dekujou za trail, tak to treba vidi jinak.
  • 8

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#166 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 18:02

Kalubr promin, preklikl jsem se, palec dolu mel bejt jinam...
Jinak kdyz uz teda pisu, tak se vyjadrim aspon treba ke kraceni nicku, proti cemuz nic nemam, k finalkam, s nimiz nesouhlasim (ale kdybych rekl, ze jsem si nkdy zadnou nezjistil, tak to bych kecal, taky nekdy na nejakou zajdu, ale musim aspon vedet o co jde a jak se to lusti), k uplne puvodnimu tematu asi tolik, ze me treba vyrostla kolem mych asi sesti kesi serie a nadsenej z toho nejsem (i kdyz presne nevim proc) a dal uz ted nevim, co napsat. Jo, ze HANSMATT je jeste vetsi ***** nez jsem si myslel... Hezky mu mh.mail odepisuje... :-)
  • 0

#167 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 19:20

Millanu, ty jsi nečetl celé vlákno. Tady se pouze pranýřuje chování... no, co si budeme namlouvat, hlupáků. Ostatně od toho jsou diskuse. Na kešky jezdíme taky. :)


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#168 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 19:51

Millanu, ty jsi nečetl celé vlákno. Tady se pouze pranýřuje chování... no, co si budeme namlouvat, hlupáků. Ostatně od toho jsou diskuse. Na kešky jezdíme taky. :)


Tak hlavně jste owneři, no. A mrzí vás, když vymyslíte pěkný luštění, který někdo obejde tím, že si někde na serveru zjistí souřadnice.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 23 duben 2016 - 19:56

  • 2

#169 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 20:03

Pontiac : Já ho četl už od začátku a stále nemůžu pochopit  vaše diskuze.Najdu keš,do logbooku picnu razítko,přes c.geo napíšu log,pošlu a jdu dál. Nejsi v logbooku - nemáš keš,mažu log na geocaching.com.A je to. Není co dál řešit. Co napíšou do logu je věc druhá. Nikdo není dokonalý.A co se týče PWT? Jeden jsme si prošli na Brněnské přehradě když jsme měli na měsíc na zkoušku PM.Od té doby nikdy více.Jaká je to zábava hledat petky u silnice? Jo - honibodů je dost.Já radši najdu nejakou novou BERXovku. A ted´mně můžete ukamenovat  :)


  • 0

#170 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 20:08

kalubr: To ownery mrzí, to je fakt. Ale víc je mrzí ten fakt (aspoň myslím, já žádnou mysterku nemám), že ten člověk neprojeví ani trošku snahy. Nikdo neví všechno. Pak přece můžu napsat ownerovi "Hele, už nevím, jak dál, zkusil jsem tohle a tohle, můžeš trochu poradit?" :) Kolikrát já už to psal. Inteligentní owner oceňuje snahu a už jsem viděl (i v mém případě :D), jak dokopal kačera k řešení a vzal si to v podstatě jako osobní bojový úkol. :)

 

Millanu: vidíš to pragmaticky a já jsem stejného založení. A jinak za co tě kamenovat? :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#171 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 20:43

Pontiac : Já ho četl už od začátku a stále nemůžu pochopit  vaše diskuze.Najdu keš,do logbooku picnu razítko,přes c.geo napíšu log,pošlu a jdu dál. Nejsi v logbooku - nemáš keš,mažu log na geocaching.com.A je to. Není co dál řešit. Co napíšou do logu je věc druhá. Nikdo není dokonalý.A co se týče PWT? Jeden jsme si prošli na Brněnské přehradě když jsme měli na měsíc na zkoušku PM.Od té doby nikdy více.Jaká je to zábava hledat petky u silnice? Jo - honibodů je dost.Já radši najdu nejakou novou BERXovku. A ted´mně můžete ukamenovat  :)

Ahoj,

pokusim se Ti trosku nastinit svuj pohled jako ownera par slozitych kesi:

1) Jak spravne rikas: "Najdu keš,do logbooku picnu razítko,přes c.geo napíšu log,pošlu a jdu dál. Nejsi v logbooku - nemáš keš,mažu log na geocaching.com.A je to. Není co dál řešit." Mas naprostou pravdu. Dohadujeme se tu s lidma, kteri tvrdi, ze je preci normalni do kese nedat svoje razitko, nebo se napsat. Ze je v cajku tam dat uplne jiny nick a my nemame pravo mu smazat log (tohle mi osobne nevadi zas tak moc. Logy nemazu a rikam si, ze je to jejich vec ze nedodrzuji pravidla)

2) Co se finalkareni tyce, tak asi nema smysl cokoliv rikat. Pro tyto lidi slozitejsi kese nedelame. Pro ty mam lehke tradicky co jsou par metru od silnice.

3) Co me jako ownera silne prudi je to, ze udelas kesku. Vrazis do toho pomerne hodne penez. Nastavis ji tak, ze tam pojede par lidi do roka a najednou mas v tesne blizkosti nejaky PT a ta krabicka co byla vyrabena pro par fajnsmekru dost trpi najezdy finalkaru, co ani nevi co lovi. Co mam pak delat? Udrzovat ji v chodu za zvysene financni naklady (kdybych vedel kolik lidi na ni bude chodit, tak ji udelam jinak)? nebo ji mam archivovat, nebo presunout jinam? Nebo se smirit s tim, ze nebude takova jakou jsem ji planoval a udelat nejake opatreni aby byla aspon lovitelna? Ja jsem zatim zvolil variantu 3 s tim, ze aspon par poctivcum udela tu radost pro kterou jsem to vyrabel.

 

Mozna Ti pride, ze to moc zereme, ale vyzkousej si nejakou krabicku zalozit (a tim nemyslim hodit do skarpy lock&lock, ale neco sofistikovanejsiho), dej tuhle krabicku nekam kam jde zajet autem a za rok  az dva mi napis sve dojmy, pocity a motivaci znova investovat cas, penize a namahu do vyrobeni neceho pro ostatni.

Me to poucilo a vim, ze k silnicim musim pohodit lock&lock a dat to jako tradicku a pokud chci vyrobit neco hezkeho (coz uz mam pripravene), tak to musim dat aspon kilometr od silnice a nejlepe na kopec. Bohuzel nekteri nasi spoluhraci jsou velmi neohleduplni. :-(


  • 19

#172 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 9:43

 

No nevadí. Proč se nezeptat přímo na Groundspeaku, jaký na to mají názor. A dnes večer mi přišla odpověď, kterou dám i sem:
 
Takže myslím, že v tomto směru může být konec dohadům a domněnkám. Groundspeak sdílení finálních souřadnic oficiálně považuje za porušení Terms of Use. Takže finálkáři neprovozují „čistý geocaching“, jak se snaží prezentovat, ale oficiálně podvádějí. Nejen že není pravda, že by to Groundspeaku nevadilo, jak se mě snažil Velký Praktik přesvědčit, naopak to Groundspeak považuje za porušení Terms of Use, která každý odsouhlasil při registraci. V rovině argumentační je dobojováno.
 
Plné znění korespondence můžete sledovat zde:

 

 

Tak to je průser a jednoznačný konec Velkých pátků :D


  • 0

#173 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 10:51

Tak to je průser a jednoznačný konec Velkých pátků :D

 

Pokud vim, tak vetsinou dochazi na Velky patek k odkryti souradnic na strankach gc.com a to navic ownerem. Toto samozrejme neni v rozporu s pravidly.


  • 0

#174 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 11:26

Mezi námi — kdo (nejen) na Velký pátek zveřejňuje finální souřadnice svých keší a zároveň nadává na činnost finálkářů, mi přijde, mírně řečeno, zmatený. Nicméně, každý ať si se svými kešemi dělá, co uzná za vhodné, je jen potřeba se smířit s následky některých činů. Problém vidím jenom v tom, pokud nepatřičně nakládá s finálními souřadnicemi keší cizích.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#175 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 12:14

Mezi námi — kdo (nejen) na Velký pátek zveřejňuje finální souřadnice svých keší a zároveň nadává na činnost finálkářů, mi přijde, mírně řečeno, zmatený. Nicméně, každý ať si se svými kešemi dělá, co uzná za vhodné, je jen potřeba se smířit s následky některých činů. Problém vidím jenom v tom, pokud nepatřičně nakládá s finálními souřadnicemi keší cizích.

Přesně, já v podstatě nemám žádnej problém po ukázání aspoň malý snahy jakoukoliv finálku mojí keše - stejně tak jsem ochoten poradit (a případně i třeba říct finálku) jiný keše, pokud vidím, že ten člověk je už hodně blízko a vidím, že je téměř v cíli (ale pravda, pak už to věšinou nepotřebuje).

 

A pokud bych finálky posílal dál, pokud bych nechtěl, aby tam powertraileří chodili, tak bych si připadal divně ... 


  • 0
:)

#176 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 12:24

Pokud vim, tak vetsinou dochazi na Velky patek k odkryti souradnic na strankach gc.com a to navic ownerem. Toto samozrejme neni v rozporu s pravidly.

 

Jak to, že není? "Sharing final coordinates for multi-caches or puzzle caches with other users is a violation of our Terms of Use". Je uvedení finalky k vlastní keši na gc.com sharing with other users? Je! Píše se tam, že owner může? Nepíše! Takže to v rozporu je! :lol:


  • 0

#177 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 12:29

Po pár dnech mám konečně čas si to tu přečíst a za ten čas tu je opravdu pěkná diskuze.

Ten rozhovor s hansmattem je skutečně obdivuhodný. Zaujala mě hlavně odpověď GS.

 

Citace

....Where we can, we try to identify when a user has done this. ....

To znamená, že zkouší odstavit finálkové weby či postihnout hráče, kteří za tímto stojí? 
 
Jinak keší a kačerů je čím dál více a tím pádem bude přibývat i těch, kteří jsou ochotni kvůli snadnému zisku bodu používat i podvodné taktiky finálových webu, či jezdit na PWT a sbírat z jejich pohledu rychlé body cestou. Jak je vidět, podobná situace je tu už dlouho (jak tu psal už Kulhal odkaz na jeho příspěvek v jiné diskuzi k PWT, který byl dle mého hodně trefný http://www.geocachin...-soon/?p=485901). 
 
A Samaell shrnutl docela dobře poslední dění v tomto vlákně...
 
Snad jen pro Millana - máš pravdu, že nikdo nemůže mazat log, jen kvůli tomu, co do něj kdo napíše, pokud neobsahuje nápovědy, urážky atp., taky to tady nikdo neříká. Na druhou stranu nediv se, že autoři keší jsou rozladěni tím, když někdo napíše do logu poděkování za PWT a poděkování autorům PWT a o jejich keši ani čárku u jejich keše, která je náročná na přípravu a je třeba 10 km od PWT. To už hraničí skoro s výsměchem. Vzhledem k tomu, že keše děláš pro ostatní a dobrý pocit z toho, že se keše líbí ostatním je jediné, co z toho máš, tak se nediv, že tu lidi říkají, že se jim podobný styl logování nelíbí. Podle profilu žádné založené nemáš. Kdybys měl, tak to možná budeš vidět trochu jinak, když budou lidi děkovat za práci někomu jinému a za keš, nad kterou jsi strávil hodiny práce ti ani nepoděkují. 
Proto jsem trochu nepochopil tvůj první příspěvek.

  • 0

#178 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 13:19

 

když budou lidi děkovat za práci někomu jinému a za keš, nad kterou jsi strávil hodiny práce ti ani nepoděkují. 

 

Hansmatt to ještě „povýšil“ — on nejenže ti za tu keš nepoděkuje, ale ještě ti ji pohaní, že mu „nepřinesla žádnou přidanou hodnotu“ a proto si nezaslouží, aby ji odlovil poctivě.

 

Já názor Millanu ovšem chápu. A právě to souvisí s tím, že nemá nic založeného. On je nyní fascinován hrou jako takovou a zajímá ho v podstatě pouze to, „aby si dcera mohla do logbooku picnout razítko“.

My jsme začali s geocachingem kvůli malé dceři které se to moc líbí. ... Tak si naplánujte nejaký event a na tom si roztrhejte občanky a rozšlapejte razítka.My mezitím najdem pár tradiček do kterých dcera picne razítko a já lognu online

 

Ten názor není v zásadě špatný. Jen to trošku nedomýšlí. Aby měla dcera kam picnout razítko, musí ty keše existovat. A ty nevyrostly samy od sebe, ale založil je někdo proto, aby někomu udělaly radost, což ho stálo čas a peníze. A pokud se budou lidi jako Hansmatt a jemu podobní ownerům vysmívat jenom proto, že nejsou ochotni dodržovat elementární pravidla, tak se na to autoři postupně vykašlou. A mezi prvními budou owneři právě podobných keší, jako jsou Millanu zmiňované Berxovky, Protože každý má někde tu hranici, od které už se mu nevyplatí do keší investovat (čas, peníze, invenci). Tohle samozřejmě není vidět na první pohled, to chce trochu zkušeností a nejlepší je být sám ownerem. Ovšem chce to být ownerem trošku složitější keše, třeba mysterky nebo multiny či letterboxu, jejichž vytvoření a údržba stojí nějaké úsilí.


  • 15
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#179 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 14:13

GS může zakazovat finálkaření. To je asi tak všechno. Mohli by odstřihnout toho, kdo web založil, pokud se jim ho povede identifikovat. A nemyslím si, že by se zakladatel takového webu hrdě hlásil ke svému kačerskému nicku.

Teoreticky by si mohli stěžovat u poskytovatele, že ten a ten web poškozuje jejich práva. Ale myslím, že v záplavě protestů na ochranu osobnosti a autorských práv, se jejich žádost ztratí, nebo odloží až na dobu, kdy už to stejně bude jedno. Jediné rozumné řešení je na finálkářské weby nechodit. A myslím si, že finálkářů zase tolik není. Pokud těžká keš má na začátku pár nálezů a najednou se to zvedne, většinou to znamená, že zafungovala tichá pošta.

 

A k lovení ve velké skupině - s tím problém nemám. Logoval jsem s někým, když jsem se s ním u keše potkal, maximálně jsem s ním popošel na sousední. Jinak ne. Na organizované výpravy nechodím. Ale to je můj postoj a někdo jiný chodí radši v partě.


  • 1

#180 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2016 - 15:06

A nemyslím si, že by se zakladatel takového webu hrdě hlásil ke svému kačerskému nicku.

 

A pročpak, když podle jejich tvrzení nedělají nic špatného? To jenom my, zapšklí owneři, kteří jim vnucujeme svoji zvrácenou vůli, zatímco oni chtějí provozovat „čistý geocaching“. To je pořád řečí a skutek utek. Domény si registrují přes nastrčené „bílé koně“ a umně za sebou zametají stopy. Takhle se tedy nechová někdo, kdo se nemá za co stydět. Jediný Hansmatt ve své bezbřehé aroganci má aspoň tu (ale teď co — odvahu, drzost?) vystupovat pod známým nickem Janus (jeden čas měl na gc.com nick „{Janus}“, takže identifikace je snadná).

 

Pokud těžká keš má na začátku pár nálezů a najednou se to zvedne, většinou to znamená, že zafungovala tichá pošta.

 

No tak samozřejmě, že se jedná především o důsledek tiché pošty. A to je na tom právě to nejsmutnější. Příkladem budiž zde propíraný tomcak1994, který neváhá loudit souřadnice u úplně cizích lidí. Ale no tak co, chtějí „čistý geocaching bez pitomých nezajímavých multin, mysterek, wherigo“, tak jim ho dopřeju. Myslím, že nazrál čas vyzkoušet, jak moc kdo myslel svoje odpovědi v této anketě vážně.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama