Přejít na obsah


Fotka

Problémy složitějších keší v blízkosti sérií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#101 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 16:56

Nejsou to vždy stejné nicky, ale dá se zjistit, kdo je kdo. Někdy je to hloupostí dotyčného, někdy k nim vede jiná cesta.


  • 0

#102 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 17:17

A když už jsme u toho a pranýřujeme, tak mám čerstvou zkušenost i na keši Princip televize. 10.4.2016 se mi ozval kačer tomcak1194 s tímto mailem:

Jé díky... Taky mi tomcak1994 psal ohledne keše NA PALUBĚ:
"Ahoj...rad bych te poprosil jestli by si mi nepomohl s finalkami kesky NA PALUBE....rad ji smenim nebo vypomuzu s nejakou co trapi tebe;) predem dekuji:)"

a když jsem mu napsal:
 Ahoj.
A s cim chces pomoct?
Ty stage - čísla pro výpočet souřednic máš?
A projekci jsi udělal?
 

Tak už se neozval... :-)
Tak aspoň vím že to mám příště vykopnout z maileru rovnou... :-)


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 20 duben 2016 - 17:18

  • 2

#103 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 18:15

Se zájmem čtu a nedá mi to, abych nezareagovala minimálně na logování hromadným nickem. Patřím k těm, kterým se to nelíbí, i když keše nezakládám ( rozhodla jsem se radši uspořádat  nějaký ten event a rozhýbat podobně další místní, aby bylo při čem se u nás občas sejít ). Vrcholem v logování hromadným nickem byla podle mě nedávno tady na fóru zmínka organizátorky podivného zájezdu na keše našeho kamaráda v Chorvatsku - když jsme jí autobus a jednodenní výjezd ( ano, chtějí jet na noc, přes den lovit a koupat se a v noci jet zpět, s tím, že bude podle rozesílaného mailu povinná účast na jejím tamním eventu.....současnou situaci v Evropě a na hranicích nijak nezvažují ) rozmlouvali, ownerovi napsala, jak se s ním chce domluvit, že by logovali společnou samolepkou, CELÝ AUTOBUS ! 

My shodou okolností na sérii poblíž Crikvenice byli loni začátkem května ve čtyřech lidech a nedovedu si představit, že se tam bude pohybovat začátkem prázdnin při najíždění turistů celý autobus kačerů. Děs běs. A nějak nechápu, že na jedné straně chtějí logovat společnou samolepkou a na druhé straně tvrdí, jak budou nenápadní, jak se po sérii rozprchnou, že každý přece půjde jiným tempem. No, to bych fakt chtěla vidět....... 

 

A ještě jeden moment: gc je hra, každý si společnost může vybrat podle toho, co mu vyhovuje nebo chodit/ jezdit na keše sám. Ovšem problém jsou jedinci neschopní fungovat samostatně a navíc přesvědčení, že každý, komu se budou chtít vnutit ( ať už mezi známé nebo do auta ), z nich musí být nadšený a začít lovit podle nich a jezdit tam, kam oni řeknou. 

Osobně jsem nečekala, že díky gc získám tolik nových fajn známých, s řadou z nich něco plánuji už delší dobu a stále to nějak nevychází, ale štve mě pár exotů, co si myslí, že ostatní hrají jen proto, aby oni měli koho využívat - většinou jde o lidi, u kterých mi toho dost vadí na jejich charakteru a je docela problém být na jedné straně při odmítání taktní a na druhé dost razantní, aby pochopili. Z podobného soudku byl mail, kdy mi kdosi ( nick si pamatuji, ale neuvedu ) k  venkovnímu eventu, kde byl stop stav jak na parkování ( místa je málo, většinou se tam ten, kdo získá parkovací místo, domlouvá s dalšími, koho přibere cestou v Táboře ) tak na účastníky, docela drze napsal, jak by mě vzal sebou, když už tam požene auto = evidentně šlo o pokus se na event i přes stop vnutit a získat můj parking. To jsem nevěřícně zírala a odkázala ho na listing a ownera. Jde o jednoho z těch, s kterými vzhledem k jeho předchozímu jednání prostě nechci mít nic společného. Máte podobné zkušenosti nebo podobné týpky přitahuji jen já coby zdánlivě dobrácká teta?


  • 1

#104 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 18:55

.....Tohle neobhajej ani u reviewra.

 

Me vubec pije krev tohle bezduchy logovani falesnym nickem. Se spoustou veci nic delat nemuzeme, ale s timhle zrovna v pohode jo. Tady jsi na forhonte ty.

Mám jednu technickou - proč si myslíš, že by smazání hromadného nicku mohlo u REW projít? Vždyť pokud půjdu na nějakou keš s pepou a třeba kvůli tomu, že je plny logbook, nebo že jeden bude sedět vedle na větvi a kochat se, zatímco druhý loguje a napíše do logbooku PL+PE a napíšem to na web, teoreticky je to přeci v pořádku - podpepsal jsem se zkratkou, pepa taky a není jediný důvod ten log smazat.

A v tomhle případě bych v tom ani neviděl nic, co by mohlo vadit ownerovi, ne?

Osobně bych s takovým "hromadným" logem tedy problém neměl. Ale samozřejmě log AHGDAHDG na celodenní multině zapsaný mimochodem týmem powertrailistů je jiný kafe......takový hořký....


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#105 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 20:30

Mám jednu technickou - proč si myslíš, že by smazání hromadného nicku mohlo u REW projít? Vždyť pokud půjdu na nějakou keš s pepou a třeba kvůli tomu, že je plny logbook, nebo že jeden bude sedět vedle na větvi a kochat se, zatímco druhý loguje a napíše do logbooku PL+PE a napíšem to na web, teoreticky je to přeci v pořádku - podpepsal jsem se zkratkou, pepa taky a není jediný důvod ten log smazat.

A v tomhle případě bych v tom ani neviděl nic, co by mohlo vadit ownerovi, ne?

Osobně bych s takovým "hromadným" logem tedy problém neměl. Ale samozřejmě log AHGDAHDG na celodenní multině zapsaný mimochodem týmem powertrailistů je jiný kafe......takový hořký....

Ono je to prave o tom co jeste owner snese. Myslim ze to co popisujes by me jeste nerozhodilo a asi by to za tou hranou nebylo. Se dvouma lidma u kterych bych jinak o ferovosti akce nemel pochybnosti bych to jeste prezil. Zejmena u plneho logbooku kdy bych sam mel maslo na hlave ze neni kam psat by jiste k zadnemu sporu nedoslo. Ale nic takoveho tady neresime. Resime hromadne zajezdy, resp. spis najezdy skupin v poctu 5-20 lidi, u kterych je duvodne podezreni ze kes sprasili, pripadne na ni ani nebyli a navic loguji nesmyslnou zkratkou, ktera dokonce v pripade toho ITZ je platnym nickem nekoho uplne jineho. Tady fakt neni o cem se bavit.


  • 3

#106 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 22:10

Tak já jen, abychom ze sebe nedělali hlupáky - v logbooku u ITZ jsou ti členové zmiňované skupiny AKGB zalogováni všichni jmenovitě svým nickem, takže z hlediska pravidel v pořádku. Ale jak už jsem několikrát zmiňoval - co mě trápí je to, že Alfik-TR si do logu vymýšlel, jak se jim to wigo líbilo, tudíž se mě i náhodné čtenáře logu snažil oklamat. A nebyl sám - těch, kteří se snažili navodit v logu dojem, že wigo hráli a jak se jim líbilo, bylo více.
A jen tak mimochodem - kontrola LB ukázala pouze jeden log, který jsem v něm vůbec nenašel, a jeden zápis hromadným nickem Žabičky. Jinak všichni až do doby vložení tohoto LB zapsaní jsou.
To ale nemění nic na tom, že je tam z poslední doby spousta těch, kteří odlovili při Matrixu a nemohli wigo odehrát. A to je to, co jsem od začátku zmiňoval. Opravdu nezapsaný je jen jeden, ale nepoctivých je mnohem víc. Takže bych už argumentaci mazáním logů v souvislosti s ITZ doporučoval opustit.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#107 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 22:42

Trochu OT, ale narazila jsem na zajímavý příklad, kde se hodně pracuje s informací o finálce. Je to v Hostivaři na keši Hnusnaaaaa http://coord.info/GC2X17E . Stage potřebná pro výpočet zmizela už asi před rokem, poloviční BF je možné, ale zabere trochu casu a zmiňuje ho málokdo. A vesele se loguje. Autor o tom ví a nejspíš je spokojený, jak mu logy přibývají :blink:.


  • 0

#108 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 11:08

 

A když už jsme u toho a pranýřujeme, tak mám čerstvou zkušenost i na keši Princip televize. 10.4.2016 se mi ozval kačer tomcak1194 s tímto mailem:

 

Tak koukám, že tenhle Tomcak1194 bydlí všude :-) Včera jsem byl s Crocky Teamem na pivku a začali mi vyprávět o Tomčákovi a jeho loudivých mailech.... hodně jsme se nasmáli :-)


Tento příspěvek byl upraven od jakubkencl: 21 duben 2016 - 11:15

  • 3

#109 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 11:26

Včera večer mě oblažil svými moudry Velký Praktik, který má tady na stránkách zablokované minimálně dva účty. Ale myslím, že většina z vás ví, o kom je řeč, protože mám pocit, že narážka na něj se už tady v tomto vlákně objevila. A kdo to neví, ten se to následně dozví.

 

Dostalo se mi fundovaného rozboru příčin situace, o které se tady bavíme (samozřejmě že si prý za to můžou owneři těchto hloupých keší sami), a agitace na „čistý geocaching“, který Velký Praktik a jeho nohsledi rochněním na finálkových serverech nalezli. Až mi to evokovalo prohlášení jednoho mašinfýry, který už brázdí nebeské tratě: „Původ je tak křišťálově čistý, že prostě ani křišťál křišťálověji čistší být nemůže.“

 

Velký Praktik jen tak mezi textem projevil přání, abych jeho analýzu zveřejnil na tomto serveru. Učinil to samozřejmě s lehkostí a grácií našeho současného prezidenta, přičemž mě stejným způsobem požádal, aby jeho příspěvek nebyl nijak krácen. Rozhodl jsem se trochu jinak. Celou naši korespondenci, ke které pak následně došlo, jsem zveřejnil na svých stránkách a zde uvedu odkaz (a pokud ještě bude pokračovat, tak doplním). Bude to mít dvojí pozitivní efekt — vás neochudím o Mistrovy názory a sobě zvednu sledovanost. Beru to jako aplikaci metody win-win.

 

A jelikož je zřejmé, že nás Mistr sleduje, i když nemůže přispívat, zdravím ho tímto na sever od Prahy a ujišťuju ho, že jsem v naší korespondenci nezměnil ani písmenko:

http://gc.i-mh.net/c...y/vystava-exotu


  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#110 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 12:29

Včera večer mě oblažil svými moudry Velký Praktik, ........

 

A jelikož je zřejmé, že nás Mistr sleduje, i když nemůže přispívat, zdravím ho tímto na sever od Prahy a ujišťuju ho, že jsem v naší korespondenci nezměnil ani písmenko:

http://gc.i-mh.net/c...y/vystava-exotu

Klobouk dolů k tvému vedení "dialogu".

Tvé argumenty jsou přesné, nesklouzáváš k nadávkám apod.

Bohužel je to, jako by jsi hrách na stěnu házel.


  • 3

#111 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 12:38

Tak a to je věc, která mě taky zajímá. Kdo je ten NĚKDO? Ve většině případů je na začátku toho řetězu ten, kdo si tu keš poctivě odlovil a souřadnice tak získal, i když jsou i jiné možnosti (otevírání pokladů, BF, dekompilace cartridge, informace od kamaráda apod.). Ptám se, proč to udělá? Co ho k tomu vede? (Jasně že vím, že to většinou funguje na výměnném principu, takže tam ty souřadnice dá, protože za to chce získat nějaké jiné.) Myslím, co ho vede k tomu, že takhle plivne ownerovi do obličeje, znehodnotí jeho práci a ještě si s ním třeba následně farizejsky pokecá u piva. Poradit řešení, proč ne, ale rovnou souřadnice?

 

A když už jsme u toho a pranýřujeme, tak mám čerstvou zkušenost i na keši Princip televize. 10.4.2016 se mi ozval kačer tomcak1194 s tímto mailem:

 

 

Zamáčknul jsem slzu při pomyšlení na ty chudáky děti, které vyrobily TB a nemůžou ho dát do mé keše, a odepsal jsem:

 

 

Odpověděl mi:

 

 

Ten má ale smůlu. Odepsal jsem mu:

 

 

Už neodpověděl. Místo toho se mi 12.4.2016 ozval jiný kačer, jmenovat ho úmyslně nebudu, který mi napsal toto:

 

 

Souřadnice mu neporadil, ale tomcak1994 nakonec u někoho stejně uspěl, protože ještě ten den logoval: http://coord.info/GLMKZHG5. Kvalitní log a taky super TB, který se v keši objevil. Dělám si legraci. Asi to nakonec nedopadlo právě kvůli tomu dlouhodobému problému se se mnou spojit.

 

Aby bylo jasno, nebrečím, pouze pranýřuju. A taky dokládám, že nakonec mu někdo z těch, kdo odlovili, ty souřadnice nejspíš dal. Pouze jeden jediný se našel, který mě na to upozornil.

 

Jo, ještě jsem tomcakovi napsal poslední mail:

 

 

Hádejte, jak mi odpověděl. Ne, sprostě ne. Nijak.

Hele, mně už ten člověk psal dvakrát, je zřejmě z mýho revíru - na jednu keš jsem mu odpověděl, že jako jo, byl slušnej, tak jsem mu nějak poradil. 

 

Podruhý se mě ptal na PaBovu Computer CAche 7, ta je FAKT jednoduchá, když se koukneš a zkusíš to. NApsal jsem mu: 

 

 

Ahoj, téměř úplně stejná zpráva mi od tebe už přišla, myslím, že šlo o kešku šest přátel či tak nějak, myslím, že jak se ti tohle stane u jinejch kačerů, tak je to docela nasere. Dávej si na to bacha, vypadáš pak dost hloupě, když ani nereflektuješ, že jsme si už psali ... 
Nicméně, když už teda poněkolikáté luštíš, tak si to vyzkoušíme, tu kešku jsem vyluštil a skončil v několika slepých uličkách - tak prosím, jak jsi postupoval a kam ses dostal? PAk ti rád pošlu výsledky, když uvidím, že jsi to zkusil. 
Mimochodem, koukám, že jsi vyluštil Outlook od Svena, můžu se zeptat, jak jsi ji luštil? A jaký nápad? jaký je potřeba nápad?
Dík.
J.

A zatím bez odpovědi, takže tak. Lovec ...


  • 1
:)

#112 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 12:39

Jsem zvedavy, co se z vasi komunikace vyklube. Zatim sice pise pomylenosti, ale alespon slusne. Ja s nim nemam dobre zkusenosti. Kdyz jsem si dovolil mu odporovat (v logu jeho kese), zasypal me (a pozdeji i tento server a reviewera) neuveritelnym mnozstvim nadavek.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#113 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 12:53

A jelikož je zřejmé, že nás Mistr sleduje, i když nemůže přispívat, zdravím ho tímto na sever od Prahy a ujišťuju ho, že jsem v naší korespondenci nezměnil ani písmenko:

http://gc.i-mh.net/c...y/vystava-exotu

 

Díky za poučné čtení. Krystalicky čistá ukázka jedince, který si vytvořil vlastní hru s vlastními pravidly a vlastními etickými normami. Ten pocit nadřazenosti je snad až chorobný...


  • 1

#114 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 14:10

Proč ten geocaching teda vůbec děláš, když je to tak strašně otravné?

 

Zkus si prosím znova přečíst, co jsem nazval otravným, konkrétně to bylo vypisování 15 nicků při logování. Když jdu sám, popř. jdeme ve dvou, samozřejmě se logujeme samostatně, ale prostě odlov ve velké skupině má svá omezení (byť to může být zábavnější) a jedním z nich je právě logování. Proto v takovém případě preferuji logování pod jedním společným jménem.


  • 0

#115 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 14:57

. Proto v takovém případě preferuji logování pod jedním společným jménem.


Sorry, ale tohle neberu. Jeste bych to byl ochotny tolerovat na nejakem power trailu, kde se setri mistem a z duvodu zabickovani je vlastne jedno, jestli ses zapsanej. Do par tydnu stejne nejsi ani v jednom logbooku. Ale u unikatnich kesich ktere do zadneho powetrailu nepatri? Tam mi prijde logovani hromadnym nickem jako totalni prasarna vuci ownerovi. Opravdu je problem tech par vterin na osobu obetovat? A je to vubec obet?
V dobe, kdy ma hodne lidi razitka to neni otazka dlouheho casu (v porovnani casu nez ke kesi clovek dojde, nez ji najde, ...)

Pokukud si mel na mysli logovani na trailech, tak se omlouvam ale jinak nemuzu souhlasit
  • 0

#116 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 14:57

mh.mail: Díky za odkaz. Nezměnil se, horší se to... Nedělá to sice pro body, ale stále si loguje i keše, kde vůbec není zapsaný v logbooku.

Je zábavné sledovat, že Velký praktik a jemu podobní finálkaří i keše, kde není jediná šifra a vše se sbírá v terénu, takže příprava u PC spočívá pouze ve stažení listingu do GPS. Ale stále používají argument sezení u PC. Je otázka, zda se jim máme smát nebo už je spíše litovat. Asi to druhé.
  • 0

#117 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 15:12

Zkus si prosím znova přečíst, co jsem nazval otravným, konkrétně to bylo vypisování 15 nicků při logování. Když jdu sám, popř. jdeme ve dvou, samozřejmě se logujeme samostatně, ale prostě odlov ve velké skupině má svá omezení (byť to může být zábavnější) a jedním z nich je právě logování. Proto v takovém případě preferuji logování pod jedním společným jménem.

Abych byl uprimnej, tak ja mam na ty masovy odlovy taky pomerne negativni nazor. Beru to tak, ze odlov kese spociva v precteni listingu, vylusteni (je-li to mysterka), nalezeni nejakych stagi (pokud to ma stage), dosazeni mista s kesi, dohledani pixly, prekonani terenni obtiznosti (T5 nebo jine zaludnosti) a eventualni otevreni schranky (je-li i toto treba nejake slozite). Samozrejme u obycejne tradicky 1.5/1.5 vetsina tehle veci odpada, naopak jsou kese kde tohle vsechno je s plnou paradou, nebo aspon vetsina z toho.

 

Kdyz na tu kes jde jeden clovek sam, ma to kompletni. Musi to lousknout, musi se tam dostat, najit, vylezt atd. Zazitek je kompletni. Ve dvou to furt jeste docela funguje. Jeden treba ma lepsi hlavu, druhej svaly. Jdou na to spolu, jeden resi mysteriozni silenosti, druhej spis leze kam je treba. Parada, furt to maj v podstate oba kompletni. Jenze s roustoucim poctem lidi ve skupine se to naprosto rozbredne. Akce probiha obvykle tak, ze se domluvej lidi, sesypou na hromadu finalky, ktere bud nekdo z nich poctive vylustil, nebo ani ne, ale nakonec to se ani nepozna, protoze ve finale vetsina zucastnenych ani nevi kde se vzaly, hlavne ze je mame. Pak jeste vezmou do party jednoho az dva T5kare s vercajkem, ti nic neresi, jen kdyz se jim ukaze kam maj vylezt, tak to udelaj. Pak je ve skupine cast lidi co ani nic nelustili, ani nikam nelezou, ani nic moc neresej. Vlastne ani nemuzou, v tolika lidech. Proste nekam jdou s kamosema, kese cestou nekdo nejak najde, nejak se zalogujou. Pak da nekdo do kupy file co se odlovilo, ten si poslou mailem, zalogujou skriptem s podrobnym popisem meteorologicke situace a nazdar. Body jsou doma, vejlet s kamosema si uzili, cestou dobre pokecali a jsou spokojeni. A to jeste uvazuji situaci kdy tech 15 lidi jde pohromade. Jsou i taci co se rozprsknou po lese v mensich skupinkach a loguji kazdy vsechny (samozrejme domluvenou zkratkou, protoze ani nevi kdo se vlastne toho hromadneho lovu zucastni), aby toho stihli vice a aby zazitek z geocachingu byl jeste lepsi. Viz napriklad jak odlovit zubatou zabu za pul dne. Zvladne to chuck Norris, a pak jeste nektere skupiny kaceru.

 

Ovsem jestli tohle je geocaching ja nevim. Pro nekoho jo, pro me treba ne. U me v podstate se to rozplyne tak zhruba na ctyrech lidech. Ve trech to jeste jde a ma to nejakej smysl, v peti uz to je v haji. Na ctyrech lidech ja mam tu hranici kdy se to zhrouti. Tedy da se rict ze u me to konci posadkou jednoho osobniho auta. No a to souvisi i s logovanim. V momente kdy mi nekdo rekne ze fyzicke logovani kese do notesu ho obtezuje, tak z meho pohledu je daleko za touhle hranou kdy lze jeste mluvit o geocachingu a vubec nechapu proc na takove akci je.

 

Ale to je samozrejme jen muj subjektivni pohed na vec.


  • 20

#118 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 15:32

Jo, já to mám prakticky stejně. Nejradši chodím sám, ale pokud skupinu, tak preferuju max. do dvou lidí - to je ještě kontrolovatelné. Když mlčím a kochám se, nezbývá než mlčet i kolegovi. :) Velké grupy nechápu.


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#119 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 15:54

Panové, s tím počtem kačerů ve skupinách pozor. Vaše názory už vyznívají taky extrémně jako některé Hansmatovy. Myslet si, že když už jde na keše skupina o víc než 5 kačerech (beru tu Modrakovu hranici), tak jsou tam vesměs podvodníci, je stejně blbé, jako, když si tu někteří mysleli, že když nedám finálku můžu za to, že je za chvíli na serveru. Rád třeba pamatuji, když naše skupina (nevím přesně +/- 8) kačerů lovila Mlynárovic krajánka. Rozhodně jsme si zábavu užili více, než kdybychom na to šli každý sám. Ostatně ani by mě to moc nebavilo dělat to sám. Tím chci říci, že i poctiví kačeři mohou lovit ve větších skupinách, a neviděl bych v tom žádný problém. Nežeňte tu debatu do opačných extrémů.

 

edit: taková perlička k tomuto tématu: Některé skupiny kačeru nemusí být ani moc početné na podvádění. Pamatuji jak v Denveru kešoval nejlepší kačer na světě Alamogul. Společně s dvěma dalšími kačery měli každý vypůjčeno jedno auto a každý z nich kešoval na jiném místě Denveru. Všichni logovali stejnou nálepkou. Tady je jasně vidět, že to není o počtu lidí ve skupině, ale o svědomí každého, jak tuto hru hraje.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 21 duben 2016 - 16:01

  • 11

#120 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2016 - 16:17

Jestli jsem to dobře pochopil, tak nikomu nevadí, když jde skupina o x jedincích společně na keše a každý loguje sám za sebe. Problém je, že jde skupina kačerů a logují pod jedním smyšleným nickem. Což vadí i mě. A výmluva, že šetří místem jen u některých je berlička k tomu, aby mohli v této hře podvádět.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama