Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Pomoc s mystery cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#21 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 21:32

Ja ešte doplním, že si treba zobraziť naozaj všetky obrázky nachádzajúce sa v listingu. Aj obrázok pozadia...

Pre úplnosť dodám, že niekedy je obrázok pozadia biely ako býva normálne pozadie listingu a práve v tom "prázdnom" bielom mieste to je. :)

 

Rozhodl ses, že najdeš řešení pomocí HNCM, tak jsi ho tak našel a ostatním napovídáš opět řešení ve stylu HNCM.

Kdyby ses pokoušel vyřešit šifru analyticky, najdeš analytické řešení, kde není potřeba nic hádat.


  • 1

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 21:56

To je tak, když se člověk nedívá důkladně. Zvláště, když ví, že tam se asi těžko podívá...

Ale je pravda, že já taky podobným šifrám říkám spíše hádanky. Je tam pár "slepých cest", které svádí z cesty.

 

Docela by mě zajímalo, jak tuto šifru budeš řešit analyticky. Máš nějaký obecný postup?

Analýza typu početního výskytu dvojic, trojic a čtveřic písmen v textu atp. předpokládám v této věci moc nepomůže, ta je vhodná pro počítačové zpracování šifer založených na abecedě...


  • 0

#23 prall

prall

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 23:48

Všem děkuji za odpovědi :)

Rady jsem si opravdu nevěděla - i v obrázku jsem hledala mnohem složitější systém, nejsem ten typ člověka, co se podívá a vidí hned tu nejlehčí variantu, vždycky začínám nejkomplikovanější cestou a hledám systém v chaosu :D

 

Nakonec jsem riskla němčinu a napsala ownerovi, poradil naprosto jednoznačně. (a uznávám, že je to jedno z těch lehčích šifrování - jen to potřebovalo odstup)

Všechny ty tady zmíněné postupy a způsoby jak to vyluštit, mě fakt zmátly - jak to každý vidí a luští po svém jiným stylem :D což je ale super

Obdivuji všechny, kteří to viděli opravdu hned nebo v tom dokonce našli nějakou analytickou šifru apod. :)

 

Ještě jednou díky :)


Tento příspěvek byl upraven od prall: 10 leden 2017 - 23:51

  • 3

#24 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 0:24

Roman, Prall: Mohu vám poslat svůj postup přes soukromou zprávu,ale zřejmě asi až ve čtvrtek.


  • 0

#25 prall

prall

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 0:26

Vláček: Ráda bych :)


  • 0

#26 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 7:18

 

Obdivuji všechny, kteří to viděli opravdu hned nebo v tom dokonce našli nějakou analytickou šifru apod. :)

 

 

Ono to casto neni o nejake velek inteligenci, ale casto je to o zkusenostech. Musim rict, ze jsem se s podobnym ukrytim souradnic nekolikrat setkal, a tak je to potom jednodussi. Ale stejne se mi dana mysterka libila a tesim se, az si ji vyzvednu :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#27 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 7:42

Roman, Prall: Mohu vám poslat svůj postup přes soukromou zprávu,ale zřejmě asi až ve čtvrtek.

Myslel jsem, že by to bylo pro všechny, co potřebují pomoc s šiframi použitelné "obecně".  Ale chápu, že to nechceš zveřejňovat na fóru. Rád se přiučím, takže pokud mi pošleš způsob analytického řešení, budu rád.

Mám stejný problém jako Prall, taky se občas upnu na nějaké složitější řešení, nebo hledám řešení v slepé cestě, která tam je schválně (či mimochodem) daná (stejně jako tady bylo pár možností, kde zašifrovat souřadnice i jinde). Tady u té jsem zkusil pár cest, a když jsem s ani jednou neuspěl, zavřel jsem listing, protože sem pro tuto keš asi nikdy nepojedu. Nakonec jsem zjistil, že první nápad ke správné cestě mě i napadl, jen jsem ji nezkusil. A není jisté, jestli bych ji viděl na první pohled.

 

 

Roman, Prall: Mohu vám poslat svůj postup přes soukromou zprávu,ale zřejmě asi až ve čtvrtek.

 

  • 0

#28 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 8:03

 

Obdivuji všechny, kteří to viděli opravdu hned nebo v tom dokonce našli nějakou analytickou šifru apod. :)

 

Do toho přijdeš a za čas se budeš sama sobě smát, že jsi to neviděla hned.


  • 0

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 8:17

Jeden nápad, jednoduchý, byl hned, ale souřadnice z toho nelezou (lezou, ale asi tak jihorakouské, což je nesmysl), tak to nechávám být, sem určitě nepojedu.


  • 0

#30 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 8:50

Pěkný nápad na ukrytí souřadnic :-)


  • 0

#31 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 10:38

Já jen dodám, že v IE to bez ajťáckech znalostí úplně nejde, Firefox je na řešení mnohem přívětivější.


  • 0

#32 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 11:08

Roman, Prall: Mohu vám poslat svůj postup přes soukromou zprávu,ale zřejmě asi až ve čtvrtek.

Ahoj,

Budeš-li posílat svůj postup, rád bych se připojil. Díky


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#33 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 13:05

Roman, Prall: Mohu vám poslat svůj postup přes soukromou zprávu,ale zřejmě asi až ve čtvrtek.

Ahoj, i mne by zajímalo jak se to řeší. Ráda se poučím, díky :-)


  • 0

#34 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 14:25

Také by mě zajímal postup luštění, abych se poučil, předem díky.


  • 0

#35 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 15:20

Tak po několika hodinách jsem na to konečně taky přišel. Ale pro mě je to klasická HNCM.

Jestli je v tom nějaký vtip, tak jsem ho asi nepochopil.

 

edit: Jestli ty nadbytečné informace nejsou jen zlomyslnost, ale celé to dává nějaký smysl, tak by mě to analytické řešení též zajímalo. Za případnou PM předem díky.


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 11 leden 2017 - 15:42

  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#36 prall

prall

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 15:59

Ono to casto neni o nejake velek inteligenci, ale casto je to o zkusenostech. Musim rict, ze jsem se s podobnym ukrytim souradnic nekolikrat setkal, a tak je to potom jednodussi. Ale stejne se mi dana mysterka libila a tesim se, az si ji vyzvednu :-)

 

Do toho přijdeš a za čas se budeš sama sobě smát, že jsi to neviděla hned.

Toho jsem si právě vědoma :) proto jsem uznávala, že je to fakt jednoduchý, jak psali jiní.. Smála jsem se už teď :D

Je to přirozený, že každému přijde snadné něco jiného a když se někdo s něčím setkal, tak mu to řešení připadá už třeba triviální :) Ale to na tom obdivu nic nemění :) 


  • 1

#37 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 16:26

Tak jsem tomu dal ještě jednu půlhodinu, ale nic mi z toho nevylezlo.


  • 1

#38 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 16:44

Pokud chcete nápovědu k této jednotlivé keške, tak můžu poslat i já (po jedné zdejší nápovědě jsem ji taky vyluštil).

Ale jak už jsem řekl, rád se poučím, jaký je ten "analytický" postup.

Možná, že některé ty "nápovědy" tu jsou v listingu, ale často jsou ty nápovědy někoho spíše pletou, jiné lehce nasměrují. Bohužel já osobně jsem většinou spíše ten první typ :-)


  • 3

#39 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 591 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 17:09

Krásná analytická šifra to bezesporu je, ale jak se k ní analyticky, bez předchozí zkušenosti s tímto typem umístění, propracovat, by mě taky docela zajímalo.
A to už nemluvím o tom, že lidé jen se základní znalostí práce s webovým prohlížečem si tady stejně neškrtnou.
Každopádně pokud tady vzniká nějaká Rukověť luštitele, přidávám se do fronty.

Tento příspěvek byl upraven od quellen: 11 leden 2017 - 17:09

  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#40 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 17:46

Žádná rukovět asi není a asi nevznikne, je to o zkušenostech :-) Najít, kde hledat, aby jsi měl co luštit. A pak jak luštit.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 11 leden 2017 - 17:48

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama