Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Pomoc s mystery cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#61 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 13:53

Nekdy staci, ze na me vykouknou dve tri pismena/cislice a uz clovek vi, ze je na spravny ceste. Tady nastesti nebylo moc moznosti, ktere se daly vyzkouset. Aspon moje zkusenost je takova, ze u 2-3 hvezdickovych kesi tech postupu (zaludnosti) zas tolik neni. Ale pravda taky je, ze existuje dost mysterek, na ktere stale ziram jako to tele na vrata :-)

Souhlasím mám to stejně, akorát na typu mysterek na který koukáme jak tele na nový vrata, se budeme lišit :-)


  • 0

#62 Santanos

Santanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 14:40

Vtip je v tom, že kde máš hledat ti napoví pěkně to povídání v listingu. Takže i jako neajťák jsem za chvilku věděl na co se mám zaměřit. Pěkná mysterka.


  • 0

#63 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 14:44

Tak mě to nedalo a zkusil jsem se na tuhle kešku podívat na tabletu s rozlišením 1200x1920 a keška je neřešitelná a nepomůže ani otočení na šířku (prohlížel jsem si ji v Chrome). Takže přizpůsobení pro mobilní zobrazení způsobí, že to potřebné není vidět ani při šířce 1920 bodů - stránka se roztáhla na celou šířku bez okrajů.
  • 0

#64 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 14:54

No neřešitelná... Pokud si je uživatel vědom omezení svého zařízení, tak může luštit ze zdrojového kódu. A možná to bude naopak jednodušší.
Už jsem takhle pár věcí někde v terénu luštil.
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#65 Santanos

Santanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 15:02

Neřešitelná není. I když máš omezené zařízení, kde máš hledat jde přeci v poho vyluštit z listingu. Pěkně vymyšlené.


  • 0

#66 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 15:10

No ale běžný uživatel nejspíš o omezení neví, natož aby věděl jak získat zdrojový kód stránky v prohlížeči na mobilu.
  • 0

#67 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 12 leden 2017 - 15:55

No ale běžný uživatel nejspíš o omezení neví, natož aby věděl jak získat zdrojový kód stránky v prohlížeči na mobilu.

Potom si ale nalejme čistého vína: Nie každú mysterku dokáže "bežný užívateľ" vylúštiť. :(


  • 3

#68 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 591 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 17:18

Vtip je v tom, že kde máš hledat ti napoví pěkně to povídání v listingu. ...

 

Můžeš tohle trochu rozvést? Teď už to snad nikomu vadit nebude, když řešení se stejně dávno profláklo.

 

//tomy. 22: bude to vadit. 8. Je zakázáno zveřejňovat finální souřadnice keší a spoilovat postupy řešení bez souhlasu vlastníka keše


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 12 leden 2017 - 17:25

  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#69 Santanos

Santanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 17:28

Můžeš tohle trochu rozvést? Teď už to snad nikomu vadit nebude, když řešení se stejně dávno profláklo.

Napíšu ti to raději do PM.


  • 0

#70 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 20:25

Můžeš tohle trochu rozvést? Teď už to snad nikomu vadit nebude, když řešení se stejně dávno profláklo.

 

//tomy. 22: bude to vadit. 8. Je zakázáno zveřejňovat finální souřadnice keší a spoilovat postupy řešení bez souhlasu vlastníka keše

 

To by mě taky zajímalo. V listingu jsem viděl spíše údaje, které mě zavedly úplně do slepé uličky, protože je psán skoro bych řekl schválně tak, jako by měl svézt z cesty...


  • 1

#71 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 20:38

Ještě mi v souvislosti s touto keší není jasná jedna věc. V ověřovátku je na konci naznačeno něco jako projekce bodu. Leží tedy keš na těch vyluštěných souřadnicích nebo až na těch vyprojektovaných?


  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#72 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 21:59

No, jednoduché to není. Myslím, že jsem tohle vždycky viděl v listingu i v galerii, ale teď ne. Používám FF. Asi něco na GS změnili. Musel jsem až do zdrojáku a hledá se v něm hodně blbě. Neajťák tohle nenajde. Pak je to ale jednoduché. Ale další mysterkou je luštit co chtěl autor sdělit v ověřovátku. Ten překlad translatorem je tak zprasený, že vůbec nedává smysl. A pak ta projekce. No, už jsem se rozhodl, že to hledat nepůjdu. Mám to tam přes 200km letecky, to mi za to nestojí. Ale být to někde poblíž, najdu si to rád.


  • 3

#73 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 0:49

Ještě mi v souvislosti s touto keší není jasná jedna věc. V ověřovátku je na konci naznačeno něco jako projekce bodu. Leží tedy keš na těch vyluštěných souřadnicích nebo až na těch vyprojektovaných?

Nic není naznačeno - je tam zcela jasně napsáno, že se musí udělat projekce z vypočítaných souřadnic. Tento vtípek používají Němci dost často.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 13 leden 2017 - 0:51

  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#74 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 7:30

Jestli je nebo není pozadí mezi obrázky zobrazenými dole v odkazech je na autorovi. Alespoň bych si to tipnul, ověřeno na mých keších, ale přímo pozadí jsem vkládal naposledy před 1,5 rokem.

Pokud přidá obrázek k listingu - je v odkazech (já mám ve většině svých keškách, kde je použitý obrázek na pozadí odkaz na obrázek na pozadí, pokud je součástí keše, pokud jsem však použil obrázek u jiné keše a pouze obrázek prolinkoval (protože obrázek byl použit u minulého eventu), odkaz tam není.

 

Nevím, jestli ten odkaz jde nějak i vymazat... Ale vypadá to na záměr autora, aby jednoduchý odkaz nebyl vidět přímo z listingu.


  • 0

#75 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 7:41

Roman: obrázky přidané k listingu můžeš smazat, ale (stejně jako u listingů a logů) dojde pouze k jejich archivaci. Pokud máš uložený link nebo už je máš zapracované v listingu, nic se tímto "smazáním" nestane a obrázky budou i po archivaci viditelné a pod listingem nebude strašit jejich seznam.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#76 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 9:38

No právě. Já se díval na pár dalších listingů a neviděl jsem to nikde. Ale ono se to moc nepoužívá, vím ale, že jsem to dostkrát v galerii viděl.

To o těch smazaných vím. Dokonce se snad dá použít link na obrázky z archivované nepublikované keše, která tedy může sloužit jen jako zdroj obrázků, nezkoušel jsem to.

 

Jen bych byl pro to, aby byl nějaký vhodnější nástroj na vkládání obrázků do HTML listingu, třeba klikací náhled obr. v galerii, protože hledat ten hausnumerový odkaz je otravné.

Ovšem obrázek který v galerii není umím otevřít a uložit jedině ze zdrojáku nebo z toho vývojářského nástroje FF a to je dost nepříjemné hledání.


  • 0

#77 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 9:49

Podle mě je to jasné HNCM, to povídání v listingu mě tedy na nic nepřivedlo, krom toho je to v podstatě beze změny přebrané z Wikipedie (alespoň  česká verze). Za mě je jediná metoda luštění zkoušet různé možnosti, až se trefím do autorova nápadu. To třeba taková GC1T2YK k řešení hezky vede, ale než to člověk pochopí, je to bitva. A další z téže série jakbysmet :-)


  • 2

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#78 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 11:12

Nic není naznačeno - je tam zcela jasně napsáno, že se musí udělat projekce z vypočítaných souřadnic. Tento vtípek používají Němci dost často.

Díky, dobré vědět.

 

Jinak k nalezení souřadnic už to padlo spoilerů spoustu, tak vyluštěno asi všichni mají.

Ale pokud si někdo stále láme hlavu s tím, jak se to má dle autora správně luštit, tak ve viditelné části listingu je zakódováno jisté slovo.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#79 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 11:22

Podle mě je to jasné HNCM, to povídání v listingu mě tedy na nic nepřivedlo, krom toho je to v podstatě beze změny přebrané z Wikipedie (alespoň  česká verze). Za mě je jediná metoda luštění zkoušet různé možnosti, až se trefím do autorova nápadu. To třeba taková GC1T2YK k řešení hezky vede, ale než to člověk pochopí, je to bitva. A další z téže série jakbysmet :-)

 

Podíval jsem se a raději zavřel, ty základní fígle co mě napadly nefungují a takhle bych leda ztrácel čas s další pro mě zbytečnou mysterkou... Už takhle je dost mysterek, které nestíhám luštit :-).

Chtěl bych, aby mě to vždy takto "hezky vedlo", já to v tom prostě nevidím. Vždy mě napadá tolik různých možností, že pak v nich přehlédnu asi tu správnou. :-)


  • 1

#80 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 14:46

Sepsal jsem postup řešení, napsat sem odkaz by bylo v rozporu s pravidly fóra, tak ho posílám těm, kteří si o něj řekli.

Pokud má zájem někdo další (zejména z těch, co to vyluštili, ale mají pocit, že je to HNCM), ať si taky napíší.


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka