Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1001 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2018 - 17:23

Mě zatím virtuálky ukázaly jen samá zajímavá místa. Nejzajímavější asi byla socha prasete v kleci ve Stuttgartu a pak pravěký rondel na panelákovém sídlišti na Slovensku. To jsem zíral jako blázen.

To ti teda závidím, mě z těch nových, které jsem zatím lovil, zaujaly asi tři. (ale když je mám po cestě, přeci je tam jako správnej honibod nenechám, že?)


  • 0

#1002 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2018 - 22:32

Možná by bylo zajímavé vyčíslit procento nevyužitých virtuálek podle států.

 

To by musel udělat GS. Nebo možná nějaký revírník, jestli ty informace jsou v systému stále dostupné. Ovšem proklikávat po jedné bych to tedy nechtěl a GPX na nepublikované IMHO nefungují ani pro revírníky.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1003 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2018 - 23:30

Tak alespoň Taxoftův seznam doplněný v posledním sloupci o odhad zveřejněný tady zezačátku Velkým Vezírem. Jestli to má nějakou vypovídací hodnotu těžko říct.

 

United States     694       1358
Germany           473        760
Canada            140        249
United Kingdom    146        239
France            125        167
Czech Republic    117        129
Sweden             79        106
Australia          61         87
Spain              60         87
Austria            63         83
Netherlands        65         82
Finland            62         77
Norway             52         60
Switzerland        44         58
Portugal           47         52
Belgium            45         52
Poland             34         40
Denmark            39         36
Slovakia           30   
New Zealand        26         26
Italy              25         35
 


  • 0

#1004 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 7:34

Ještě se musí brát v úvahu, že virtuálka přidělená kačerovi z nějakého státu může být klidně na druhé straně zeměkoule.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1005 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 8:07

Ještě se musí brát v úvahu, že virtuálka přidělená kačerovi z nějakého státu může být klidně na druhé straně zeměkoule.

Přesně tak, mně se to bohužel také stalo. Virtuálce v ČR jsem věnoval doslova několik dní práce, dva dvoudenní výlety na Šumavu s přespáním, podpořilo mně v tom několik kamarádů, kteří šlapali se mnou a výsledek? Pokud bych splnil všechny požadavky RW, byla by z toho virtuálka revírníka a né moje. Prostě mně "bylo vysvětleno", že buď to bude "tuctovka", nebo nebude vůbec. Nakonec jsem udělal "tuctovku" v Norsku na Prejkestolenu a ty reakce mě také doslova šokovali -ale přesně obráceně, tedy pozitivně. Nejdříve se RW omluvil, že na Prejkestolenu má místní kačer daný bod a chce jí pustit ke konci termínu. Já mu napsal, jak moc mám rád Norsko, že mě to moc mrzí, ale že se nedá nic dělat. A on na to, že mě jeho kamarád kačer Nor pozdravuje, že má u mě pivko a mam si jí tam dát. Pak následovaly maily, jak jsou místní Norové vděční, že tam dá z takové dálky kačer z ČR virtuálku a jak je to super. Prostě přesně opak české nátury. Takže z mého pohledu jsou v ČR takové virtuálky, jaké si zasloužíme .... bohužel. Byli jste někdy v Norsku? Příroda je tam nádherná, ale co je tam ještě lepší....? Místní lidé. Až je z toho člověku smutno. Přeji všem hezký den. 


  • 3
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#1006 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 8:45

V Norsku jsem byl. Vic se mi ale libi Finsko. Taky jsem uvazoval, ze ji dam do ciziny, protoze v CR je dodrzovanim pravidel virtualka odsouzena k fotce nekde. Nakonec jsem se rozhodl, ze ji dam do Cech i pres tu degradaci. Protoze to co nas srazi, je prave neduvera v nas Cechy. Ano, brblame, remcame, kritizujeme, zapominame na sve hrdiny a spoustu dalsich veci. Ale at se nam to libi nebo ne, jsme narodem ktery ma na cem stavet. A nase budoucnost je takova, jako ji udelame. Pokud odepises ceskeho cloveka, protozesi o nem myslis jen to nejhorsi, nikdy se nezlepsi. A pritom je toho tolik pozitivniho v tomhle narode
  • 6

#1007 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 8:50

Proc mame tolik virtualek? Protoze jsme dobri. Dobri v geocachingu. Je par vyjimek na svete, ale co se tyce zpracovani kesi a realizece je CR na spicce. Norsko ma krasnou krajinu, ale drtiva vetsina kesi, co jsem tam nasel byla bez napadu. Takova sama "tuctovka". A to jich mam 151. A pritom prilezitosti je tam pomalu vic nez u nas.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 05 listopad 2018 - 9:51

  • 0

#1008 ufemezumik

ufemezumik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 9:56

Přesně tak, mně se to bohužel také stalo. Virtuálce v ČR jsem věnoval doslova několik dní práce, dva dvoudenní výlety na Šumavu s přespáním, podpořilo mně v tom několik kamarádů, kteří šlapali se mnou a výsledek? Pokud bych splnil všechny požadavky RW, byla by z toho virtuálka revírníka a né moje. Prostě mně "bylo vysvětleno", že buď to bude "tuctovka", nebo nebude vůbec. Nakonec jsem udělal "tuctovku" v Norsku na Prejkestolenu a ty reakce mě také doslova šokovali -ale přesně obráceně, tedy pozitivně. Nejdříve se RW omluvil, že na Prejkestolenu má místní kačer daný bod a chce jí pustit ke konci termínu. Já mu napsal, jak moc mám rád Norsko, že mě to moc mrzí, ale že se nedá nic dělat. A on na to, že mě jeho kamarád kačer Nor pozdravuje, že má u mě pivko a mam si jí tam dát. Pak následovaly maily, jak jsou místní Norové vděční, že tam dá z takové dálky kačer z ČR virtuálku a jak je to super. Prostě přesně opak české nátury. Takže z mého pohledu jsou v ČR takové virtuálky, jaké si zasloužíme .... bohužel. Byli jste někdy v Norsku? Příroda je tam nádherná, ale co je tam ještě lepší....? Místní lidé. Až je z toho člověku smutno. Přeji všem hezký den. 

Musím říct, že mám stejnou zkušenost. Nad přípravami virtuálky v ČR jsem strávila spoustu času, měla jsem promyšlené stage, úkoly, vypiplaný listing...a neprošlo to. Na Islandu, který je moje srdeční záležitost, v té době nebyla virtuálka ani jedna, schválení proběhlo okamžitě a dostalo se mi spoustu pozitivních reakcí. A když teď vidím, kolik se v ČR virtuálek vyrojilo, rozhodně nelituju, že jsem jí umístila někam jinam. 


  • 2

#1009 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 10:15

Musím říct, že mám stejnou zkušenost. Nad přípravami virtuálky v ČR jsem strávila spoustu času, měla jsem promyšlené stage, úkoly, vypiplaný listing...a neprošlo to. Na Islandu, který je moje srdeční záležitost, v té době nebyla virtuálka ani jedna, schválení proběhlo okamžitě a dostalo se mi spoustu pozitivních reakcí. A když teď vidím, kolik se v ČR virtuálek vyrojilo, rozhodně nelituju, že jsem jí umístila někam jinam. 

Zase je fajn, že tě to ti "cizí" lidé, kteří jsou cizí pouze tím, že mluví jiným jazykem a jsou o nějaký ten km dále pochválí, poděkují, jsou vděční .... Alespoň trochu náplast. Byl bych samozřejmě mnohem raději, kdybych mohl dělat radost našinci, ale ve finále jak píšeš. Také já toho rozhodně nelituji. Mám-li si vybrat mezi příjemným, přátelským a srdečným cizincem a sousedem plným zášti a nenávisti, tak cizinec je pro mě v tu chvíli člověkem mnohem bližším a rád mu tu radost udělám. A mimochodem Island je jedna z destinací, kam se chci vydat příští rok. A už se moooooc těšííííím.  ;)


  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#1010 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 11:07

Vždyt si udělejte  virtualku kde chcete. Ale neuvádějte, prosím, jako důvod českou náturu. Od některých národů se můžeme v některých aspektech chování hodně učit. určitě ano. To že tu revírnici dodržuji pravidla, která opravdu mluví tak, že u virtuálky fotka z místa má sloužit jen místo logu, ještě neznamená, že jsou hrozní, špatní atd.. Sám jsem si zklamání z rozcupování podmínek logu zažil. Ale taky jsem viděl virtuálky, kde se právě některá z podmínek musela upravovat a řešit, protože někdo z ciziny si stěžoval a žádal změnu.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 05 listopad 2018 - 11:09

  • 3

#1011 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 12:36

Přesně tak, mně se to bohužel také stalo. Virtuálce v ČR jsem věnoval doslova několik dní práce, dva dvoudenní výlety na Šumavu s přespáním, podpořilo mně v tom několik kamarádů, kteří šlapali se mnou a výsledek? Pokud bych splnil všechny požadavky RW, byla by z toho virtuálka revírníka a né moje. Prostě mně "bylo vysvětleno", že buď to bude "tuctovka", nebo nebude vůbec. Nakonec jsem udělal "tuctovku" v Norsku na Prejkestolenu a ty reakce mě také doslova šokovali -ale přesně obráceně, tedy pozitivně. Nejdříve se RW omluvil, že na Prejkestolenu má místní kačer daný bod a chce jí pustit ke konci termínu. Já mu napsal, jak moc mám rád Norsko, že mě to moc mrzí, ale že se nedá nic dělat. A on na to, že mě jeho kamarád kačer Nor pozdravuje, že má u mě pivko a mam si jí tam dát. Pak následovaly maily, jak jsou místní Norové vděční, že tam dá z takové dálky kačer z ČR virtuálku a jak je to super. Prostě přesně opak české nátury. Takže z mého pohledu jsou v ČR takové virtuálky, jaké si zasloužíme .... bohužel. Byli jste někdy v Norsku? Příroda je tam nádherná, ale co je tam ještě lepší....? Místní lidé. Až je z toho člověku smutno. Přeji všem hezký den. 

 

Na Prejkestolenu jsme byli, ale to už je osm let. Bylo to tam krásné, jen z těch desítek dnešních keší tam byla jediná - právě u Preikestolenu:-). Jen tam bylo trochu moc lidí.

Asi jsem spíše rád, že tam bylo tenkrát tak málo keší. Stihli jsme toho za těch 14 dní alespoň více. Stejně mi tenkrát kamarádi zakázali říkat slovo keš (a to oba kešky občas hledají :-) ). Tenkrát jsme říkali "Ovce"...

Norsko je nádherná země. Doufám, že se tam podíváme s rodinou, až kluci trochu vyrostou a budou moci dělat větší tůry (no, tak počítám za 10 let :-) ).

Ještě více se mi líbil výšlap na Trolltungu (GC1T9XT). Tam totiž bylo jen pár lidí co jsme potkali za celý den, narozdíl od těch davů na Praikestolenu.

A možná ještě úžasnější místo je třeba zde: https://coord.info/GLWQ74J3 (bohužel z Norska jsem měl stovky fotek, takže jsem se nedokopal vložit nějakou pěknou ke svému logu, tak dávám odkaz na tuhle). NP RAGO. Keš je jediná - dole v údolí. Od svého založení necelých 100 nálezů. Krajina úchvatná a nahoře je toto úžasné jezero s ještě úžasnějším vodopádem (nad vodopádem vede mostek, z kterého je výhled z jedné strany na jezero, z druhé přímo na vodopád). Za celodenní túru jsme tam potkali myslím 2 lidi! Tam jsme byli před 6 lety. Nejspíše kvůli tomu, že nahoře to je NP tam není jediná keš. Tam se hodila virtuálka... I když tam by neměla tolik nálezů.

 

Jinak dodneška, když si vzpomenu na Preikestollen nebo Trolltungu, tak si říkám, že se divím, že tam ještě nikdo neudělal zábradlí, protože tam muselo být už tolik smrťáků (potom, co jsem viděl, že se fotí na rohu skály při výskoku atp. :-) ). Z toho Preikestolenu ty loďky dole vypadaly jako dětské hračky, i když to byly velké jachty :-).


  • 1

#1012 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 17:14

Na Prejkestolenu jsme byli, ale to už je osm let. Bylo to tam krásné, jen z těch desítek dnešních keší tam byla jediná - právě u Preikestolenu:-). Jen tam bylo trochu moc lidí.

Asi jsem spíše rád, že tam bylo tenkrát tak málo keší. Stihli jsme toho za těch 14 dní alespoň více. Stejně mi tenkrát kamarádi zakázali říkat slovo keš (a to oba kešky občas hledají :-) ). Tenkrát jsme říkali "Ovce"...

Norsko je nádherná země. Doufám, že se tam podíváme s rodinou, až kluci trochu vyrostou a budou moci dělat větší tůry (no, tak počítám za 10 let :-) ).

Ještě více se mi líbil výšlap na Trolltungu (GC1T9XT). Tam totiž bylo jen pár lidí co jsme potkali za celý den, narozdíl od těch davů na Praikestolenu.

A možná ještě úžasnější místo je třeba zde: https://coord.info/GLWQ74J3 (bohužel z Norska jsem měl stovky fotek, takže jsem se nedokopal vložit nějakou pěknou ke svému logu, tak dávám odkaz na tuhle). NP RAGO. Keš je jediná - dole v údolí. Od svého založení necelých 100 nálezů. Krajina úchvatná a nahoře je toto úžasné jezero s ještě úžasnějším vodopádem (nad vodopádem vede mostek, z kterého je výhled z jedné strany na jezero, z druhé přímo na vodopád). Za celodenní túru jsme tam potkali myslím 2 lidi! Tam jsme byli před 6 lety. Nejspíše kvůli tomu, že nahoře to je NP tam není jediná keš. Tam se hodila virtuálka... I když tam by neměla tolik nálezů.

 

Jinak dodneška, když si vzpomenu na Preikestollen nebo Trolltungu, tak si říkám, že se divím, že tam ještě nikdo neudělal zábradlí, protože tam muselo být už tolik smrťáků (potom, co jsem viděl, že se fotí na rohu skály při výskoku atp. :-) ). Z toho Preikestolenu ty loďky dole vypadaly jako dětské hračky, i když to byly velké jachty :-).

Dost mě překvapilo, že dle všech dostupných informací tam byl snad jen jeden smrťák a to před pár lety. Mně se také líbilo na Lofotech víc jak na Prejkestolenu z důvodu nulové návštěvnosti, i když zase .... jak kde. Nakonec Prejkestolen zvítězil právě z důvodu vysoké návštěvnosti a snahou udělat radost co nejvíce lidem.  ;)


  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#1013 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 18:42

Virtuálce v ČR jsem věnoval doslova několik dní práce, dva dvoudenní výlety na Šumavu s přespáním, podpořilo mně v tom několik kamarádů, kteří šlapali se mnou a výsledek? Pokud bych splnil všechny požadavky RW, byla by z toho virtuálka revírníka a né moje. Prostě mně "bylo vysvětleno", že buď to bude "tuctovka", nebo nebude vůbec.

 

Tak přidej na konec krabičku a bude z toho super multina, ne?


  • 2

#1014 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 19:10

Musím říct, že mám stejnou zkušenost. Nad přípravami virtuálky v ČR jsem strávila spoustu času, měla jsem promyšlené stage, úkoly, vypiplaný listing...a neprošlo to. Na Islandu, který je moje srdeční záležitost, v té době nebyla virtuálka ani jedna, schválení proběhlo okamžitě a dostalo se mi spoustu pozitivních reakcí.

 

To, co máš na Islandu (navštívit místo a udělat fotku), by náš RW schválil taky rychle a bez problémů.


  • 1

#1015 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 21:46

Předpokládám, že původně zamýšlená virtuálka v ČR byla odlišná od virtuálky publikované na Islandu.


  • 1

#1016 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2018 - 22:31

Asi jo, ale podle popisu to v Čechách mohla být multina. Ale chápu, že dělat multinu daleko od domova s přespáním na Šumavě se každému nechce. Někdo klidně udělá krabičku na dovolené a údržbu pak nechá na svépomoci. Když je místo hezké, neprotestuju.


  • 1

#1017 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2018 - 8:25

Tam bude problém v tom, že tam nejspíš chtěl nějakou podmínku logu, třeba se vyfotit po pás v bažině nebo něco na ten způsob. S multinou bez krabičky by jistě problém nebyl.


  • 0

#1018 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2018 - 15:47

Musím říct, že mám stejnou zkušenost. Nad přípravami virtuálky v ČR jsem strávila spoustu času, měla jsem promyšlené stage, úkoly, vypiplaný listing...a neprošlo to. Na Islandu, který je moje srdeční záležitost, v té době nebyla virtuálka ani jedna, schválení proběhlo okamžitě a dostalo se mi spoustu pozitivních reakcí. A když teď vidím, kolik se v ČR virtuálek vyrojilo, rozhodně nelituju, že jsem jí umístila někam jinam. 

 

Tak to je tedy dost zavádějící a manipulativní názor. Jak už tady bylo napsáno, na Islandu ti reviewer publikoval podmínku jen s fotkou. Je otázka, zda by ti ty přemrštěné požadavky, které ti zámitl český reviewer, prošly u islandského. Ale to by tak nevyznělo, že? Tak raději napíšu, že český reviewer je zlý, protože mi to neschválil, zatímco na Islandu to proběhlo bez problémů. A ještě to rýpnutí do našinců, že se ti tam dostalo spoustu pozitivních reakcí. Kdybys nevymýšlela přemrštěné požadavky a reviewer by ti to u nás schválil, pozitivní ohlasy bys měla i tady.


  • 1

#1019 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2018 - 18:05

Asi jo, ale podle popisu to v Čechách mohla být multina. Ale chápu, že dělat multinu daleko od domova s přespáním na Šumavě se každému nechce. Někdo klidně udělá krabičku na dovolené a údržbu pak nechá na svépomoci. Když je místo hezké, neprotestuju.

Tak nějak.Sám hudruju na ownery, kteří neudržují své keše a tahle by k tomu přímo vybízela .... 


  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#1020 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2018 - 18:10

Tam bude problém v tom, že tam nejspíš chtěl nějakou podmínku logu, třeba se vyfotit po pás v bažině nebo něco na ten způsob. S multinou bez krabičky by jistě problém nebyl.

No já jsem žádnou šílenost nechtěl  ;) Naopak jsem se snažil co nejvíce se držet při zemi. Když pominu náročnost horské hřebenovky ála 20-30 km trasa Ostrý - Juránkovo chata (což pro malé děcko může být náročné) , tak to bylo děláno i pro děti, které to fyzicky zvládnou. No uvidíme, třeba se hecnu a tu multinu udělám, stejně jsem na Šumavě poměrně často .... 


  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama