Přejít na obsah


Fotka

Obrázky do listingů jen na GC.com a schválených doménách

groundspeak pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2020 - 15:14

Pro mne je můj vlastní server nedůvěryhodnější. ;-)


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#22 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2020 - 15:27

Jestli tenhle postup funguje na obrázky z "nedůvěryhodných" serverů, tak je jenom otázka času, než na to přijdou a zatrhnou to.

Tak to jiste. Ale pri jejich schopnostech to bude tak za 10 let. 5 let nez na to prijdou a dalsich 5 let nez to fixnou :P


  • 2

#23 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2020 - 17:15

Mám stejný problém. Nahraju obrázek, vše OK ale pouze do publikace listingu. Pak už exif není. :-(


  • 0

#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 5:51

Takže už nebude nutno u mysterek stahovat všechny obrázky a dívat se, jestli nemají něco v exifu :(. I to je pokrok :wacko: . Ale já když jsem to nevěděl, jsem jednu mysterku našel opravdu podle té fotky vrbového keře v okruhu 5km, až pak jsem zjistil, že v exifu jsou souřadnice.


  • 0

#25 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 8:27

Exif stripují už nějakou dobu, rok nejmíň, spíš víc. I z fotek v logách. Jediná cesta, jak ho obrázku mít, byl právě obrázek na jiné doméně.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 8:59

No, pokud lidi dávají do logů fotky od finálky, fotí telefonem a mají zapnutý záznam polohy (to má asi většina), tak se mazání exifů nedivím. Na lov se chodí se zapnutou GPS a když jsou souřadnice v exifu, najde to i slepý.


  • 2

#27 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 9:24

No, pokud lidi dávají do logů fotky od finálky, fotí telefonem a mají zapnutý záznam polohy (to má asi většina), tak se mazání exifů nedivím. Na lov se chodí se zapnutou GPS a když jsou souřadnice v exifu, najde to i slepý.


Nedalo se na to nikdy úplně spolehnout, ale párkrát jsem si přes souřadnice v exifu aspoň ověřil řešení mysterky.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#28 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 10:58

No, pokud lidi dávají do logů fotky od finálky, fotí telefonem a mají zapnutý záznam polohy (to má asi většina), tak se mazání exifů nedivím. Na lov se chodí se zapnutou GPS a když jsou souřadnice v exifu, najde to i slepý.

 

Geolokační informace se dají odstranit selektivně.

exiftool -gps:all= <FILE>

 


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 25 září 2020 - 10:58

  • 0

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 13:10

Jde o to, že to většina lidí neudělá, nevím, jak bych to dělat z telefonu. Chci vědět, kde jsem co fotil, mám zapnuto ukládání polohy, vyfotím výhled od finálky, nicneříkající a neprozrazující, napíšu log rovnou na místě, přidám k němu fotku, nebudu o tom přemýšlet  - a mám v exifu souřadnice finálky. Nevím, jak to dělají různé aplikace, vím, že se to udělat dá (např. vypnout ukládání polohy před focením), ale spousta lidí to tam dá s plným exifem. Takže likvidace exifu u fotek k logům vidím jako správnou, když tam chci dát souřadnice, jde to i jinak, např. do textu. U fotek v listingu je to jinak, ty tam dává owner s plným vědomím, co v nich je.

Ale i taková fotka bez exifu toho někdy prozradí dost, jednou mi stačila i fotka spadaného listí na zemi, jindy charakteristicky zlomený strom.


  • 0

#30 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 14:13

Jde o to, že to většina lidí neudělá, nevím, jak bych to dělat z telefonu.

 

Já neříkám, že to má dělat uživatel, ale že to má selektivně mazat GC.com.


  • 1

#31 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 15:17

Vždyť to gc.com maže...


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#32 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 16:29

Vždyť to gc.com maže...

GC.com maže všechno. Moje poznámka byla, že kdyby se chtěli jen zbavit souřadnic, tak se dají z EXIFu selektivně odstranit.


  • 3

#33 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2020 - 19:21

GC.com maže všechno. Moje poznámka byla, že kdyby se chtěli jen zbavit souřadnic, tak se dají z EXIFu selektivně odstranit.

Otázka je, jestli se nakonec takovými restrikcemi nezbaví i ownerů keší. Naprosto souhlasím, že kešky nesmí být komerčně využitelné, chápu zákaz politiky. Ale ten EXIF fakt ne. Je to běžný standard a jestli nějakej mantinel nechá GPS souřadnice u fotky finálky, tak tady to beru jako regulérní luštění a klidně to v FI logu napíšu.


  • 0

#34 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2020 - 19:59

None, už to groundspeak maže docela dlouho - a zpětně to smazal i u obrázků, kde ty souřadnice byly. Stalo se tak při přechodu na Amazoun Cloud.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#35 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 7:29

None, už to groundspeak maže docela dlouho - a zpětně to smazal i u obrázků, kde ty souřadnice byly. Stalo se tak při přechodu na Amazoun Cloud.

Kouknul jsem na dva obrázky z logů z 04/2018 a 11/2018 u kterých vím, že obsahovaly souřadnice, a ty tam stále jsou.


  • 0

#36 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 8:32

Aha, máš pravdu, teď jsem to ověřil na jedné archivované keši, která se luští z exif a ten obrázek je migrován na amazonaws.. Tak jsem tenkrát narazil náhodou na obrázky, kde to promazal autor.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#37 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 15:23

Ráno jsem ukryl novou kešku, listing mám hotový už rok. Používám v něm obrázky hostované na imgur.com. Už to mám celé dodělané, zbývá poslední úprava (přidání waypointu). Ukládám... "V popisu nelze používat obrázky ze serverů třetích stran."

 

WTF.

 

Zkusil jsem jiný nepublikovaný listing a tam není problém. Jen u tohohle se někde něco překlopilo a mám utrum. Musím to nakopírovat na GC.com, takže práce na hodinu nejmíň. A to jsem na dovolené s ne zrovna rychlým Internetem. Aspoň tohle není mysterka, která je založená na metadatech v obrázkách, tu bych musel rovnou celou předělat.


  • 0

#38 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 21:09

Mohl by mi někdo zkušenější poradit, jak z povoleného zdroje google drive dostat odkaz na obrázek, který by v listingu fungoval? Zatím se mi to nedaří, ať zkouším různé fígle se sdílením a podobně.  :( Nějak to přece jít musí, když je to povolené... Předem děkuji.


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#39 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 21:35

Mohl by mi někdo zkušenější poradit, jak z povoleného zdroje google drive dostat odkaz na obrázek, který by v listingu fungoval? Zatím se mi to nedaří, ať zkouším různé fígle se sdílením a podobně.  :( Nějak to přece jít musí, když je to povolené... Předem děkuji.

 

 

Já jsem to zkoušel a na nic jsem nepřišel.
 


  • 0

#40 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2020 - 13:54

To ovšem předpokládá, že se nad tím HQ zamyslelo.  :D
 
Zkusil jsem toho teď povícero, Drive umí vygenerovat Embed URI, ale to je iframe (takže to GC odsekne), zkusil jsem přímej link (s rizikem že to v čase nebude fungovat, kdyby to měli dynamicky)... ale k cíli nevedlo nic.
 
 
 
Tak leda Dropbox, no.

  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama