Přejít na obsah


Fotka

Obrázky do listingů jen na GC.com a schválených doménách

groundspeak pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2020 - 18:18

Skvělé, takže je to povolené a k ničemu, jak typické :wacko:. Ale pořád se mi nechce věřit, že by to nešlo... Fakt nikdo neví, jak to skřížit?

 

A ten Dropbox, ten je prověřený a plně funkční? Já ho nepoužívám, nemám k tomu důvod a zřizovat si ho na pokusy a kvůli jednomu listingu... no nevím, no.

 

A ještě doplnění, můj první problém, kvůli kterému se tady snažím nasát rozumy, jsem "tak nějak" vyřešil i s nahráním obrázků na geocaching.com, ovšem druhý problém, obrázek.png s průhledným pozadím už prostě přes geocaching.com do listingu nedostanu :(. Takže, fungují z Dropboxu png obrázky s průhledným pozadím? Nebo je na ně nějaká jiná finta?


Tento příspěvek byl upraven od krky: 01 říjen 2020 - 19:48

  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#42 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2020 - 20:45

A ještě doplnění, můj první problém, kvůli kterému se tady snažím nasát rozumy, jsem "tak nějak" vyřešil i s nahráním obrázků na geocaching.com, ovšem druhý problém, obrázek.png s průhledným pozadím už prostě přes geocaching.com do listingu nedostanu :(. Takže, fungují z Dropboxu png obrázky s průhledným pozadím? Nebo je na ně nějaká jiná finta?

 

 

Finta je jasná, nepoužívat "src" atribut u IMG, ale "background-image" CSS property na DIVu atd. Samozřejmě jen do doby, než na to Groundspeak přijde a zatrhne i to.


  • 1

#43 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2020 - 21:58

 

To ovšem předpokládá, že se nad tím HQ zamyslelo.  :D
 

Tak leda Dropbox, no.

 

Dropbox jsem zkusil a výsledek stejnej jak u GoogleDrive ->  nic se nezobrazí.  Zase si s náma hrajou.


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#44 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2020 - 22:20

Finta je jasná, nepoužívat "src" atribut u IMG, ale "background-image" CSS property na DIVu atd. Samozřejmě jen do doby, než na to Groundspeak přijde a zatrhne i to.

Ehm... já jsem obyčejný BFU, co se html učí za pochodu, takže po slově "nepoužívat" pro mě začíná "hic sunt leones". Ale! "background-image" mi něco říká a to až tak, že jsem ho sám použil pro obrázek jako pozadí textu. Ale teď přes to potřebuju přeložit další obrázek, právě to "bezpozaďové" png... jdu to zkusit, bo jestli ani Dropbox (jak píše PeSis) není řešením, tak pak už jen provaz...

 

Ale děkuji za snahu poradit ;)


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#45 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2020 - 3:21

Postaru, jedno pozadí má tabulka, jiné, průhledné pozadí, má buňka tabulky.

Dneska jde využít toho, že všechny mainstreamové prohlížeče umí vícenásobné pozadí jednoho elementu, pojednání třebas na https://www.jakpsatw...ound-image.html


  • 0

#46 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2020 - 6:00

Bingo! Tak jestli jde vložit jeden obrázek jako background a přes něj png s průhledností, napadla mě finta jak jednoduše skrýt souřadnice do obrázku. Vyzkouším
  • 0

#47 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2020 - 6:00

Používání takovýchto obezliček předpokládá, že autor zná VŠECHNY používané prohlížeče a jejich varianty. Jinak mu budou chodit stížnosti, že to nejde na telefonu, tabletu, př. některém prohlížedle, o kterém nemá ani tušení. A je velké nebezpečí, že po nějaké aktualizaci, ať už prohlížeče, nebo GS, to někde chodit přestane.

Table je velmi starý tag, kdysi se přes tabulky formátoval obsah stránky, když to nešlo jinak, je to strašně nepřehledné a nepružné, ale jde to. Předpokládal bych, že tam to všude fungovat bude.


  • 2

#48 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2020 - 7:52

Ad dropbox, přihlásil jsem se tam po mnoha letech a vypadá to použitelně. Když si najedete na obrázek, co potřebujete, a...

 

Share -> Create a link instead -> Copy link
 
 
místo ?dl=0 se tam dá ?raw=1:
 
 
A pak mi to v img tagu funguje.
Vyloženě uživatelsky přívětivé.  B)
 
A je otázka jestli/kdy to zaříznou. 

  • 1

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#49 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2020 - 19:38

Používání takovýchto obezliček předpokládá, že autor zná VŠECHNY používané prohlížeče a jejich varianty. Jinak mu budou chodit stížnosti, že to nejde na telefonu, tabletu, př. některém prohlížedle, o kterém nemá ani tušení. A je velké nebezpečí, že po nějaké aktualizaci, ať už prohlížeče, nebo GS, to někde chodit přestane.

Table je velmi starý tag, kdysi se přes tabulky formátoval obsah stránky, když to nešlo jinak, je to strašně nepřehledné a nepružné, ale jde to. Předpokládal bych, že tam to všude fungovat bude.

Ty žiješ tak o dekádu zpátky ne? Nebo v korporaci, kde je Internet Explorer 8 stále standardní browser? CSS background-image je nejmíň dekádu široce podporovaná záležitost a dneska těžko najdeš browser, který by to nepodporoval (když pominu fakt, že dneska je relevantní v podstatě jen Chrome a jeho odvozeniny). Používání TABLE elementu pro účely jiné než prezentace tabulovaných dat je zvěrstvo a doby, kde se TABLE používalo pro vytváření layoutu jsou naštěstí dávno za námi.


  • 0

#50 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2020 - 20:05

Vždyť jsem taky napsal, že Table (se všemi atributy) snad bude fungovat všude. Ale jinak opravdu pamatuju dobu, kdy se psalo zvlášť pro IEXP, zvlášť pro Netscape, pak do toho přišla Mozzila a nakonec Chrome. Každý ten prohlížeč se choval jinak. Evidentní chyby IEXP prolezly (domyslel si to), ale něco zase dělal jinak. Snad už je to opravdu za námi, v poslední době už do toho nedělám. Jen se teď zdůrazňje responzivní design, který byl dřív standardní (nenastavujte velikost písma ani zalamování, každý má jinak velkou obrazovku...).

A jedna věc je, co bude fungovat, protože to prohlížeče umějí, a co nebude fungovat, protože to GS v příští aktualizaci zařízne. Takže možná než vymýšlet šifru s překrývajícímise obrázky v listingu je lepší vymyslet jinou, nebo si to dát na jiný server a do listingu jen odkaz.


  • 2

#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2020 - 6:25

Bezva, nenapadlo vás, že zrovna listing se občas zobrazuje i někde jinde, než v normálním prohlížeči? (A ani nebudu rozmazávat, že Chrome opravdu, ale opravdu není zdaleka jediný!) Co třeba prachprosté zobrazení v GPS?

Jestli i tohle nebude důvod, proč ty vaše divočiny v listingu stále více omezují. Tak jen blbněte dál, a jednoho dne tam místo HTML bude jen markdown, jako v lozích.
  • 5

#52 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2020 - 20:42

Ony obrázkové mysterky v Garminech luštit nešly tak nějak nikdy...


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#53 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2020 - 4:40

Pochopitelně, že není jen Chrome, dokonce existují i textové prohlížeče, jako Lynx, který, pokud se nepletu, nezná ani tabulky, nebo český Links, který tabulky umí. A věřte, že je to fofr i na pomalém připojení načíst web bez obrázků a skriptů a tudíž i bez reklam. Pak jsou prohlížeče, co a skripty CSS neumí, pozadí a barvy taky ne, třebas Links2 nebo w3m, vrcholem je zobrazení obrázků.


  • 0

#54 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2020 - 18:02

Bezva, nenapadlo vás, že zrovna listing se občas zobrazuje i někde jinde, než v normálním prohlížeči?

Samozřejmě že napadlo, respektive mě to nemuselo napadat, když to dobře vím. Ovšem to, co chci udělat, je čistě estetická záležitost, tak říkajíc pro dokreslení příběhu. Ten listing už dělám víc než rok a furt mi to toho někdo háže vidle. Dokonce tohle krkolomné řešení umožňuje komfortnější "luštění", ale to už zabrušujeme někam úplně jinam. Mě jen zajímalo, když je google drive mezi povolenými, jak odtamtud nějaký obrázek do listingu dostat. Nechci nic obcházet či nedejbože dělat divočinu.  :(  A dozvěděl jsem se, že nijak. Takže si nejsem úplně jistý tím, kdo tady blbne...

 

Ale nedělejme tady z toho flame, už se to řítí exponenciálně do OT. ;)


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#55 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2020 - 19:29

 

Ad dropbox, přihlásil jsem se tam po mnoha letech a vypadá to použitelně. Když si najedete na obrázek, co potřebujete, a...

 

Share -> Create a link instead -> Copy link
 
 
místo ?dl=0 se tam dá ?raw=1:
 
 
A pak mi to v img tagu funguje.
Vyloženě uživatelsky přívětivé.  B)
 
A je otázka jestli/kdy to zaříznou. 

 

Je to povolenej server tak proč by měli?  Ale kdo ví.


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#56 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2020 - 6:30

Opravdu by mě zajímalo, jak se dá z GDrive udělat odkaz jen na holý obrázek, aby se zobrazil tak, jakoby byl uložen přímo tam, kde se ukazuje. Hodilo by  se mi to i jinam, než do listingu. Zatím vím, že je to výborné úložiště, lze tam přímo pracovat s office dokumenty, jednoduše lze sdílet, i pro úpravy od několika lidí současně - ale zobrazovat odtud jako čisté URL neumím. Takže povolit něco, co nejde, je dost nesmysl. Pokud to tedy nejde, zatím to tu nikdo nenapsal, že by mu to šlo.


  • 0

#57 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2020 - 10:44

Opravdu by mě zajímalo, jak se dá z GDrive udělat odkaz jen na holý obrázek, aby se zobrazil tak, jakoby byl uložen přímo tam, kde se ukazuje. Hodilo by  se mi to i jinam, než do listingu. Zatím vím, že je to výborné úložiště, lze tam přímo pracovat s office dokumenty, jednoduše lze sdílet, i pro úpravy od několika lidí současně - ale zobrazovat odtud jako čisté URL neumím. Takže povolit něco, co nejde, je dost nesmysl. Pokud to tedy nejde, zatím to tu nikdo nenapsal, že by mu to šlo.

GoogleDrive je v tomto směru oravdu k ničemu. 


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#58 geo.luki

geo.luki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2020 - 18:05

Tak mám díky té skvělé změně jeden listing totálně nefunkční a keš nelovitelnou. Napsal jsem na GS jak mám asi tak postupovat a jsem zvědav na jejich odpověď. Nečekám že by to k něčemu vedlo, no ale což. Třeba když se nás ozve více?
No ale k věci. Co mám dělat, když mám v listingu obrázek, který vlastně není obrázek, tedy ani Google drive ani Dropbox mi k ničemu, jak to tak tady čtu, nejsou.
Zkusil jsem postup od KRON, ale to k ničemu nevedlo, jen rámec, ale obrázek v něm žádný.


  • 0

#59 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2020 - 20:13

Tak mám díky té skvělé změně jeden listing totálně nefunkční a keš nelovitelnou. Napsal jsem na GS jak mám asi tak postupovat a jsem zvědav na jejich odpověď. Nečekám že by to k něčemu vedlo, no ale což. Třeba když se nás ozve více?
No ale k věci. Co mám dělat, když mám v listingu obrázek, který vlastně není obrázek, tedy ani Google drive ani Dropbox mi k ničemu, jak to tak tady čtu, nejsou.
Zkusil jsem postup od KRON, ale to k ničemu nevedlo, jen rámec, ale obrázek v něm žádný.

Link na keš?


  • 0

#60 emichalek

emichalek

    eMichalek

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2020 - 21:43

Tak mám díky té skvělé změně jeden listing totálně nefunkční a keš nelovitelnou. Napsal jsem na GS jak mám asi tak postupovat a jsem zvědav na jejich odpověď. Nečekám že by to k něčemu vedlo, no ale což. Třeba když se nás ozve více?
No ale k věci. Co mám dělat, když mám v listingu obrázek, který vlastně není obrázek, tedy ani Google drive ani Dropbox mi k ničemu, jak to tak tady čtu, nejsou.
Zkusil jsem postup od KRON, ale to k ničemu nevedlo, jen rámec, ale obrázek v něm žádný.

Taky se mi nektere obrazky neukazuji. Dej pak pls vedet odpoved.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama