Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1201 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 8:26

Není to ani směrem do běžně navštěvovaných turistických destinací. A šance, že náhodou pojedu kolem se blíží nule (největší bude pro Dobeln a Michalovce). No naštěstí mě to nechává v klidu. To, že začnou vznikat po povolení virtuálek blbosti, mi bylo jasné hned. Takové virtuálky mi to jen potvrzují.

 

Mě to taky nechává klidným, ale narozdíl od tebe si nemyslím, že to je hloupost. Jedním ze smyslů geocachingu je objevovat nová místa, případně něco zažít při jejich hledání. A tohle tato keš jistě naplňuje. Budeš muset cestova na místa, kam bys jinak v životě nejel, jistě cestou užiješ spoustu legrace a výsledkem bude jeden jediný bodík v nějaké hře.


  • 3

#1202 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 9:03

Mě to taky nechává klidným, ale narozdíl od tebe si nemyslím, že to je hloupost. Jedním ze smyslů geocachingu je objevovat nová místa, případně něco zažít při jejich hledání. A tohle tato keš jistě naplňuje. Budeš muset cestova na místa, kam bys jinak v životě nejel, jistě cestou užiješ spoustu legrace a výsledkem bude jeden jediný bodík v nějaké hře.

 

A máš pocit, že pro návštěvu těch míst potřebuješ virtuálku z Vyškova? Každé z těch měst má svoje kešky, takže si každý může vybrat, kam se tam podívá, když už pojede kolem. Je to úplně stejná absurdita, jako dát v ČR virtálku do "Horní Dolní" a požadovat fotku třeba z nejvyššího místa Slovenska a z nejnižšího místa Srbska. Úplně se to míjí principem virtuálek, které tě samy mají přivést na zajímavá místa, kde není dost často možné dát kešku. Podmínka logu je jen potvrzení, že tam člověk byl. Je taky vůbec otázka, zda je daná podmínka plně podle guidelines, když se úkoly mají plnit hlavně v místě dané virtuálky. Zakopaný pes tedy nejspíš je v dalších virtuálních waypointech - jak daleko mohou být od hlavní keše. Se fakt divím, že se to neudělalo jako challenge keška.

 

Snad někoho napadne dát podobnou podmínku i do Prahy. :D


  • 3

#1203 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 9:37

To by šlo. Navštívit libovolné místo v Praze, pak vrchol Praha v Brdech a hotel Praha v Janských lázních. Možná je nějaká Praha i v Americe.


  • 0

#1204 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 10:22

To by šlo. Navštívit libovolné místo v Praze, pak vrchol Praha v Brdech a hotel Praha v Janských lázních. Možná je nějaká Praha i v Americe.

Jeje, v USA těch Prah je plno. I když ne vždy psáno česky Praha. Já spíš ale myslel sesterská města Prahy. To by pak bylo cestování. :-)


  • 0

#1205 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 11:04

To by šlo. Navštívit libovolné místo v Praze, pak vrchol Praha v Brdech a hotel Praha v Janských lázních. Možná je nějaká Praha i v Americe.

V Brdech je taky kopec Brno :) .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 15 červenec 2019 - 11:05

  • 0

#1206 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 11:31

A máš pocit, že pro návštěvu těch míst potřebuješ virtuálku z Vyškova? Každé z těch měst má svoje kešky, takže si každý může vybrat, kam se tam podívá, když už pojede kolem. Je to úplně stejná absurdita, jako dát v ČR virtálku do "Horní Dolní" .... :D

 

Uznávám, že tvoje argumenty mají něco do sebe, asi to fakt není úplně nejlepší nápad na virtuálku.


  • 0

#1207 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 12:30

V Brdech je taky kopec Brno :) .

 

Není, vrchol Brno už do celku Brdské vrchoviny nepatří. Je součástí Křivoklátské vrchoviny. Společně ale patří obě vrchoviny do Brdské oblasti (není totéž co Brdy).


  • 0

#1208 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 12:49

Citace z wikipedie: "Nejvyšší vrchol, hřeben Radeč mezi Rokycany a Zbirohem, je někdy považován za součást Brd."

 

Ale nepřu se, je to opravdu už dost západně od hlavního brdského masivu.


  • 0

#1209 Koumacisko

Koumacisko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 14:20

GC88Z0P Sister cities

 

A pokud Rico pár stránek dozadu píše: Citace pravidel: The purpose of the required logging task is to show that the geocacher was at the location. Anything other than that should be optional.,

Tak jsem zvědavý, kdo to první prubne s jednou fotkou z Vyškova a na waypointy se vykašle, resp. zda to bude log v souladu s pravidly.


  • 0

#1210 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 15:03

A pokud Rico pár stránek dozadu píše: Citace pravidel: The purpose of the required logging task is to show that the geocacher was at the location. Anything other than that should be optional.,

Tak jsem zvědavý, kdo to první prubne s jednou fotkou z Vyškova a na waypointy se vykašle, resp. zda to bude log v souladu s pravidly.

 

Log samozřejmě platný nebude. Tohle pravidlo pouze říká to, že úkoly mají za cíl prokázat, že jsi byl na místě. A součástí virtuálky mohou být i waypointy, což je samozřejmě místo, kde se může plnit úkol. Že někde ta místa bývají desítky či stovky metrů od úvodních souřadnic a tady jsou stovky kilometrů, je už věc druhá, s tím pravidlem zcela nesouvisející. Jo kdyby owner řekl, že v každém tom zmíněném partnerském městě se musíš vyfotit s vlajkou daného státu, nemusel bys to plnit. Stačilo by se tam vyfotit bez ničeho.


  • 2

#1211 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 15:08

...

Tak jsem zvědavý, kdo to první prubne s jednou fotkou z Vyškova a na waypointy se vykašle, resp. zda to bude log v souladu s pravidly.

 

A proč by to dělal? 


  • 0

#1212 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 16:05

 

A proč by to dělal? 

 

Bo někteří vykukové stíhají navštívit event, který bude až za půl roku. Tak proč ne tady? 

Přiložené miniatury

  • find.png

Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 15 červenec 2019 - 16:16

  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#1213 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 21:03

Bo někteří vykukové stíhají navštívit event, který bude až za půl roku. Tak proč ne tady?


S tímhle tvrzením bych byl v tomto případě velmi opatrný. No, opatrný, vlastně si, podle mě, úplně mimo. Jeden se evidentně uklikl při příhlašování na event a druhý se omylem zalogoval na jiný event, než na kterém byl. Ani u jednoho nepředpokládám, že by se jednalo o úmysl.


  • 2

#1214 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 22:28

S tímhle tvrzením bych byl v tomto případě velmi opatrný. No, opatrný, vlastně si, podle mě, úplně mimo. Jeden se evidentně uklikl při příhlašování na event a druhý se omylem zalogoval na jiný event, než na kterém byl. Ani u jednoho nepředpokládám, že by se jednalo o úmysl.

 

Zjevně ti unikají logy typu FOUND IT:

- Keš jsme nenašli, ale místo je pěkné.

- Keš jsme viděli, ale nedosáhli jsme na ni.

- Keš jsme našli i logbook prohlédli, ale neměli jsme tužku.

 

a hromada těmto podobným. Všichni do jednoho si nárokují bod!!!

Tak proč ne zde s nějakou pochybnou fotkou nebo bez ni?


  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#1215 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 22:59

Mně žádné logy neunikají. Ke svému předešlému příspěvku si přikládal screen s budoucími eventy. Koukl jsem se na logy u nich a na základě toho napsal svůj předešlý komentář. :) Nevím, kde jsme se dostali k found it logům u keší. S podvodnými "nálezy" samozřejmě také nesouhlasím, ale jestli nějaký mají na kontě i ti dva, kteří se zcela evidentně jen uklikli, to vážně nemám tušení.


  • 1

#1216 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 7:29

Nemám a neměl jsem na mysli nikoho konkrétního. Původní příspěvek byl, jestli se někdo odváží to zalogovat. Jen jsem chtel poukázat, že takových kačerů bude dost. Viz příklad u keše coord.info/GCN898 před logem s údržbou. Kdekdo si nárokuje FOUND IT a přitom jasně píše, že logovat se nedá a to mezi nimi nejsou žádní nováčci!
  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#1217 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 8:48

Nemám a neměl jsem na mysli nikoho konkrétního. Původní příspěvek byl, jestli se někdo odváží to zalogovat. Jen jsem chtel poukázat, že takových kačerů bude dost. Viz příklad u keše coord.info/GCN898 před logem s údržbou. Kdekdo si nárokuje FOUND IT a přitom jasně píše, že logovat se nedá a to mezi nimi nejsou žádní nováčci!


U keše, kterou owner udržuje a neoprávněné logy maže, tahle situace nenastane. To, že se nejde zapsat, je chyba ownera, ne nálezce. Keš ti lidi opravdu našli. Navíc jsou i situace, kdy kačer u odlovu keše vůbec nebyl, ale zapsaný tam je, protože ho tam někdo zapsal. A přitom je to podle pravidel platný log, přestože je to prasárna. Tohle taky nedělají nováčci a omylem. Ale to už je na jiné vlákno.
  • 0

#1218 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 11:02

Nová GC890D9
  • 0

#1219 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 11:11

GC88ZV4 Krecovicke osobnosti  J. Suk  a O. Rakosnik


  • 0

#1220 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 11:45

A ten zajímavý pomník Josefa Suka na hřbitově tam není a nebyl vidět ani ve filmu. Na hřbitově nerad hledám i fotím, ale pomník známého hudebníka, to je něco jiného.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama