Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1321 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2019 - 13:03

GC89143 Česká mše vánoční "Hej mistře"


  • 0

#1322 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2019 - 12:06

Luhačovická kolonáda GC88ZBF
  • 0

#1323 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2019 - 17:43

GC88ZYA Bastionova pevnost Terezin


  • 0

#1324 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2019 - 21:13

GC890N8 Velky Spicak


  • 0

#1325 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 11:02

GC8928J KUPKA
  • 0

#1326 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2020 - 12:47

GC890K4 Metro Praha


  • 1

#1327 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2020 - 15:25

GC890YH VERONIKA


  • 0

#1328 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 18:31

GC88ZVE Velkobrezensky zamek


  • 0

#1329 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 16:20

Už to tu asi bylo probíráno mnohokráte, ale na Slovenku jsem narazil na virtuálku ze série 2.0, kde owner vysloveně vyžaduje fotku lovce, nikoliv jeho CWG s nickem, či GPS, apod. Poradíte mi, jak zjistit, jaká jsou tedy skutečná pravidla? Pokud by to nebylo možné vyžadovat, jakože si myslím, že ne, protože tu máme ochranu soukromí a tak (jinak bychom se přeci neregistrovali nicky, ale skutečnými jmény), jak něco takového vůbec může projít přes revírníka při schvalování? To nečte listingy? Něco podobného se děje i v Brně, kde se vyžadují fotky nad rámec pravidel (neuvádí se dobrovolnost úkolu vyfotit se s něčím). Rád bych v tom měl konečně jednou provždy jasno.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 21 leden 2020 - 16:23

  • 0

#1330 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 16:37

A fakt máš s fotkou takový problém? Já si říkám, že když se chce někdo u mailu děsit, klidne mu ji pošlu.;-)
Měla jsem původně chuť se fotit zády, ale potom jsem si řekla proč, takovou blbost řešit nebudu - kdyby mě někdo omylem unesl, ještě moc rád mě vrátí a něco navrch připlatí, aby se mě zbavil! :-)
  • 7

#1331 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 16:57

A zmiňuje v listingu přímo potřebu obličeje nebo ne? Pokud ne, tak se mu klidně vyfoť zády a podmínku splníš, o čemž se už zmínila zvědavka. :)


  • 0

#1332 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 16:58

Už to tu asi bylo probíráno mnohokráte, ale na Slovenku jsem narazil na virtuálku ze série 2.0, kde owner vysloveně vyžaduje fotku lovce, nikoliv jeho CWG s nickem, či GPS, apod. Poradíte mi, jak zjistit, jaká jsou tedy skutečná pravidla? Pokud by to nebylo možné vyžadovat, jakože si myslím, že ne, protože tu máme ochranu soukromí a tak (jinak bychom se přeci neregistrovali nicky, ale skutečnými jmény), jak něco takového vůbec může projít přes revírníka při schvalování? To nečte listingy? Něco podobného se děje i v Brně, kde se vyžadují fotky nad rámec pravidel (neuvádí se dobrovolnost úkolu vyfotit se s něčím). Rád bych v tom měl konečně jednou provždy jasno.

 

Tak se na takovou keš prostě vyignoruj, když máš nepřekonatelný problém se svojí fotkou. Nemusíš mít všechno. Ani nemůžeš, pokud nejsi jen script. Ale v naprosté většině takové skrývání znamená, že ten dotyčný je podvodník.

 

Kvůli takovým kverulantům se zakázaly fotky u EC, aby se nedávno zase milostivě povolily. Jak jinak bys chtěl prokázat, žes byl na místě? Ve fyzické keši máš aspoň ten podpis, i když ani to u některých známých firem vůbec neznamená, že se k té keši byť jen přiblížili na sto kilometrů; nicméně to je jiná pohádka.

 


  • 5

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1333 Raigo

Raigo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 17:10

"Ale v naprosté většině takové skrývání znamená, že ten dotyčný je podvodník"....

 

"Ale v naprosté většině takové skrývání znamená, že ten dotyčný je podvodník"....

 

Proč mám takovou keš ignorovat? V pravidlech nic o tom že na fotce má být obličej není.  Když tedy z osobního přesvědčení nikde nechci zobrazovat můj obličej (jako že na to právo mám ) jsem tedy podvodník? Neházej tak rychle všechny do jednoho pytle.  ;)


  • 4

#1334 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 17:11

Nemám sám se sebou problém, jde o princip. Mohl bych to ignorovat, mohl bych se fotit zády, dokonce by možná prošla i jen ruka, jenže každý má ve hře své povinnosti, i já jako owner a sice že budu respektovat pravidla. Jenže jaká ve skutečnosti jsou? Kdo to ví? Kde jsou napsaná? Podle čeho rozhodují revírníci, pokud to není tajné? Pravidla by měla být jasná - v případě tradiček jsou, tak jaká jsou u virtuálek? Konkrétně mi jde o keš: GC892PB.


  • 0

#1335 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 17:14

"Ale v naprosté většině takové skrývání znamená, že ten dotyčný je podvodník"....

 

Proč mám takovou keš ignorovat? V pravidlech nic o tom že na fotce má být obličej není.  Když tedy z osobního přesvědčení nikde nechci zobrazovat můj obličej (jako že na to právo mám ) jsem tedy podvodník? Neházej tak rychle všechny do jednoho pytle.  ;)

To už je tady takový zvyk... Nepřekvapuje mne to. Není to poprvé, co jsem se zeptal a ihned jsem byl někým takto podezříván z nepoctivosti.


  • 1

#1336 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 17:19

A fakt máš s fotkou takový problém? Já si říkám, že když se chce někdo u mailu děsit, klidne mu ji pošlu.;-)
Měla jsem původně chuť se fotit zády, ale potom jsem si řekla proč, takovou blbost řešit nebudu - kdyby mě někdo omylem unesl, ještě moc rád mě vrátí a něco navrch připlatí, aby se mě zbavil! :-)

Tohle by šlo?

two-women-weaaring-niqab-600w-1499260730


  • 2

#1337 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 17:38

Ale v naprosté většině takové skrývání znamená, že ten dotyčný je podvodník.

 

Tak to je hodně odvážné tvrzení. Ne každý hodlá trousit své osobní údaje (kam fotka rozhodně patří) po veřejné síti.
 


  • 5

#1338 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 17:46

dr.vota: Víš jak mám narvané auto? Ještě tohle sebou tahat! Kam bych potom dala svačinu? A nebyly by videt nohy, to teda ne. :-)
  • 1

#1339 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 17:53

Jenže jaká ve skutečnosti jsou? Kdo to ví? Kde jsou napsaná?

Zde

Jo, a ten gesicht se opravdu nesmí požadovat - "a face cannot be required in the photo". Tož tak.


  • 4

#1340 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 18:02

Děkuji. Jestli tomu dobře rozumím, tak tyto body lze požadovat a owner si může vybrat, které bude chtít od hráčů splnit. Takže owner té slovenské keše opravdu postupuje dle pravidel. A jak jsem se díval do fotek u keše, je tam i jen ruka, takže to předpokládám půjde i tak.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 21 leden 2020 - 18:05

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama