Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1848 odpovědí na toto téma

#301 Ptah25

Ptah25

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 8:51

Na Jižním Pólu zatím fotošoper nebyl, ale tam jsou prozměnu zase jiní experti:

 

24iY.jpg

 

https://www.geocachi...c2-ff9da6252004


Tento příspěvek byl upraven od Ptah25: 17 červenec 2018 - 8:54

  • 8

#302 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 9:34

U Kotmela bych chybu předpokládal, kdyby podvodem nelogoval keše v různých částech světa v jeden den,  což před časem sám přiznal a slíbil, že to dá do pořádku, což neudělal. Dále třeba logoval vlastní event, který sám předtím zrušil.  Jeho event ve Španělsku asi taky nebude to pravé ořechové. viz. GC7QAP1 Také byl poslední, který logoval "pár" TB a od té doby se o nich neví, alespoň podle posledních informací. Dále třeba tuším že Alke od něj nedostal odpovědi na EA, které zalogoval. Prostě u tohoto člověka nevěřím, že by se jednalo o omyl. To je prostě moc náhod najednou. Však už ho na některých místech označují jako Joneova syna. 


  • 4

#303 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 11:03

Odkud vlastně Kotmel je? Mně totiž přijde, že některé adoptované keše moc udržovat nebude (GCKBP1, GC1AP0Y, GC51RYM, GC52TZ7, GC54KQJ, GC54X61)


  • 0

#304 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 11:06

Odkud vlastně Kotmel je? Mně totiž přijde, že některé adoptované keše moc udržovat nebude (GCKBP1, GC1AP0Y, GC51RYM, GC52TZ7, GC54KQJ, GC54X61)

 Je to prazak. 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#305 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 11:13

tomy.22: sorry, palec dolu byl dán omylem


  • 0

#306 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 11:56

V pohodě, palce nijak neřeším.  ;)  Co se týká adoptovaných keší, to je taky smutný. Už adoptoval a následně archivoval. Někde na FB bylo i upozornění, ať si na něj lidé dají pozor a nedávají mu keše k adopci.

viz. GC33FW5

A nebo se také přestane o keš starat, neodnese jí, archivuje a následně prohlásí za archeokeš. To už tady taky někde je. 

 


  • 1

#307 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 12:30

V pohodě, palce nijak neřeším.  ;)  Co se týká adoptovaných keší, to je taky smutný. Už adoptoval a následně archivoval. Někde na FB bylo i upozornění, ať si na něj lidé dají pozor a nedávají mu keše k adopci.

viz. GC33FW5

A nebo se také přestane o keš starat, neodnese jí, archivuje a následně prohlásí za archeokeš. To už tady taky někde je. 

 

 

Nechápu jaký to pro něj má smysl? Co z toho má?


  • 0

#308 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 12:36

Na Jižním Pólu zatím fotošoper nebyl, ale tam jsou prozměnu zase jiní experti:

 

 

 

https://www.geocachi...c2-ff9da6252004

 

:D :D :D :D

Vyprsknul jsem kafe na monitor, když jsem porovnával ty jejich fotky s originálními.


  • 9

#309 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 12:44

Ten Schmollkof loguje všechny virtuálky po Evropě, krom toho, že je to do očí bijící photoshop, tak souřadnice tam nechá kdesi z Popradu a loguje si virtuálku v Rumunsku


527f94fd-17ed-4ab2-970c-40accf1f1a95.png


Tohle ani neni photoshop, to proste vyfotil mobil pred monitorem :-D
Ze mu to za to stoji, kdyz to kazdej pozna.
  • 4
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#310 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 13:20

Tohle ani neni photoshop, to proste vyfotil mobil pred monitorem :-D
Ze mu to za to stoji, kdyz to kazdej pozna.

Tak už víme i kde bydlí :D


  • 6

#311 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 14:02

Nikdy jsem nepochopil ty, co si na svůj účet nechají logovat i někoho jiného. Vždyť tu keš nikdy neviděli a nebyli tam... Ještě tak bych možná pochopil nějakou skupinu (např. oddíl), který loguje společně keše navštívené na společné výpravě, že když na jedné výpravě je Honza, Pavel a Štěpán, na další Štěpán, Petr a Kristián, že si třeba pod společným nickem kešky zalogují. Ale pokud v den výpravy, kdy na výpravě jsou Honza, Pavel a Štěpán a Petr náhodou je někde v "Prčicích", kde si odloví jinou keš, tak to zaloguje do týmu, to fakt nechápu.


  • 4

#312 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 14:21

Já zase nepochopím (i když vlastně ano, pochopím, jsem v "české kotlině", tak se nemůžu divit), jak někdo může mít problém s geotýmy, ať už je počet členů v týmu jakýkoli. Vždyť jde o hru, ve které jde jen o zážitky, o nic jiného. Jestli se skupina kačerů a kačerek domluví, že budou mít společný geoúčet, tak proč ne? Prostě tu hru hrají jinak a nikoho při tom neomezují. Že jim budou rychleji přibývat body? Že si rychleji vybarví mapy? Je to pro někoho problém? Pro někoho asi jo. Dobře si pamatuji tu hysterii okolo "Die Hexenshussbrigade", jak tu moralisti kritizovali, že je to nefér, když tu kešku nevidí všichni členové apod. a že by s tím měli přestat.

 

Něco jiného je samozřejmě, když si někdo nechá někým jiným zalogovat svůj vlastní samostatný nick. Ale ani tomu se už nedivím. Prostě, když někdo chce tuto hru za každou cenu vyhrát, ať je mu přáno. Ať si zaloguje všechno, náležitě vítězství oslaví a pak si najde jinou zábavu.


  • 1

#313 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 14:34

k-lord no vzhledem k tomu, že se veškeré statistiky a náležitosti vztahují na jednotlivce a i je tato hra tak stavěna, tak týmy, kde každý člověk loví někde jinde a pak společně zalogují na jeden účet také v lásce nemám. Asi budeš namítat, že mi jde o pořadí ve statistice. Ne nejde, pořadí mi je ukradené, ale spousta lidí na tohle hraje a když hrají tak jak se má, nemají šanci se dostat před tyto týmy o podvodnících co se vyhřívají v čele všech hráčů v ČR nemluvě. Kdyby byly tyhle týmy nějak odděleny od jednotlivců je to o úplně něčem jiném. Prostě by mělo platit jeden nick = jedna osoba a ono to tak je i myšleno. 


  • 2

#314 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 14:53

tomy.22: No vystihl jsi to jasně - statistiky. Tak ty jsou pokřiveny už velmi dlouho, a proto fakticky bezvýznamné. Rozhodně ty, které porovnávají všechny se všemi. Stačí se podívat, kdo ve většině z nich je na prvním místě a je to jasné. Stejně tak finalkáří. Jak se s nima člověk může porovnávat, když jim multina zabere pár minut, zatímco poctivému třeba celý den? Jak člověk může porovnávat své nefyzické keše, když tolik lidí je loguje od stolu. Prostě statistiky nemohou být dneska brány už vážně. Já si od určité doby statistiky, když už chci porovnávat, tak porovnávám jedině s kamarády a kačery, u kterým vím, že nepodvádějí. I když vlastně ani toto už dlouho nedělám.

 

A jeden nick = jedna osoba, tak to je taky hodně přitažené za vlasy. Rodiných týmů je velmi hodně. A představa, že by se měli rozdělit třeba do čtyř nicků, mi přijde dost divná. Geocaching vznikl kvůli zážitkům, ne kvůli statistikám. Statistiky vznikly později a jsou hlavním důvodem tolika podvodů v geocachingu. Mně dělá teď největší radost synovo nadšení z toho, jak najde kešku. Statistiky fakt neřeším a odhaduji, že většina rodinných týmů taky ne.


  • 6

#315 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 15:02

:D :D :D :D

Vyprsknul jsem kafe na monitor, když jsem porovnával ty jejich fotky s originálními.

Připomnělo mi to listingy enterichovských cachí v okolí Osečné. Tam je to ovšem přiznaná cimrmanovská mystifikace.


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#316 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 15:09

Tak my to tak třeba máme, lovím já i obě dcery a každá pod svým nickem, protože, někdy lovíme spolu, ale taky dost často každá zvlášť, jelikož holky studují obě mino domov a každá jinde. Mě by třeba bylo blbý mít zalogovanou keš, kde jsem nebyla a o které nic nevím.
  • 8
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#317 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 15:09

 

A jeden nick = jedna osoba, tak to je taky hodně přitažené za vlasy. Rodiných týmů je velmi hodně. A představa, že by se měli rozdělit třeba do čtyř nicků, mi přijde dost divná. Geocaching vznikl kvůli zážitkům, ne kvůli statistikám. Statistiky vznikly později a jsou hlavním důvodem tolika podvodů v geocachingu. Mně dělá teď největší radost synovo nadšení z toho, jak najde kešku. Statistiky fakt neřeším a odhaduji, že většina rodinných týmů taky ne.

Jo, tohle jsem napsal blbě. Máš pravdu. Pokud rodina loví spolu a ne jeden v Praze druhý v Aši třetí na Slovensku atd. a poté vše logují dohromady, dá se to pochopit. Asi tak jak napsala Jerry 68.


  • 1

#318 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 15:10

k-lord no vzhledem k tomu, že se veškeré statistiky a náležitosti vztahují na jednotlivce a i je tato hra tak stavěna

 

Co je to za blbost? Statistiky se vztahují už z principu k nickům, a ne k jednotlivým kačerům. A vůbec, smyslem hry je hledání krabiček, ne plnění statistik. Mně osobně zajímají jediné statistiky, a to ty moje.


  • 4

#319 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 15:26

Jo, tohle jsem napsal blbě. Máš pravdu. Pokud rodina loví spolu a ne jeden v Praze druhý v Aši třetí na Slovensku atd. a poté vše logují dohromady, dá se to pochopit. Asi tak jak napsala Jerry 68.

 

A teď si představ, že jsou páry (defacto i z rodin), kdy jeden jede na služebku třeba do Jižní Koreje, tam zaloguje pár keší a tomu druhému nevadí, že je neviděl. Prostě je to tak baví a neřeší, že někdo je posedlý statistikami. Jak jsem psal a jak píše i Vláček smyslem této hry žádné statistiky nejsou. Jestli někdo potřebuje mít v ruce každou kešku, kterou má zalogovanou na účtu (ať už je z týmu či je jednotlivec), nic proti tomu. Ale rozhodně nebudu mít za zlé manželce, že si na nějakém výletě beze mě najde kešku a pak ji zaloguje. Stejně tak ji kvůli pár takovým keším nebudu nutit do samostatného účtu.


  • 7

#320 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 15:31

Já bych se přimlouval za zobrazování statistik pozuze pro sebe tak by je ostatní neviděli. A bylo by po ftákách. Prvních cca 1000 keší jsme našli společně s manželkou, přesněji manželka se mnou a pak si udělala svůj nick. Od té doby sice lovíme většinou spolu, ale každý za sebe. Na druhou stranu, kdyby se mě někdo zeptal, kolik mám keší, tak řeknu asi 3500, ale přeně to nevím.

p.s. Manželka začala od nuly, protože samozřejmě nikdo z nás nevěděl, kde jsme byli oba a kde jsem byl sám.


Tento příspěvek byl upraven od None: 17 červenec 2018 - 15:37

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama