Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1848 odpovědí na toto téma

#321 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 15:36

Jeden "rodinný" nick taky máme - vydržel přesně první týden, než členy týmu popadla soutěživost navzájem. Nakonec nám ta jedna krabička cestou od doktora a jedna krabička cestou na hudebku vyřešila budoucí problémy - přelogovala jsem to na samostatné hned vzápětí, a od té doby si jede každý za své. Ale předem mě to nenapadlo, cílem bylo hlavně jít na procházku.

 

Zpátky k tématu - podvodníci mě sice rozčilují, ale na druhou stranu tahle debata je z extrému do extrému. Kde je ta hranice, co "dovolíme"? Dvojice může logovat jen společně, trojice vždy jen dva pohromadě? 

 

 

Já bych se přimlouval za zobrazování statistik pozuze pro sebe tak by je ostatní neviděli. A bylo by po ftákách.

 

Řešení to podle mě není, to vytahování počtem nálezů by se řešilo sejmutím stránky a vystavením na ksichtoknihu.

 

Mělo by to jednu výhodu - proč se vůbec obtěžovat logováním, když by šlo tu statistiku zfalšovat rovnou? 


Tento příspěvek byl upraven od majkaz: 17 červenec 2018 - 15:37

  • 1

#322 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 15:38

Co je to za blbost? Statistiky se vztahují už z principu k nickům, a ne k jednotlivým kačerům. A vůbec, smyslem hry je hledání krabiček, ne plnění statistik. Mně osobně zajímají jediné statistiky, a to ty moje.

Očividně to každý máme jinak. Já beru nick jako přezdívku pro jednoho člověka.. Pro tebe blbost, pro mě normální věc. 


  • 0

#323 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 15:41

A teď si představ, že jsou páry (defacto i z rodin), kdy jeden jede na služebku třeba do Jižní Koreje, tam zaloguje pár keší a tomu druhému nevadí, že je neviděl. Prostě je to tak baví a neřeší, že někdo je posedlý statistikami. Jak jsem psal a jak píše i Vláček smyslem této hry žádné statistiky nejsou. Jestli někdo potřebuje mít v ruce každou kešku, kterou má zalogovanou na účtu (ať už je z týmu či je jednotlivec), nic proti tomu. Ale rozhodně nebudu mít za zlé manželce, že si na nějakém výletě beze mě najde kešku a pak ji zaloguje. Stejně tak ji kvůli pár takovým keším nebudu nutit do samostatného účtu.


Jasně. A teď si vezmi, že tenhle pár půjde od sebe. Zaloguje si dotyčný/á i ty z Koree kde nebyl? Právě proto by měl mít každý svůj vlastní nick. Ke statistikám. Osobně bych řekl, že právě takovýhle honí body do statistik. 


  • 0

#324 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 15:57

Jasně. A teď si vezmi, že tenhle pár půjde od sebe. Zaloguje si dotyčný/á i ty z Koree kde nebyl? Právě proto by měl mít každý svůj vlastní nick. Ke statistikám. Osobně bych řekl, že právě takovýhle honí body do statistik. 

 

Já myslím, že to není ani tvoje ani moje starost, jak se vypořádají po eventuálním rozchodu. Co by se stalo, kdyby si ty keše dotyčný/á zalogoval/a? Nic. Maximálně by se nějaký stastistikami posedlý/á kačer(ka) vztekal(a), že další kačer(ka) má vybarvenou Koreu a on(a) stále ne.

Upřímně, ještě pochopím neustálou kritiku třeba finálkarů, kteří rozhodně nehrají podle pravidel, ale kritiku týmových nicků? Jako vážně? Se divím, že tě tato hra ještě baví, když je tu tak moc podvodníků, tedy mírněji řečeno nehrajících podle tvých pravidel.

 

A už vůbec nechápu tvé myšlení, že právě takoví honí statistiky. Jak už tu ostatně někdo psal, důvodem dělení účtu je často právě soutěživost a honění statistik lidí z týmu či páru.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 17 červenec 2018 - 16:07

  • 7

#325 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 16:06

Podle mých pravidel? Kde jsi viděl, že bych tohle někde napsal? Řídím se jen tím s čím jsem při registraci do této hry souhlasil. Ty ne? K týmovým nickům jsem napsal své a nehodlám na tom nic měnit. Zkrátka mi nepřijde normální aby jeden lovil jak jsem napsal v Praze, druhý v Aši a logovali to na jeden účet. Co je na tom divného? 


  • 1

#326 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 16:14

Podle mých pravidel? Kde jsi viděl, že bych tohle někde napsal? Řídím se jen tím s čím jsem při registraci do této hry souhlasil. Ty ne? K týmovým nickům jsem napsal své a nehodlám na tom nic měnit. Zkrátka mi nepřijde normální aby jeden lovil jak jsem napsal v Praze, druhý v Aši a logovali to na jeden účet. Co je na tom divného? 

 

Já jsem při registraci rozhodně nikde nesouhlasil s tím, že nebudu moci kešovat v páru či týmu. Ani GS nic proti týmům nemá. Nevím s čím si tedy souhlasil.

Trochu to hrotíš. Ty často vidáš páry či rodinné týmy, které by kvůli geocaching žili dlouhodobě odděleně a honily tak body? Já kešuji 95% času s rodinou, tak nevidím důvod si zapisovat 4x ty stejné keše na 4 různé účty.

 

No taky tuto debatu končím. Ostatně ať si tu hru podle pravidel každý hraje, jak uzná za vhodné. Týmové nicky nikdy zakázány nebyly a vcelku můžeme být rádi, že pravidla nedělají Češi. Jak tu občas vidím návrhy na změnu pravidel, tak by se ta hra už nedala hrát (to už je obecné konstatování, nikoli reakce k tobě).


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 17 červenec 2018 - 16:16

  • 5

#327 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 16:23

Opět obehraná berlička. Ať si to každý hraje jak chce. A máš pravdu ukončíme to. Jasně jsem ti napsal: Jo, tohle jsem napsal blbě. Máš pravdu. Pokud rodina loví spolu a ne jeden v Praze druhý v Aši třetí na Slovensku atd. a poté vše logují dohromady, dá se to pochopit, tak nevím co hrotím. Chce to číst všechno a ne jen to co se hodí. On vlastně i MT-Jonea je jak Jonea sám deklaruje tým a podle tvé logiky je vlastně čistý jak lilie. 


  • 3

#328 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 16:37

.... On vlastně i MT-Jonea je jak Jonea sám deklaruje tým a podle tvé logiky je vlastně čistý jak lilie. 

 

A opět to hrotíš na jednu stranu.


  • 0

#329 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 16:42

Zase si vybíráš jen to co se hodí. Byl to jen příklad. 


  • -3

#330 Vacerman

Vacerman

    Vacerman

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 20:21

Podle mých pravidel? Kde jsi viděl, že bych tohle někde napsal? Řídím se jen tím s čím jsem při registraci do této hry souhlasil. Ty ne? K týmovým nickům jsem napsal své a nehodlám na tom nic měnit. Zkrátka mi nepřijde normální aby jeden lovil jak jsem napsal v Praze, druhý v Aši a logovali to na jeden účet. Co je na tom divného? 

Diskuzi ke geotýmům čtu až se zpožděním a možná je zbytečné ji rozdmýchávat, když už spěje ke konci, ale nechápu v čem je problém a proč to někomu vadí, resp. co je na tom divného. Mám společný nick s bráchou, což je na mém profilu jasně patrné. Když jsme začínali jezdit společně na cyklovýlety na první kešky, přišlo nám zbytečné kešky logovat dvakrát ve stylu "super cyklovýlet s bráchou....." a ten druhý by analogicky napsal to samé. Udělali jsme si tedy jen jeden profil a přes něj všechno logovali. Nerozumím tomu, v čem to je podvádění. Když jsme na keškách spolu, znamená to 2 lidi u 1 kešky, 1 log v logbooku a na webu (tím statistiky nevylepšíme, spíše naopak, kdybychom logovali každý zvlášť, ve výsledku by z toho byly dva logy). Když je u kešky jen jeden člověk, výsledkem je opět právě jen 1 log. Když jsem sám na služebce v Austrálii, netrápí mne kešku zalogovat, i když tam se mnou brácha není, a nevidím ani žádný rozumný důvod mu zakazovat, aby zrovna ty dva týdny nechodil na žádné kešky po Českém ráji. Z hlediska "heroických výkonů" o největší vzdálenosti mezi kešemi, počtu států za den a podobně se na to dívám optikou toho cestovatele (tedy že jsem stihnul kešku v Austrálii a třeba kešku na letišti v Singapuru v rámci jednoho dne) a tímto pohledem mne nezajímá/netrápí/nevadí že zrovna náhodou našel brácha i kešku v Česku. Pro úplnost pak své nálezy brácha loguje s dovětkem Vacerman ml., takže když někdo, kdo nás zná, potřebuje s nějakou keší poradit apod., ví, jestli se má obracet na něj nebo na mne. A odbočka na závěr - s bráchou jsme třeba každý vyběhli půlku Příhrazských schodů (Ad mortem festinamus). Ve výsledku z toho byl jen 1 zápis v logbooku / na webu. Je nepoctivec každý, kdo to nevyběhl celé sám a nějakých 90-95 % logů by mělo být smazáno? Já si to nemyslím a je mi jedno, jestli to kačeři vyběhli ve více lidech jako rodinný tým pod jedním nickem, nebo se tam sešlo 5 kačerů s různými nicky a každý uběhl kousek. Hlavně, když si to užili.


  • 0

#331 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 21:23

Zase si vybíráš jen to co se hodí. Byl to jen příklad. 

 

Taky si myslím, že už to přeháníš. Jinak jsem taky ta potrefená husa, podvodník schovávající se za rodinný nick  :) takže moje vyjádření určitě nebude nestranné.

Ano, několikrát nastane situace, že dva členové týmu loví ve stejnou dobu na různých místech. Jsme tedy honibodi a podvodníci. Ale dokážu s tím žít. Promiň, kdybych chtěl honit body, tak keše loguju od stolu, se zápisem do logbooků bych se rozhodně neobtěžoval. Profíci totiž EC a virtuálky loví s mezikrokem ve Photoshopu a fyzické keše rovnou na gc.com, protože pravděpodobnost, že ti owner log smaže, je velmi nízká. Jenomže, když se nejen obtěžuješ luštěním a plněním úkolů a lezením na stromy, apod., ale i hledáním keší a zápisem do logbooku, zase tolik statistiky nevylepšíš. Asi tě to překvapí, ale rodina ve školkou a školou povinnými dětmi a individuální lovení keší jednotlivých členů, dost nejde dohromady. Víš, jaká je vzácnost každá volná chvíle? A jak jsi tu narazil na statistiky, tak to je úplně stejné. Protože časové možnosti velmi ovlivňují, co zvládneš ulovit a kolik toho zvládneš ulovit. S rodinou si vybíráš, co budeš dělat ve volném čase, protože je ho sakra málo a geocaching není jediná zábava.


  • 4

#332 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 21:30

Co přeháním?
  • 0

#333 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 21:34


No taky tuto debatu končím. Ostatně ať si tu hru podle pravidel každý hraje, jak uzná za vhodné. Týmové nicky nikdy zakázány nebyly a vcelku můžeme být rádi, že pravidla nedělají Češi. Jak tu občas vidím návrhy na změnu pravidel, tak by se ta hra už nedala hrát (to už je obecné konstatování, nikoli reakce k tobě).

No tak kdybych pravidla delal ja, tak jedna z prvnich veci co udelam je ze systemove osetrim aby nesly logovat kese na dvou svetadilech v rozmezi par minut. Protoze logovat na jeden account soucasne kes a Australii a v praze je proste pitomost. Osetril bych to uplne stejne jako dva FI logy na jedny kesi.

 

Ono nebylo zakazano v podstate nic. Neni ani zakazano aby nekdo jezdil po svete a zapisoval te do kesi (coz mnozi praktikuji). Ze to neni explicitne nikde zakazano jeste neznamena ze to je rozumne a ze se to tak ma delat a ze ja to nemuzu povazovat za podvod. On je dost rozdil mezi rodinnym teamem kde lidi chodi tak nejak spolu, mezi teamem kde se sem tam vyjimecne od sebe oddelej, a mezi teamem kde se planovite rozprsknou po svete a hrnou do statistik vsechno co jim nikdo nesmaze. Problem je ale jako obvykle v tom kde je ta hranice. Kdyz pripustis neco, pak to ale rovnou pripustis cely, az po toho Joneu ktery se ti smeje do xichtu a kdyz nemas v kesi log, jeste ti drze napise ze tam nekoho v dohledne dobe nekoho posle teda zalogovat, kdyz jinak nedas. Podas prst a ruka je v pr.... Ani ja tedy neuznavam teamove nicky, pokud se clenove teamu oddeli od sebe a v jednom case operuji na vice mistech.

 

A to s temi statistikami jsou taky akorat kecy. Ono to neni jen o statistikach. Ono je to treba i o challengich, ktere se mnohdy v teamu plni o dost snaze. Sam mas challenge kde kdyz ti bude parta lidi logovat na jednu hromadu, je to radove jednodussi nez kdyz si to odkrouti kazdej ferove. Pokud ti to nevadi je to tvoje vec. Me treba to vadi. Totez ostatne tebou zminovany Hexenschuss. Predstava ze mi takovahle virtualni entita zaloguje treba yellow matrix a bude mi v logach viset mezi tema co na tom roky poctve makali neni moc radostna. Takovy predchudce Joney, i kdyz teda slozeny ze slusnych lidi, kteri nemeli zly umysl, ale jen nedohlidli co vlastne delaji. A zrejme to do dusledku nedomyslis ani ty, protoze si fakt nedovedu predstavit ze nekdo soudnej by tohle skousnul.


  • 4

#334 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 22:25

Koukám, že poměřování, kdo ho má většího, je smyslem geocachingu i u některých, do kterých bych to dříve neřekl.


  • 5

#335 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 23:09

Zase si vybíráš jen to co se hodí. Byl to jen příklad. 

 

Žádný příklad, už dlouho pozoruji, že dojdou-li vám geo-mravokárcům argumenty, vytasíte Joneu a snažíte se toho, kdo má na věc opačný názor, postavit na jeho úroveň. Jako že snad musíme souhlasit s tím, jak on kešuje, když máme opačný názor. Nešlo by to někdy bez Joney?

 

Modrak: to jsem si mohl myslet. Co by to jako byla za systémova změna nemožnost logovat na dvou světadílech pár minut po sobě? To jakože bych musel čekat hodinu a pak by to zalogovat šlo? Možná tě překvapím, ale na dvou kontinentech může logovat i samotný kačer. K tomu nepotřebuješ tým. Mně se to bez problému podařilo. A při logování bych tak akorát mohl nadávat, který ***** takový nesmysl vymyslel, že si nemůžu ty dvě keše po sobě hned zalogovat. No jak jsem psal, ještě že v HQ takové blbosti řešit nechtějí.

 

A opět musím souhlasit s Vláčkem. Nejposedlejší statistikami jsou očividně ti největší mravokárci. To je docela zajímavé zjištění.


  • 3

#336 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 6:19

Od doby co mam zakazane statistiky na profilu, se mi lovi  tak nejak "lehceji". Jedine co zbylo je pro ostatni pocet nalezu a to je fajn. Musim rict, ze me ale bavi nepsana soutez v poctu odlovenych kesi s jednim z kamaradu. Mame priblizne stejne tempo odlovu, jen ja kese naberu behem kesovaci vypravy v kvetnu a predhonim ho o cca 100 kesi a on to pak do konce roku vyrovna. Pak si do kvetna vybuduje cca 50 kesi naskok a zase prijde kveten. A tak je to uz nekolik let :) Je to zabava


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 18 červenec 2018 - 6:21

  • 2

#337 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 8:21

Taky si myslím, že už to přeháníš. Jinak jsem taky ta potrefená husa, podvodník schovávající se za rodinný nick  :) takže moje vyjádření určitě nebude nestranné.

Ano, několikrát nastane situace, že dva členové týmu loví ve stejnou dobu na různých místech. Jsme tedy honibodi a podvodníci. Ale dokážu s tím žít. Promiň, kdybych chtěl honit body, tak keše loguju od stolu, se zápisem do logbooků bych se rozhodně neobtěžoval. Profíci totiž EC a virtuálky loví s mezikrokem ve Photoshopu a fyzické keše rovnou na gc.com, protože pravděpodobnost, že ti owner log smaže, je velmi nízká. Jenomže, když se nejen obtěžuješ luštěním a plněním úkolů a lezením na stromy, apod., ale i hledáním keší a zápisem do logbooku, zase tolik statistiky nevylepšíš. Asi tě to překvapí, ale rodina ve školkou a školou povinnými dětmi a individuální lovení keší jednotlivých členů, dost nejde dohromady. Víš, jaká je vzácnost každá volná chvíle? A jak jsi tu narazil na statistiky, tak to je úplně stejné. Protože časové možnosti velmi ovlivňují, co zvládneš ulovit a kolik toho zvládneš ulovit. S rodinou si vybíráš, co budeš dělat ve volném čase, protože je ho sakra málo a geocaching není jediná zábava.

 

Vidíš, i když máme dvě malé děti (jedno školkové druhé předškolkové), stejně občas něco odlovím sám (když třeba jedu k doktorovi a chvíli někde čekám, nebo když já jsem nemocný, tak se manželka s kluky staví na kešku, když je na výletě). Ale nenapadlo by mě logovat si keš, kterou našla Dana sama, i když můj nick je v logbooku, protože používáme společné razítko, kde jsou oba naše nicky, takže de facto mám nárok na log na netu, protože můj nick vlastně v logbooku je...

 

Společný nick nás nenapadlo zakládat. Možná tedy i proto, že jsme se poznali až poté, co jsem řadu let keškoval a tak Dana si některé kešky lovila znovu a já ji jen doprovázel:-). Tak by se o řadu keší ochudila. Stejně tak děti. Až budou mít rozum, založí si vlastní nicky. Zatím ten starší pomáhá hledat, má z toho velkou radost, ale neloguje... Jen mu od doby, kdy skutečně hledá a když jsem dával naše razítko se slovy "tady je přezdívka maminky a tady tatínka" se mě zeptal: "A kde jsem já" a chce se od té doby zapisovat také, vedu seznam, které opravdu sám našel :-). Kdyby si chtěl jednou ten nick založit.

 

Z názvu týmový nick mi vždy přišlo, že týmové nicky by měly být spíše pro případy, že chodí nějaká skupinka spolu. A ne, když loví každý sám. Pokud někdo chce lovit sám, měl by si udělat vlastní nick.

 

A to, že to není nikde v oficiálních pravidlech je stejné, jako že není v zákoně, že máš pozdravit, když někam vejdeš. Je to dobrý zvyk. Samozřejmě, zvyky se mění a je to na tom, jak si to společnost nastaví. Kromě toho každý to může vidět trochu jinak. A zrovna tohle je taková drobnost. Někdo na to může mít trochu jiný názor, na druhou stranu logovat v jeden den týmově tak, že se rozjedu na X míst a tam každý z týmu bude hledat sám kešky mi přijde za hranou. Stejně jako třeba plivat na podlahu, i když to není zakázáno. Pochopil bych ještě, že když jeden člen týmu bude nemocný a tak rodina vyrazí řekněme na výlet a odloví si pár keší, příště zase se výpravy nezúčastní někdo jiný. Ale pokud chtějí členové týmu lovit zároveň, proč si nepořídí jednotlivé nicky?


  • 5

#338 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 9:19

No asi tak, pěkně jsme si popovídali, Dušínové si tu "zanadávali", jak jsou kolem nich všichni podvodníci a jede se dál. Romane a ostatní hrejte si to, jak uznáte za vhodné. Já si to budu hrát tak, jak chci já (chceme my v týmu). Jsem pro vás podvodník? Mně je to jedno, už jsem si tu na foru zvykl na fenomén "nesouhlasíš s mým pojetím hry, jsi podvodník nebo je podporuješ",

Je úsměvné, že jsou to neustále stejní kačeři, co mají potřebu neustále přesvědčovat ostatní, jak se má geocaching správně hrát. A je to možná i dobře, protože naprostá většina se takovými nesmysly vůbec nezabývá a hraje geocaching tak, aby je bavil. Howgh. :)


  • 8

#339 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 9:19

Vidíš, i když máme dvě malé děti (jedno školkové druhé předškolkové), stejně občas něco odlovím sám (když třeba jedu k doktorovi a chvíli někde čekám, nebo když já jsem nemocný, tak se manželka s kluky staví na kešku, když je na výletě). Ale nenapadlo by mě logovat si keš, kterou našla Dana sama, i když můj nick je v logbooku, protože používáme společné razítko, kde jsou oba naše nicky, takže de facto mám nárok na log na netu, protože můj nick vlastně v logbooku je...

 

Společný nick nás nenapadlo zakládat. Možná tedy i proto, že jsme se poznali až poté, co jsem řadu let keškoval a tak Dana si některé kešky lovila znovu a já ji jen doprovázel:-). Tak by se o řadu keší ochudila. Stejně tak děti. Až budou mít rozum, založí si vlastní nicky. Zatím ten starší pomáhá hledat, má z toho velkou radost, ale neloguje... Jen mu od doby, kdy skutečně hledá a když jsem dával naše razítko se slovy "tady je přezdívka maminky a tady tatínka" se mě zeptal: "A kde jsem já" a chce se od té doby zapisovat také, vedu seznam, které opravdu sám našel :-). Kdyby si chtěl jednou ten nick založit.

 

Z názvu týmový nick mi vždy přišlo, že týmové nicky by měly být spíše pro případy, že chodí nějaká skupinka spolu. A ne, když loví každý sám. Pokud někdo chce lovit sám, měl by si udělat vlastní nick.

 

A to, že to není nikde v oficiálních pravidlech je stejné, jako že není v zákoně, že máš pozdravit, když někam vejdeš. Je to dobrý zvyk. Samozřejmě, zvyky se mění a je to na tom, jak si to společnost nastaví. Kromě toho každý to může vidět trochu jinak. A zrovna tohle je taková drobnost. Někdo na to může mít trochu jiný názor, na druhou stranu logovat v jeden den týmově tak, že se rozjedu na X míst a tam každý z týmu bude hledat sám kešky mi přijde za hranou. Stejně jako třeba plivat na podlahu, i když to není zakázáno. Pochopil bych ještě, že když jeden člen týmu bude nemocný a tak rodina vyrazí řekněme na výlet a odloví si pár keší, příště zase se výpravy nezúčastní někdo jiný. Ale pokud chtějí členové týmu lovit zároveň, proč si nepořídí jednotlivé nicky?

 

My jsme začali sbírat keše až spolu a až když jsme měli skoro roční dítě. Navíc nás do aktivity "navezli" známí, co taky kešovali jako rodina s rodinným nickem. Jasně, že jsme na začátku přemýšleli o tom, jestli každý vlastní nick nebo rodinný (o vlastním pro roční dítě, jako tu taky někteří dělají, jsme ani neuvažovali) a shodli jsme se, že rodinný bude praktičtější, protože budeme lovit hlavně společně a soupeřit spolu nebudeme. Psát duplicitně logy? Ztráta času. Děti po svých účtech netouží, baví je hledat keše, logování na gc.com ke štěstí nepotřebují a hádají se pouze o to, kdo se podepíše do logbooku. Může dojít k souběhu lovení keší mě a manželky ve stejnou dobu na různých místech? Může, ale první taková situace nastala až po několika letech společného kešování. Že bychom tak činili systematicky, abychom měli odloveno více keší? Ne. V rámci rodiny se volný čas snažíme trávit spolu a třeba pro odlov náročnějších keší je to dost omezující. Že by to někdy přineslo výhodu u nějaké challenge? Nevšiml jsem si. Že bych kvůli těm pár keším uvažoval o různých účtech? Možná chvilku jo. Že by to tak bylo správnější? Asi jo. Trápí mě to? Ne. Jestli se jenom tímhle zařadím mezi vyvrhele, tak to mé svědomí zvládne. 


  • 18

#340 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 9:34

My jsme začali sbírat keše až spolu a až když jsme měli skoro roční dítě. Navíc nás do aktivity "navezli" známí, co taky kešovali jako rodina s rodinným nickem. Jasně, že jsme na začátku přemýšleli o tom, jestli každý vlastní nick nebo rodinný (o vlastním pro roční dítě, jako tu taky někteří dělají, jsme ani neuvažovali) a shodli jsme se, že rodinný bude praktičtější, protože budeme lovit hlavně společně a soupeřit spolu nebudeme. Psát duplicitně logy? Ztráta času. Děti po svých účtech netouží, baví je hledat keše, logování na gc.com ke štěstí nepotřebují a hádají se pouze o to, kdo se podepíše do logbooku. Může dojít k souběhu lovení keší mě a manželky ve stejnou dobu na různých místech? Může, ale první taková situace nastala až po několika letech společného kešování. Že bychom tak činili systematicky, abychom měli odloveno více keší? Ne. V rámci rodiny se volný čas snažíme trávit spolu a třeba pro odlov náročnějších keší je to dost omezující. Že by to někdy přineslo výhodu u nějaké challenge? Nevšiml jsem si. Že bych kvůli těm pár keším uvažoval o různých účtech? Možná chvilku jo. Že by to tak bylo správnější? Asi jo. Trápí mě to? Ne. Jestli se jenom tímhle zařadím mezi vyvrhele, tak to mé svědomí zvládne. 

Diky bejcci za naprosto presny popis me situace a vyjadreni mych pocitu, ktere jsou take totozne...


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama