Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1851 odpovědí na toto téma

#641 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 12 December 2018 - 14:14

Já to udělám takhle: Založím mysterku a k ní fouknu na jiné souřadnice falešnou keš. Na finálkářskej web prásknu ty falešné souřadnice. A pak budu jak krysa čekat, kdo se chytí. Třeba rok.

Jelikož mi bylo "přátelsky doporučováno", abych to nedělal, jinak že budu žalovanej za podvod (sic!) v podobě podfouknutí těch nebohejch podvodníků, tak nebudu nikomu nic mazat. jsem právní imbecil, při svý smůle bych skončil v Jiřicích a to se mi fakt nechce....

 

No a po roce sjedu na ty falešný souřadnice a ty všechny nicky, co se tam chytly, zostudím v nactiutrhačný básni, kterou zveřejním na tomto webu coby svůj další blog. Pěkně každýho, jmenovitě. Bude to sice trochu Iliada, ale já si ji užiju. A jelikož je svoboda slova a je to jen hra... ;-)


  • 14

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#642 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2018 - 6:28

Ahojky,

 

tohle je taky k počtení, nekterí si logují event uz telefonicky.

 

https://www.geocachi...e1-695f1d3c0a9b

 

  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#643 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1209 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2018 - 7:01

Event po telefonu? Dobrý, navrhneme křečkům nový český vynález


  • 2

#644 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2018 - 7:59

Jj, "Phone Cache" nebo "Phone Event", zní to hezky, to by se mohlo líbit :D .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 13 December 2018 - 8:01

  • 0

#645 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2018 - 9:41

Tak to už je síla. A ten poslední se i chlubí tím, že někam přišel pět hodin po konání eventu. Proč to dělají????? Ještě bych pochopil začátečníka, co se honí za body, ale tihle jich mají tisíce. Možná že čím víc tisíc, tím víc kačer?

 

A proč jim to owner nesmaže?


  • 0

#646 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 14 December 2018 - 16:22

Jj, "Phone Cache" nebo "Phone Event", zní to hezky, to by se mohlo líbit :D .

Mám takové tušení, že někteří to už praktikují delší dobu. U svých eventů si ohlídám, kdo tam byl nebo nebyl, ale když jsem někde jen návštěvník, dost často se divím, kdo se loguje - přece jen znám nemalou část komunity.....Obzvlášť jedna rodinka je povedená, většinou se vyskytne otec......a za pár dní nebo týdnů zalogují v tichosti účast i ostatní. Většinu eventů, kam jdu, mám ve WL, takže mi jejich logy přijdou a jen kroutím hlavou. Nechápu, proč tohle dělají - ovšem je věc ownerů, aby zakročili. Když si všimnu já, že by owneři ne? 

 

A perlička, zažila jsem i, že si nejeden kačer logoval event, když se na místě zastavil PŘED jeho začátkem - v době konání " už museli honit body jinde" a owner souhlasil......Takže mám jasno, co mohu od koho čekat a podle toho jsem se zařídila.  ;) 

Njn, jsou body a body. Občas se u některých podívám, kolik odlovů za kolik let stihli a hned mi to napoví, s kým mám tu čest.  :rolleyes:


  • 2

#647 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1209 příspěvků(y)

Publikováno 14 December 2018 - 19:44

Ano, známe: "Čau" - podpis - "Čau". Já se přiznám, že na jeden event jsem takto taky přišel, ale protože jsem měl pracovní pohotovost, za pár minut jsem byl odvelen na poruchu a já se musel s omluvou odporoučet.Ale jsou tací, kteří to praktikují stále podle věty první.


  • 4

#648 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 14 December 2018 - 21:39

Já jednou viděl, jak se kačer přihnal doprostřed náměstí s výkřikem Parkuju na zákazu a támhle jdou policajti, musím odjet než dojdou. Ale alespoň na eventu byl.


  • 0

#649 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1648 příspěvků(y)

Publikováno 14 December 2018 - 22:03

Já jsem byl na eventu v úterý, ale konal se až ve středu. Tak jsem tam jel znova.

Bylo to v Jihlavě, to ještě není takový průšvih.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 14 December 2018 - 22:08

  • 0

#650 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2018 - 10:11

Ani když owner keše poprosí. Prostě ten bod budu mít a basta. Kdyby tam ta keš alespoň byla...... 

GC4CB9C


bodyxat0z.png


  • 1

#651 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1435 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2018 - 14:15

Přemýšlím, jestli bych si v případě, kdy mám tradičku delší dobu v GPS, před výpravou vzpomněl cache zkontrolovat, jestli náhodou není disabled ... (o odlov disabled cachí se jinak nepokouším)


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#652 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2018 - 14:26

Nejen disable. Taky změna souřadnic. Kolikrát už se mi stalo, že jsem nenašel, hrabal se třeba vyloženě v hnoji (shnilé posekané trávě) a pak jsem zjistil, že keš je jinde právě kvůli změnám na místě. A pokud mám staré údaje, někdo jiný taky a dá tam náhradní papírek v pytlíku, mají pak problém všichni neaktuální, kdo jdou po něm. A je to platný log? Není. Ale já se o tom už vůbec nemusím dovědět. Pokud si neprohlížím listingy odlovených a nenajdu tam nějakou poznámku, nebo pokud mi to nenapíše owner. Pokud napíše, změním si ho na DNF sám. Nebo ho může právoplatně smazat, ale DNF je lepší, upozorní další na problém a donutí alespoň ty, co čtou listingy, aby si souřadnice zkontrolovali.


  • 2

#653 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2018 - 14:36

Přemýšlím, jestli bych si v případě, kdy mám tradičku delší dobu v GPS, před výpravou vzpomněl cache zkontrolovat, jestli náhodou není disabled ... (o odlov disabled cachí se jinak nepokouším)

 

Tady je to o to zajímavější, že si nevzpomenul ani jeden z tý skupiny, která loví spolu. Všichni z nich měli určitě více než měsíc neaktuální data. 


  • 1

#654 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1209 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2018 - 14:38

Přemýšlím, jestli bych si v případě, kdy mám tradičku delší dobu v GPS, před výpravou vzpomněl cache zkontrolovat, jestli náhodou není disabled ... (o odlov disabled cachí se jinak nepokouším)

 

Naučil jsem se, že před cestou kamsi za keškama si mám aktualizovat seznam 


  • 3

#655 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2018 - 16:55

Tady je to o to zajímavější, že si nevzpomenul ani jeden z tý skupiny, která loví spolu. Všichni z nich měli určitě více než měsíc neaktuální data. 

Všichni ve skupině šli podle jedné navigace. To není tak složité pochopit.


  • 3

#656 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2018 - 17:38

Jistě. Víš, na pohádky jsem už trošku starej.  :D Ale jinak dobrý.  ;)


  • 1

#657 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1209 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2018 - 18:06

Zajímavé je i třeba sledovat jinou věc: v prosinci se na kešce zaloguje někdo s datem logu v červenci a vyjmenuje x dalších, kteří s ním byli. A během pár dnů se zalogují i ti další vyjmenovaní. V logbooku jsou zapsaní, takže jim to owner musí uznat.

Na mě to ale působí dojmem, že ten první si po čtyřech měsících vzpomene, že někde byl a v keši zalogoval i Frantu, Lojzu a Máňu a řekne jim, aby si taky zalogovali FI. Anebo jsou všichni ze skupiny tak zapomnětliví a vzpomenou si skoro ve stejný den po měsících?

Ale třeba jsem jen zbytečně podezřívavý


  • 6

#658 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2018 - 22:06

Tomy, tebe to fakt u těchto "kačerů" udivuje?


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 17 December 2018 - 22:07

  • 1

#659 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2018 - 22:30

Právě že ne a tak jsem na tyhle "hvězdy" opět upozornil.  


  • 3

#660 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 18 December 2018 - 7:35

Mozno si zalozili klub keseri s alzheimerom a jeden si nahodou spomenul :-) :-)


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama