Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1851 odpovědí na toto téma

#621 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2018 - 10:02

Zveřejnit souřadnice ale nemusel nikdo z těch, kdo ji odlovili. Kromě jednoho všechny znám.

 

Už jsem viděl finální souřadnice mysterek a multin v navigacích a telefonech několika kačerů, do kterých bych to nikdy neřekl.


  • 0

#622 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2018 - 10:31

Tak ono jsou takto postižené všechny keše z této série autora. A mezi nimi jsou letterbox s NFC a QR kódem - alespoň dle seznamu WP, v listingu to už není, pak také několik multin. Takže ten dotyčný co to umístil na Finář tam musel být, nemohl to vyluštit jen z listingu, pokud neměl RW práva.

 

Zajímavé také je, že autor tam má, který den se která keš dostala na Finář. Je to různé dny po publikaci. Docela zajímavé...

Nemusel tam byt, ono je to cele jeste slozitejsi. Existuje sdileni souradnic verejne a neverejne. Takze souradky mohl dat na net nekdo kdo odlovil, ale zrovna tak je mohl poskytnout treba skupine kamosu a nektery z nich ktery sam jeste ani kes nezfinalkaril uz postnul souradnice na net.

 

Ono je to celkem jedno jak presne ten mechanismus probehnul, dulezitej je vysledek. Jinak teda ja mam mnohdy pocit, ze existuji i kaceri kteri jako zamer maji proste ty kese nicit. Ne fyzicky ze by rozbili pixlu, ale znicit ji tim ze ji takhle znehodnotej. Uz jsem se parkrat setkal se situacema ktery si lze jen tezko vysvetlit jinak. Zejmena u tezkejch mysterek, nekteri lidi co na ne nemaj to chtej ownerovi znechutit a kes proste zadupat do zeme. A skutecne existuji kaceri kteri automaticky zverejni vse co se jim dostane do ruky. To co se stalo na tyhle serii bohuzel neni nic vyjimecneho a stejne to probiha s vetsinou kesi. Akorat malokdy se owner nasere tak aby to hned archivoval, takze to vetsinou neni na prvni pohled videt.


  • 0

#623 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2018 - 10:59

Už jsem viděl finální souřadnice mysterek a multin v navigacích a telefonech několika kačerů, do kterých bych to nikdy neřekl.

 

To já je tam mám taky, ale tys to určitě myslel trochu jinak  ;) . (To bylo trochu na odlehčení tématu.)


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#624 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2018 - 12:50

Finálkáři na geocachingu a magnézium na lezeckých serverech to jsou věčná témata. Přiznám se, že mi až tak nevadí ten, kdo si souřadnice stáhne (nebo je dostane .....), ale ten kdo ty data zveřejní na webu. To je z mého pohledu normální šupák. V téhle diskuzi se stále zapomíná, nebo opomíjí další věci. Týmové a rodinné nicky. Kam se na ně hrabe finálkář, ten si musí najít souřadnice na webu a ještě se tam jít zapsat.  A nejlepší jsou mimina co chčijou do plen a dávají D5 mysterky. Ale to je jen pro odlehčení. :-)


  • 5

#625 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2018 - 13:15

Statistiky obecně porovnatelné mezi kačery nikdy nebyly, nejen kvůli podvodníkům a finálkařům. 

https://project-gc.com/   Menu Statistiky/Srovnávání statistik


  • 0

#626 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2018 - 22:31

Někoho umravňovat na dobrovolné bázi dost dobře nejde. Na tom v historii pohořela řada komunit utopického ražení. Každý chápe, že bez systému trestů se lidé slušně chovat nebudou. A pokud nemůžeme někoho po zásluze přiměřeně potrestat, tak si bude každý dělat co chce - podle své nátury a individuální míry slušnosti a poctivosti. Můžeme (a měli bychom) to kritizovat, ale asi moc věcí nezměníme.

Ve financích na webu se nevyznám, ale mám dojem, že finálkové servery žijí a asi budou žít dobře z reklam. A kdopak nejrychleji založí  finálkovou (a)sociální síť Final-Face-Book, Final-Twitter nebo něco podobného? Tady se peníze přímo válejí na zemi - jen je sbírat!


  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#627 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2018 - 23:58

Z trochu jiného soudku. Aktivoval jsem nový TB a neprozřetelně jsem k němu dal fotku s trakovacím kódem. Během tří hodin (než jsem dal lock a fotky smazal) jsem měl 15x discovered, 10 logů anglicky, 5 německy, z toho prokazatelně dva čeští kačeři. Prý z galerie, ligy přátel nebo instagramu - tam to někdo z nich musel dát. Ono by mi to bylo vcelku jedno, jenom mobil mi pípal jako o závod. Podle toho, že v logu někteří psali o geocahingu, asi jim vůbec nedochází, že discovered se má logovat jen při bezprostředním fyzickém spatření.

Na druhou stranu mi v lize přátel přibyly body k prosincovému suvenýru, aniž bych musel zvednout zadel ze židle. Kdyby to nebylo k pláči, tak je to k smíchu...


  • 0

#628 DvaPlusJedno

DvaPlusJedno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 6:10

Z trochu jiného soudku. Aktivoval jsem nový TB a neprozřetelně jsem k němu dal fotku s trakovacím kódem. Během tří hodin (než jsem dal lock a fotky smazal) jsem měl 15x discovered, 10 logů anglicky, 5 německy, z toho prokazatelně dva čeští kačeři. Prý z galerie, ligy přátel nebo instagramu - tam to někdo z nich musel dát. Ono by mi to bylo vcelku jedno, jenom mobil mi pípal jako o závod. Podle toho, že v logu někteří psali o geocahingu, asi jim vůbec nedochází, že discovered se má logovat jen při bezprostředním fyzickém spatření.

Na druhou stranu mi v lize přátel přibyly body k prosincovému suvenýru, aniž bych musel zvednout zadel ze židle. Kdyby to nebylo k pláči, tak je to k smíchu...

Taky jsem řešil něco podobného na fóru, když jsi neviděl TB fyzicky, a zaloguješ ho, tak ti ten log smažu... Hned to byly řeči, že ať ukážu, kde to je v pravidlech napsané, proč řeším takové sra*ky atd.  :D


  • 0

#629 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 6:36

Co se týká cestovatelů, je běžné, že někdo toho na event přinese pytel a každý si to fotí. Nebo že je výstava, coiny ve vitrínách a pak je tam někde seznam čísel, aby to bylo k přečtení, protože v těch vitrínách to není čitelné. To mi nepřipadá jako chyba, kdo loguje, tak ten coin viděl. Předávat si jen seznamy mi připadá už hloupé. Já neloguju ani všechno, co jsem viděl. Když je jich v keši víc, většinou si jen opíšu číslo jednoho nebo dvou. Ale máme tady jednoho, který sleduje všechny trackably, co se v okolí objeví, udělal si na to i program a jakmile něco přivezu z dálky a někam to dám, druhý den to vyzvedne. Někdo prostě hraje tuto nadstavbu geocachingu, já to beru jen jako zpestření.


  • 2

#630 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 7:32

Hezke reseni finalovych serveru pouziva jedne kamarad. Vytvoril druhou obycejnou PET na souradnicich, ktere jsou spatne a souradnice hodil na Nejaky ten server jako finalni. No a hned vidi cerne na bilem, kdo nelusti. Jen nevim co dela pak. Musim se ho optat.
  • 4

#631 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 7:42

Hezke reseni finalovych serveru pouziva jedne kamarad. Vytvoril druhou obycejnou PET na souradnicich, ktere jsou spatne a souradnice hodil na Nejaky ten server jako finalni. No a hned vidi cerne na bilem, kdo nelusti. Jen nevim co dela pak. Musim se ho optat.

 

Pokud logy nemaže, je to zcela jistě v pohodě. Opačná varianta má svá rizika, ale ta veřejně uvádět nebudu.


  • 0

#632 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 7:53

Mazat může, ale nikoliv logy, které najde v této falešné krabce, ale logy, které nenajde ve skutečné keši. Ale logy v té falešné ho mohou nasměrovat, aby si šel ověřit, jestli jsou i v té správné.

 

Předpokládám, že falešná není pár desítek metrů od skutečné, aby se nedala nalézt náhodou, ale prostě někde úplně jinde.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#633 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 8:55

Pokud logy nemaže, je to zcela jistě v pohodě. Opačná varianta má svá rizika, ale ta veřejně uvádět nebudu.

 

pockej, pokud tedy vezmu tvojikes a jeji falesne souradnice hodim na nejakej ten server a dam tam PETku, tak pak ty nemuzes mazat logy??


  • 0

#634 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 9:19

Hezke reseni finalovych serveru pouziva jedne kamarad. Vytvoril druhou obycejnou PET na souradnicich, ktere jsou spatne a souradnice hodil na Nejaky ten server jako finalni. No a hned vidi cerne na bilem, kdo nelusti. Jen nevim co dela pak. Musim se ho optat.

Tak to není první. To už v minulosti někdo udělal a pak se podělil o zkušenosti - hlavně o tom, že v té falešné cachi bylo víc nálezů než v té pravé a jaká známá jména to byla.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#635 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 9:49

pockej, pokud tedy vezmu tvojikes a jeji falesne souradnice hodim na nejakej ten server a dam tam PETku, tak pak ty nemuzes mazat logy??


Můžeš si dělat co chceš, ale počítej s rizikem, že si nějaký dotčený podvodník může stěžovat i na nejvyšších místech. Jsou jedinci, co pro bod udělají cokoliv. A ne vždy lze počítat s podporou HQ, protože jsou od těch problémů příliš daleko. Efektivnější mi přijde zveřejnění těch podvodů. Části finálkařů tahle špatná pověst a publicita dost vadí. Tomu zbytku je to ovšem úplně jedno.

Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 12 prosinec 2018 - 9:52

  • 0

#636 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 10:36

Tenhle experiment s falešnou keši jsem si taky zkusil. Zajímavá zkušenost co se kolem toho pak děla.
Udělal jsem keš na netradičním místě a asi o půl kilometru vedle jsem dal falešnou keš na nic moc místo, bez ověřovače, hint byl jen "visí". Luštění vede k jednoznačným souřadnicím, takže se nedalo k těm falešným dostat ani omylem. Jak keš pípla, dal jsem na server jehož jméno nesmíme vyslovit falešné souřadky. Shodou okolností ftf logy píply s asi 10 minutovým rozdílem. Po práci jsem jel zkontrolovat obě, udělal fotky a napsal WN že jednomu gratuluji a jeden byl někde jinde a ať si log smaže nebo přepíše na WN. Tím zbystřilo kačerstvo v okolí, že se něco děje. Překvapivě na oficiální keši logy nepřibývaly, protože luštění moc lidem nesedlo, ale na falešné se logy objevovaly. Skore pro prvních dnech bylo 1:5. Takže večer následoval rituál kontroly keší, focení a následného opravování (mazaní) logů. Mezitím někteří kačeři pochopili co se děje a začala druhá bitva na špatném serveru, kde se objevila informace, že souřadnice jsou špatné, která byla dementována druhou skupinou, že je vše v pořádku, což bylo zase dementováno, že není, atd. Proběhlo několik kol, kterých jsem se neúčastnil, jen se díval, co se děje. Nakonec keš šla dočasně na ignore list nebo jak se to tam jmenuje a já dostal ban na účet, za porušení pravidel, zveřejněním klamavých souřadnic. Překvapivě i na ip adresu doma a v práci. Po nějakém čase se objevily na serveru správné finálky a tím experiment skončil. Falešnou keš jsem ještě nechal na místě, párkrát ji šel jen tak ze zvědavosti zkontrolovat a překvapivě se tam ještě pár zápisu objevilo. Když jsem ji chtěl po několika měsících odnést domu, tak dokonce zmizela. Nechť dělá radost někomu z finálkářů.  
Zajímavé byly mejly co mezitím chodily. Od lidí kteří pochopili a vyjadřovali podporu k této taškařici a náramně se tím bavili. A opačné od lidí, že prý nejsou podvodníci, že se to nedělá házet klacky pod nohy poctivým finálkářům, že udělali chybu v luštění, kamarád špatně poradil a podobně. I přesto že souřadky jsou "známé", je pěkně u většiny logů vidět kdo je má poctivě a kdo ne.


Tento příspěvek byl upraven od Frenkonix: 12 prosinec 2018 - 11:34

  • 21

#637 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 10:46

Tenhle experiment s falešnou keši jsem si taky zkusil...

Koukam na to, tak ulovit finakare uz na FTF je teda majstrstyk :D Gratuluju, dobra prace.


  • 10

#638 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 12:08

Když už se mluví o finálkaření... Jaká je situace jinde ve světě? Mají ten stejný problém?


  • 0

#639 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 12:42

Němci určitě mají. Alespoň podle toho, jaké keše navštíví někteří němečtí kačeři, kteří přijedou k nám na megaeventy a objíždějí při tom "zajímavé" D/T kombinace.


  • 2

#640 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2018 - 13:13

Němci určitě mají. Alespoň podle toho, jaké keše navštíví někteří němečtí kačeři, kteří přijedou k nám na megaeventy a objíždějí při tom "zajímavé" D/T kombinace.

Tady je asi na miste si skromne priznat ze nemecti finalkari (a podvodnici vubec, nejde jen o finalkareni) jsou pred nasimi jeste o krok napred. Z meho pohledu jsou naprosta spicka. Ale mozna mi neco unika, treba je nekdo jeste lepsi.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama