Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1848 odpovědí na toto téma

#581 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2018 - 9:04

Já to viděl mnohokrát i přiznané a to od lidí, kteří mají nálezů spoustu. Ne streak, ale vyplněný kalendář. Log typu Nalezeno už dříve, logováno dnes, kdy se mi to hodilo do statistiky. Nevím, občas se mi stalo, že jsem si něco hlídal na konkrétní den, ale vždy to bylo něco v tom smyslu Vyjdu si na to zítra, to mám volné políčko. Nebo Nenašel jsem, o kilometr dál je jedna při cestě, kterou jsem si nechával na někdy. Většinou ale mi to zrovna na volný den nevychází nebo ho zaplním a všimnu si toho až zpětně. Falšovat datum mě nějak nenapadlo. A pokud něco vyběhne poblíž, většinou nemám tu trpělivost čekat na vhodný den.

To k datumům. Otázkou je, jestli uznat log na virtuálce u lochnesky, která tam není. Už je disable, ale nebyla a někdo tam šel kvůli ní.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 28 listopad 2018 - 9:07

  • 0

#582 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2018 - 9:12

Já to viděl mnohokrát i přiznané a to od lidí, kteří mají nálezů spoustu. Ne streak, ale vyplněný kalendář. Log typu Nalezeno už dříve, logováno dnes, kdy se mi to hodilo do statistiky. Nevím, občas se mi stalo, že jsem si něco hlídal na konkrétní den, ale vždy to bylo něco v tom smyslu Vyjdu si na to zítra, to mám volné políčko. Nebo Nenašel jsem, o kilometr dál je jedna při cestě, kterou jsem si nechával na někdy. Většinou ale mi to zrovna na volný den nevychází nebo ho zaplním a všimnu si toho až zpětně. Falšovat datum mě nějak nenapadlo. A pokud něco vyběhne poblíž, většinou nemám tu trpělivost čekat na vhodný den.

To k datumům. Otázkou je, jestli uznat log na virtuálce u lochnesky, která tam není. Už je disable, ale nebyla a někdo tam šel kvůli ní.

Takhle to dopadá, když si lidé nedělají statistiky pro svoje potěšení ale proto, aby se měli čím chlubit.


  • 7
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#583 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2018 - 9:35

  1. VZAT Nov 27, 2018 6:50 PM
    Ahoj, díky za odpověď. Neřeším toho víc. A když, tak tam, kde je možnost. Přiznám se, že mě nalepení navigace na fotku vůbec nenapadlo. To by samozřejmě byl podvod. Proč je fotka z jednoho místa je jasné. Fotoaparát jsem měl já. Navigace nejsou někde vyfocené a nalepené. Jsou reálné, kdykoli k vidění. Proč nemám s tou virtuálkou jinou keš je jasné. Jednak z Milovic už nějaké keše delší dobu mám, ale hlavně, potřeboval jsem zastihnout zpáteční vlak. Jednoduchý náhled do jízdního řádu prozradí, že to byla celkem honička.
  2. default_avatar.png
    VZAT Nov 27, 2018 6:54 PM
    Bohužel mi utekla zpráva dříve, než jsem chtěl. Tak jen závěr. Jsi autor a máš veškerá rozhodovací práva. Já to respektuju. Ještě jednou dík za odpověď. Závěrečnému přání vyhovím. Zdraví VZAT
  3. e06a1a06-2f89-498b-803e-7994170fdac2.jpg
    You 9:34 AM
    Promin, ale tohle prostě neuznám. Tak třeba někdy příště s nějakou průkaznější fotkou. 
    Díky 
    Štěpán

  • 1

#584 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2018 - 10:55

Na těch jejich fotkách (které jsem prohlédl) je poznat, že je focená dvakrát. Je tam nepatrný posun. Mohl udělat alespoň pořádný úkrok, aby to bylo víc patrné. Za ty datumy bych sice ruku do ohně nedal, ale řekl bych, že to fotomontáž není.

Na rozdíl od Smollkof ty fotky nekradou. Věřím tomu, že tam skutečně někdy byli (minimálně teda alespoň jeden).

 

Neřekl bych, že se s tou šnůrou nálezů každej den až tak někdo chce chlubit. Možná někomu známému trochu, jinak ale kde? Na sociálních sítí? To by si akorát naběhli. Spíš taková osobní soukromá výzva, která člověka donutí něco dělat, za něčím jít.  Vyjebat sám se sebou to ale vystihlo přesně :D

Kolikrát se kdo kouká někomu cizímu do statistiky? Mě to teda nikdy nezajímalo.

 

Na druhou stranu bych tu jejich výzvu fakt nechtěl, protože to pak nemůžeš přestat. Leda, že tě někdo zastaví ;)  - Není to nakonec vysvobození?

 

Spíš jsem si už kolikrát říkal, kdyby někdo v tom kalendáři dokázal vytvořit obrázek nebo nápis. Třeba Péefko  :D  Tetris se nepočítá :)


  • 2

#585 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2018 - 13:52

No taky jsem na ty identicke fotky koukl a hned jsem videl, ze identicke nejsou i kdyz velmi podobné, minimalne je to videt na vzdalenosti zeleneho plotu nalevo od brichy obludy, ci spalku napravo od bricha obludy. Cas na displeji odpovida stinu na obrazku. Víc posoudit neumim neb vic informaci ta fotka neposkytuje.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 28 listopad 2018 - 13:56

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#586 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2018 - 15:08

Já se díval na fotky u kešky v Libčicích a na fotkách před nimi i po nich je výrazně méně listí.


  • 1

#587 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2018 - 7:47

Zkusil bych nějakou forenzní analýzu. Např. pomocí tohoto jdou zfotoshopované obrázky docela poznat: http://fotoforensics.com/ (nástroj ELA)


  • 0

#588 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2018 - 9:31

To právě moc nepoznáš. Já osobně svoje fotky upravuju v Zoneru a pak ještě před nahráním na server zmenším jejich datovou velikost. Dělám to i u svých fotek pro svůj web.

Zkus si namátkou třeba tuhle fotku


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 29 listopad 2018 - 9:33

  • 0

#589 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2018 - 9:58

Jediné, jak by se dalo ve většině případů poznat jestli fotku nezkopírovali odjinud je, podívat se na exif. I fotky, které nahraju do galerie na svůj profil, si sebou nesou v exif informaci o původu. Alespoň moje fotky ano a namátkou jsem kouknul do fotogalerie obou pánů s problematickými logy a zjistil jsem, že:

- fotky, které nejsou k virtuálkám, mají v exif datum pořízení i název fotoaparátu a další podrobnosti

- až na výjimky se u "obyčejných" fotek, tedy u těch které nejsou u virtuálek, neshoduje datum pořízení fotky s datem logu i o měsíce

- fotky u virtuálek v exif mají jen rozměry

- pánové tedy i další kešky (ne všechny ale hodně) logují na streak. Je to tedy jejich boj, když je to tak baví... Pokud jsou v logbooku, ať se třeba po...


  • 4

#590 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2018 - 10:13

Exif se dá upravit, nebo úplně smazat. Stane se to snadno, např. editováním starším grafickým programem, který exif neukládá, stačí třeba ořez nebo převzorkování. Pokud by to tedy stálo za tu práci, dá se určitě exif i zfalšovat. Navíc já velmi často u fotek z webu vidím datum pořízení = dnes, tj. datum, kdy jsem ji stáhnul.


  • 0

#591 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2018 - 12:03

Ano, to sice máš pravdu, ale u těch dvou  kterých se tady diskutuje, mají prázdný exif víceméně jen povinné fotky k virtuálkám, přestože i do ostatních v editoru vpisuje GC kód nebo název. 


  • 0

#592 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2018 - 13:14

Ano, to sice máš pravdu, ale u těch dvou  kterých se tady diskutuje, mají prázdný exif víceméně jen povinné fotky k virtuálkám, přestože i do ostatních v editoru vpisuje GC kód nebo název. 

 

Jak to tak vypadá, tak místa navštěvují i když simulace polohy a podezřele vypadající fotky jsou faktem. Uniká mi smysl simulování polohy a logování s podezřelými fotkami, když k tomu nejspíše není důvod a mají i jiné, prokazující návštěvu, ale budiž. Datumy nálezů jsou každopádně lehce mimo, aby se udrželo zdání streaku, viz další virtuálka v příloze. Ale jak už tu někdo psal, to je jejich boj, vyjebali sami se sebou. Je otázka, kolik lidí to dělá podobně a jaký pak mají smysl challenge na streak a kalendář. Pokud takhle někdo ojebává jen sám sebe, ať si to dělá. Ale pokud si na základě toho loguje challenge, tak už je to podvádění. Ale tihle dva nemají zalogované žádné challenge. Takže asi prakticky zbytečný humbuk.

 

log.png


  • 0

#593 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2018 - 13:26

Přiznám se, že já naprosto cíleně EXIF mažu na všech fotkách co dávám na net. Tedy až na jednu, kde je v EXIFu uložené umístění keše. Vycházím z toho, že nikdo nemusí vědět kde, kdy, čím a jak jsem fotku pořídil.


  • 2

#594 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2018 - 13:38

Souřadnice v exifu mám jen, když si je tam dám přes geosetter. A že fotím 10 let starým Panasonikem, jakou jsem měl clonu a čas, to myslím nikoho nezajímá. Takže exif podle mě ničemu nevadí. Jiná věc je IPTC, kam si můžu psát svoje poznámky, své jméno, lokaci na úrovni státu, okresu, města, atd. To už ale musím dělat vědomě. A ty souřadnice jsou neocenitelné, když chci po čase zjistit, co jsem si to vyfotil, dávám si je do fotek ale jen výjimečně. Ukládám si ale tracklog do navigace, takže když jsem šel s navigací, mohu si v případě potřeby fotky s trasou spárovat. Často ale jsem šel bez navigace, nebo s vypnutou, když jsem zrovna nekešoval. Ale používám starý editor, který exif neukládá, takže v upravených ho nemám. Dá se sice uložit a vrátit, ale nestojí mi to za to.


  • 0

#595 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2018 - 14:31

Je otázka, kolik lidí to dělá podobně a jaký pak mají smysl challenge na streak a kalendář.

 

Je to stejné jako např. u mysterek. Někdo si ji poctivě vyluští a má radost, že se mu něco zajímavého povedlo. A někdo získá souřadnice jinak a má radost z bodu. Rozhodně takové věci smysl mají.


  • 0

#596 HawkeyeCZ

HawkeyeCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2018 - 7:55

Tedy, procetla jsem si tohle vlakno cele a nestacim zirat! Ja blbec sedim doma a lustim (nejdele lustenou kesku mam rok a pul), a ony existujou servery, kde se to da zjistit. Chodim a hledam (jednu kesku jsem hladala cca 2 rok - byla na miste, kam jezdim tak 2-3x rocne a povedlo se najit az na nekolikaty pokus, ale ta radost pak! :-))Kdyz vidim, jak je to rozsirene, jsou mi jasnejsi nektere divne logy i u mych kesi, rikam si, ze jsem byla pekna naiva :D No nic, kdyz je to bavi... Ale trochu jste mi vzali chut delat dalsi kesky, mam 2 naplanovane a nejak nevim, jestli se do toho poustet...


  • 0

#597 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2018 - 9:31

Máš dvě možnosti - dělat jednoduché keše (tj. tradičky), které se nedají sehnat na finálkách, nebo své kešky dělat pro ty, co si je prostě užijí, píší pěkné logy a vykašlat se na podvodníky :-). Pokud uděláš pěknou keš, tak se okrádají o zážitky stejně jen oni.


  • 5

#598 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2018 - 9:43

... Ale trochu jste mi vzali chut delat dalsi kesky, mam 2 naplanovane a nejak nevim, jestli se do toho poustet...

 

A to se zase nenech otrávit. Jen s tím holt počítej.

 

Když si vymyslíš do toho nějakou pastičku, chytáček, co ti toho finálkaře prozradí, tak se ti pak někdy v logách, kolikrát až komicky, představujou. Koukneš na to a přeložíš si to do: "Jsem finálkař jako prase a dnes jsem takovejch kešek zprasil tolik a tolik a abych to zamaskoval, tak jsem ještě takhle blbě improvizoval do logu. Nazdar bazar." :D  


  • 6

#599 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2018 - 10:04

Stačí, aby ta keš byla dost daleko od nejbližšího parkoviště a máš klid :)
  • 8

#600 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2018 - 10:19

Máš dvě možnosti - dělat jednoduché keše (tj. tradičky), které se nedají sehnat na finálkách, nebo své kešky dělat pro ty, co si je prostě užijí, píší pěkné logy a vykašlat se na podvodníky :-). Pokud uděláš pěknou keš, tak se okrádají o zážitky stejně jen oni.

Jeste je treti moznost. Udelat tak silenou kes, ze ji nikdo nedokaze odlovit. Takova se logicky nemuze dostat ani k finalkarum a je to v pohode :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama