Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1848 odpovědí na toto téma

#601 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2018 - 10:30

No, jednu takouvou jsme meli, a stejne ji "finalkar" odlovil :-)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#602 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2018 - 13:53

Jeste je treti moznost. Udelat tak silenou kes, ze ji nikdo nedokaze odlovit. Takova se logicky nemuze dostat ani k finalkarum a je to v pohode :)

 

Jenže pro koho ji pak děláš? Pro sebe, že dokážeš udělat šílenou šifru? Pro pár co náhodou uhodnou, na co si zrovna myslel?  Aby normální kačeři prosili o nápovědu?

 

Je mezi námi i pár "luštitelů", kteří rádi šílené šifry. Ale kolik jich dokáže vyluštit podobnou šifru bez nápovědy?


  • 4

#603 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2018 - 14:22

Jenže pro koho ji pak děláš? Pro sebe, že dokážeš udělat šílenou šifru? Pro pár co náhodou uhodnou, na co si zrovna myslel?  Aby normální kačeři prosili o nápovědu?

 

Je mezi námi i pár "luštitelů", kteří rádi šílené šifry. Ale kolik jich dokáže vyluštit podobnou šifru bez nápovědy?

No nikdo. Jakmile bys napovedel,nebo jakmile by na to nekdo sam prisel, nebo treba jen nahodou uhodnul, nebo brutnul, tak to ztraci smysl :-) To proste nesmi najit fakt nikdo :) To byl samozrejme vtip.

 

Ale jsou takovy veci. Kese co maj za nekolik let existence treba jen jednotky nalezu. Nektery z nich jsou udelany tak, ze jdou regulerne vylustit, nemusis nic hadat, presto pocet resitelu je malej. Jenze tam se owner vzdy pohybuje na tak ostry hrane, ze je temer nemozny z ni nespadnut bud na stranu totalni neresitelnosti, nebo na stranu ze to je jeste moc snadny a sem tam to nekdo vylusti a nasledne se to rozkeca. Teoreticky skutecne jde udelat kes presne tak obtizna, ze ji odlovej jen ti co vylustej. Ale musi to bejt fakt hardcore, abyto nevylustil nikdo z tech co s tim pak kseftujou. Ale prakticky je to skoro nemozny presne tyhle urovne docilit..


  • 0

#604 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2018 - 17:48

Vím, že moje keše na nějakých finálkových serverech jsou. Ale minimálně jedna z nich tam je se špatnými souřadnicemi, resp. s hodně starými. Takže občas, když jdu se psem, sednu si opodál těch špatných souřadnic a bavím se pohledem na zmateně pobíhající finálkáře prohledávající kdejakou škvíru. A vůbec mě nepřekvapuje, že právě těmto hledačům vůbec nevadí, že tam sedí nějaký neznámý mudla a pozoruje je.

Na druhou stranu, už jsem se taky jednou spálil, když jsem na eventu místo nápovědy dostal rovnou souřadnice ke keši, která mi už několik let pila krev. Nevydržel jsem to, zašel tam a po čase jsem zjistil, že to byla falešná krabička. Ale zase jsem ani v logu nemlžil a na rovinu přiznal barvu.


  • 7

#605 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2018 - 19:47

Tedy, procetla jsem si tohle vlakno cele a nestacim zirat! Ja blbec sedim doma a lustim (nejdele lustenou kesku mam rok a pul), a ony existujou servery, kde se to da zjistit. Chodim a hledam (jednu kesku jsem hladala cca 2 rok - byla na miste, kam jezdim tak 2-3x rocne a povedlo se najit az na nekolikaty pokus, ale ta radost pak! :-))Kdyz vidim, jak je to rozsirene, jsou mi jasnejsi nektere divne logy i u mych kesi, rikam si, ze jsem byla pekna naiva :D No nic, kdyz je to bavi... Ale trochu jste mi vzali chut delat dalsi kesky, mam 2 naplanovane a nejak nevim, jestli se do toho poustet...

 

No to to nejsi sama. Já nedávno náhodou narazil na D4 mysterku, která mi zrovna padla do mého znalostního oboru takže jsem ji vyřešil a následně odlovil. Ale když jsem četl logy, tak jsem měl dost pochybnosti, jestli to opravdu všichni ti, kteří píšou jak "dneska lovili v téhle části města, dali NN kešek a nachodili XX kilometrů" si vyluštili mysterku, která vyžaduje velmi specifické znalosti.

 

Bohužel, i když mám radost, že jsem ji dal, tak stejně tenhle přístup devalvuje hodnotu toho "D4" a především to odrazuje autory takových kešek.

 

Jinak mi vysvětlete, proč kešeři, kteří dokážou dát D5/T5 keš mají potřebu to ještě dát na nějaký finálkový server... to moc nechápu.


  • 4

#606 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2018 - 20:45

Jinak mi vysvětlete, proč kešeři, kteří dokážou dát D5/T5 keš mají potřebu to ještě dát na nějaký finálkový server... to moc nechápu.


No to se musíš zeptat především jich. Ale uvědom si, že za 1. takový člověk D5 většinou nevyluštil, ale někde vyžebral, dost často ve zde oblíbených akcích "Otevírání pokladů", dokonce si myslím, že i to T5 většina z nich nějak ošulí; za 2. za umístění souřadnic na finálkový server dostane dotyčný nějaký bonus.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#607 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 9:45

To je jednoduché, Zlí owneři před námi chtějí ty svoje kešky schovat, ale my na ně vyzrajeme a sořadnice si řekneme. Nebo nejlépe zkonzultujeme na eventu a po lehkém nakopnutí vytáhneme souřadnice ze šuplíku a s pomocí přítele na telefonu najdeme. Sociální inženýrství.

 

Jo, přesně tak poslední dobou v místní komunitě... Zatímco dříve na eventu na začátku hovoru o nějaké mysterce proběhlo ujištění, že v daném hloučku už ji mají všichni odlovenou, aby se něčím někomu nenapovědělo = aby se někomu nepokazila zábava při jejím luštění, tak nyní to probíhá u řady lidí přesně tak, jak píšeš... A napovídání/nenapovídání se dříve ctilo jako výsostné právo jedině ownera. Jakýsi posun nastal... (který já považuju za další projev konzumu, tj. názoru, že každý má na vše nárok a je jedno, jak toho dosáhne - ty lidi si sice lžou do kapsy sami sobě, ale je to takové hloupé kazení hry).


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 09 prosinec 2018 - 9:46

  • 1

#608 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 10:09

Telefonování kamarádům a poptávání se na eventech alespoň vyžadovalo nějakou činnost. Opsání souřadnic z finálkového serveru už moc námahy není.


  • 5

#609 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 12:14

Jsem tu jediný, kdo nevidí žádné velké zlo v tom, když mi jednou za dlouhý čas zavolá kamarád s tím, že hledá už dlouho na nějakých souřadnicích, nikde tam nic v okolí nevidí a ptá se, jestli jsem danou keš odlovil a jestli si náhodou nepamatuji, kde by měl hledat?


  • 7

#610 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 12:54

Jsem tu jediný, kdo nevidí žádné velké zlo v tom, když mi jednou za dlouhý čas zavolá kamarád s tím, že hledá už dlouho na nějakých souřadnicích, nikde tam nic v okolí nevidí a ptá se, jestli jsem danou keš odlovil a jestli si náhodou nepamatuji, kde by měl hledat?


Nejsi jediny! :)
  • 2

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#611 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 13:35

Jsem tu jediný, kdo nevidí žádné velké zlo v tom, když mi jednou za dlouhý čas zavolá kamarád s tím, že hledá už dlouho na nějakých souřadnicích, nikde tam nic v okolí nevidí a ptá se, jestli jsem danou keš odlovil a jestli si náhodou nepamatuji, kde by měl hledat?

 

Pokud je na spravnych souradnicich a opravdu nemuze najit, tak urcite nejsi jediny, komu to pripada naprosto normalni a spravne.

 

Pokud je na spatnych souradnicich a ocekava, ze mu reknes: jdi 500m na jine souradky, protoze tyhle jsou spatne, tak to uz mi horsi prijde.


  • 3

#612 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 14:14

Jsem tu jediný, kdo nevidí žádné velké zlo v tom, když mi jednou za dlouhý čas zavolá kamarád s tím, že hledá už dlouho na nějakých souřadnicích, nikde tam nic v okolí nevidí a ptá se, jestli jsem danou keš odlovil a jestli si náhodou nepamatuji, kde by měl hledat?

Také bych to tak extrémně nehrotila.
Občas mám tady z těch řečí výčitky svědomí, když dám k vyluštění mysterku partnerovi, protože je to z jeho oboru. :-)
  • 2

#613 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 14:48

Hele, tohle už fakt přeháníte. Jako OK, umisťovat a získávat souřadnice keší na finálkovém webu je špatný, ale že se občas sejde pár lidí na eventu a navzájem si poradí s mysterkou, nebo někdo občas zavolá kamarádovi, to je podle mě naprosto v pohodě. Já taky občas někomu psal, když jsem potřeboval poradit s postupem, nebo naopak jsem někomu dával souřadnice svojí kešky. A když už se tu zmiňuje otevírání pokladů, na tom taky nevidím nic špatného.


  • 5

#614 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 17:09

KulisekW: Nejsi jediný, jen jediný který netvrdí že ne. Samozřejmě si s kolegou voláme když nevychází ověřovač nebo hledám v širokém okolí a vim že on ji má odlovenou. A naopak. Když jedem spolu na delší výjezdy, rozdělíme si úkoly. Ano, děláme to tak. Nevidím na tom nic špatného

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 09 prosinec 2018 - 17:10

  • 5

#615 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 19:21

Tohle je taky dobrý https://www.geocachi...elisk-ze-severu
  • 0

#616 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 19:25

Samozřejmě, že nechat si poradit není nic špatného. Špatné je okrást stařenku nebo nespláchnout za sebou na záchodě nebo tak něco. Nechat si poradit je jako vystoupit na Everest s kyslíkem. Akorát zrovna horolezci považují Everest s kyslíkem a Everest bez kyslíku za dvě úplně jiné hory.


  • 2

#617 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 19:49

 

Tak to je smutný. A podívejte se, kolika nálezy se chlubí ti, mezi nimiž ten finálkář je. Já jednou sledoval nové kešky v Praze, kdy se objeví na serveru s finálkami. Trvalo to většinou kolem prvních deseti nálezů. Jakmile se to tam objevilo, tak jsem o tom napsal WN. A když jsem to udělal asi počtvrté, přístup tam mi byl zablokován.


  • 0

#618 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 20:54

Zveřejnit souřadnice ale nemusel nikdo z těch, kdo ji odlovili. Kromě jednoho všechny znám.


  • 1

#619 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 21:01

Samozřejmě, že nechat si poradit není nic špatného. Špatné je okrást stařenku nebo nespláchnout za sebou na záchodě nebo tak něco. Nechat si poradit je jako vystoupit na Everest s kyslíkem. Akorát zrovna horolezci považují Everest s kyslíkem a Everest bez kyslíku za dvě úplně jiné hory.

 

To je zcela jistě pravda. Ale myslím si, že je horší nechat se tam (předpokládejme, že je to technicky možné) dopravit vrtulníkem, ale tvrdit, že jsem to vylezl sólo a bez kyslíku. Nebo sedět doma na gauči, ale tvrdit, že jsem nahoře byl. Jestli si někdo nechá poradit, ale napíše to do logu, nic špatného na tom nevidím. Rozhodně je to lepší varianta, než finálka ze serveru. Ve výsledku totiž daný kačer alespoň tuší, o čem keš je a velmi pravděpodobně napíše i rozumný log. Finálkař netuší nic a log bude o ničem.


  • 1

#620 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 21:05

Zveřejnit souřadnice ale nemusel nikdo z těch, kdo ji odlovili. Kromě jednoho všechny znám.

 

Přesně tak. Pokud zadání před změnou na ten varovný text bylo bez nutnosti něčeho z terénu, tak to mohl nahrát kdokoliv z uživatelů finálkového serveru. Vyluštil to a dal na server. S tím bohužel nejde vůbec nic dělat. Jedině nutnost odlovu keše v terénu má šanci zveřejnění finálky oddálit.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka