Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1848 odpovědí na toto téma

#861 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2019 - 22:00

Dneska jsem našel kešku, kterou navštívil guru Jonea. A byl v logbooku zapsaný. Sice tam bylo asi pět nicků, všechno stejnou rukou, ale byl tam.


  • -3

#862 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2019 - 22:15

Dneska jsem našel kešku, kterou navštívil guru Jonea. A byl v logbooku zapsaný. Sice tam bylo asi pět nicků, všechno stejnou rukou, ale byl tam.

A na tom je něco špatně ???


  • 3

#863 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 8:03

Kdyz chodim s klukama na kese, vzdycky zapisuje jeden clovek, na tom nic neni.
  • 9

#864 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 8:24

Nemci loguji kus plechu...
https://www.geocachi...ii-prazsky-hrad
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#865 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 10:20

Kdyz chodim s klukama na kese, vzdycky zapisuje jeden clovek, na tom nic neni.


Ano, na tomhle nic není, otázkou spíš je kolik tam v případě Jonei z těch pěti lidí doopravdy fyzicky bylo.
  • 1

#866 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 11:16

Protože Jonea je týmový nick, tak je pochopitelné, že jeden.


  • 0

#867 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 11:39

Nebylo by lepší napsat, když někdo někde není zapsaný? Jestli se zapsal osobně a jestli na místě byl konkrétně Jonea, stejně nezjistíte.
  • 0

#868 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 14:09

Nemci loguji kus plechu...
https://www.geocachi...ii-prazsky-hrad

 

No... je to úpadek. :( Co s tím jen dělat...


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#869 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 15:52

Starat se o kese a tohle bezmilosti vymazat

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 03 únor 2019 - 15:53

  • 6

#870 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 16:34

Němci se s tím neserou. Nachytal jsem dva německé finálkáře na mém wigu a klidně přinali, že mají do 14 dnů po publikaci všechny težší keše v okolí. Byli v logbooku. Dva dny mě to (s)žralo a pak jsem poslal to wigo a ještě jednu mysterku do archivu. Víc jak půl roku práce v pr...deli a nic z toho. A zařekl jsem se, že už žádné těžké a složité věci dělat nebudu.

Samozřejmě v případě hradu je na vině i owner, že nereaguje. Disable je otázka minuty. Vcelku mě překvapuje, že to je Alkeho keš a on je docela akurátní, asi je mimo net.


Tento příspěvek byl upraven od None: 03 únor 2019 - 16:35

  • -1

#871 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 17:57

Ono to s tou německou akurátností a ordnungem není co bývalo. Už jsem také narazil v Německu na cache, kde se po ukradení cache s požehnáním ownera logovalo fixou na zeď.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#872 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2019 - 18:25

No... je to úpadek. :( Co s tím jen dělat...

 

Tak alespoň na místo osobně dorazili, ne?  :) Tak třeba jim to Alke smaže, když se teď tak obul do boje proti podvodům. Je z toho docela zajímavá diskuze (již uzavřená) ve skupině Geocaching CZ na Ksichtoknize. Ale je toho tam hodně, tak dávat do sem celé nejde.

Dokud owneři budou na kontrolu a mazání logů kašlat a HQ nebude rozdávat více banů, nepůjde s tím dělat nic.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 03 únor 2019 - 18:29

  • 1

#873 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 2:22

Dneska jsem našel kešku, kterou navštívil guru Jonea. A byl v logbooku zapsaný. Sice tam bylo asi pět nicků, všechno stejnou rukou, ale byl tam.

 

Malý dotaz k zamyšlení. Občas pořádám různé "expedice", kdy nás jede např. 30 nicků najednou vlakem a logujeme stejnou NANO-cache. Jak by jsme správně měli postupovat při fyzickém logování na místě, aby nedošel logbook?  :rolleyes:  :)


  • 1

#874 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 7:46

Logovat vsetkych jeho nickom a ti, co by sa uz nezmestili, tak maju smolu :-) Samozrejme ze treba dat NM log aby owner vedel (To je doslovne to, co sa tu na fore ziada robit - loguje kazdy svojim nickom, ziadne tymove skratky)


Tento příspěvek byl upraven od ondro91: 04 únor 2019 - 7:47

  • 3

#875 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 8:00

Ja myslim, ze kdyz se to zduvodni a vyfoti, tak bych s tim jako owner nemel problem. Pokud se jedna o skupinu lidi, kdy vsichni na niste byli a nebudou psat do logu kraviny.
  • 1

#876 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 8:01

Asi není problém při velké výpravě si pořídit samolepky se seznamem nicků malým písmem. Pak budou spokojení owneři, lovci a bude vše dle pravidel.
A skupinoví honibodi taky, ti se stejně rozdělí a každý oběhne jiné kešky a loguje za všechny. Takže owneři budou zase nas... í :-(
  • 0

#877 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 8:06

Nálepky jsou dost na prd. Většina nedrží moc dobře, logbook je kvůli nim tlustší a do nanovky si je vůbec nedokážu představit.


  • 5

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#878 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 8:07

Malý dotaz k zamyšlení. Občas pořádám různé "expedice", kdy nás jede např. 30 nicků najednou vlakem a logujeme stejnou NANO-cache. Jak by jsme správně měli postupovat při fyzickém logování na místě, aby nedošel logbook?  :rolleyes:  :)

30 lidi vubec najednou nema na kes chodit. Nikdo pak nic nelusti, nikdo nic nehleda, logujou se kese co nikdo nenasel, protoze ani nikdo nevi kam ho kdo zapsal atd. Jak takovej vejlet probiha uz jsme videli. Za me tohle nema s geocachingem nic spolecnyho.


  • 12

#879 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 8:08

Jen technická k samolepkám - stačí, když logbook navlhne a odlepují se, při dalším otevření keše odletí do háje borového a třicet lidí je nezapsáno v logbooku. :)

 

Modrák: proti pravidlům takové autobusové zájezdy nejsou, ale taky si to neumím představit. Mně stačí, když jsme dva.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 04 únor 2019 - 8:10

  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#880 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 9:04

Hlavně u těch masových nájezdů na cache dochází k situacím, kdy jeden cacher cache vyloví z úkrytu, všichni se zalogují a někdo úplně jiný cache schová do místa, které on uzná za vhodné. Potom z toho jsou situace, kdy i sám owner má problém najít vlastní cache, protože je o pár metrů jinde. Už jsem také jednou našel na jednom místě dvě krabičky asi 3m od sebe a obsah sesypával do té větší a zachovalejší.


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama