Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1848 odpovědí na toto téma

#881 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 9:45

Malý dotaz k zamyšlení. Občas pořádám různé "expedice", kdy nás jede např. 30 nicků najednou vlakem a logujeme stejnou NANO-cache. Jak by jsme správně měli postupovat při fyzickém logování na místě, aby nedošel logbook?  :rolleyes:  :)

 

Pokud má někdo nanokeš, tento problém riskuje. Ale pokud chcete být ohleduplní, tak ji vynechtejte nebo ownerovi předem napište, že se tam chystá 30 kačerů. Třeba vám napíše, že se tam máte podepsat nějakou zkratkou. Zkratka v logbooku a skupinová fotka u keše, ať je jasné, že tam opravdu všichni byli  :)

Podobná situace je, když se někde blízko keše koná (mega)event. Pak ale owneři vědí, že mají počítat s větší návštěvností. 


  • 1

#882 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 10:02

Nálepky jsou dost na prd. Většina nedrží moc dobře, logbook je kvůli nim tlustší a do nanovky si je vůbec nedokážu představit.

Lepší jedna samolepka než 10 popsaných stránek. A tlupa 30 lidí je dost extrémní, za životnost logbooku zase tolik skupin nepřijde.
  • 0

#883 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 11:41

Asi hraju jinou hru. Jdu sám nebo s přítelkyní, ale ještě se mi nestalo, že bych šel ke keši se zájezdem turistů...
  • 0

#884 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 12:03

Mně ano, ale logovalo nás jen pár, co hrajeme tuhle hru, ostatní jsou mudlové :) .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 04 únor 2019 - 12:04

  • 1

#885 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 12:19

Malý dotaz k zamyšlení. Občas pořádám různé "expedice", kdy nás jede např. 30 nicků najednou vlakem a logujeme stejnou NANO-cache. Jak by jsme správně měli postupovat při fyzickém logování na místě, aby nedošel logbook?  :rolleyes:  :)

 

Úplně normálně dle pravidel. Každý se podepíše sám za sebe. Pokud v logbooku není místo tak ostatní mají holt smolíka a zalogují se až při příští návštěvě po té, co owner provede údržbu a vymění logbook.

 

Předpokládám ale, že lovíte jednotlivě, to znamená že skupina založí tábor v dostatečné vzdálenosti od předpokládaného místa nálezu kešky a vysílá své členy jen a pouze po jednom do terénu. Další člen skupiny se může pustit do hledání až poté, co se předchozí kačer připojil ke skupině.


  • 0

#886 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 17:43

... jo a vostatní musej zavřít voči... :)


  • 1

#887 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 22:32

Trochu to s tou kritikou týmových odlovů přeháníte. Ono to nebude tak černobílé... Mohou být takoví, co se jen vezou, ale pokud to jsou hlavně tradičky, tak proč ne. A pokud to je pár takto odlovených keší, kteří dotyční opravdu navštíví, tak bych z toho nedělal kovbojku.

 

Zažil jsem event, kdy se pak jelo autobusem na výlet i s pár keškami a bylo to náhodou fajn. Stejně se po chvíli lidi rozprchli a lovilo se v menších skupinkách. U první keše to byla sice řada na logování, ale každý se zapsal sám. U jiné se zase jelo na FTFko, kdy na to FTF jel celý ten autobus. Docela psina :-). 


  • 6

#888 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2019 - 23:05

Tady se to s kritikou přehání už obecně. Takový místní hon na čarodějnice. :-)


  • 7

#889 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 7:33

Pokud to sleduješ delší dobu, tak nejvíce vadí, že:
- někdo loguje nález, aniž by byl aspoň u kešky
- někdo loguje nález a souřadnice získal z f. webu
- reviwer získává odpovědi na earth keše z f. webu
Tedy nic, s čím se nedá nesouhlasit. Všechno z toho kazí hru ownerům i ostatním lovcům.
  • 4

#890 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 8:25

Nalano: Mohu se zdvořile zeptat, jak cokoli z uvedeného kazí hru ostatním lovcům? U ownera budiž, má těžkou mysterku, a musí měnit logbook častěji, než čekal (aneb chodili mu tam lidi), ale u lovce? Čím? Kvůli FTF? Vycházím z vlastních pocitů – za lovce se považuju, ale všechny tři body jsou mi srdečně buřt.


  • 0

#891 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 8:31

Tady se to s kritikou přehání už obecně. Takový místní hon na čarodějnice. :-)

Místní folklór, ale bylo by mě bez něj smutno. Po příchodu do práce si uvařím kávu a pustím gc.cz. Oblíbené rubriky "nepoctivci ..." a "geodeprese" a hned se mi lépe pracuje. A když se objeví nové téma, jako třeba teď s tou skupinou, tak mám dobrou náladu ještě odpoledne. Pak si vzpomenu třeba na županový event, kdy po začátku se lidi rozprchnou po areálu a tvoří skupinky u kešek a prakticky si je předávají z ruky do ruky.


  • 0

#892 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 9:25

Úplně normálně dle pravidel. Každý se podepíše sám za sebe. Pokud v logbooku není místo tak ostatní mají holt smolíka a zalogují se až při příští návštěvě po té, co owner provede údržbu a vymění logbook.

 

Předpokládám ale, že lovíte jednotlivě, to znamená že skupina založí tábor v dostatečné vzdálenosti od předpokládaného místa nálezu kešky a vysílá své členy jen a pouze po jednom do terénu. Další člen skupiny se může pustit do hledání až poté, co se předchozí kačer připojil ke skupině.

Pokud je výše uvedené myšleno vážně, nabízí se tu široká škála témat pro zdejší akademiky:

- musí i hledající dvoučlenná skupina zakládat tábor? Ano, pokud má každý člen vlastní nick.

- jak daleko od keše? Téma pro plodnou diskuzi.

- neměl by owner uvést souřadnice tábora ve waypointech? Vynikající nápad, navrhnout do Seatlu!


  • 7

Co nevidím, nahmatám . . .


#893 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 10:23

Nalano: Mohu se zdvořile zeptat, jak cokoli z uvedeného kazí hru ostatním lovcům? U ownera budiž, má těžkou mysterku, a musí měnit logbook častěji, než čekal (aneb chodili mu tam lidi), ale u lovce? Čím? Kvůli FTF? Vycházím z vlastních pocitů – za lovce se považuju, ale všechny tři body jsou mi srdečně buřt.

Hru ostatním může kazit to, že se owner naštve a pošle do archivu pěkné kešky.


  • 2
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#894 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 10:30

Nalano: Mohu se zdvořile zeptat, jak cokoli z uvedeného kazí hru ostatním lovcům? U ownera budiž, má těžkou mysterku, a musí měnit logbook častěji, než čekal (aneb chodili mu tam lidi), ale u lovce? Čím? Kvůli FTF? Vycházím z vlastních pocitů – za lovce se považuju, ale všechny tři body jsou mi srdečně buřt.

Třeba tím, že owneři pak častěji archivují složitější mysterky nebo wheriga. Nebo vůbec nevznikají. Chápu frustraci ownera, který vymyslí šifru nebo zajímavou multinu a pak mu tam chodí davy lidí, kteří ani neví, co ulovili. A taky frustraci lovce, který něco těžkého vyluští a pak u keše potká někoho, kdo si někde přečetl výsledné souřadnice a pak tam ještě prdne dalších 5 podpisů.
Vyšší návštěvností se keška rychleji opotřebuje a je tam častěji nutná interakce s ownerem a pro lovce je častěji mimo provoz.
  • 5

#895 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 10:37

 Mohu se zdvořile zeptat, jak cokoli z uvedeného kazí hru ostatním lovcům? U ownera budiž, má těžkou mysterku, a musí měnit logbook častěji, než čekal (aneb chodili mu tam lidi), ale u lovce? Čím? Kvůli FTF? Vycházím z vlastních pocitů – za lovce se považuju, ale všechny tři body jsou mi srdečně buřt.

 

Tak hlavně pocit, že někdo má bez práce něco, pro co já jsem musel vyvinout nějakou aktivitu. Taky znám lidi, kterým nevadí černí pasažéři v MHD, dokonce někteří z nich ani sami načerno nejezdí, ale to neznamená, že je správné to tolerovat.


  • 2

#896 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 10:50

Nalano: No dobře, no. To s tím archivováním a opotřebením jakž takž beru, byť to podle mě pořád tak trochu spadá do kategorie chodili mu tam lidi, případně štve mě, že svět není ideální. Ale tu frustraci lovce, o které píšete s d-n, té nerozumím a netrpím jí. Rozhodně ne v GC.


  • 0

#897 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 11:21

Preferuji kešky, které jsou něčím zajímavé. Tyto zajímavé kešky mizí kvůli tomu, že někdo obchází (dlouho jsem přemýšlel nad slušným synonymem) základní myšlenku této hry. A mne to irituje (dlouho jsem přemýšlel nad slušným synonymem).
  • 10

#898 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 11:30

Pokud je výše uvedené myšleno vážně, nabízí se tu široká škála témat pro zdejší akademiky:

- musí i hledající dvoučlenná skupina zakládat tábor? Ano, pokud má každý člen vlastní nick.

- jak daleko od keše? Téma pro plodnou diskuzi.

- neměl by owner uvést souřadnice tábora ve waypointech? Vynikající nápad, navrhnout do Seatlu!

 

Výše uvedené je myšleno vážně s tím, že se jedná o čistě můj osobní výklad pravidel podle kterých se já řídím a který já a jen já považuji za správný. Jak si to udělají jiní, je čistě jejich věc.


  • -1

#899 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 11:58

Nalano: No dobře, no. To s tím archivováním a opotřebením jakž takž beru, byť to podle mě pořád tak trochu spadá do kategorie chodili mu tam lidi, případně štve mě, že svět není ideální. Ale tu frustraci lovce, o které píšete s d-n, té nerozumím a netrpím jí. Rozhodně ne v GC.

 

Jsou keše, kde cesta je cíl. Že se nepoctivci okrádají sami? Ano i ne. Jak už psal nalano, některé poctivé lovce to může štvát a pochopitelně to štve ownera, protože pro ty nepoctivé to nedělal. A skutečně není důvod k tomu, aby všechny keše byly pro každého, takže argument chodili mu tam lidi, neberu.

Takže nejen, že pak končí v archivu pěkné věci, ale i nemusí vůbec vzniknout nebo dochází k přesunům finální krabičky a to všechno kvůli nepoctivcům. A tohle ovlivňuje všechny.


  • 3

#900 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 12:19

Nalano: Tomu rozumím, díky. Musím ale říci, že jde v zásadě o věc neřešitelnou. Z GC se stala plus minus masová zábava, což GS vyhovuje. Peníze jim to generuje a to je pro ně věc nejdůležitější. Nějaké velké pálení prstů a zásahy proti získávání informací odjinud čekat nelze. Přínos by jistě nebyl větší než (nejen finanční) náklady. Osobně odhaduji, že zdejší nespokojenost s finálkařením je drtivé většině lidí, kteří kešky třeba i občasně loví, úplně ukradená. Pokud vůbec o existenci fóra vědí. Je to taková snaha obrátit řeku. V konečném důsledku se tím jedni užírají, archivují keše, litují keší už archivovaných, ale to ty druhé, tu masu, vůbec nezajímá. Podle mne je potřeba se s tím prostě naučit žít. Mám rozdělaný letterbox a už dopředu ho navrhuji tak, aby pokud možno zvládl jak ty, kteří půjdou podle listingu, tak ty, kteří si z něj udělají tradičku. Tohle bych řekl že je cesta spíš, než nechat vztek na nezměnitelné cloumat svým majestátem :-)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama