Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1851 odpovědí na toto téma

#901 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 12:25

Heleďte, stačí použít zdravý rozum (v policejní terminologii „mozkové myšlení“) a je každému hned jasné, co už je podvádění a co ještě podvádění není. A jsem přesvědčen, že je to jasné OPRAVDU KAŽDÉMU. Problém je v tom, že některým se to, co jim zdravý rozum odpoví, nehodí do krámu a tak si to nechtějí přiznat a snaží se to všemožně „okecat“, protože chtějí, aby zrovna ten jejich způsob podvádění byl veřejně uznán za to, že to podvádění není.

 

A argument s „hospodu na mýtince“ je sice místní folklór, ale mimo mísu. Muselo by se to totiž trochu upravit: Otevřel si hospodu, ale lidi mu tam nechodili hlavním vchodem do sálu jako hosti, ale lezli mu zadem rovnou do kuchyně, brali si jídlo přímo z hrnců, nezaplatili, nepoděkovali a ještě ho v partě svých kumpánů pomluvili. A ještě si dělali databázi toho, jak se do které hospodské kuchyně co nejlépe dostat.


  • 24
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#902 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 12:27

Z GC se stala plus minus masová zábava, což GS vyhovuje. Peníze jim to generuje a to je pro ně věc nejdůležitější. Nějaké velké pálení prstů a zásahy proti získávání informací odjinud čekat nelze. Přínos by jistě nebyl větší než (nejen finanční) náklady. Osobně odhaduji, že zdejší nespokojenost s finálkařením je drtivé většině lidí, kteří kešky třeba i občasně loví, úplně ukradená.

 

SOUHLAS

 

Podle mne je potřeba se s tím prostě naučit žít. Mám rozdělaný letterbox a už dopředu ho navrhuji tak, aby pokud možno zvládl jak ty, kteří půjdou podle listingu, tak ty, kteří si z něj udělají tradičku. Tohle bych řekl že je cesta spíš, než nechat vztek na nezměnitelné cloumat svým majestátem :-)

 

ZÁSADNÍ NESOUHLAS


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#903 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 12:58

ZÁSADNÍ NESOUHLAS

 

Mírný souhlas s tvým "zásadním nesouhlasem". Jak z toho ale ven?

 

Heleďte, stačí použít zdravý rozum (v policejní terminologii „mozkové myšlení“) a je každému hned jasné, co už je podvádění a co ještě podvádění není. A jsem přesvědčen, že je to jasné OPRAVDU KAŽDÉMU. Problém je v tom, že některým se to, co jim zdravý rozum odpoví, nehodí do krámu a tak si to nechtějí přiznat a snaží se to všemožně „okecat“, protože chtějí, aby zrovna ten jejich způsob podvádění byl veřejně uznán za to, že to podvádění není.

 

Tohle právě podle mě moc neplatí. Ty pravidla jsou napsané tak nepřesně, že si je každý může vyložit (ohnout) tak nějak po svém a dokáže si to omluvit.


Tento příspěvek byl upraven od Tedik: 05 únor 2019 - 13:01

  • 0

#904 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 13:18

Tohle právě podle mě moc neplatí. Ty pravidla jsou napsané tak nepřesně, že si je každý může vyložit (ohnout) tak nějak po svém a dokáže si to omluvit.

 

Tohle právě platí naprosto přesně a tys to jenom potvrdil. Pravidla jsou napsaná naprosto jasně. Ten, komu se nehodí do krámu, si je musí ohýbat po svém a pak si to musí nějak omlouvat. Ten, kdo ctí ducha pravidel a hry, ten si nemusí ohýbat nic a nic si taky nemusí omlouvat.


  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#905 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 13:34

Já si myslím, že se to vcelku vyřeší samo. Těch pár zoufalců, kteří ještě dělají propracované a hezké keše po čase rezignuje. A začnou se dělat jen tradičky a PWT. Taky jsem opustil počáteční snahy. Proč dělat vymazlené wigo 7 měsíců, každý týden to projít doladit (ve výsledku nachozenejch cca 100 kiláků) a tři měsíce po publikaci je na finálkovém serveru. To raději udělám podle okamžitého nápadu za dvě hoďky pohodovou mysterku a hotovo a nebo taky rok neudělám nic. A když mám pocit, že keš je za svým zenitem, tak ji klidně pošlu do archivu. A aby si užili všichni vč. finálkářů snažím se o vyšší terénní obtížnost. To stejné je s wigem, jdu nějakou hezkou procházku a řeknu si, to by bylo pěkné wigo. Po cestě si vyfotím pár zajímavých věcí, doma pak vymyslím příběh, hodím do urwiga a pak už jdu jenom na kontrolu, jestli je vše OK, uložím krabku a posílám k publikaci.


  • -1

#906 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 13:54

Tohle právě platí naprosto přesně a tys to jenom potvrdil. Pravidla jsou napsaná naprosto jasně. Ten, komu se nehodí do krámu, si je musí ohýbat po svém a pak si to musí nějak omlouvat. Ten, kdo ctí ducha pravidel a hry, ten si nemusí ohýbat nic a nic si taky nemusí omlouvat.

 

To si právě úplně nemyslím (hlavně ve chvílí kdy nemluvíme o pravidlech ale o duchu pravidel), ale nakonec to taky není až tak podstatné. Podstatná je možnost vymahatelnosti těchto pravidel a ta je bohužel u Cachingu velmi špatná.


  • 0

#907 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 13:57

Já si myslím, že se to vcelku vyřeší samo. Těch pár zoufalců, kteří ještě dělají propracované a hezké keše po čase rezignuje. ... Proč dělat vymazlené wigo 7 měsíců ... a tři měsíce po publikaci je na finálkovém serveru.

 

Tak, tak, Luboši, přesně tak to cítím i já. A na 90 % jsem se už posunul do kategorie „rezignoval“. Již publikovaná wiga „na dožití“, nová nebudou. Možná, že to bude mrzet tak cca 10 lidí, ostatním to bude stejně fuk.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#908 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 14:11

Já z poslední části téhle debaty nerozumím jedné věci. Uděláte dejme tomu wigo a nějaká cílová skupina na ně bude chodit podle zadání. Těch je x a pro ty jste to dělali. Pak Vám tam začnou chodit finálkáři, těch je y, přičemž se snadno může stát, že y>x. Pro ty jste to nedělali, což nikomu neberu. Ale skupina x nikam nezmizela. Těm to wigo udělá pořád stejnou radost. Tak na co archiv? Kvůli opotřebení a přiliš časté údržbě?


  • 1

#909 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 14:37

Iabbervox: Tyto otázky se tu již několikrát přetřásaly (v tomto vlákně nebo Geodepresivním koutku). Tvůj nick existuje již od roku 2011, takže nováček nejseš. Ergo odpovědi na ně jsi již měl možnost si několikrát přečíst. Nevidím důvod rozjíždět další kolo argumentace, když to stejně k ničemu není.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#910 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 14:41

Jo, to se přetřásalo mockrát. Ale ať argumentujeme, jak chceme, Y tu bude stejně. To asi nejsme schopní výrazně ovlivnit. Já taky došel nutně k tomu, že mě jako ownera zajímá hlavně skupina X. Od Y mi stačí, že nic nezničí a potichu zmizí v zapomnění.

 

EDIT: nutno ale popravdě přiznat, že na mých multinách a mysterce jsem zatím skupinu Y výrazněji nezaznamenal, v tom našem kraji je to takové poklidné. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 05 únor 2019 - 14:45

  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#911 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 14:48

Tak jeden úsměvný log od naši legendy  :D 

https://www.geocachi...-znam-kazdy-kut

https://www.geocachi...ronze-usmrkanec


Tento příspěvek byl upraven od Frenkonix: 05 únor 2019 - 14:54

  • 1

#912 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 15:02

mh.mail: No, trochu jsem doufal, že po debatě z počátku roku se tu atmosféra změnila, tak jsem vylezl z díry s názorem jiným než oficiálním. Ale po takovéhle odpovědi do ní mám sto chutí zase zalézt.


  • 5

#913 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 15:20

No, trochu jsem doufal, že po debatě z počátku roku se tu atmosféra změnila

 

Nevím tedy, co sis představoval, ale i tak — jak to souvisí s mojí nechutí již stokrát vyřčené opakovat po sto prvé, když vím, že to k ničemu nevede? Tvůj názor ti přece nikdo nebere, měj si ho a klidně si ho sem i napiš, což jsi koneckonců učinil. Já jsem ti napsal, s čím nesouhlasím, argumentace je zde k dohledání, zůstává nezměněná.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#914 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 16:30

Ta "legenda" myšleno Jonea je k smíchu v mnoha částech světa. Bohužel si on a s ním ještě pár dalších myslí, jak je obdivovaný. Opak je pravdou. 

K logování keší, které nejsou na místě a přesto si je někteří logují FI třeba na pohozený kus papíru, by stačila jednoduchá věc. Aby owner keše mohl zamknout keš tak, aby nešla logovat.  A zrušené keše také zamykat.   


  • 2

#915 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 16:37

mh.mail: Tvoji odpověď jsem pochopil, jako že už jsem tu dlouho, všechno jsem si měl už možnost přečíst, tak ať nerozjíždím další debatu. Jestli jsi to myslel tak, že Ty mi na tohle nemáš chuť odpovídat, pak to beru. V pořádku. Ale třeba mi odpoví i někdo jiný. (Nebo ne, to už se uvidí.)

 

Edit: Po opětovném přečtení jsem zjistil, že první věta byla napsaná tak, že se dala chápat zbytečně konfrontačně. Tudíž jsem ji smazal.


Tento příspěvek byl upraven od Iabbervox: 05 únor 2019 - 16:44

  • 0

#916 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 16:53

Já z poslední části téhle debaty nerozumím jedné věci. Uděláte dejme tomu wigo a nějaká cílová skupina na ně bude chodit podle zadání. Těch je x a pro ty jste to dělali. Pak Vám tam začnou chodit finálkáři, těch je y, přičemž se snadno může stát, že y>x. Pro ty jste to nedělali, což nikomu neberu. Ale skupina x nikam nezmizela. Těm to wigo udělá pořád stejnou radost. Tak na co archiv? Kvůli opotřebení a přiliš časté údržbě?

Tak k tomuhle ti neco muzu napsat ja. Myslim ze jsem docela typicky predstavitel te skupiny x. A moje motivace resit ty mysterky je neprimo umerna velikosti te skupiny y. Investovat desitky hodin do lusteni sileny mysterky pro me ma smysl jen za situace, kdyz na ni bude zalogovanejch co nejmin tech y. V limitnim pripade lustit tejden mysterku kde bude 100 finalkaru a ja budu jedinej za blbce co to fakt lustil mi nedava moc smysl. V case se dlouhodobe pomer tech x a y zhorsuje, jednak tim ze lidi co driv patrili k x se nekteri casem posunuli do y a taky ze x ubejvaj a vetsina novejch lidi (cest vyjimkam) v tomhle environmentu automaticky rovnou spadne do y. Coz vadi tem x i ownerum. No a cim je ten pomer horsi, tim mensi motivace je ty kese lovit i zakladat. Ten pomer uz ani neni 1:1, experimentalne je overeno (viz treba Panczelos Huszar) ze y je nekolikanasobne vetsi nez x. V momente kdy se ze vseho udela tradickovej powertrail, ztrati to smysl pro vsechny co chteji vic nez ten tradickovej powertrail.


  • 13

#917 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 17:58

Modráku, děkuju! Srozumitelné a jasné. Za sebe jen říkám, že to takhle nemám a vůbec takhle nepřemýšlím. Proto mi ta logika dlouho unikala. Mně je totiž úplně jedno, jak se někdo jiný dostal k řešení. Pro mne má cenu jen ta má vlastní cesta a můj vlastní zážitek (z luštění, ze zahraného wiga, z obejité multiny atd.) Za blbce se nepovažuju, a kolik lidí ze skupiny y je kde zapsaných, ani nevnímám. Neporovnávám neporovnatelné. Možná jsem moc velkej asociál :-)  Samozřejmě ani Tobě, ani nikomu jinému neberu Váš způsob vnímání. Jen z toho ve Vašem případě nevidím cestu ven. Snad zakládat keše v jiné hře než v komerčním a masovém GC?


  • 5

#918 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 18:22

Cesta je. Zakládat tak těžké keše, že je vyluští jen pár Xek a nikdo z nich pak nepustí informace mezi Ypsilony. Jenže jak podotknul komisař Ledvina sotva Nick Carter vystoupil z vlaku: "To víte, tady v Čechách se vykecá všechno" :wacko: .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 05 únor 2019 - 18:22

  • 3

#919 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 19:09

Právě: stačí jedna y-mizera (dlouho jsem přemýšlel nad slušným synonymem)
  • 0

#920 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2019 - 20:25

pánové, mohli jste si všimnout všude, nejen v gc, že když se nějaká nepravost atd. dělá dostatečně dlouho, stane se z toho norma. Bohužel. A protože lidé mají v sobě  zakodovanou jednu vlastost, a to sice ničení, každá dobrá věc vydrží jen chvíli. Záleží pak na každém, jestli tu dobrou věc udržuje při životě, nebo ho to tak otráví, že to zabalí. Pan Werich, volně cituji, nad blbostí se nedá vyhrát, ale to neznamená, že máme ten boj vzdát. Takže těm ownerům, co to ještě nevzdali, držím palce aby vydrželi.


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama