Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1848 odpovědí na toto téma

#941 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 9:03

No já si myslím, že určitý limit by měl nebo mohl být. Zatím je to tak, že owner keše má jenom povinnosti, ale jinak na něj GS kadí. Proč mám jako owner kontrolovat logování nějakého joudy třeba rok staré. V současné době sice tak nějak akceptuju půl roku zpět, ale při pozdějším logu chci třeba fotku, nebo seznam keší které v okolí odlovil. Pozdní logování vnímám jako jako lemplovství kačera, myslím tím po měsíci a více.


  • 8

#942 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 10:00

A co takhle z pohledu ownera, který logbook opravdu kontroluje? To se má kvůli každému "cestovateli" prohrabávat zpětně logbookem? Navíc když někdo ani do něj neloguje s datem nebo log prskne, kam ho napadne?

To je to, co přesně nahrává falešným logům.


  • 2

#943 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 10:00

Mám otázku na místní soudnictvo.

Jak poznáte, kdo patří do skupiny Y ?

 

Příklad logu: U multiny nebo mysterky se nebude dotyčný rozepisovat o luštění případně o jednotlivých stages? Automaticky ho budete lynčovat jako finálkaře? Jak se onen dotyčný pozná?

 

No a kdyby to byl on, avšak měl log takový, že to nepoznáte, jak zkazil hru ostatním? 

 

Díky.

P.S. Nezastávám názor ani skupiny X ani Y.


  • -1

#944 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 10:30

... neloguje s datem nebo log prskne, kam ho napadne?

 

To přesně dělám já - tedy nikoli kam mě napadne, ale tam, kde vidím, že je volné místo bez ohledu na to, že tím narušuji posloupnost logů. Ono totiž narazit na logbook, kde je vynechaná stránka (nebo klidně i několik), a pak pokračují další zápisy, není vůbec nic neobvyklého. Nemluvě o tom, že spoustě jedinců zůstala utajena skutečnost, že každý list má dvě strany, takže když mi v mailu přistane hláška "tento hráč oznámil plný logbook", je zpravidla ještě dost času se na keš vypravit za účelem výměny. No nic, to jsem odbočil...


  • 2

#945 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 10:39

Jo, taky se často podepíšu do vynechaných stránek, takže to posloupnost naruší. No a vždy po zápisu následuje pro jistotu rutinní fotka logbooku včetně krabky.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#946 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 10:44

Mám otázku na místní soudnictvo.

Jak poznáte, kdo patří do skupiny Y ?

 

Příklad logu: U multiny nebo mysterky se nebude dotyčný rozepisovat o luštění případně o jednotlivých stages? Automaticky ho budete lynčovat jako finálkaře? Jak se onen dotyčný pozná?

 

No a kdyby to byl on, avšak měl log takový, že to nepoznáte, jak zkazil hru ostatním? 

 

Díky.

P.S. Nezastávám názor ani skupiny X ani Y.

 

Z jednoho logu se to obvykle nepozná, ale pokud někdo finálkaří všechno, tak se časem prozradí sám. Namátkou třeba

 

-Odloví toho za den tolik, že to poctivě není reálné zvládnout (více dlouhých navzájem nezávislých multin apod.)

-Odloví i keše, které jsou za daných podmínek nelovitelné (chybí stage, noční keše ve dne apod.)

-Odloví keše v pořadí, jak by je normálně odlovit nemohl (třeba loví keše, které vůbec nevedou po trase a pak najednou odloví finálku multiny)

-Napíše do logu zjevný nesmysl (třeba jak si užil doma luštění, přitom se keš řeší v terénu apod.)

 

Jak to zkazí hru ostatním už bylo popsáno.


Tento příspěvek byl upraven od d-n: 07 únor 2019 - 10:44

  • 5

#947 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 10:45

Mám otázku na místní soudnictvo.

Jak poznáte, kdo patří do skupiny Y ?

 

Příklad logu: U multiny nebo mysterky se nebude dotyčný rozepisovat o luštění případně o jednotlivých stages? Automaticky ho budete lynčovat jako finálkaře? Jak se onen dotyčný pozná?

 

No a kdyby to byl on, avšak měl log takový, že to nepoznáte, jak zkazil hru ostatním? 

 

Díky.

P.S. Nezastávám názor ani skupiny X ani Y.

 

Ano jsou typy, kteří píší zásadně logy jako: "Odloveno, díky" na jakoukoli keš a nerozlišují jestli je to městská nanovka, krásná procházka přírodou nebo vymazlená keš.

Většinou se jedná o kačery, kteří nemají nic založené a existenci keší berou automaticky, prostě se někde zjeví. Nevidí za tím spousty práce, času i financí. A že pěkný log bývá jediná odměna ownera za jeho práci. 

 

Jako v každém odvětví se najdou výjimky. Ale z velké části se dá předpokládat, že krátké logy nebo několikastránkové o tom, jak s partou deseti lidí objeli půl republiky, odlovili 333 keší .... ale se stejnou vypovídající hodnotou jako TFTC. Prostě čímsi nepoctivým zavání. 

 

Navíc třeba ve svém okolí znáš kačery a o některých naprosto přesně víš odkud vane vítr, někde to můžeš jen tušit. Ale stejně jako owner nemáš moc šancí s tím cokoli udělat. Protože nejhorší bývá srážka s blbcem.

 

A zdejší geodepresivní debaty? I když má většina diskutujících "pravdu", finálkáři  a nepoctiví kačeři to stejně číst nebudou nebo se tomu jen vysmějí a pojedou si to svoje. Takže je to jako házet hrách na zeď.


  • 3

#948 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 11:01

Mám otázku na místní soudnictvo.
Jak poznáte, kdo patří do skupiny Y ?

Příklad logu: U multiny nebo mysterky se nebude dotyčný rozepisovat o luštění případně o jednotlivých stages? Automaticky ho budete lynčovat jako finálkaře? Jak se onen dotyčný pozná?


Na mnoha keších to opravdu nepoznáš. A pak jsou keše, které u poctivých lovců vyvolávají kladné emoce a přinášejí zážitky z odlovu o kterých je co psát. Ten, kdo půjde rovnou na finálku prostě nemá co psát a tak napíše Tftc. Nebo se snaží něco vymyslet a prozradí se zjevným nesmyslem. Těch, co loví poctivě a přesto vše logují TFTC, je málo. A těch, co umí napsat finálkový log jako věrohodný, ještě méně.
Ale pro mě jako ownera je ta skupina, co si vymýšlí, docela zajímavá, občas se při čtení dost pobavím.
  • 0

#949 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 11:04

Z jednoho logu se to obvykle nepozná, ale pokud někdo finálkaří všechno, tak se časem prozradí sám. Namátkou třeba

 

-Odloví toho za den tolik, že to poctivě není reálné zvládnout (více dlouhých navzájem nezávislých multin apod.)

-Odloví i keše, které jsou za daných podmínek nelovitelné (chybí stage, noční keše ve dne apod.)

-Odloví keše v pořadí, jak by je normálně odlovit nemohl (třeba loví keše, které vůbec nevedou po trase a pak najednou odloví finálku multiny)

-Napíše do logu zjevný nesmysl (třeba jak si užil doma luštění, přitom se keš řeší v terénu apod.)

 

Jak to zkazí hru ostatním už bylo popsáno.

 

 

Z pohledu lovce:

- Sám jsme několikrát šel nějakou multinu, ale v půlce jsem vzdal, nebo si rozluštil několik a pak to sebral najednou. Takže finálkařím? Dle tebe ano.

 

- Cílem to nebylo, ale jednou jsme odlovil ve dne i noční keš (u Červeného Kostelce). Jel jsem lesem na kole a štítky prostě na stromě objevil i ve dne. Finálkařím? Dle tebe ano.

 

- Viz první bod. Může mít již stage z minula. Několikrát jsem sám zažil. Finálkařím? Dle tebe ano.

 

- Poslední bod souhlas.

 

Z pohledu ownera:

Nevím jak vy, ale po tom, co vám někdo zaloguje vlastní keše si kontrolujete, co vše ten den obešel, abyste mu mohli dát případnou nálepku na čelo? Mě je to celkem putna. Přečtu si log na vlastní keši a kam šel dál mi je jedno. 

 

Snažím se to napsat tak, aby bylo jasné, že tímto honem na čarodějnice často nálepkujete lidi, kteří třeba na finálky vůbec nechodí. A když bych vzal to první, v tomto příspěvku. Mohlo by se zdát, že to byly odlovy s finálkami, ale nebyly, mohu být onálepkován a ještě kazím hru? A to nemyslím sebe, ale mnoho dalších se zde najde. 


Tento příspěvek byl upraven od Sklibaa_1: 07 únor 2019 - 11:05

  • 0

#950 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 11:06

Existuje ještě jedna podskupina onoho Y - a to nejsou bodohoniči snažící se "optimalizovat" poměr body/úsilí, ale leckdy i pohodoví geocacheři, kteří si jenom nehodlají komplikovat život nějakými pravidly, když je to přece jenom hra. Viděl jsem na eventu vzájemnou výměnu finálových souřadnic napsaných v notýscích; potkal jsem čtveřici cacherů vracejících se od nenalezené cache, jeden z nich se se mnou k cachi vrátil a po nálezu tam klidně zalogoval i ty ostatní - to všechno byli pohodáři v těsně předdůchodovém až důchodovém věku.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#951 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 11:15

Z pohledu lovce:

- Sám jsme několikrát šel nějakou multinu, ale v půlce jsem vzdal, nebo si rozluštil několik a pak to sebral najednou. Takže finálkařím? Dle tebe ano.

 

- Cílem to nebylo, ale jednou jsme odlovil ve dne i noční keš (u Červeného Kostelce). Jel jsem lesem na kole a štítky prostě na stromě objevil i ve dne. Finálkařím? Dle tebe ano.

 

- Viz první bod. Může mít již stage z minula. Několikrát jsem sám zažil. Finálkařím? Dle tebe ano.

Takové věci se samozřejmě čas od času stávají, sám jsem málem ve dne odlovil noční multinu. U některých lidí jsou ovšem takové věci víceméně standardem, tam už je to nápadné.


  • 5
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#952 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 11:35

Sklibaa_1: Máš pravdu, všechny tebou popisované věci se mi taky staly, dokonce i ta noční keš ve dne. Byla tam šifra, kterou se mi na místě nepodařilo vyluštit, ale přes noc se mi to rozleželo v hlavě a jelikož jsem tušil, že je to poslední stage před finálkou, ještě jsem tam ráno zašel a odlovil ji. Jenže všechno jsem to popsal do logu. Když někdo takovou keš za takových okolností zaloguje univerzálním logem, tak to vypadá, že ani neví, co vlastně loguje.

 

Jinak samozřejmě aktivně nevyhledávám, kdo jak loguje. Spíš na to přijdu tak nějak mimoděk. Třeba teď nedávno jsem zase našel náhodou jednu keš na značce. Tradička to nebyla, poslední logy jsem si nevyfotil, tak jsem zahájil pátrání, co to vlastně bylo. Odpíchnul jsem se od logů na okolních tradičkách a doufal jsem, že třeba někdo z nich odlovil i tuto. Nakonec se ukázalo, že to byla mysterka, kterou jsem našel někdy v roce 2011, ale to jsem teda koukal, co jsou někteří schopni za den stihnout.


  • 0

#953 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 11:38

Z pohledu lovce:

- Sám jsme několikrát šel nějakou multinu, ale v půlce jsem vzdal, nebo si rozluštil několik a pak to sebral najednou. Takže finálkařím? Dle tebe ano.

 

- Cílem to nebylo, ale jednou jsme odlovil ve dne i noční keš (u Červeného Kostelce). Jel jsem lesem na kole a štítky prostě na stromě objevil i ve dne. Finálkařím? Dle tebe ano.

 

- Viz první bod. Může mít již stage z minula. Několikrát jsem sám zažil. Finálkařím? Dle tebe ano.

 

- Poslední bod souhlas.

 

Z pohledu ownera:

Nevím jak vy, ale po tom, co vám někdo zaloguje vlastní keše si kontrolujete, co vše ten den obešel, abyste mu mohli dát případnou nálepku na čelo? Mě je to celkem putna. Přečtu si log na vlastní keši a kam šel dál mi je jedno. 

 

Snažím se to napsat tak, aby bylo jasné, že tímto honem na čarodějnice často nálepkujete lidi, kteří třeba na finálky vůbec nechodí. A když bych vzal to první, v tomto příspěvku. Mohlo by se zdát, že to byly odlovy s finálkami, ale nebyly, mohu být onálepkován a ještě kazím hru? A to nemyslím sebe, ale mnoho dalších se zde najde. 

Finalkari spousta lidi. Ale nez treba ja si nekoho z nich soupnu do kategorie Y, tak ver tomu ze velice dobre vim co delam. Nikdo se tam nedostane na zaklade jednoho logu, ani na zaklade deseti logu. Aby se u me kvalifikoval, tak musi prasit dlouhodobe a suystematicky. Rozhodne k tomu fakt nestaci jedna multina delana na 2x a podobny nezavadny veci. V podstate to co pise d-n jsou indikatory ze je neco spatne. Kdyz jich je hodne a zavaznejch, tak je pak zle. Jsou i veci kde je to tutovy a bez diskuze. Treba ten zminovanej Panczelos Huszar. Tam mas proste asi 50 lidi co se zapsali do pixly jejiz souradnice proste nejdou nijak vylustit. Asi dva to nasli vicemene omylem, zbytek zcela vedome cilenym finalkarenim. Z toho zbytku naprosta vetsina jsou lidi, kteri maji podobne prusvihy bezne a stalo se jim to vickrat. Jsou to furt dokola ti sami lidi. Kdyz chvili fungujes, ctes si logy a tusis co se kolem tebe deje, poskladas si ten obrazek pomerne jasne. Mistni finalkare znas za chvili, ty vzdalenejsi za delsi dobu, ale taky se ukazou.

 

A neni to jen o finalkareni. Lidi co nejsou zapsani v logbooku taky najdes. Ani nemusis hledat, logbooky v kesich v podstate nectu, presto si obcas vsimnu. Pokud na tohle narazis, zase to bude u lidi u kterych to neprekvapi. A bude to tak, ze uvidis jasne ze nejde o omyl, ale o umysl (zalogovat kes se da i omylem ze si je popletes). MAs pravdu ze se musi postupovat opatrne, ono fakt leccos co muze na prvni pohled vypadat divne muze ve finale byt v poradku. Ale ver tomu ze ti elitni podvodnici se daji identifikovat naprosto bezpecne.


  • 3

#954 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 12:01

Snažím se to napsat tak, aby bylo jasné, že tímto honem na čarodějnice často nálepkujete lidi, kteří třeba na finálky vůbec nechodí.

 

Někoho, kdo dal jednu noční mysterku ve dne a sebral tři krabičky od předluštěných multin za sebou, nikdo soudný za finálkáře považovat nebude.


  • 4

#955 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 12:11

Máme tu pár exemplárních případů jako Jonea, ota s wergem atp., ale kolik takových je? Víme o dvacítce? Pak je tu skupina těch zbylých, kteří to nedělají v takovém měřítku a jen o nich nevíte. Kazí hru možná těch 20 exotů (střílím od boku), ale zbytek, který dělá třeba to samé, ale ani o nich nevíme (takže to vlastně dělají fikaně?) hru snad kazit nemůžou. 

Opět říkám, že nezastávám ani jednu skupinu, ale házet takto všechny do jednoho pytle a kydat na ně špínu? Jsou tu holt tací, kteří třeba nemají takové mozkové kapacity, aby něco luštili, ale na místo skutečně dojdou? Jak zkazili hru? Mám na to asi odlišný názor, ale jako owner mi to je fakt jedno. Paradoxem je, že 2 moje multiny a jedna mysterka, všechny triviální a krátké jsou na webu finálek a jsou i jediné z našeho města. Mám si s tím dělat hlavu? 

 

750255_600_0_fit.jpg


  • -3

#956 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 12:29

Sklibaa_1: Jako že, co nevadí mě, nesmí vadit nikomu?


  • 2

#957 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 13:01

jak to zkazí hru ostatním už bylo popsáno.

 

 
Ještě bych dodal jeden příklad, jak finálkáři kazí hru ostatním. V Brně je jedna mysterka, do které vlastník doplňuje CWG. Dovolím si ocitovat jeho postesk: "Od té doby, co je finálka keše na veřejně známých místech, to jde s kvalitou obsahu keše tak z kopce, že jsem se rozhodl pro PM only. Za 14 dní z 10ks CWG zbyl jediný kus. Už mě nebaví dotovat zloděje."


  • 0

#958 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 13:04

Tak polopatě.
Psaním a plkáním nad nesmrtelností brouka něco změníme? Groundspeak určitě na základě této diskuze nic dělat nebude, finálkář zůstane finálkařem, Jonea Joneou, chleba levnější nebude, archivací keší finálkaře nezměníte.
Proto mi nejde do hlavy že vás už skoro 50 stran baví řešit to samé dokola. Stejně budete všechny házet do jednoho pytle, vždy to budou jen domněnky a že si někoho dám na soukromý blacklist finálkaře? No a?
Viz výše, změní se něco?
  • -7

#959 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 13:09


Ještě bych dodal jeden příklad, jak finálkáři kazí hru ostatním. V Brně je jedna mysterka, do které vlastník doplňuje CWG. Dovolím si ocitovat jeho postesk: "Od té doby, co je finálka keše na veřejně známých místech, to jde s kvalitou obsahu keše tak z kopce, že jsem se rozhodl pro PM only. Za 14 dní z 10ks CWG zbyl jediný kus. Už mě nebaví dotovat zloděje."


A zase, kde je důkaz, že PM only něco vyřeší a že to kradli finálkaři? Tady bych řekl spíš pravý opak a to, že BM member s pár nálezy ví o CWG prd a bude CWG brát a PM member naopak předpokládám, že ví, jak to s výměnou chodí. Nikde mi tam ale nepasuje finálkář. Může být jak PM, tak BM, řekl bych ale, že spíš PM. Ale brát přímou úměru, že finálkář bude brát cwg je blbost a fabulace.
  • 0

#960 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 13:23

Stejně budete všechny házet do jednoho pytle...

Všechny? Myšleno všechny kačery?

 

Jinak si to dle mého zbytečně bereš, je to jen diskuse. :-)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka