Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1848 odpovědí na toto téma

#961 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 13:33

Vždycky se mi vybaví dvě otázky:

 

1) Když se děje levárna, se kterou nic nezmůžu, mám tedy dělat, jako by se nic nedělo?

 

2) Z jakého důvodu vlastně někomu vadí, že se o levárnách mluví?


  • 14

#962 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 13:35

Tak polopatě.
Psaním a plkáním nad nesmrtelností brouka něco změníme? Groundspeak určitě na základě této diskuze nic dělat nebude, finálkář zůstane finálkařem, Jonea Joneou, chleba levnější nebude, archivací keší finálkaře nezměníte.
Proto mi nejde do hlavy že vás už skoro 50 stran baví řešit to samé dokola. Stejně budete všechny házet do jednoho pytle, vždy to budou jen domněnky a že si někoho dám na soukromý blacklist finálkaře? No a?
Viz výše, změní se něco?

 

Protože na diskusi není nic špatného a stejně tak není nic špatného na tom poukazovat na věci, které někdo považuje na geocachingu za špatné. Klidně i na 51 stranách.


  • 8

#963 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 13:58

A zase, kde je důkaz, že PM only něco vyřeší a že to kradli finálkaři? Tady bych řekl spíš pravý opak a to, že BM member s pár nálezy ví o CWG prd a bude CWG brát a PM member naopak předpokládám, že ví, jak to s výměnou chodí. Nikde mi tam ale nepasuje finálkář. Může být jak PM, tak BM, řekl bych ale, že spíš PM. Ale brát přímou úměru, že finálkář bude brát cwg je blbost a fabulace.

 

CWG jsou vykrádána zejména profesionálními vykradači, kteří je pak zpeněžují různě po internetu. Dost často to ani nemusí být kačeři. A ti se s těžkou mysterkou určitě luštit nebudou, takže do té doby, než se ocitne na finálkovém serveru je její obsah relativně v bezpečí.


  • 0

#964 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 14:12

Mám otázku na místní soudnictvo.

Jak poznáte, kdo patří do skupiny Y ?

 

Tak polopatě.
Psaním a plkáním nad nesmrtelností brouka něco změníme? Groundspeak určitě na základě této diskuze nic dělat nebude, finálkář zůstane finálkařem, Jonea Joneou, chleba levnější nebude, archivací keší finálkaře nezměníte.
Proto mi nejde do hlavy že vás už skoro 50 stran baví řešit to samé dokola. Stejně budete všechny házet do jednoho pytle, vždy to budou jen domněnky a že si někoho dám na soukromý blacklist finálkaře? No a?
Viz výše, změní se něco?

 

Tak za prvé: Sám jsi přispěl k tomu, že se diskuze rozrostla o nějakou tu stránku. Bezvýsledně, podotýkám, neboť ty setrváváš na svém stanovisku a my taky.

 

Za druhé: Jak poznám Ypsilona? Někdy jo, někdy ne. Někdy budu mít pravdu, někdy ne. Nejsem soudce, můžu si o komkoliv myslet cokoliv. A rozhodně se nemusím snažit být ve svém názoru spravedlivý. Když ti záleží na tom, abych tě například já nepovažoval za podvodníka, tak se tak nechovej a já tě za něj považovat nebudu. A když ti nezáleží na tom, jestli tě já považuju za podvodníka, nebo ne, proč ti vadí, pokud bych tě za něj, byť třeba mylně, považoval? To ti přece může být jedno.

 

Za třetí: Archivací sice finálkáře nezměníme, ale je to naše reakce na ně. Proč bys nám to měl rozmlouvat? Jestliže je pouze problém finálkáře, že se ochudí o zážitek z luštění keše, tak je přece jenom a pouze problém ownera, že se archivací ochudí o potenciálně hezké logy.


  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#965 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 16:34

Jen trochu přehnaně podotknu, že pro finálkáře honiboda je ideální archivace jím odlovené keše. Ta uvolní místo nové kešce a honič bodů má příležitost na další bod.
Pokud je archivace jako boj ownerů proti finálkářům, pak je v přímém zájmu finálkářů co nejvíce štvát ownery, aby co nejvíce archivovali.
  • 9

#966 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 16:51

Vždycky se mi vybaví dvě otázky:

1) Když se děje levárna, se kterou nic nezmůžu, mám tedy dělat, jako by se nic nedělo?

2) Z jakého důvodu vlastně někomu vadí, že se o levárnách mluví?


Však jak píšu. Jako owner mám sám svoje keše na finalkach. A co s tím udělám? 50 stran a řešení nikde. A archivací si myslím, že nic nevyřeší.

Jinak mě nevadí samotné mluvení o levárnách, ale to škatulkování. Děláš to a to a hned jsi podezřelý. Mě je to putna, ale věřím, že se najdou tací, které by to urazilo.

Jak jsem psal. Spíš mě zajímá, co vyřešíte, když budete ukazovat na ty, kteří si to hrají po svém. Evidentně nic. Viz třeba ten Jonea. A jak jsem psal, nehájím ani X ani Y, jsem jen zvědavý jaké pohnutky vedou člověka, aby ukazoval na něco, s čím evidentně nic stejně neudělá.
  • 0

#967 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 17:44

Však jak píšu. Jako owner mám sám svoje keše na finalkach. A co s tím udělám? 50 stran a řešení nikde. A archivací si myslím, že nic nevyřeší.

Jinak mě nevadí samotné mluvení o levárnách, ale to škatulkování. Děláš to a to a hned jsi podezřelý. Mě je to putna, ale věřím, že se najdou tací, které by to urazilo.

Jak jsem psal. Spíš mě zajímá, co vyřešíte, když budete ukazovat na ty, kteří si to hrají po svém. Evidentně nic. Viz třeba ten Jonea. A jak jsem psal, nehájím ani X ani Y, jsem jen zvědavý jaké pohnutky vedou člověka, aby ukazoval na něco, s čím evidentně nic stejně neudělá.

Co by pomohlo? Veřejný y-list?
  • 1

#968 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 18:01

Už to tu sledujem niekoľko rokov a áno, súhlasím s tebou, nič nevyriešia. Ale ako ich to baví! A tak ako napísal mh.mail, citujem: "Bezvýsledně, podotýkám, neboť ty setrváváš na svém stanovisku a my taky", je to tu stále o tom istom, kolom-dokola, už skoro na 50 stranách...

 

Ale ako zábavné čítanie je to dobré. Celkom dobre sa na tom už dlhšiu dobu zabávam.

Jo, na záchodě ke čtení dobrý. :-) Člověk sedne na mísu, přemýšlí co chtěl a řekne si "jo ajo gc.cz", jaká to paralela. 

 

nalano:

A vystavíme si ho na profil? Spíš by chtělo pochopit, že toto fakt řešení nemá.


  • -1

#969 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 18:03

Jak jsem psal. Spíš mě zajímá, co vyřešíte, když budete ukazovat na ty, kteří si to hrají po svém. Evidentně nic. Viz třeba ten Jonea. A jak jsem psal, nehájím ani X ani Y, jsem jen zvědavý jaké pohnutky vedou člověka, aby ukazoval na něco, s čím evidentně nic stejně neudělá.

 

Tak zrovna na tomto příkladu lze krásně ukázat, jak nemáš pravdu. Zrovna on byl z komunity úspěšně vytlačen kamsi na okraj do hlubin facebooku, kde ho podporuje jen pár věrných. I tam je ale mnoha lidem pro smích. A že mu to nevadí? Ale vadí, jinak by se kolem něj nemizely nepříjemné příspěvky, a nemusel by vztekle vyhrožovat právníkama. B)

Kdyby se tu jeho praktiky neřešily, tak by tu dodnes byly reklamy na jeho luxovací výpravičky...


  • 5

#970 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 18:05

Však jak píšu. Jako owner mám sám svoje keše na finalkach. A co s tím udělám? 50 stran a řešení nikde. A archivací si myslím, že nic nevyřeší.

Jinak mě nevadí samotné mluvení o levárnách, ale to škatulkování. Děláš to a to a hned jsi podezřelý. Mě je to putna, ale věřím, že se najdou tací, které by to urazilo.

Jak jsem psal. Spíš mě zajímá, co vyřešíte, když budete ukazovat na ty, kteří si to hrají po svém. Evidentně nic. Viz třeba ten Jonea. A jak jsem psal, nehájím ani X ani Y, jsem jen zvědavý jaké pohnutky vedou člověka, aby ukazoval na něco, s čím evidentně nic stejně neudělá.

 

U me to treba pomohlo hodne. Jednak jsem si rek, ze s takovejma podvodnikama nehraju a de fakto to vedlo k tomu, ze uz nelovim.

Zaroven jsem si rekl, ze pro ne kese nezakladam a vedlo to k tomu, ze mam kese dost daleko od silnice (protoze finalkar je tvor liny a nebude venovat namahu odlovu) a tim jsem si zajistil, ze maji slusnou trvanlivost a finalkari o ne nemaji zajem.

Celkovy efekt? Mam cas na jine veci a muzu jenom kroutit hlavou nad neustalymi mravokarci, kteri kritizuji, ze si chceme zanadavat a asi je pro ne nejlepsi, abychom zavreli oci a mlceli.

Edit: kes co jsem nechtel zneuctit finalkarema jsem archivoval, stejne jako jine, ktere navstevama vinalkaru utrpeli natolik, ze jsem si rek ze do nich nebudu uz vrazet penize.

Tzn. ted mam na finalkach jednu kesku na ktere uz vsichni byli a zbytek same plivy, co jim nestoji za navstevu. Za me se tim problem finalkaru vyresil a mam klid.

 

K tomuhle me treba zdejsi vlakno dovedlo a pomohlo mi to


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 07 únor 2019 - 18:12

  • 0

#971 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 18:57

Jo, na záchodě ke čtení dobrý. :-) Člověk sedne na mísu, přemýšlí co chtěl a řekne si "jo ajo gc.cz", jaká to paralela.

nalano:
A vystavíme si ho na profil? Spíš by chtělo pochopit, že toto fakt řešení nemá.

Taky jsem zrovna na... ;-)
Na profilu ne, ale třeba zjevné případy v listingu ??? Aby nebyl y dotčen, mohl by to být naopak x-list - třeba seznam, kteří prokazatelně luštili nebo seznam s nejhezčími logy.
  • 0

#972 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 19:29

Předpokládám, že nikdo ze zde diskutujících není tak naivní, aby si myslel, že se někdy zbavíme všech podvodníků, a už vůbec ne, že bychom se jich mohli zbavit díky diskusi tady na fóru. Ale kdyby byla jasná většinová shoda v komunitě, že některé aktivity prostě nejsou v pořádku, bohatě by to stačilo, aby se běžný kačer těmto aktivitám vyhnul.

Bohužel tady stále dokola vylézají různí Sklibove, kteří podvodníkům jenom nahrávají. Fakt by mě zajímalo, co vás k tomu motivuje (jeden tip bych tedy měl).


  • 2

#973 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 22:46

Předpokládám, že nikdo ze zde diskutujících není tak naivní, aby si myslel, že se někdy zbavíme všech podvodníků, a už vůbec ne, že bychom se jich mohli zbavit díky diskusi tady na fóru. Ale kdyby byla jasná většinová shoda v komunitě, že některé aktivity prostě nejsou v pořádku, bohatě by to stačilo, aby se běžný kačer těmto aktivitám vyhnul.
Bohužel tady stále dokola vylézají různí Sklibove, kteří podvodníkům jenom nahrávají. Fakt by mě zajímalo, co vás k tomu motivuje (jeden tip bych tedy měl).


V prvním příspěvku se ptám, jak se pozná finálkář a dle tebe jim nahrávám?
Teď jsi ty a mnoho ostatních ukázal fórum opět v plné parádě. Jakmile má kdokoli jiný názor, nahrává druhé straně a mezi řádky možná čtu, že bych tam mohl patřit také. Směšné.

Jen pro upřesnění. Např. keš Rally Sudety na kterou si troufnu tvrdit by tak, jak ji zamýšlel autor nedalo 19 z 20 lidí zde, mám odlovenou tak jak má být, tak si nech řeči laskavě od cesty. A taky by to šlo jít jen na finále.
  • 0

#974 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 23:06

Předpokládám, že nikdo ze zde diskutujících není tak naivní, aby si myslel, že se někdy zbavíme všech podvodníků, a už vůbec ne, že bychom se jich mohli zbavit díky diskusi tady na fóru. Ale kdyby byla jasná většinová shoda v komunitě, že některé aktivity prostě nejsou v pořádku, bohatě by to stačilo, aby se běžný kačer těmto aktivitám vyhnul.

Bohužel tady stále dokola vylézají různí Sklibove, kteří podvodníkům jenom nahrávají. Fakt by mě zajímalo, co vás k tomu motivuje (jeden tip bych tedy měl).

Mezi tebou a Sklibou není zásadní rozpor, jenom drobný rozdíl - ty ještě žiješ v naději, že jde svět předělat, zatímco Skliba už pochopil, že se to nestane. Historie celého světa mu dává za pravdu, bohužel...


  • 4

#975 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 23:57

V prvním příspěvku se ptám, jak se pozná finálkář a dle tebe jim nahrávám?
Teď jsi ty a mnoho ostatních ukázal fórum opět v plné parádě. Jakmile má kdokoli jiný názor, nahrává druhé straně a mezi řádky možná čtu, že bych tam mohl patřit také. Směšné.

Jen pro upřesnění. Např. keš Rally Sudety na kterou si troufnu tvrdit by tak, jak ji zamýšlel autor nedalo 19 z 20 lidí zde, mám odlovenou tak jak má být, tak si nech řeči laskavě od cesty. A taky by to šlo jít jen na finále.

Omlouvám se, tu závorku na konci jsem si mohl odpustit. Ale mě by fakt zajímalo, proč ty a další aktivně vystupujete proti odsuzování podvodníků.

 

Mimochodem vůbec jsem nereagoval na tvé první příspěvky. Dokonce mi připadalo, že jsi uznal, že finálkáři opravdu hru kazí. A já si opravdu myslím, že čím silněji bude tento názor slyšet, tím méně podvodníků bude (samozřejmě, že ti co v tom už jedou naplno, ti nepřestanou, ale minimálně by nemuselo přibývat tolik nových, i to by byl úspěch). Takže podle mě vymezovat se proti nepravostem má smysl, a kdo to zpochybňuje, ten podvodníkům nahrává.


Tento příspěvek byl upraven od ALLiK team: 08 únor 2019 - 0:11

  • 5

#976 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 23:59

Safra, tady to nabylo :-) Chtěl jsem ještě po Modrákovi poděkovat krkymu (jestli to teda skloňuju správně) za příspěvek z 5. února ve 21.16. Pomohli jste mi spolu s dalšími pochopit, co se Vám odehrává v hlavách a proč Vám finálkaření vadí. Ačkoli se s Vaším názorem neztotožňuji na 100 %, víc mu rozumím. Osobně je mi nejbližší Skliibovo hledisko, jak ho interpretuje phrkt.


  • 0

#977 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 8:12

V prvním příspěvku se ptám, jak se pozná finálkář a dle tebe jim nahrávám?
Teď jsi ty a mnoho ostatních ukázal fórum opět v plné parádě. Jakmile má kdokoli jiný názor, nahrává druhé straně a mezi řádky možná čtu, že bych tam mohl patřit také. Směšné.

Jen pro upřesnění. Např. keš Rally Sudety na kterou si troufnu tvrdit by tak, jak ji zamýšlel autor nedalo 19 z 20 lidí zde, mám odlovenou tak jak má být, tak si nech řeči laskavě od cesty. A taky by to šlo jít jen na finále.

 

Trochu to tak je, ale část těch, co sem píše opačný názor, to napíše dost nešťastně a pak to vyzní jinak, než by mělo. Nemusíš se cítit dotčený a dávat sem příklad náročné keše, kterou jsi odlovil poctivě. Jenom prostě nikdy nebude shoda na tom, co s finálkařením dělat a jestli to rozebírat. Ty děláš jednoduché keše, kde je úplně jedno, jestli mají zveřejněné souřadnice. To funguje. Někdo keše dává daleko od nejbližšího parkoviště, aby se i finálkař prošel. To taky funguje. A přístupné keše končí v archivu nebo se často přesouvají (a nakonec stejně skončí v archivu). To taky funguje, jenom to postihuje všechny. Rozebírat to má smysl a určitě upozorňovat na konkrétní případy. Pravda, části skupiny Y je úplně putna. Tam se s tím nedá nic dělat. Ovšem části Y nálepkování finálkař vadí. A tam má smysl to řešit.

 

A jak poznáš finálkaře? Jak už psal Modrák, na jednoduchých keších ne. Na složitějších ano. Stejně tak, pokud jsi ownerem více keší různých typů a různých obtížností. Například máš více keší v nějaké oblasti a oblast vylovenou. Takže víš, kde keše jsou, kolik času zaberou a přijde tí více univerzálních logů od nějaké skupiny. Podíváš se na pár dalších keší a máš jasno. První úroveň je, že to všichni všechno obešli, přestože jenom po finálkách. Druhá úroveň, že ani tak to nemohli na časové období stihnout, i kdyby šli jenom po finálkách. Někdo tohle udělá jednou, někdo takto jezdí pravidelně. Že by mi to mohlo být jedno? Jo, ale zajímá mě, kdo je kdo. Taky proto, že hrozí, že mi někdo z těchto "lovců" nějakou mou keš, kterou v těch sdílených databázích mít nechci, do nich umístí. A taky ať mám při osobních setkání jasno, s kým mluvím.


  • 6

#978 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 10:58

Omlouvám se, tu závorku na konci jsem si mohl odpustit. Ale mě by fakt zajímalo, proč ty a další aktivně vystupujete proti odsuzování podvodníků.

Tak po stopadesáté. Tady nejde o to, že bych se vymezoval vůči odsouzení finálek, ale zajímá mě názor, jak se finálkář pozná (zjistil jsem zatím, že stejně si každý myslí možná tak svoje ale pokud ho nechytne za ruku, budou to jen domněnky) a proč to stále řešit, když to řešení nemá. 
Jak jsem odpovídal nalano. Tak uděláme seznam, a? Část skupiny Y bude ječet, že tam nepatří a část skupiny X bude ječet, jak to, že není na "čestném seznamu".

Dám příklad od nás z okolí. V Krkonoších máme krásnou sérii vrchařských časovek pojaté jako závod s časem (Wigo). Průběžně je veden i seznam jezdců i s časy. Má snad někdo pocit, že např. tento "čestný list" odradí někoho to dát od počítače? Neodradí, protože si listing ani neotevře, nakliká si vše od počítače a skočí na finálku. A zde se můžu opět ptát. Jak zkazil hru ostatním/ownerovi. Ochudil tak maximálně sebe o zážitek. Mě jakožto ostatního nějak zkazil hru? Ne. Ownerovi? Taktéž si nemyslím, neboť logy "poctivých" si dále bude rád číst.

 

Jsem nohama na zemi a růžové brýle nenosím, takže vím, že stejně nikoho a nic nezměníte. 

 

Trochu to tak je, ale část těch, co sem píše opačný názor, to napíše dost nešťastně a pak to vyzní jinak, než by mělo.

Tady to není o opačném názoru, ale o okamžitém lynči a podezíravosti všech, kteří smýšlí jinak. Stačí se začíst pár příspěvků výše a jasně to vidíme.
 

Netrpezlivo som čakal, kto bude ten onen pomyslený víťaz, ktorého príspevok bude ako prvý na okrúhlej 50. strane tohto vlákna. Ale ako pozerám, výdatným vymazávaním príspevkov/názorov (zrejme administrátorom, kto iný?) sme stále na strane 49.

Zvykej si, běžná praxe.


  • 0

#979 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 11:10

Sklibaa_1: Nějak nerozumím. Každý si může hrát, jak uzná za vhodné, ale já si o něm nesmím  myslet, co uznám za vhodné?

Tady nejsme u soudu, kde je potřeba dokázat i to, že je rok 2019.


  • 3

#980 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 11:13

Mě na tom hřeje jedna věc: Stejně jako já - owner nemůžu v zásadě ovlivnit, jestli mi na moji keš budou nebo nebudou chodit finálkáři, tak oni zase nijak nemohou ovlivnit moje rozhodnutí, jestli svoji keš archivuji nebo nearchivuji (a to z libovolných důvodů), a už vůbec ne, jestli nějakou novou keš publikuji nebo nepublikuji.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama