Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1850 odpovědí na toto téma

#1001 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 23:12

Jistě jste zaznamenali snahu trošku tohle fórum rozjet jiným směrem.. no, vydželo to tu týden a dalších 14 dní tu opět jede nepoctivci, geodeprese, challege s těmi samými lidmi. Jako nedivme se, že se geocaching.cz stává neatraktivním pro běžné návštěvníky... zase jsem kousek pročetl a padá na mně žal...

 

prohlasil jeden z typickych predstavitelu skupiny Y.


  • 4

#1002 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 23:54

prohlasil jeden z typickych predstavitelu skupiny Y.

Hm, a máš pro to důkazy? Seedcorp se mi před časem zalogoval do jedné keše. Pod dojmem z těchhle diskuzí jsem se schválně při kontrole podíval, jestli je v logbooku. Byl. S celou skupinou s níž tam byl zřejmě tenkrát v zimě na pobytu, každý zapsaný poctivě zvlášť.

 

I když ho dvakrát nemusím (tak jak tady vystupuje), ani na jeho geoeventpivo mne nic netáhne, netroufnul bych si ho označit tak, jako ty.

 

A upřímně řečeno, sáhněme si všichni do svědomí, myslím že nikdo nemůže říct, že v sobě nemá kousek chromozómu Y...

 

Edit: Kromě toho, vůbec nereaguješ na to co napsal abys mu eventuelně slušně věcnými argumenty oponoval, ale napadl jsi ho stylem "Vy zase bijete černochy".

 

Fakt je třeba vést diskuzi tímto způsobem, jen proto, že to napsal někdo koho "nemáš rád" ?


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 09 únor 2019 - 0:49

  • 1

#1003 chorche666

chorche666

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 5:52

Ja se loguju jen do kese co fakticky drzim v ruce.Takze logy teamu co jsou kdovikde nekde neberu jako nalez.Ale to je jen muj boj.Tak at si kazdy honi sve ego jak umi.Ja mam sve naradi v poradku a nepotrebuju se nekde naparovat
  • 0

#1004 chorche666

chorche666

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 6:07

A take bych rad nakousnul lovce mysterek,kteri se nechaji dokopat k reseni tim,ze jim nekdo da vysledek.To taky povazuju za podvod.Naopak BF odlov beru za zcela legalni alternativu.Tim myslim ciste BF,tedy bez napovedy,jen vlastnim usudkem!Coz kolikrat muze byt i narocnejsi nez vlastni reseni
  • 0

#1005 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 9:11

Hm, a máš pro to důkazy? Seedcorp se mi před časem zalogoval do jedné keše. Pod dojmem z těchhle diskuzí jsem se schválně při kontrole podíval, jestli je v logbooku. Byl. S celou skupinou s níž tam byl zřejmě tenkrát v zimě na pobytu, každý zapsaný poctivě zvlášť.

 

 

 

Ahoj,

asi jsi nepochopil pojem finálkař.

 

Ten člověk na ty keše chodí, neloguje z domova. Opravdu u každé je a zapíše se tam.

Jen si z libovolné keše udělá tradičku, takže jde rovnou na finálku, nic neluští, nezaobírá se stagemi multiny atp.

 

Zapsaný v logbooku vlastní rukou (razítkem) je, GC podmínku splnit. Jen ta cesta vedla tak, že si souřadky opsal z finálkovéo serveru, proto finálkař.


  • 1

#1006 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 10:00

Pokud nesouhlasis s moderovanim, urcite si to muzes s moderatorem "soukrome" vyrikat. Pokud nesouhlasis s pravidly fora (podle kterych se i moderuje), je legitimnim chovanim do fora neprispivat. Tve vysvetleni tedy povazuji za vymluvu a ne za zduvodneni podvodu.

Gorde, já se skutečně obhajovat nemám potřebu tam, kde to nikam nevede.
Abys byl v obraze, tak soukromě jsem to zkoušel, bez úspěchu, veřejně bez úspěchu. A pokud máš moderované příspěvky a sice jsou nakonec schváleny, ale s takovým odstupem, že mezitím téma aktivní není, nebo zapadnou dalšími stránkami, tak to není moderování, ale umlčení. Nezlob se na mě, ale likvidovat oponenty je podpásovka.
Věřím, že kdybych pod tímto nickem pochleboval, nikomu trn v patě nezpůsobím. Pokud však vystoupíš s jiným argumentem, tak místo věcné odpovědi stojím před soudem, jaký to jsem podvodník.

Mám z toho takový pocit, jako na pískovišti. Děti se rozhodly stavět hranaté bábovičky, ale někdo začne dělat oválné. Nejdřív se na něj všichni vrhnou a pak přijde matka, která spratka zprovodí.
A diskutovat na fóru, kde se mažou nebo budou mazat příspěvky se mi už moc nechce.
Přesně tuším, co se smaže a co nechá, aby ten co dělal jiné bábovičky byl za plívu. Bez urážky.

Edit:/ Když bych tu vystupoval s původním nickem, budu mít na koho reagovat? Ne, protože příspěvky opět budou schválený tak, že mezitím zapadnou. No a nejsem blázen, abych si povídal sám se sebou.

Tento příspěvek byl upraven od Sklibaa_1: 09 únor 2019 - 10:03

  • 0

#1007 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 10:37

No, hezky ten svůj obrázek vylepšuješ. Jen to působí přesně opačným směrem, než si myslíš.
  • 1

#1008 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 11:06

No, hezky ten svůj obrázek vylepšuješ. Jen to působí přesně opačným směrem, než si myslíš.

Argumenty přetékající post. :)
Můžu říct to samé z mé strany a vypovídající hodnotu to bude mít stejnou. :)
  • -2

#1009 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 11:24

Proč bych měl argumentovat proti tvým výmyslům? Ty jsi tady usvědčený podvodník, kterému to podvádění nepřijde ani trochu blbé.


  • 1

#1010 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 12:23

Jistě jste zaznamenali snahu trošku tohle fórum rozjet jiným směrem.. no, vydrželo to tu týden a dalších 14 dní tu opět jede nepoctivci, geodeprese, challenge s těmi samými lidmi. Jako nedivme se, že se geocaching.cz stává neatraktivním pro běžné návštěvníky... zase jsem kousek pročetl a padá na mně žal...

Trochu mě udivuje, kolik energie tu řada z nás vynakládá na boj s "nepoctivci". Jsme jako ti přísloveční psi, kteří štěkají, ale většinová karavana jde dál. "Poctivých" je snad ještě dost, ale na toto fórum jich přispívá jen menšina. A ta píše pořád dokola prakticky to stejné. "Nepoctivých" je mnohem víc, ale těm to nijak nevadí. Až na pár výjimek, kteří se s tím na tomto fóru svěří - a ostatní se na ně vrhnou jak na prašivé ovce (ne "černé", ty už nejsou politicky korektní).

Přitom "nepoctivci" nejsou homogenní skupina: finálkáři obstarávající si souřadnice z finálkových serverů, nebo ti, kteří žebrají souřadnice u ownerů (často neúspěšně) nebo u přátel (to jistě úspěšněji), ti, kteří podvodně logují od stolu, aniž by vůbec byli u finálky, případně si je ani neobstarají a vyrážejí s geopřáteli na pěkné výlety za kešemi, při čemž samozřejmě logují FI.

Asi bychom měli pozorněji sledovat jejich argumenty a nemyslet si, že je hned předěláme k obrazu svému.

  P. S. Jedna naše známá odmítá logovat FI u mysterek, které sama nerozluštila (!). Nejmenuje se v civilu Dušínová, ba ani Mirka...

Chceme ji nechat prohlásit za svatou, ale potřebujeme, aby - podle kanonického práva - způsobila několik zázraků. Třeba nalezení roky ztraceného geocoinu nebo náhodný nález D5 s roční frekvencí nálezů 0,1. Kdyby ji ovšem nepoctivci za její názory umučili, tak by její blahořečení proběhlo snáz.


  • 8
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#1011 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 13:23

Proč bych měl argumentovat proti tvým výmyslům? Ty jsi tady usvědčený podvodník, kterému to podvádění nepřijde ani trochu blbé.


Buď prosím konkrétní, nebo mě laskavě neurážej, děkuji. Slušné vychování by mělo být základem.

Výmysly, kde? Prvně jsem začal s tím, jaká je definice finálkaře. Kde je výmysl?

Poté se rozebírá můj nick zde. Tam si vymýšlím jak? Ty mi snad vidíš do pošty, nebo se vynáší pošta z druhé strany, že víš podrobnosti? Předpokládám že ne, takže opět jen útok.

Já dostal za útočné / urážlivé chování varování. Pokud pravidla platí pro všechny stejně, čekal bych to samé na tvojí osobu, ale to se myslím v tom podstatném mýlím. Urážím někde někoho, jsem sprostý? Nejsem, tak bych byl rád, kdyby to bylo vzájemné. Nakonec bude asi nejlepší použít to o tom moudřejším, tedy ustoupit a nechat pískoviště pískovištěm. Nikam to evidentně nevede a to ve všech směrech. Maximálně k osobní rovině.
  • -1

#1012 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 15:00

seedcorp, on 08 Úno 2019 - 23:00, said:snapback.png

Jistě jste zaznamenali snahu trošku tohle fórum rozjet jiným směrem.. no, vydželo to tu týden a dalších 14 dní tu opět jede nepoctivci, geodeprese, challege s těmi samými lidmi. Jako nedivme se, že se geocaching.cz stává neatraktivním pro běžné návštěvníky... zase jsem kousek pročetl a padá na mně žal...

 

prohlasil jeden z typickych predstavitelu skupiny Y.

 

 

Hm, a máš pro to důkazy? Seedcorp se mi před časem zalogoval do jedné keše. Pod dojmem z těchhle diskuzí jsem se schválně při kontrole podíval, jestli je v logbooku. Byl. S celou skupinou s níž tam byl zřejmě tenkrát v zimě na pobytu, každý zapsaný poctivě zvlášť.

 

I když ho dvakrát nemusím (tak jak tady vystupuje), ani na jeho geoeventpivo mne nic netáhne, netroufnul bych si ho označit tak, jako ty.

 

A upřímně řečeno, sáhněme si všichni do svědomí, myslím že nikdo nemůže říct, že v sobě nemá kousek chromozómu Y...

 

Edit: Kromě toho, vůbec nereaguješ na to co napsal abys mu eventuelně slušně věcnými argumenty oponoval, ale napadl jsi ho stylem "Vy zase bijete černochy".

 

Fakt je třeba vést diskuzi tímto způsobem, jen proto, že to napsal někdo koho "nemáš rád" ?




Strašně rychle se zapomíná na to, co tu a zas to není nijak dlouho, bylo.  Samaell si asi pamatuje a tak to napsal naprosto správně. Pokud se jedná o důkaz, stačí tohle? 

 

 



c959f0c1e4a6c79e5e20ff9fe01913b8f2523ab3


  • 4

#1013 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 18:23

Buď prosím konkrétní, nebo mě laskavě neurážej, děkuji. Slušné vychování by mělo být základem.

 

Ty jsi zlatej! Ty jsi porušil pravidla a obešel své moderování pomocí druhého účtu (Sám jsi to tu přiznal!), může za to zdejší zlé a spiknuté fórum, ale trestat bys chtěl ty, kteří na tebe poukáží?


  • 0

#1014 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 21:16

A jak to souvisí se slušným vychováním? Na ty lži si mi nenapsal nic a trest není za moje obejítí moderování, ale tvé urážky. Zkus víc číst, píšu česky, ne tatarsky.
  • -4

#1015 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 23:34

Ahoj,

asi jsi nepochopil pojem finálkař.

 

Ten člověk na ty keše chodí, neloguje z domova. Opravdu u každé je a zapíše se tam.

Jen si z libovolné keše udělá tradičku, takže jde rovnou na finálku, nic neluští, nezaobírá se stagemi multiny atp.

 

Zapsaný v logbooku vlastní rukou (razítkem) je, GC podmínku splnit. Jen ta cesta vedla tak, že si souřadky opsal z finálkovéo serveru, proto finálkař.

Pojem finálkář chápu dobře. Ale jak jsi sám napsal, podmínka od GC je splněna, organizátor hry na vše ostatní rezignoval, asi má svoje důvody.

 

Za sebe se snažím mysterky luštit, multiny procházet, když je zádrhel, napíšu ownerovi, když nereaguje, někomu, kdo to odlovil, pro radu.

 

Jak to řeší jiní kačeři nemůžu ovlivnit, každý má svou vlastní hlavu, svůj vlastní rozum. A jak podotkli Cimrmani : "Může se mi to nelíbit, můžu s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžu udělat".

 

Potkat vás dva na jednom eventu, netuším, zda bych měl o čem si pokecat se Seedcorpem. Co se týká tebe, kdybys jenom ukazoval kolem sebe - tohle je podvodník, támhhle je podvodník - nechal bych tě rychle svému boji. Chci se geokešingem bavit a ne kolem sebe hledat podvodníky, potažmo nepřátele.


  • 4

#1016 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 23:40

  P. S. Jedna naše známá odmítá logovat FI u mysterek, které sama nerozluštila (!). Nejmenuje se v civilu Dušínová, ba ani Mirka...

Chceme ji nechat prohlásit za svatou, ale potřebujeme, aby - podle kanonického práva - způsobila několik zázraků. Třeba nalezení roky ztraceného geocoinu nebo náhodný nález D5 s roční frekvencí nálezů 0,1. Kdyby ji ovšem nepoctivci za její názory umučili, tak by její blahořečení proběhlo snáz.

Tak tohle mne rozesmálo, díky. Btw., chcete-li jí prohlásit za svatou, je třeba vyvolat svatořečení, jinak by byla "pouze" blahořečená :D .


  • 0

#1017 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2019 - 23:59

 

seedcorp, on 08 Úno 2019 - 23:00, said:snapback.png

 

 

 



Strašně rychle se zapomíná na to, co tu a zas to není nijak dlouho, bylo.  Samaell si asi pamatuje a tak to napsal naprosto správně. Pokud se jedná o důkaz, stačí tohle? 

 

 


c959f0c1e4a6c79e5e20ff9fe01913b8f2523ab3

 

OK, beru.

 

Nicméně to neřeší mou výtku k tomu, že Samaell místo věcné odpovědi na smutné povzdechnutí nad stavem zdejší diskuze zaútočil na Seedcorpa "ad Hominem".

 

Vážení, chcete-li něco kritizovat, neměli byste za tiché podpory moderátorů využívat způsoby, za které jsou vaši oponenti kritizováni, případně banováni. To je pak logicky geoveřejností, která fórum jen sleduje, chápáno jako dvojí metr. V důsledku to pak vede k tomu, že je zdejší diskuze označována tím ošklivým slovem, které ani mně nejde přes pysky. Ale způsobujete si to sami vlastním přičiněním.


  • 1

#1018 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 0:44

Kdepak, to není tichá podpora moderátorů. A žádný dvojí metr. Konkrétně já podpořím kdykoliv a kohokoliv, pokud dotyčný ukáže oprávněně na podvodníka, veřejně.

 

Samaell jak už jsem psal, napsal pravdu a jestli jí napíše jedním slovem a nebo to rozepíše do románu je naprosto jedno. A chápu i jeho smutné povzdechnutí, nechápal bych spíš kdyby to napsal radostně. 

 

Rozic dostal po dvojím upozornění, na které nedbal, schvalování za to slovo. Ať ho napíše tak nebo pozpátku, nehraje roli. Viděl jsi snad u někoho jiného, že bych u něj to slovo přešel bez povšimnutí?  Takže jeho nářky nejsou na místě, šanci měl, nevyužil ji. Založil si druhý nick a to Sklibaa_1. Mohl jsem ho utnout již při prvním příspěvku. Zatím jsem to neudělal, ale popravdě je k tomu velmi blízko. Takže pokud chceš dělat závěry, chce to vědět nejenom třeba C, ale i to předchozí B a i A.  


  • 0

#1019 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 8:34

Založil si druhý nick a to Sklibaa_1. Mohl jsem ho utnout již při prvním příspěvku. Zatím jsem to neudělal, ale popravdě je k tomu velmi blízko.

Původně jsem nechtěl reagovat ani na jeden tvůj příspěvek, ale udělám výjimku. Popravdě, jak bys to poznal? To že jsem si vyplnil profil je právě proto, že se nepotřebuji skrývat. A kliknout na živý odkaz umí každý. Email jiný, IP může být klidně sdílená. Jediné co prosím nepiš je, jak si to snadno poznal.
  • 0

#1020 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 8:58

Mám otázku na místní soudnictvo.
Jak poznáte, kdo patří do skupiny Y ?
 
Příklad logu: U multiny nebo mysterky se nebude dotyčný rozepisovat o luštění případně o jednotlivých stages? Automaticky ho budete lynčovat jako finálkaře? Jak se onen dotyčný pozná?
 
No a kdyby to byl on, avšak měl log takový, že to nepoznáte, jak zkazil hru ostatním? 
 
Díky.
P.S. Nezastávám názor ani skupiny X ani Y.


Hele, co kdybys tady přestal brečet? Schválně cituji tvůj první příspěvek, který začíná milým a neutrálním oslovením “místní soudnictvo” a pohorsovanim se nad tím, ze si někdo dovolí bez důkazu někoho označovat finálkářem. Fakt dobrý zacatek diskuze. Ale můj konkrétní dotaz, v čem je rozdíl, když bez důkazu obvinujes stavaře, že ti úmyslně zničili keš, jsi už dvakrát ignoroval....
Místo toho se tady veřejné dohaduješ s moderátorem, což je činnost, za kterou je dost fórech ban, bez ohledu na to, jak moc jsi z Tveho pohledu v právu...Že si založíš duplicitní, i když neanonymni nick, moderátor ti to toleruje a ty se přesto dohaduješ, fakt nechápu.
Ale pokud budeš reagovat, prosím o odpověď k tématu, tedy k onomu obviňování stavařů bez důkazu.
Diky
  • 4

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama