Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1846 odpovědí na toto téma

#1401 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 20:49

Brundi, vidíš, já pro změnu nic nevím o Ottíkovi a EC, takže nějaká osvěta by mi neuškodila. Pokud je pravda, že je nejen průšvih, ale i se zaštiťoval ČAGeo, tak by se k tomu měl někdo z vedení asociace vyjádřit.
Mno, je to o lidech, je docela dobré si udělat představu a podle toho se zařídit - asi čtyři jedince po osobních zkušenostech naprosto ignoruji, což dost dlouho rozdýchávali. :-) Zajímavé, že jde o osoby, ke kterým má podobný postoj víc kačerů.
  • 0

#1402 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 21:01

No a pokud tě to nebaví číst,nečti to. Je to jednoduché.

Není, ono se bez toho čtení dost blbě zjišťuje, kde tenhle kolovrátek končí.


  • 0

#1403 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 21:08

Brundi, vidíš, já pro změnu nic nevím o Ottíkovi a EC, takže nějaká osvěta by mi neuškodila. Pokud je pravda, že je nejen průšvih, ale i se zaštiťoval ČAGeo, tak by se k tomu měl někdo z vedení asociace vyjádřit.
Mno, je to o lidech, je docela dobré si udělat představu a podle toho se zařídit - asi čtyři jedince po osobních zkušenostech naprosto ignoruji, což dost dlouho rozdýchávali. :-) Zajímavé, že jde o osoby, ke kterým má podobný postoj víc kačerů.

Zrovna o Ottíkovi mám zákulisní informace, sice z druhé ruky, ale té druhé ruce nemám důvod nevěřit. Zrovna Otta je poctivej kačer. Netvrdím, že je úplně čistej (protože to nevím), ale rozhodně takovejm ******, jako je Jonea, seedcorp, see.bee, srbak atp. nesahá ani po kotníky. Z toho, jak ho tu (zcela správně!) sepsul Modrák, byl dost v háji. Rozhodně není ten splachovací typ, který by to hodil za hlavu, ale takový, kterého tahle megaptákovina asi bude ještě dlouho mrzet. Jméno zdroje uvádět nechci a myslet si o tom můžete samozřejmě, co chcete.

 

Šlo o to, že Otta kdysi zcela průhledně zalogoval od stolu asi 25 EC, aby splnil nějakou challenge v Německu. Modrák ho tu tenkrát totálně rozebral.


  • 0

#1404 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 21:29

Zrovna o Ottíkovi mám zákulisní informace, sice z druhé ruky, ale té druhé ruce nemám důvod nevěřit. Zrovna Otta je poctivej kačer. Netvrdím, že je úplně čistej (protože to nevím), ale rozhodně takovejm ******, jako je Jonea, seedcorp, see.bee, srbak atp. nesahá ani po kotníky. Z toho, jak ho tu (zcela správně!) sepsul Modrák, byl dost v háji. Rozhodně není ten splachovací typ, který by to hodil za hlavu, ale takový, kterého tahle megaptákovina asi bude ještě dlouho mrzet. Jméno zdroje uvádět nechci a myslet si o tom můžete samozřejmě, co chcete.

 

Šlo o to, že Otta kdysi zcela průhledně zalogoval od stolu asi 25 EC, aby splnil nějakou challenge v Německu. Modrák ho tu tenkrát totálně rozebral.

Takhle ti tu dokazu rozebrat desitky lidi, kdyz na to prijde. Jen v tom ottikove pripadu se veze dalsich asi 5 elitnich podvodniku, kdo chce tak si je identifikuje i kdy jsem je nejmenoval. Je fakt ze Jonea se tu pere porad a je to zcela kontraproduktivni. Ani nevim jestli je to nejvetsi podvodnik, v podstate podobnejch je spousta. Jen se o nich tolik nevi.

 

Jinak teda naprosto nesouhlasim s ti ze Ottik je poctivej. To vubec neni o tech par EC. Finalkari davno ve velkym, kazdej kdo se zajima to vi. Muzes se poptat owneru jako je doodle, mh.mail a dalsich, jak jim lovi kese. Ottik davno finalkari kudy chodi. Ostatne ty EC jsou zanedbatelny proti tomu co predvedl v Coburgu, kde zalogoval minimalne stovku kesi ke kterejm se ani nepriblizil. Jo, verim ze ho ostuda mrzi, ale jediny co ho na tom mrzi je ze to ruplo. Identifikovat podobny podvodniky si muzes sam, na projectu to das na par kliku, kdyz budes chtit. Fakt jich jsou desitky a mezi tema "elitnima" kacerama budes poctivyho hledat tezko. Takova je realita.


  • 6

#1405 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 21:41

Zrovna o Ottíkovi mám zákulisní informace, sice z druhé ruky, ale té druhé ruce nemám důvod nevěřit. Zrovna Otta je poctivej kačer. Netvrdím, že je úplně čistej (protože to nevím), ale rozhodně takovejm ******, jako je Jonea, seedcorp, see.bee, srbak atp. nesahá ani po kotníky. Z toho, jak ho tu (zcela správně!) sepsul Modrák, byl dost v háji. Rozhodně není ten splachovací typ, který by to hodil za hlavu, ale takový, kterého tahle megaptákovina asi bude ještě dlouho mrzet. Jméno zdroje uvádět nechci a myslet si o tom můžete samozřejmě, co chcete.

 

Šlo o to, že Otta kdysi zcela průhledně zalogoval od stolu asi 25 EC, aby splnil nějakou challenge v Německu. Modrák ho tu tenkrát totálně rozebral.

BTW koukam zes to vubec nepochopil. Tech 25 EC bylo v podstate to nejmensi co provedl. Akorat ze narozdil od jinejch veci tohle bylo 100% prokazany, takze to slo pouzit. Ale je to jen spicka ledovce.


  • 2

#1406 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 22:09

Beru, ještě mi přišla jedna SZ, asi budu přehodnocovat.


  • 1

#1407 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 22:14

Díky za vysvětlení.

Njn, hra a lidi takhle blbnou. :-(
Škoda, že nikdo z nich nenapíše, co z toho má. Může jim to přinášet radost? Léčí si tak nějaký komplex nebo proč?
  • 0

#1408 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 7:16

Díky za vysvětlení.
Njn, hra a lidi takhle blbnou. :-(
Škoda, že nikdo z nich nenapíše, co z toho má. Může jim to přinášet radost? Léčí si tak nějaký komplex nebo proč?

Můžeš se jich někdy zeptat. Tuším, že existují eventy na téma s Ottikem tady a tamhle, třeba bude někdy nějaký na téma Jak vocurat tohle a tamto...
Ale abych se vrátil k původní myšlence Jonea a je to furt dokola... jak bylo řečeno, není to konkrétně jen o jednom kacerovi, a mne třeba osobně přijde tohle mnohem smutnější ( když se jedná o kačery, kteří se v ramci hry a hráčů aktivně prezentují a spousta kaceru jim to věří a má je div ne za vzor), než Joneovo sebeprezentace ven, o kterém každý kačer ví své... O tom, jak se k tomu ne/postavilo ono slavné čageo jako strážce čistoty se nemá cenu zmiňovat...
  • 0

brundi
 


#1409 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 10:55

Nj Čageo nic ohledně té medializace. Přitom to maji ve svych cílech. Ale tak nějak to chápu.
Jonea by je hnal před soud. Minimálně by tím asi vyhrožoval.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1410 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 20:59

Všichni, co podvádějí, si tím jen léčí vlastní komplex. Pořád je u nás dost kačerů, kteří za hvězdy považují ty, co mají konto nadité nálezy. Já měl třeba Otu za hvězdu proto, že dokázal v brzkém ránu sezvat na Karlův most tolik lidí, že se udělal lidský řetěz z jednoho konce na druhý a ještě mu takhle nad ránem otevřeli Staroměstskou mosteckou věž, aby si to vyfotil. Nebo super event, kdy šel na Říp za svítání praotec Čech a praotec Němec. 

Už delší dobu chodím na kešky s vlastními dětmi a pro ně teď jsem naprosto hvězdný kačer, protože jsem vylezl pro keš asi čtyři metry vysoko. :-)


  • 4

#1411 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 21:58

Jj, bodové konto se zbožšťuje a přitom od dob, kdy vznikají powertraily už neznamená vůbec nic. Ale holt je to jediné číslo viditelné přímo na gc.com...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 27 říjen 2019 - 23:03

  • 1

#1412 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 22:11

No, dneska jsem opět zírala nad jednou pražskou partičkou - zatím jsem o nich jen slyšela z doslechu, jak "hledají", ale dneska jsem viděla dva logbooky, kde bylo zapsáno 8-10 lidí, jenže já jsem potkala jen čtyři!
Tak nevím, říká se, žekdo si přihne, vidí dvakrát - že by naprostá střízlivost naopak způsobila, že část zapsaných kačerů pro mne byla neviditelná? Jj, také mají nějaké vyšší číslo u nicků....
  • 0

#1413 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 23:21

No, dneska jsem opět zírala nad jednou pražskou partičkou - zatím jsem o nich jen slyšela z doslechu, jak "hledají", ale dneska jsem viděla dva logbooky, kde bylo zapsáno 8-10 lidí, jenže já jsem potkala jen čtyři!
Tak nevím, říká se, žekdo si přihne, vidí dvakrát - že by naprostá střízlivost naopak způsobila, že část zapsaných kačerů pro mne byla neviditelná? Jj, také mají nějaké vyšší číslo u nicků....


Tyhle?

Found it srbak found Traditional Cache Plesovice
Sunday, 27 October 2019Jihočeský kraj, Czechia S S 193.9 km from your home location

Odloveno při Jihočeském výletě společně s přáteli bumbik, zdenys64, jup65, Ludek26, Petrs.11, Saphira.sg, fiobaba a amamara Díky za fajn keš
  • 0

brundi
 


#1414 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 4:17

Číslo nálezů motivuje k hledání, ale jak vidno, i tady povzbuzuje ke srovnávání, stačí se podívat, kolik přispěvatelů to své veřejně vystavuje. Ale nejvíc se beztak řeší pouze v téhle sociální bublině, protože takoví jsou lidi tady. Z těch, co znám, číslo druhých nikdo neřeší. :-) Protože každý máme své. A k tomu logování - jediné pravidlo je být zapsaný v logbooku. Tečka. Nic víc. Neřeší se kým nebo jak. To proto, že tohle je jenom hra. A jak vidno, GS jí provozuje úspěšně i se všemi svými chybami systému.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 28 říjen 2019 - 4:18

  • 0

#1415 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 10:06

Kdyby šlo jen o číslo. Těch nejrůznějších tabulek, co je třeba mít vyškrtaných, co nejvícekrát (kalendář, matrix, okresy, státy, typy ve dni,....), těch challengí, co je třeba mít odlovených...


  • 2

#1416 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 10:22

přitom od dob, kdy vznikají powertraily už neznamená vůbec nic.

Stačí jeden měsíc v US a z neznámého kačera je mazák s 20000 nálezy.  :D

A následně zadrbe mapu aji tady...


  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#1417 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 10:59

Brundi,našel jsi správně. Jo, jsou dost známí.;-)

Dane, nejde o číslo ( to mě spíš u některých varuje ), byla to jen lehká ironie k jejich "nálezům a hledání", ale o způsob jednání.
Jak mi chodí notifikace, nešlo včera jen o dvě keše. Zajímavé, že u jednoduché mysterky o kousek dál, která se vyřeší na místě během chvilky, zapsání nejsou.

Nastavení profilu mám od začátku, v době registrace jsem měla pár desítek nálezů. Nemám problém tady mít jak možnost prokliknout se mi na profil na gc.com, tak další veřejně dostupné informace. Ostatně v logování jsem toho za sedm let na sebe prozradila dost. Můj počet nálezů není nijak závratný, hrou se jen bavím a třeba EC často ani neloguji.
  • 0

#1418 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 11:08

No, dneska jsem opět zírala nad jednou pražskou partičkou - zatím jsem o nich jen slyšela z doslechu, jak "hledají", ale dneska jsem viděla dva logbooky, kde bylo zapsáno 8-10 lidí, jenže já jsem potkala jen čtyři!
Tak nevím, říká se, žekdo si přihne, vidí dvakrát - že by naprostá střízlivost naopak způsobila, že část zapsaných kačerů pro mne byla neviditelná? Jj, také mají nějaké vyšší číslo u nicků....

To už jsem zažil, i když ne v tak krystalické podobě.

- Čtyři cacheři hledají cache, nenajdou, jdou od toho.

- Potkám se s nimi asi 80m od cache, dáme řeč, jeden z nich se ke mne přidá, že to ještě zkusí, ostatní jdou za dalšími cachemi.

- Asi po 10 minutách hledání nacházím, kolega se vyjadřuje ve stylu, že tam nekoukali, že už jim to připadalo příliš o ústa (skalnatý terén, docela exponované místo)

- Kolega loguje sebe i svoje tři kamarády.

Přitom tohle nebyli žádní elitní bodohoniči ale parta aktivních turistů ve věku cca 55-65 let, jenom si očividně nechtěli kazit výlet nějakým tím DNF. Podobné jsem na eventu před lety viděl, jak si vyměňují finálové souřadnice, jenom tak nějak postaru, že je měli zapsané v notýsku.


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1419 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 14:31

Což je nádherný příklad toho, že si hrají podle sebe. A že při hraní dodržují pravidla. Třeba svou statistiku mají jako deníček svých výletů. Za sebe říkám no a co. Přej a bude ti přáno. Mně jejich bod takto získaný nepoškozuje. Nic mi neubírá, hraji si svou hru. A kdyby to takhle brali všichni, tahle diskuse nebude esencí (často až směšné) snahy o to, aby druzí hráli "podle mne, protože jedině tak je to správné a nijak jinak", nýbrž příjemným potlachem s pochopením pro druhé, jak bych si ho tady mimochodem představoval a který by byl českému geocachingu mnohem lepší vizitkou...


  • -1

#1420 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 15:17

Což je nádherný příklad toho, že si hrají podle sebe. A že při hraní dodržují pravidla. Třeba svou statistiku mají jako deníček svých výletů. Za sebe říkám no a co. Přej a bude ti přáno. Mně jejich bod takto získaný nepoškozuje. Nic mi neubírá, hraji si svou hru. A kdyby to takhle brali všichni, tahle diskuse nebude esencí (často až směšné) snahy o to, aby druzí hráli "podle mne, protože jedině tak je to správné a nijak jinak", nýbrž příjemným potlachem s pochopením pro druhé, jak bych si ho tady mimochodem představoval a který by byl českému geocachingu mnohem lepší vizitkou...


Před nedávnou dobou jsem sem dával odkaz na blog, kde přímo někdo z HQ popisoval etiketu v geocachingu. Najdi si to. Jedna z věcí, co tam byla zmíněna, bylo logování keší, kde kacera někdo zapsal, ale osobně u keše vůbec nebyl. V těchto případech si FI log zapsat nemá. Ok, je to každého věcí, že podvádí. Ale pak třeba nemá logovat challenge keše. Protože tam má proti poctivým kačerům nefér výhodu. Je to naprosto stejné, jako kdybys v cyklozávodech povolil elektrokola.
  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama