Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1846 odpovědí na toto téma

#1821 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 18:32

Jako samozřejmě založit podobnou LAB keš je na každém autorovi. Bohužel podle mě je to dost blbost.

 

1) LAB série má vždy jedno výchozí místo. Když jedu jinam, než je tohle výchozí místo, nejspíše si vůbec nevšimnu, že tu je nějaká ta LAB keš, i když jsem tam byl a proto si ji nemám šanci splnit.

 

2) Když ji mám u baráku, než se dostanu na další místo, už na ni nejspíše zapomenu, protože podobných může být spousty.

 

3) Z bodů 1 a 2 vyplývá to, že spousta lidí bude mít spousta lidí nutkání k podvádění.

 

Pokud ses rozhodl takovou LAB keš (která má své zastávky takhle daleko od sebe - jestli dobře chápu tak tisíce kilometrů), měl bys s tím počítat. Nemá cenu pak rušit LABku kvůli pár blbcům, kteří přitom podvádějí. V tom jsem se v geokešingu již povznesl. Nezavděčíš se všem a hlavně nikdy se všichni nebudou chovat jen podle toho, jak chceš ty. Pokud jsi nechtěl, aby podváděli, měl jsi LABky opatřit alespoň zadáváním kódů, které by se nezjišťovaly lehce (nebyly by dohledatelné na fotkách, street-view či nějakých encyklopediích).

 

Krom toho mi připadá, že ani GS moc nepřeje tomu, aby člověk mohl zjistit, kdo to loví poctivě (zákaz umísťovat fyzické stage na LABkách, nemožnost zjistit časy a nicky, které zalogovaly jednotlivé stage a kdy (krom těch, kteří ze své vůle napíší log), a poslední dobou i osekání možností vidět, co který kačer navštívil i za normální kešky apod. Takže vyloženě přeje podvodníkům...

S tím, že to někdo bude lovid od stolu jsem počítal. Byl to i část záměru, který měl ukázat, kolik podobných kačerů mám v okolí. Bohužel, co nepřekousnu, jsou ubožáci, co si založí účelově profil a pak v logu urážejí. Normální diskuzi se nebráním, každý má svůj názot a pokud je dobře podložen racionálními argumenty, nemám s tím problém.


  • 0

#1822 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2022 - 10:47

S tím, že to někdo bude lovid od stolu jsem počítal. Byl to i část záměru, který měl ukázat, kolik podobných kačerů mám v okolí. Bohužel, co nepřekousnu, jsou ubožáci, co si založí účelově profil a pak v logu urážejí. Normální diskuzi se nebráním, každý má svůj názot a pokud je dobře podložen racionálními argumenty, nemám s tím problém.


Tvoje "přešlapy" se tu taky řešily, že? Ale to bych tu už nepitval.
V doporučení u labek je, že mají být optimálně pro vycházku a odlov do 2 hodin. Má to svůj význam. Navržené jsou tak, aby sis vybral sérii labek, a tu si prošel. Nikoliv na to, abys je lovil jako klasické keše. To je ostatně s aplikací opruz. A pokud jsi labky udělal jako test na poctivost kačerů, tak jsi dostal výsledky, co jsi očekával. Většina podvodníků jsou zbabělci, co plnou pravdu nikdy nevysvětlí.
  • 5

#1823 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2022 - 16:45

Tvoje "přešlapy" se tu taky řešily, že? Ale to bych tu už nepitval.
V doporučení u labek je, že mají být optimálně pro vycházku a odlov do 2 hodin. Má to svůj význam. Navržené jsou tak, aby sis vybral sérii labek, a tu si prošel. Nikoliv na to, abys je lovil jako klasické keše. To je ostatně s aplikací opruz. A pokud jsi labky udělal jako test na poctivost kačerů, tak jsi dostal výsledky, co jsi očekával. Většina podvodníků jsou zbabělci, co plnou pravdu nikdy nevysvětlí.

Jen rozdíl od těchto ubožáků v případě naší diskuze jsme respektovali jeden druhého, neurážel jeden druhého a neschovával se za pochybné profily. Alespoň mi to potvrdilo, jakou kačerskou spodinu mám v okolí.


  • -1

#1824 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2022 - 7:41

Je mi jasné, že v souvislosti s dnešním honem na 13 nebo kolik ikonek to bude běžný stav, ale přesto, když se v 08:30 ráno dočtu, jak turbokačer Benjo5 navštívil (již po návštěvě webky v Německu a dalších iks keší) půl hodiny před otevřením areálu Žlutých lázní Gigaevent nebo CEE, pořád to ještě budí nehezké emoce a slova o podvodnících....


  • 1
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#1825 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2022 - 12:20

Není náhodou v organizačním týmu? To by pak možné bylo. Sice za Joneovskou cenu (auto a sirky v očích), ale možné to je.
  • 0

#1826 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2022 - 16:14

Taky jsem se nad logy Benjo5 na Řípu pozastavil. Na druhou stranu tam cca po 7:00 osobně dorazil ve své bílé košily. Jeho způsob logování byl "podivný". Jeho logy před zahájením eventů podráždí některé z nás.


  • 0

#1827 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2022 - 8:12

Díky za virtuálku:D


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1828 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2022 - 11:31

Sleduji keš GC8DR8H "Little Diomede", která je na malém ostrůvku uprostřed Beringova průlivu. A to je fakt něco: Keš založená v roce 2019 je stále nenalezená, ale není týden aby se tam neobjevilo několik fake logů. Udržuji seznam nenalezených kešek, ale tahle jediná je, bůhvíproč, cílem soustředěného útoku podvodníků, co logují z gauče... Naštěstí owner to promptně maže.


  • 0

#1829 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2022 - 16:59

Sleduji keš GC8DR8H "Little Diomede", která je na malém ostrůvku uprostřed Beringova průlivu. A to je fakt něco: Keš založená v roce 2019 je stále nenalezená, ale není týden aby se tam neobjevilo několik fake logů. Udržuji seznam nenalezených kešek, ale tahle jediná je, bůhvíproč, cílem soustředěného útoku podvodníků, co logují z gauče... Naštěstí owner to promptně maže.

Asi toho nemáš moc na práci, když zvládáš sledovat podobné ptákoviny :-)


  • 0

#1830 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2022 - 11:37

Série „Návrat Baziliška“ v Praze-Miškovicích dnes obdržela polibek smrti. Situaci budu nadále bedlivě sledovat. Třeba se mýlím a ty dnes zapsané DNF logy pouze vyjadřují poctivé počínání oněch kačerů a nebudou v tichosti dodatečně převedeny na FI. Pokud tím však byl nastartován standardizovaný proces jak si nepoctivě zalogovat keše, budou všechny tyto FI logy smazány. Pokud budu kýmkoliv donucen je ponechat, půjde celá série okamžitě do archivu.

 

Toto není vyhrožování, pouze konstatování toho, co za určitých podmínek nastane. Pokud uvedené podmínky nenastanou, nic se dít nebude.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1831 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2022 - 12:16

Rád bych zde upozornil na podezřelého hráče Erik_1913, který podezřele logoval v okolí Nového Města na Moravě a zalogoval mi event na kterém prokazatelně nebyl. Tak si na něj dávejte pozor.  Dnes jsem mu daný log smazal.


  • 0

#1832 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2022 - 17:41

Série „Návrat Baziliška“ v Praze-Miškovicích dnes obdržela polibek smrti. Situaci budu nadále bedlivě sledovat. Třeba se mýlím a ty dnes zapsané DNF logy pouze vyjadřují poctivé počínání oněch kačerů a nebudou v tichosti dodatečně převedeny na FI. Pokud tím však byl nastartován standardizovaný proces jak si nepoctivě zalogovat keše, budou všechny tyto FI logy smazány. Pokud budu kýmkoliv donucen je ponechat, půjde celá série okamžitě do archivu.

Toto není vyhrožování, pouze konstatování toho, co za určitých podmínek nastane. Pokud uvedené podmínky nenastanou, nic se dít nebude.

Sledoval jsem pár takových logů asi 3 měsíce a nezměnil to.
  • 0

#1833 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2022 - 19:31

Sledoval jsem pár takových logů asi 3 měsíce a nezměnil to.

Taky nemám zkušenost, že by to v poslední době někde udělal... (mně např. poslal dvě DNF v říjnu a stále to jsou DNF). Podle mě si jen odbouchává informaci, že má chybnou finálku a nemá se tím dál zabývat. Něco v tom smyslu tu psal i Arne1, pokud vím.


  • 0

#1834 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2022 - 21:38

Taky nemám zkušenost, že by to v poslední době někde udělal... (mně např. poslal dvě DNF v říjnu a stále to jsou DNF). Podle mě si jen odbouchává informaci, že má chybnou finálku a nemá se tím dál zabývat. Něco v tom smyslu tu psal i Arne1, pokud vím.

 

Taky mohu potvrdit, že od podzimní nenávštěvy na jedné z keší nedošlo ke změně DNF. Ale pokud by se tak stalo, Project-gc by mě informoval  :)


  • 0

#1835 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2022 - 22:26

Samozřejmě, že to není myšleno vážně. ;-)


Až na refrén jsou to Raci v práci. Nejde taky o nepoctivost, když to vydáváš za svoje?
  • 0

#1836 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2022 - 18:45

Až na refrén jsou to Raci v práci. Nejde taky o nepoctivost, když to vydáváš za svoje?

Tak ti nevím, zadal jsem si do vyhledávače "Raci v práci" a našlo mi to jenom písničku od Kabátů. A jediné, co je v tom textu podobné, je slovo rybník... Neznám přesnou definici "plagiátorství", ale nemyslím si, že by to bylo tohle.  B)


  • 0

#1837 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2022 - 19:29

Hodí se to na tu melodii. Asi je to náhoda.
  • 0

#1838 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2022 - 18:28

Jak se stavíte k logování "pod společným nickem"?

V logbooku mám jeden zápis a na netu asi 6 zápisů - odloveno s partou přátel pod společným nickem XY. To už ten jeden není schopen všech těch pár geopřátel zapsat, Že by tam byli všichni, v to ani nedoufám.

Co s tím?


  • 1

#1839 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2022 - 18:41

Jak se stavíte k logování "pod společným nickem"?
V logbooku mám jeden zápis a na netu asi 6 zápisů - odloveno s partou přátel pod společným nickem XY. To už ten jeden není schopen všech těch pár geopřátel zapsat, Že by tam byli všichni, v to ani nedoufám.
Co s tím?


Nárok na log má ten, kdo je zapsán v logbooku. Pokud jim to chceš smazat, klidně můžeš, je jen jejich problém, že nejsou schopni se zapsat jednotlivě. Navíc je v takových případech velmi pravděpodobné, že tam všichni nebyli osobně. Mrkni na to, kolik toho za den odlovili, a budeš mít jasno. Když je nereálné to stihnout, mažu.
  • 2

#1840 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2022 - 22:52

Nárok na log má ten, kdo je zapsán v logbooku. Pokud jim to chceš smazat, klidně můžeš, je jen jejich problém, že nejsou schopni se zapsat jednotlivě. Navíc je v takových případech velmi pravděpodobné, že tam všichni nebyli osobně. Mrkni na to, kolik toho za den odlovili, a budeš mít jasno. Když je nereálné to stihnout, mažu.

Je to v rámci giga, takže pravděpodobnost se blíží k nule. 


  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama