Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#301 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2020 - 10:33

Přesně tak, opensource jedině bez on-line funkcí a to mi dneska každý hodí na hlavu. Spolehlivý kolega na výpomoc by se angažovat dal, ale moc mi jich přede dveřmi nestojí :-)

Jinak a:Drake vznikl na Androidu 2 a učil jsem se na něm, postupně jsem ho upravoval na novější SDK, ale nese si s sebou zátěž mé počáteční neznalosti a postupných úprav. Skoro bych řekl, že už by stálo za to začít znova od začátku.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#302 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2020 - 10:58

problemem je GC.API, nemuzes pohodit do komunity pristupove klice, to by byl pekny warez. Na to musis mit s Groudnspeakem smlouvu.

Pak jedině dát komunitě zdarma verzi bez online komunikace a ze vzniklého produktu vytvářet placenou verzi z přístupem k API. Aspoň by měl Luděk motivaci :). Popravdě, kdybych věděl, že je to jen o penězích, klidně bych si znova zaplatil i větší částku. Zatím statečně bojuji s a:drakem, cgeo se mi příčí a na locus si nezvyknu...


  • 2

#303 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2020 - 11:15

Není to o penězích, je to o lidech. Já si pořád nemůžu vybrat, koho z toho davu vývojářů, co se hlásí, vzít do party.

Jak jsem psal výše, a:Drake je zralý na komplentí rekonstrukci (uvnitř, UI snad celkem ujde). Komunita si klidně může udělat vlastní offline aplikaci, ale nezdá se mi, že by se do toho někdo hrnul. Dělat opensource offline část a k tomu pak přilepovat API si nedovedu představit.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 23 září 2020 - 11:18

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#304 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2020 - 13:26

Ludku, preju ti, at se ti nekdo spolehlivy prihlasi a prida se k tobe. Ja bych do toho i sel, ale zatim jsem zkusil udelat jednu malou drobnost pro Android a po pul roce jsem to nedokazal rozchodit. Takze bych ti moc nepomohl. Nicmene, pokud by se nekdo ukazal, prosim, dej nam vedet.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#305 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2020 - 22:53

Před chvílí jsem nainstaloval verzi 6.07
a zjistil jsem, že se mi velmi zmenšily ikonky keší a to tak, že jsou na mapě téměř neviditelné.
V nastavení jsem přešel z automatického zvětšení na 4 x a ani to moc nepomohlo.
Doplnění: Android 10


Tento příspěvek byl upraven od PabloM64: 25 září 2020 - 5:50

  • 0

#306 lusk665

lusk665

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 4:59

Mam stejny problem s velikosti ikon kesi. Zmena v nastaveni nepomohla. Na mobilu je Android 10.
  • 0

62st - Sony Xperia X- a.Drake - GeoGet


#307 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 5:47

Mě se to aktualizovalo samo a žádný rozdíl nevidím. Ikony jsou velké, na můj vkus až moc, ale to byly vždycky. Redmi8, A9, MIUI11. Že by A10?


  • 0

#308 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 7:22

Takže, mizející kachle už nejsou - tento problém vyřešen.

Miniaturní ikony potvrzuju - je to ovšem jen ve režimu Mapsforge, v režimu starého systému je to jak to bývalo.

 

mpik: a co máš nastavený za systém map? Mapsforge nebo starý ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#309 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 7:53

Aha, měl jsem starý systém. Ale s novým mi jde velikost nastavit, velikost 4x je asi tak velká, jako dřív, optimální pro mě je 3x. Pův. velikost 1x je téměř neviditelná.


  • 0

#310 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 8:02

Mám dojem, že to také závisí na rozlišení displeje. Zkusil jsem to na starém Nexusu a tam rozdíl neznatelný. Nově mám Redmi 9 pro.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#311 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 9:40

Já mám Android 9 a taky vidím rozdíl. Z ikonek se staly mravenci. Měl jsem je na "automaticky". Nově jsem nastavil velikost na 4x a jsou aspoň o něco větší.

A písmo se naopak zvětšilo. Už předtím jsem měl popisky keší na "small", takže s tím už nic neudělám. To asi tolik nevadí, protože v hustších oblastech jsem popisky keší vypínal tak jako tak.

 

GK4E6uA.png


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#312 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 10:24

Je to tak. Automatické popisky jsou moc velké a i ty Malé jsou velké. Navíc se mi keše nezobrazují automaticky, ale musím podržet tu ikonku, aby se zobrazily. Možná přejdu zpět na staré mapy, ale je to skoro jedno.

Ještě bych měl jeden námět na automatické otáčení mapy, ale to spousta lidí považuje za zbytečnost, zatím jsem ho nepoužíval, nechci tuto diskusi směřovat do divoka.


  • 0

#313 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 12:25

Teď jsem aktualizoval a potvzuji, že ty ikony jsou závislé na rozlišení displeje.

Při rozlišení 1920 x 1080 a zvětšení 4x tam mám malé mravence, které lze snadno přehlídnout. (Velikost 1x vidím jen když vím kde ikonu hledat)

Při rozlišení 1280 x 720 a zvětšení 4x jsou ty ikony moc velké, při zvětšení 3x jsou stejné jako jsem měl dřív (dřív jsem používal zvětšení 1x).

 

A ikony se mi nenačítají automaticky, musím podržet ikonku krabičky. Při posunu mapy se cache načtou automaticky, ale při prvním zobrazení ne.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#314 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 14:06

Po několika hodinách ostrého provozu - katastrofa. Pád v mapě, už nelze znovu spustit, restart nepomohl, po reinstalaci mám jen online mapy, ta vždy po chvíli zmizí a adrake je na hlavní obrazovce,
Potřeboval bych nějak nainstalovat předešlou verzi abych věděl jestli to není nějaká vlastnost telefonu
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#315 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 16:24

Tak jsem právě zjistil, že i plugin GGDrake se chová nějak podivně.
Dlouho jsem jej nemohl připojit, pak mi jakoby spadl, ale v GeoGetu svítila kontrolka připojení. Zkusil jsem přenést keše a přenesly se. Ale v ADrake jsem ten přenos, tak jako dříve, neviděl.
Edit:
Ale další pokusy o připojení již byly neúspěšné.
:(


Tento příspěvek byl upraven od PabloM64: 25 září 2020 - 16:30

  • 0

#316 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 16:53

Taky mam mravence a ikdyz dam velikost 4x, tak to jsou furt mravenci. Nemuze to ovlivnovat jeste tema?
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#317 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2020 - 11:36

Tak jsem právě zjistil, že i plugin GGDrake se chová nějak podivně.
Dlouho jsem jej nemohl připojit, pak mi jakoby spadl, ale v GeoGetu svítila kontrolka připojení. Zkusil jsem přenést keše a přenesly se. Ale v ADrake jsem ten přenos, tak jako dříve, neviděl.
Edit:
Ale další pokusy o připojení již byly neúspěšné.
:(

 

To je dost malo informaci nebo jsu nepresne. Vubec z toho popisu nepoznam, co jsi delal, jaky byl typ pripojeni, co jsi v AD nevidel (resp. jak bys tam prenos mel videt - mel jsi zapnute zobrazeni podrobnosti?), ...

 

Plugin pouzivam tak 3x do tydne, takze nejaky problem bych tam vedome nenechaval.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#318 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2020 - 23:12

Taky mne to zaskočilo. Plugin jsem používal téměř denně a vždy bez problémů.
Zařízení: Huawei Mate 20 Pro, Android 10. Poslední verze A:Drake.

Problém se mi objevil až poté, co jsem aktualizoval A:Drake.
Po spuštění "GeoGet Sync" v A:Drake a současném spuštění GGDrake v GeoGetu je na obrazovce mobilu vpravo nahoře napsáno:
IP adresa: bez WiFi připojení.

Přitom mobil je na WiFi připojen a jiné aplikace bez problémů s WiFi fungují.

Zkusmo jsem zkusil zprovoznit starší mobil a tam spárování mobilu i GeoGetu proběhlo. Na tomto mobilu je Android 6 a předchozí verze A:Drake.

Poté jsem zkusil mobil zapojit přes USB a tam se to spárovalo a data šla přenést. Ovšem kanál WiFi byl stále nefunkční.

Ještě upřesnění. Poté co v GeoGetu kliknu na tlačítko připojit, v A:Drake mi "spadne" to otevřené okno s GeoGet Sync.
v nastavení A:Drake mám synchronizaci povolenou.


Tento příspěvek byl upraven od PabloM64: 26 září 2020 - 23:35

  • 0

#319 Pitrisek66

Pitrisek66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 5:55

Lze někde stáhnout předchozí verzi a:drake? Ta byla v pořádku. Ta velikost ikon je opravdu strašná....


  • 0

#320 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 7:50

S10 s Android 10 rozliseni HD+ 1520*720

- ikonky: pri puvodnim nastaveni zvetseni mapy automaticky,  zvetseni ikon 2x => ikonky se zmensily => reseni nastavit zvetseni na 3x

- GGdrake fotky zde: https://photos.app.g...cdu2ZGwPnS9hCp9

v Adrake pise bez Wifi pripojeni a GG drake neaktivni

v Geogetu vse ok

 

pady netusim, stejne jako Ludek v posledni dobe kesky docela flakam.

 

ad pomoc na jednu stranu bych taky klidne pomohl, ale s Androidem jako Javista jsem na tom asi jeste hur nez Ludek (to spis manzelka pro nej pise nasi vlastni apku, ale v C# a Xamarinu) a ten cas taky nejak hledam:( Ale laka me seho naucit:D.

 

opensource a online funkce.

Predpokladam, ze aby fungovalo API, tak nekde musi byt ulozeny klic (soubor apod.) => Do "Gitu" (nevim co za CVS pouzivas) by Ludek nastavil tento soubor jako ignored a tim padem by ostatni v komunite jej nemeli. Jediny problem by byl v tom, ze online funkce by pak mohl testovat a ladit jen Ludek. Pripadne by jej nasdilel "overenym" pomocnikum jinou cestou. Pokud ma Groundspeak nejaky demo account pro testovani, tak pripadne by pak pouzivali jen tento.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama