Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#541 brabantka

brabantka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2020 - 12:01

Nejprve musím poděkovat týmu tvůrců serveru LABgpx, na mapě je vše krásně přehledné. Ale už dva dny se mi mapa nezobrazuje - vždy se ukáže jen prázdná bílá stránka. Mapa byla super, bude ještě k mání? Díky za odpověď a vaši práci :) Jindra /brabantka


  • 0

#542 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2020 - 12:07

Je to evidentně Norbertova keškomapa a protože ji znám, vyvolal jsem si její Standalone verzi a ta se ukázala (pochopitelně, bez ikon). Je tedy nějaký problém ve volání té GG verze.

Ta mapa umí ještě GSAK a Geosetter.

A je to zajímavé, když ji pouštím ze svého disku, taky se mi v té GG verzi neukáže nic. Jako Geosetter se ukáže, jako GSAK nic.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 24 srpen 2020 - 12:16

  • 0

#543 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2020 - 12:24

Je to Norbertova keskomapa drobne upravena (s jeho souhlasem) pro nase potreby. Nemel jsem zatim cas to zkoumat, ale rekl bych, ze problem je v datech, s kterymi se ted docela dost cachrovalo, protoze plugin mel problemy s nekterymi znaky ve jmenech serii. Dneska se k tomu nedostanu, ale urcite to bude opraveno, doufam, ze zitra.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#544 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2020 - 13:56

Dnes se v Praze objevila série, která je zřejmě v privátním režimu (Skryté modlitebny v Karlíně a Libni). Vyšla také její bonusovka. Dává nám to určitý pohled, co je vlastně privátní režim. Pokud někdo má QR kod (či správný SmartLink) a otevře ho v mobilní aplikaci, ukáže se mu tam kolečko v jiné barvě (i trochu jiná ikonka), ale normálně ji může hrát. Tentokrát link byl dostupný všem, protože byla publikovaná ta bonusovka, která na své LABky ukazuje. Píšu to sem ale hlavně proto, že já (a snad ani kolegové, kteří pracují na GPX souborech) nemohu vytvořit GPX soubor, pokud zadám jen souřadnice - tam se mi série neukáže. Musím tedy zadat labid, ale to není z QR kodu (ani SmartLinku) nijak dostupné. Ślo o pražskou sérii, tak jsem ji hned vyrazil ulovit. To šlo normálně, i když je v privátním režimu. Doma jsem se pak podíval na svuj profil na ulovené keše a tam jsem už našel labid této série. Proto GPX už je na labgpx.cz. Takže až se zase objeví nějaká série v privátním režimu, budeme muset poprosit ownera či někoho z lovců o labid, jinak GPX neumíme vytvořit.

 

Doplněno: Ownerka napsala WN, kde to vysvětluje a hlavně, kde prezentuje docela dobrou myšlenku. Proto si dovolím citovat z autorčina WN:

 

Labky byly jako soukromé nastaveny schválně, aby se k nim do publikace bonusu nikdo nedostal, ale já nemusela publikaci hlídat. Pomocí odkazu nebo QR kódu jsou bez problému dosažitelné. Protože už bedna padla, přepínám labky na veřejné.

Tento příspěvek byl upraven od martin_tulak: 24 srpen 2020 - 14:15

  • 0

#545 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2020 - 17:37

Keskomapa je opravena.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#546 brabantka

brabantka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2020 - 18:38

Díky moc, už jsem koukla, jdu zkoumat :-)


  • 0

#547 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2020 - 20:11

Ještě jeden dotaz, asi primitivní, ale nemohu to teď najít na wiki ani jinde.

Eventové keše se logují jen na eventu?

Protože náhodou pojedu do Terezína, který je labek plný, ale skoro všechny jsou eventové. Ptám se jen teoreticky, hned se vracíme, nebude na nic čas.


  • 0

#548 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2020 - 20:46

všechny LAB se logují jen na místě online


  • 1

#549 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2020 - 20:50

Ještě jeden dotaz, asi primitivní, ale nemohu to teď najít na wiki ani jinde.

Eventové keše se logují jen na eventu?

Protože náhodou pojedu do Terezína, který je labek plný, ale skoro všechny jsou eventové. Ptám se jen teoreticky, hned se vracíme, nebude na nic čas.

 

Záleží na tom, jestli je organizátor po eventu uzavře, nebo nikoliv. Tj. pokud uvidíš LABky v aplikaci, můžeš je logovat i když už je po eventu. Např. v Praze takto "zůstaly" LABky z astronomického eventu.

 

V Terezíně aplikace aktuálně ukazuje pouze 2 série (Muzeum of geocaching), tj. obávám se, že jsou již uzavřené.


  • 0

#550 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2020 - 21:16

Jo, jasně, aplikace ukazuje jen ty v muzeu, na to určitě mít čas nebudu. Ale v mapě na labgpx je vidím, tak jsem se radši zeptal. Mohu odfiltrovat archivované, ale ty další se jevily jako eventové, aktivní. Už vidět nejsou, jsou archivované, tj. koukal jsem před nějakou aktualizací databáze.

Pochopitelně, když je nevidím v aplikaci, nedá se to hrát.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 25 srpen 2020 - 5:34

  • 0

#551 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2020 - 8:28

Jo, jasně, aplikace ukazuje jen ty v muzeu, na to určitě mít čas nebudu. Ale v mapě na labgpx je vidím, tak jsem se radši zeptal. Mohu odfiltrovat archivované, ale ty další se jevily jako eventové, aktivní. Už vidět nejsou, jsou archivované, tj. koukal jsem před nějakou aktualizací databáze.

Pochopitelně, když je nevidím v aplikaci, nedá se to hrát.

 

Jeste mirne upravim svoji nepresnost, kterou v podstate vcera doplnoval tulak - LAB serie muze byt verejna, neverejna a zakazana. Cili nektere serie nemusi byt videt v aplikaci a presto jdou hrat, pokud na ne mas odkaz (docasne tak sla hrat "Skryte modlitebny v Karline a Libni", ktera uz je nyni verejna). Cili pokud chces mit jistotu, zobraz si serie na https://labgpx.cz/Ke...eoGet/mapa.html a porovnej s tim, co vidis v aplikaci. Pokud je na labgpx neco navic, muzes se podivat na QR kod a nacist do aplikace, jestli nahodou neni serie "jen" prepnuta do neverejneho modu. Nicmene nahodne jsem overoval Terezin a eventove serie jsou uz disablovane, je to spis jen mozny test v jinych pripadech...


  • 0

#552 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2020 - 9:05

Za osobnostmi Pardubic

nesekvenční, bez bonusu (dala by se pro kod použít blízká keš GC1HPXM)

https://labs.geocach...bnosti_pardubic


  • 0

#553 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2020 - 10:09

Za osobnostmi Pardubic

nesekvenční, bez bonusu (dala by se pro kod použít blízká keš GC1HPXM)

https://labs.geocach...bnosti_pardubic

 

Hotovo, díky. A gratuluji k publikaci.


  • 0

#554 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2020 - 13:44

Na RSS vidím novinku České Budějovice - město sportu, ta je ale stará, už od ledna. Ovšem je tu novinka Park Na sadech. Ale vidím, že v mapě už je.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 31 srpen 2020 - 13:48

  • 0

#555 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2020 - 14:36

To je proto, ze se neco v te serii zmenilo a tak bylo potreba aktualizovat GPX soubor na nasem serveru. RSS posila posledni nove/upravene serie, takz eje to spravne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#556 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2020 - 17:49

To je proto, ze se neco v te serii zmenilo a tak bylo potreba aktualizovat GPX soubor na nasem serveru. RSS posila posledni nove/upravene serie, takz eje to spravne.

 

To se mi nezdá. Na našem serveru je poslední aktualizace této série 30. dubna. Podle toho to tedy vypadá, že se nic neměnilo.


  • 0

#557 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2020 - 17:51

To se mi nezdá. Na našem serveru je poslední aktualizace této série 30. dubna. Podle toho to tedy vypadá, že se nic neměnilo.

Pardon, zmýlil jsem se. Měnilo se jméno série.


  • 0

#558 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2020 - 21:02

Nevadí, já ji mám už z ledna, ale vidím, že 10 řádků v boxíku Seznamu nestačí, ty Sady mi utekly. Asi toho bylo víc najednou. Vím, že jsou jiné čtečky, u Seznamu zůstávám proto, že ten vidím pořád. Nevadí, už jsem si Sady cestou z práce obešel, jen ta aplikace nějak blbne, stál jsem u rozcestníku a podle ní jsem byl 50m od něj, přitom mapy na Seznamu ukazovaly přesně. A ať jsem chodil kam chtěl, pod 20m jsem se nedostal. Apku jsem natvrdo zastavil a spustil znova a najednou to šlo.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 31 srpen 2020 - 21:03

  • 0

#559 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 7:31

Zejmena posledni dobou s s novymi labkami roztrhl pytel - konec terminu se blizi.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#560 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 7:51

Zejmena posledni dobou s s novymi labkami roztrhl pytel - konec terminu se blizi.

 

Pozor! Bude jeste druhe losovani, takze jeste jich par pribude!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama