Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#821 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 13:43

Ano, jistě že dá. Ve svém veřejném profilu si otevři Geocaches a klikni na Labky
  • 0

#822 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 18:52

Tak jsem dnes vyzkoušel lovit LABky v Milíčovským lesu s upraveným GPX a byl jsem nadšen. V a:Drake jsem se donavigoval až na místo a tam po 5-ti tuknutích jsem byl v oknu pro odpověď.

 

Tuknu na: Listing

Tuknu na: Otevření serie v oficiální aplikaci                    ...na chvíli problikne les zelených bublin

Tuknu na: Start / Obnovit

Tuknu na: Zobrazit detaily

Tuknu na: Odpovědět                                                      ...a mohu odpovidat.

 

Úplně se člověk vyhne skoro slepé mapě a pobíhání po okolí, aby ho aplikace pustila k odpovědi a hledání která ta zelená bublina je začátek serie. Byl jsem nadšen, děkuji za tu práci

Já taky zkusil v a:Drake kliknout v listingu na odkaz nahoře "Otevření série v oficiální aplikaci", ale otevřela se mi webová stránka v browseru.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#823 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 19:15

Já taky zkusil v a:Drake kliknout v listingu na odkaz nahoře "Otevření série v oficiální aplikaci", ale otevřela se mi webová stránka v browseru.

Tak to tam máš asi nějakou chybu. Webová stránka se otevírá v browseru když tam je bonusová cache. Podivej se v GeoGetu na tu LABku. Klikni na ni pravým tlačítkem a vyber "Změnit bod" a tam se podívej na "krátký popis" a tam je buď jeden "a href" v připade, že není bonus, nebo dva "a href" v případě, že má bonus. První odkaz je na labcache "labs.geocaching.com..." a druhy na bonusovku "www.geocaching.com..." .

Pokud je tam jen jeden odkaz a neni tam labs.geocaching.com tak to nahlaš, aby se to opravilo.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#824 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 19:37

Já taky zkusil v a:Drake kliknout v listingu na odkaz nahoře "Otevření série v oficiální aplikaci", ale otevřela se mi webová stránka v browseru.

Zkus si smazat asociace v browseru.
  • 0

#825 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 22:13

Tam je normální HTTP link, takže je v pořádku, že se otevírá v browseru.

 

vqPTMQ7.png

 

 

LABky v Geogetu jsem aktualizoval předevčírem - poté, co Gord ohlásil, že (a jak) by se to mělo udělat.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#826 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 22:42

Tam je normální HTTP link, takže je v pořádku, že se otevírá v browseru.

 

......

 

LABky v Geogetu jsem aktualizoval předevčírem - poté, co Gord ohlásil, že (a jak) by se to mělo udělat.

Mne se ten browser na chvíli otevře, ale hned se spusti ta LABkova aplikace a skončím na výchozí stránce LABek "Olomoucká procházka" a mohu stisknout tlačítko "Start", kdybych byl na daném místě, tak bych mohl hned odpovídat, takhle mám jít blíž.

 

Edit: používám browser Chrome


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 11 listopad 2020 - 22:51

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#827 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 22:43

Taky se mi to otvírá v Opeře. Ale oblbnul jsem to. Pomocí rozdělené obrazovky, na půlce Adrake, na druhé čtečka QRkódů a pomocí dvou kolmých zrcadel přečíst ten QR kód. V terénu to půjde těžko. Ten odkaz je nakonec stejný, jak pozná telefon, že ho má otevřít v labkách a ne v prohlížeči? Z QR kódu se otvírá lobková aplikace.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 11 listopad 2020 - 22:56

  • 0

#828 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 23:16

Pravda, je třeba to otevírat přes Chrome. Pak mi to též probublá až do lab-aplikace. Můj obyčejný browser tvrdošíjně otevíral web.
  • 0

#829 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 8:13

A jak lze otvírat jen toto přes Chrome? Asi jedině tak, že bych nechal všechny webové odkazy otvírat přes Chrome. To se mi moc nechce.


  • 0

#830 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 8:29

Zkuste se kouknout do nastavení Aplikace a oznámení. Já mám u Adventure labs v 

Rozšířené / Otvírat ve výchozím nastavení / Podporované odkazy

Otevřít doménu labs-stating.geocaching.com a další adresy URL a otvírá se mi to správně. Třeba je to tím, nevím, jen hádám


  • 0

#831 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 9:55

jj, chodi mi notifikace. Pokusim se zitra nebo pozitri odpovedet. Urcite diky za informaci o betatesterovi.

 

Jinak nemyslim, ze je to pouze pomlckou v nazvu, to by nefungovalo nikdy. Spis to bude nejaka dalsi souvislost s parsovanim celeho xml.

 

V c:geo zacal vymyslet nejake upravy v generovani gpx tak, aby to vyhovovalo jim. Snad jsem je argumenty umlatil a ponechavam na jejich zvazeni, zda chybu pri parsovani .gpx opravi nebo ne. Diky gordove uprave je import nyni funkcni.

 

Kdyz uz jsem byl v hlaseni bug, pridal nahlasil jsem do GS jejich nefunkcni pristup na adventury, ktere maji v "short name" diakritiku.  Viz. https://forums.geoca...lab-short-link/

 

Uzavreme sazky, jestli se to podari opravit do konce roku 2021? :-). Resp. mysli si nekdo, ze to opravi v geologicky bezvyznamnem case?


  • 2

#832 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 10:51

Neopraví nic. Ráno jsem si přečetl tvůj poslední post na Githubu a souhlasím s tvou poslední větou: (z překladače) Pokud je tedy těžké analyzátor v c: geo opravit, můžete tuto chybu zavřít.


  • 0

#833 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 10:55

Neopraví nic. Ráno jsem si přečetl tvůj poslední post na Githubu a souhlasím s tvou poslední větou: (z překladače) Pokud je tedy těžké analyzátor v c: geo opravit, můžete tuto chybu zavřít.

 

Ta narazka na neopraveni se tykala spis GS a nefunkcnich linku na adventury, ktere maji cestinu v nazvu. V c:geo ale, bohuzel, rovnez nepredpokladam opravu. Nastesti byl gord tak ochotny, ze opravil generovani a spolu s poslednim pregenerovavanim vsech .gpx opravil tag <desc> na camelcase, takze nas to uz nemusi trapit.

 

Dekovani neni nikdy dost - pekna prace vsichni, diky.


  • 0

#834 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 11:05

Bohuzel ta moje uprava na nejake vedlejsi ucinky (a navic neni uplne spravne). Trochu jsem doufal, ze import opravi a ja tu obezlicku budu moct zrusit. Na rozdil od GS mi pripadaji svym pristupem k opravam rozumni. Tak uvidime, jak a jestli se toho zhosti.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#835 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 14:13

Já tak nějak věřil, že na c:geo to pochopí a opraví rychle.
  • 0

#836 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 14:30

Zkuste se kouknout do nastavení Aplikace a oznámení. Já mám u Adventure labs v 

Rozšířené / Otvírat ve výchozím nastavení / Podporované odkazy

Otevřít doménu labs-stating.geocaching.com a další adresy URL a otvírá se mi to správně. Třeba je to tím, nevím, jen hádám

Něco takového bych hledal. Ale nemám to tam. Asi jiný Android. Nevím, kde se to nastavuje v A10.


  • 0

#837 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 18:06

V menu nastavení telefonu. Sroluj si horní lištu obrazovky (2x, aby se ti roztáhla celá), úplně dole je ozubené kolečko. Aplikace a oznámení...


  • 0

#838 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 18:41

Stačí long-tap na ikoně aplikace a taktéž se dostaneš do jejích nastavení. Tam "Rozšířené" atd.

 

Já to mám u Adventure Lab takto:

 

K54Zql6.png

 

Nicméně jen to zjevně nestačí.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#839 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 19:54

No právě. Long tap používám, ale žádné Rozšířené tam nemám. Určitě se to u A10 nebo u Xiaomi nastavuje někde jinde. Ale už jsem si u Opery vymazal automatické spouštění na odkazy, takže se mi tam nutí Xiaomi prohlížeč, ale můžu to přepnout na Chrome. A pak to funguje. Většinou na druhý pokus. Jen je to o pár kliků víc.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 12 listopad 2020 - 21:10

  • 0

#840 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 9:21

Bohuzel ta moje uprava na nejake vedlejsi ucinky (a navic neni uplne spravne). Trochu jsem doufal, ze import opravi a ja tu obezlicku budu moct zrusit. Na rozdil od GS mi pripadaji svym pristupem k opravam rozumni. Tak uvidime, jak a jestli se toho zhosti.

 

No vcera jsem si chtel aktualizovat gpx v telefonu a narazil jsem na .gpx soubor, kde camelcase nepomuze - Stary Prostejov. Je pravdepodobne, ze nejak parsuje (v uvedenem gpx souboru) retezec "(WIKOV)" v tagu <desc>. Nahlasil jsem do vlakna v c:geo a uvidime, snad jich moc takovych nebude...


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama