Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#861 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 12:03

Diky, postup vyzkousim.

A zkus i další import, dějou se zase zajímavé věci - nové jsou opět s -01 až -05, staré (co tam jsou tedy již po dvou) mají -6 až -A


  • 0

#862 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 12:14

To by me zajimalo:

  • jak vypada statistika po importu
  • jak vypadaji zobrazene serie v okne GG

GG urcite nedokaze mit vice kesi se stejnym Gc kodem. Ale protoze labky nejsou normalni kasky, maji ke GC kodu postfix - poradove cislo labky v serii. Cely GC kod je pak tvoren spojenim GC kodu a toho prilepku. Velmi tedy zalezi na tom, jak je ten prilepek vytvoren. Je tozdil, jestli je to GCxxxx-00 nebo GCxxxx-0. To jsou v pricipu dve ruzne kody a tedy dve ruzne kese.

No ale bohužel dokáže. SQLite3 mi je jasně ukáže. Ve schématu není žádný constraint na id.


  • 0

#863 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 12:22

Mas pravdu, problem tam nekde je. Vim uz, kdy to vznika - pri kontrole na zmenu GC kodu rodicovske kese pri dvojcifernem cislovani labek v serii. Zkusim to najit a opravit.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 15 listopad 2020 - 12:23

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#864 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 12:46

Prosim trpelivost. Poslal jsem opravu klukum ke kontrole, jestli jsem zase neco neprehlidl.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#865 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 12:49

No ale bohužel dokáže. SQLite3 mi je jasně ukáže. Ve schématu není žádný constraint na id.

 

Ja to myslel tak, ze je urcite sam nevytvori importem. Pokud mu je vytvori neco jineho pres SQL, je to boj toho neceho jineho, v tomto pripade jednoznacne moje chyba. Trochu necekane souvislosti.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#866 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 14:38

Mimochodem, já tam měl taky třikrát zaniklé městské rybníčky v Třeboni. Považoval jsem to za svou chybu, tak jestli to není totéž.


  • 0

#867 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 14:41

Je to dost mozne. Oprava bude.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#868 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 14:46

Že by tedy moje překvapení po aktualizaci (viz http://www.geocachin...ro-gg/?p=590938 ) mělo jiný důvod?


  • 0

#869 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 14:51

Chyba v pluginu urcite je jedna z pricin. Puvodne jsem myslel, ze je to zmenou cislovani, ale ted se asi ukazuje, ze z vetsi casti je to touto chybou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#870 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 17:35

Tak mi dneska přistála v mailu nabídka od HQ na vytvoření LABek. :-(

 

To už rozjíždí další vlnu? Já tu nabídku dostal někdy v létě, měl jsem publikovat do konce října, pak to kvůli kovidu posunuli snad až do půlky prosince. Tak se divím, že už teď posílají další pozvánky....

Když tak koukám, že aktuálně u nás máme cca 1000 aktivních sérií po 5 kusech... no, za chvilku bude každá druhá keš labka.  :huh:

Jako pro zpestření dobrý, ale přibrzdil bych.


  • 5

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#871 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 18:36

Pro aktualizaci databaze docela uspesne pouzivam QTHLokator (ten aktualizuji jako poslední), kde neni to je nové, kde je to je stare.

 

Pozor! k nekolika labkam pronikly informace, co tam nemaji byt (RTF, +)

Aha, tak tento můj problém je vyjasnil, novým nahlášeným problémem při aktualizaci. Měl jsem RTF přílohu u LABky a při aktualizaci se ta původni dvnoučíselná LABka (-xx) změnila na jednočíselnou (-x) a ta RTF příloha se ocitla u té nové dvoučíselné, ale tag nalezu u té staré teď jednočíselné. Tak už je mi to jasné ta RTF příloha je v adresáři dvoučíselném (-xx) a tak se automaticky přiradila k té aktualizované LABce. Stejně tak u jedné LABky jsem měl fi-waypoint k bonusovce a taky měl (-xx), tak je jasné kam se přiřadil.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#872 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2020 - 9:43

Jak vlastně vzniká ta přípona ke GC kódu?

 

Dal jsem si stáhnout GPX pro Jihočeský kraj a vidím tyto případy:

  • 0 až 4
  • 01 až 05
  • 1 až 5
  • a taky u zatím neaktivních Táborských A0 až A9, B0 až B9, C0 až C9

  • 0

#873 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2020 - 9:57

 

Jak vlastně vzniká ta přípona ke GC kódu?

 

Plugin umožňuje všechny ty možnosti, které jsi vyjádřil. Jaká se nakonec použije, záleží na autorovi GPX. Jsou ale některá nepsaná pravidla, které se autoři snaží dodržovat, aby číslování bylo jednotnejší:

  • A0, B0... obvykle používám(e) u eventových sérií, kde takových může být dvě a i mnohem více.
  • 0-4 ... je nejobvyklejší; pokud někdy dodatečně vznikne pokračovací série (třeba u Životice), dostane následující čísla, tedy 5-9. Třetí takové pokračování ještě nevzniklo, pokud vznikne, asi to bude A-E. Ale nevím.
  • dvouciferné přípony 00-04 jsou asi spíše historické, ted je už nepoužívám(e); pokud počítám správně, jsou ted asi u 65 sérií

  • 0

#874 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2020 - 10:35

 

Plugin umožňuje všechny ty možnosti, které jsi vyjádřil. Jaká se nakonec použije, záleží na autorovi GPX. Jsou ale některá nepsaná pravidla, které se autoři snaží dodržovat, aby číslování bylo jednotnejší:

  • A0, B0... obvykle používám(e) u eventových sérií, kde takových může být dvě a i mnohem více.
  • 0-4 ... je nejobvyklejší; pokud někdy dodatečně vznikne pokračovací série (třeba u Životice), dostane následující čísla, tedy 5-9. Třetí takové pokračování ještě nevzniklo, pokud vznikne, asi to bude A-E. Ale nevím.
  • dvouciferné přípony 00-04 jsou asi spíše historické, ted je už nepoužívám(e); pokud počítám správně, jsou ted asi u 65 sérií

 

Díky za vysvětlení.


  • 0

#875 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2020 - 13:48

No jo, ale tos mel po tom prstu chnapnout pred pregenerovanim puvodnich gpx souboru. Ted pro tebe muzu udelat jedine - napisu si to a pokud by se nejaka podobna akce delala, muzem to prifarit to k tomu. Ale fakt nevim, jestli na to vube nekdy jeste dojde.

 

Asi by bylo mozne to jen doplnit do nove vytvarenych gpx soubor, ale to by muselo projit "vnitrnim schvalovacim rizenim".

 

Moje představa byla, že se vytvořilo něco, co to teď bude umět případně přegenerovat kompletně znovu, takže by nebyl problém na případné další úpravy  ;)

 

 

A asi je tam stejně nějaká chyba, protože u odkazu na bonus není vidět GC kód. V adrese je, ale ne v tom co je zobrazené jako text odkazu. Viz

<a href="https://www.geocaching.com/geocache/GC91GZY">Bonusová keš k sérii: </a>

Je to ale podle všeho jen u těch, které vznikly po tom hromadném přegenerování, protože v nich je GC kód zobrazený


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 16 listopad 2020 - 13:49

  • 0

#876 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2020 - 13:54

Na pregenerovani je jednorazovy nastroj. Neni to nic sloziteho na nasani, podobnych pregenerovani uz bylo vice. Kazdy vsak je napsany jednoucelove a prochazi vsechny soubory na disku.

 

Na ten odkaz kouknu, kdeje problem. Diky.

 

EDIT: Chyba je v pripade, kdy v te dobe jeste neni bonusova kes publikovana. Osetrim to lepe.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 16 listopad 2020 - 14:01

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#877 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2020 - 18:46

Moje představa byla, že se vytvořilo něco, co to teď bude umět případně přegenerovat kompletně znovu, takže by nebyl problém na případné další úpravy  ;)

 

...

 

No jo, ale pak to zase všichni všechno budeme aktualizovat. u sebe...


  • 0

#878 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2020 - 8:07

Aktualizovat u sebe by melo smysl, pokud by to byla zmena, ktera by byla provoedena a tebe by zajimala.

 

Plan je takovy, ze nove gpx soubory to mit budou a stare kvuli tomu predelavat nebudu. Takze aktualizovat z tohoto duvodu smysl nema.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#879 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 15:10

Po aktualizaci pluginu a nové aktualizaci labek, uz nejsou v dabazi žádné dvojté serie labek. Díky dobrá práce. 


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#880 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 23:20

Pokud pri prechodu do lab aplikace pomoci linku na zacatku textu z gpx dostanete chybu ve smyslu "Neplatne ID", nejedna se o chybu ze strany labgpx.cz. Nekolikrat tady zminovana diakritika v "Short name" uz ted, bohuzel, ani nejde odstranit. V GS si zvolili vlastni system opravy - nove uz owner nemuze "short name" stanovit a dialog v editoru LABek uplne chybi. Bohuzel nejak nemysleli na stavajici serie, blize viz. https://forums.geoca...comment-5862758

 

Ve spolupraci s gordem jsme overili nazvy serii a na serveru labgpx je jich cca. 120. Uvidime, jak se k tomu GS postavi.

 

Nadseni jsou i Nemci, kterym taky nefunguji nektere serie s prehlaskama. Resp. funguji jen a pouze z LAB aplikace, nelze zobrazit v prohlizeci stranku s QR kodem, samozrejme tato stranka neni dostupna ani pres LAB id.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama