Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#781 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 31 October 2020 - 20:05

Asi by bylo vhodne potrebne zasahy udelat pokud mozno najednou, kdyz ted budeme pregenerovavat vsechny GPX. Najdeme tu pokusu schopnou a ochotnou dusi, nebo i vice dusi, pouzivajici GDAK a pripadne i Cachly?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 31 October 2020 - 20:06

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#782 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 31 October 2020 - 20:41

Jednoznacne to je chyba v parsovani ze strany c:geo. Pokusim se jim behem vikendu nahlasit chybu, treba ji casem opravi. Zbezne jsem v jejich bugtrackeru nenasel podobne hlaseni.

 

Zkousel jsem si vytvorit "oklesteny" gpx soubor a v nem pouze 2 rucne opravene body s velkym a "CamelCase" popisem v tagu <desc> a import prosel v poradku. Tj. duvodem chybneho importu v c:geo bude nejaka dalsi souvislost.

 

@gorde - asi nevadi, kdyz nahlasim do c:geo s puvodnim souborem z labgpx, tj. udelam webu trosku reklamu a kriznych odkazu z jinych mist, ze?


  • 0

#783 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2020 - 7:08

Ja jsem jen autorem nastroju pro tvorbu GPX, spravu dat a podobne. Napad ode me neni a za serverem labgpx stojime ctyri, takze nejsem asi ten spravny, komu otazku adresovat. Ale vzhledem k tomu, ze nam jde o pomoc lovcum labek, tak neudelam chybu, kdyz za cely tym prohlasim, ze nam to pochopitelne nevadi.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#784 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2020 - 14:41

Jo v c:geo to všechno krásně funguje. Bonus to přes prohlížeč otevře, jen není publikovaný, a přes c:geo už to bonus taky tahalo, samozřejmě to hodí chybu, protože bonus ještě není venku. Takže za mě paráda.

 

 

Tak zkusime jeste jednu, kde je existujici bonus.

Nevím jak c:geo - nemám , ale Locus udělá takto (aspoň mě)

 

Screenshot_20201101-142211_Locus Map.jpg     Screenshot_20201101-142216_Locus Map.jpg   Screenshot_20201101-142220_Locus Map.jpg

 

Link 1 přepne sem:  Screenshot_20201101-142240_Adventure Lab.jpg

 

 

 

 

 

Link 2 přepne sem:  Screenshot_20201101-142300_Chrome.jpg

 

 

 

Takže funguje jak má.


  • 1

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#785 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2020 - 23:30

Ja jsem jen autorem nastroju pro tvorbu GPX, spravu dat a podobne. Napad ode me neni a za serverem labgpx stojime ctyri, takze nejsem asi ten spravny, komu otazku adresovat. Ale vzhledem k tomu, ze nam jde o pomoc lovcum labek, tak neudelam chybu, kdyz za cely tym prohlasim, ze nam to pochopitelne nevadi.

 

Diky, radeji jsem se zeptal. Nahlaseno v https://github.com/c...geo/issues/9336. Uvidime, jestli opravi, pro nase ucely vyhovuje Tva zmena ve vytvareni .gpx souboru a predelavani na camelcase.


  • 0

#786 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1209 příspěvků(y)

Publikováno 08 November 2020 - 12:32

Koukni na Github, tvrdí tam, že to není pravda, že to způsobují velká písmena v názvu a prý odkud se bere "-0" v GC kódu. Já bych odpověděl a snažil se vysvětlit, jenže po anglicky nevládnu ani trochu a z překladače to nikdo nepochopí.

 

Jakmile to bude v nějaké beta verzi, mám možnost to vyzkoušet, jsem betatester


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 08 November 2020 - 12:34

  • 0

#787 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2169 příspěvků(y)

Publikováno 08 November 2020 - 12:55

Teď tady ve Zlíně vyšla bonusová cache Adventure Lazy Lab (GC92456). Série Lab keší, se kterou souvisí, je však na https://labgpx.cz pod číslem GC8R0BV. Asi nějaká chybka? GC8R0BV je multina, která byla publikovaná už někdy před prázdninami.

 

 


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#788 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 08 November 2020 - 13:01

Mohlo se stat, ze v dobe vkladani serie na server labgpx.cz jeste nebyla bonusova keska publikovana a nikde v labkach o tom neni zminka. V tom pripade se jako rodicovska keska (ta, od ktere se odvozuji GC kody jednotlivych labek v serii) pouzije nejaka vhodna keska. O publikaci bonusu jsme se nedozvedeli.

 

Ted probiha nejake testovani, az s tim skoncime, urcite se na to nekdo (asi Martin) podiva.

 

EDIT: ted jsem se koukal, serie k nam byla vlozena 5.11. a bonusova keska byla publikovana 8.11. Je to tedy ten popisovany pripad.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 08 November 2020 - 13:04

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#789 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 08 November 2020 - 13:06

Teď tady ve Zlíně vyšla bonusová cache Adventure Lazy Lab (GC92456). Série Lab keší, se kterou souvisí, je však na https://labgpx.cz pod číslem GC8R0BV. Asi nějaká chybka? GC8R0BV je multina, která byla publikovaná už někdy před prázdninami.

 

Je to, jak píše gord. O změně GC kodu vím (a o nové bonusovce), ale dnes se nic nového na labgpx.cz neaktualizuje, protože během dneska testujeme nové verze GPX souborů, které by měly po odzkoušení zahrnovat ty zde zmiňované změny (odkazy na bonusovky a mobilní aplikaci) a lepší kompatibility s několika geo aplikacemi.


  • 1

#790 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 08 November 2020 - 18:55

Na serveru jsme pregenerovali vsechny gpx soubory se seriemi. Zaroven s nimi jsem publikoval novou verzi pluginu. Ta je doplnena o funkci aktualizace serii, ktere uz mate v GeoGetu, a to tak, aby to zbytecne nezatezovalo server.

 

Takze pokud pouzivate GeoGet, tak v jeho okne zobrazte labky, ktere chcete aktualizovat - treba vyfiltrujte ty z vaseho kraje, v okoli 30 km. A vyberte je (oznacte). Pak spustte plugin a na zalozce Ruzne mate tlacitko Aktualizovat. Tim ze serveru najednou stahnete vsechny GPX vybranych labek a zaroven je importujete. Nedoporucuju importovat GPX soubory standardniim importem (CTRL+I), protoze nedojde ke kontrole "rodicovske kese" a nebudou v tagu spravne aktualizovany priznaky bonusove a sekvencni serie.

 

Pokud GeoGet nepouzivate, doporucuju pouzit nasi webovou stranku, oznacit pozadovane serie a stahnout si je v *.zip souboru.

 

Oba postupy minimalizuji dotazy posilane serveru, proto je k hromadne aktualizaci doporucuji.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#791 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1215 příspěvků(y)

Publikováno 08 November 2020 - 20:05

No nazdar, hodně LABek se mi zduplikovalo. Dostaly jiný GCkód

Takže zpět k záloze DB :-(


  • 0

#792 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 08 November 2020 - 21:12

Koukni na Github, tvrdí tam, že to není pravda, že to způsobují velká písmena v názvu a prý odkud se bere "-0" v GC kódu. Já bych odpověděl a snažil se vysvětlit, jenže po anglicky nevládnu ani trochu a z překladače to nikdo nepochopí.

 

Jakmile to bude v nějaké beta verzi, mám možnost to vyzkoušet, jsem betatester

 

jj, chodi mi notifikace. Pokusim se zitra nebo pozitri odpovedet. Urcite diky za informaci o betatesterovi.

 

Jinak nemyslim, ze je to pouze pomlckou v nazvu, to by nefungovalo nikdy. Spis to bude nejaka dalsi souvislost s parsovanim celeho xml.


  • 0

#793 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2020 - 9:20

Borci skvela prace! 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#794 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2020 - 11:08

No nazdar, hodně LABek se mi zduplikovalo. Dostaly jiný GCkód

Takže zpět k záloze DB :-(

 

Zda se, ze zduplikovane serie jsou ty, u kterych z mne neznameho duvodu doslo ke zmene cislovani z jedno na dvouciferne. Lituji, ale plugin to z principu musi vzit jako jene kesky, resp. jako precislovani. A to nijak obslouzit neumi.

 

Prikladam ggt soubor labek, u kterych jsem si toh u sebe vsimnul. Vsechny ostatni serie muzete aktualizovat vyse popsanym zpusobem (a podle me nema smysl aktualizovat jiz dokoncene serie). U techto serii, pokud je nemate odlovene, doporucuju aktualizovat stejne a pak ty jednociferne rucne smazat.

Přiložený soubor (y)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#795 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1870 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2020 - 12:43

Zda se, ze zduplikovane serie jsou ty, u kterych z mne neznameho duvodu doslo ke zmene cislovani z jedno na dvouciferne.

....

Já to dvouciferné číslování používám na série, které mají jako mateřskou cache použitu 6-ti cifernou cache, neb pokud použiji jednociferné číslování, tak v GeoKůku se mi LABka zobrazí jako krychlička a né jako truhlička. Ale tu druhou cifru si tam doplňuji ručně, neb to je pár sérií. Třeba u série GCH6E5-0 si to upravím na GCH6E5-00. Ale to je vlastnost GeoKůku, kterého zatím nejsem ochoten se vzdát.

 

A tak aktualizaci budu muset provádět velmi opatrně a po kouskách a zas ti ty s 6-ti cifernou mateřskou cache upravím ručně.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#796 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2020 - 12:52

No to jsou mi souvislosti ... (podobne jako jsme narazili na problem s GSAKem, tery spoji dohromady obsah <url> a <link> a vydava to za URL)

 

Tak to asi snadno najdes, ne? Kdyz seradis serie labek podle GC kodu, tak ty, ktere maji za GC cislici muzes smele aktualizovat, ty ostatni v druhem kroku (asi rucne nebo jak to delas).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#797 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1870 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2020 - 13:50

GeoKůk je citlivý na GC kód dlouhý přesně 8 znaků, proto tam těch 6 znaků + pomlčka + jedna cifra dělá brikule. 7znaků + pomlčka + cifra je OK, stejně tak 6 znaků + pomlčka + 2cifry. Někde v kódu se to dá prodloužit, ale nevím kde, kdysi se to tu probíralo, tak to možná najdu abych nemusel dělat změnu v GC kódu.

 

Dělám to pomocí "Změnit bod" a tam upravím ID bodu (přidám jednu nulu).

 

No asi to celé nechám na pondělí, kdy máme vyhlášenou dovolenou.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#798 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2020 - 16:02

Ahoj,

 

dival jsem se na ta gpx a u nekterych (asi ty starsi) chybi tag <url>, neslo by to vygenerovat automaticky do vsech gpx, kdyz id serie je znamo?

 

priklad kde chybi je treba moje LAB_Po_stopach_Tomase_Bati.3ab63c07-d8c6-4575-b657-448e81dd3d08.gpx

 

Co se tyka GSAKU, tak krome spojovani link a url ma jeste problem naimportovat tyto 3 gpx, protoze nejsou validni.

 

LAB_Palarikovske_pamiatky_Monuments_of_Palarikovo.1089bccb-97d5-4c8c-8eb0-fbf1a4d975d2.gpx

LAB_Willkommen_bei_den_Ohrenbeiern.e90a78c7-bb44-47a1-9a0f-cfc88d413e03.gpx

LAB_Zvirata_ve_Frydku_Mistku.7de60b86-68ae-47d6-b053-16b57331167f.

 

Martin

 


  • 0

Martin > Madbin > Voyager Reviewer


#799 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2020 - 16:53

Jaky validator pouzivas? Ja zkousel 3 a vsechny mi hlasi, ze je gpx validni.

 

EDIT: i kdyz ... koukam, ze prinejmensim u tech Zvirat je problem v tom, ze maji zase nabodenicka ve SmartLink a jedna se o stare gpx, ktere jsme my ani nevytvareli, ale poslal nam ho autor serie. Ty zbyle jsou na tom podobne.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 09 November 2020 - 17:05

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#800 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 09 November 2020 - 17:09

Ahoj,

 

dival jsem se na ta gpx a u nekterych (asi ty starsi) chybi tag <url>, neslo by to vygenerovat automaticky do vsech gpx, kdyz id serie je znamo?

 

priklad kde chybi je treba moje LAB_Po_stopach_Tomase_Bati.3ab63c07-d8c6-4575-b657-448e81dd3d08.gpx

 

 

Urcite by to slo. K cemu to potrebujes?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama