Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#761 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 14:40


Edit2: našel jsem chybu. Není tam GC kód, ale TRUTNOV (screen)

 

attachicon.gifScreenshot_20201029-194857.png

 

Diky, konecne jsi me dokopal k tomu zjistit, co se deje, minule jsem na to nemohl prijit a Tvuj prispevek me posunul spravnym smerem.

 

c:geo spatne importuje serie, kde je v tagu desc prvni slovo cele velkym pismem. Zkuste otestovat na serii "Karel Gott" - kdyz si stahnete gpx, naimportuje se pouze jedna. Pokud rucne ve vsech desc zmenite KAREL na Karel, naimportuje se vsech 5. Pri importu s velkym pismem je GC kod spatne, pri oprave na mala pismena je v poradku. Tj. opravuje obe chyby zminene od gorda. Sedi to i na zminovanou serii (TRUTNOV...)

 

Jednoznacne to je chyba v parsovani ze strany c:geo. Pokusim se jim behem vikendu nahlasit chybu, treba ji casem opravi. Zbezne jsem v jejich bugtrackeru nenasel podobne hlaseni.

 

Druha varianta by byla opravit generovani gpx na downcase, ale to je narovnavak na ohejbak...


  • 1

#762 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 14:42

Jo, blbne jim to. A taky myslím, že je to do prosince.

 

Je to do prosince, mam stejny mail jako tulak. Tj. dava smysl, ze chteji dnes owneri co nejdriv dokoncit serie, aby dostali dalsi.

 

Nebo to muze byt cokoliv jineho - treba vyvojari GS implementuji nejakou veselou feature a mohutne testuji :-).


  • 0

#763 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 15:01

If you complete your Adventure early (by October 31, 2020), you have the chance to be selected to create a second Adventure.
Joo tak tento text tam nemám. Možná proto, že už to je nabídka na druhé labky u mě.
  • 0

#764 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 15:17

 

c:geo spatne importuje serie, kde je v tagu desc prvni slovo cele velkym pismem. 

No tedy... no paráda!! Díky moc. já to tady přes hodinu zkouším, porovnávám 2 gpx a hledám rozdíl a ono tohle. 

 

Když už jsem si znovu stahoval LABky z Trutnova, je tam ještě další série, kde je opět vše velkým písmem - http://coord.info/GC90PZR'>http://coord.info/GC90PZR

Takových bude jistě víc, ale já už o tom vím a budu si snad pamatovat, co opravit.

Ještě jednou velký dík!


  • 0

#765 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 17:12

Diky, konecne jsi me dokopal k tomu zjistit, co se deje, minule jsem na to nemohl prijit a Tvuj prispevek me posunul spravnym smerem.

 

c:geo spatne importuje serie, kde je v tagu desc prvni slovo cele velkym pismem. Zkuste otestovat na serii "Karel Gott" - kdyz si stahnete gpx, naimportuje se pouze jedna. Pokud rucne ve vsech desc zmenite KAREL na Karel, naimportuje se vsech 5. Pri importu s velkym pismem je GC kod spatne, pri oprave na mala pismena je v poradku. Tj. opravuje obe chyby zminene od gorda. Sedi to i na zminovanou serii (TRUTNOV...)

 

Jednoznacne to je chyba v parsovani ze strany c:geo. Pokusim se jim behem vikendu nahlasit chybu, treba ji casem opravi. Zbezne jsem v jejich bugtrackeru nenasel podobne hlaseni.

 

Druha varianta by byla opravit generovani gpx na downcase, ale to je narovnavak na ohejbak...

 

Super analyza, moc dekuju. Prevest prvni slovo na CamelCase neni problem. To udelam, neni to nic proti nicemu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#766 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 17:20

No tedy... no paráda!! Díky moc. já to tady přes hodinu zkouším, porovnávám 2 gpx a hledám rozdíl a ono tohle. 

 

Když už jsem si znovu stahoval LABky z Trutnova, je tam ještě další série, kde je opět vše velkým písmem - http://coord.info/GC90PZR'>http://coord.info/GC90PZR

Takových bude jistě víc, ale já už o tom vím a budu si snad pamatovat, co opravit.

Ještě jednou velký dík!

 

Ono asi nebude co opravovat, protoze desc bude obsahovat na svem zacatku <a> tag, takze tam urcite nebude slovo napsane kapitalkami. Nebo to plati i u longdescription? Pak bych to upravi pri zmene vsech gpx, kdyz uz se v tom budu hrabat.

 

Prosim, zkuste, jak je to u toho longdescription, nez to pustim na vsechny serie, tak at se to nedela na vicekrat. Tim vyresime c:geo.

 

Je tu nekdo, kdo by mohl kontaktovat autory GDAK a Cachly, abychom pripadne nepredelavali vsechny GPX treba za tyden znovu? Pokud by byl problem v GC kodu (GCxxxx-YY), coz predpokladam, asi s tim nic neudelame, to by bylo na autory aplikaci. Ale pokud by byl jinde, mohlo by se to vyresit najednou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#767 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 17:31

A mam jeste jednu prosbu.

 

Prosim vsechny, kteri pouzivate nejakou ctecku na RSS (jakoukoli, treba i z postovniho klienta, browseru, ...), abyste zkontrolovali nastaveni a presli z implicitniho intervalu alespon na 30 minut. Mnozi se nam klienti, kteri zadaji o data po jedne az sesti minutach. Jednak je to tak trochu sobecke, bezohledne vuci ostatnim, vuci cizim zdrojum a hlavne to fakt nema smysl. Proc je asi v XML datech nastaveno 60 minut? (Za vcerejsi noc jsme na RSS meli cca 6000 pozadavku.)

 

Protoze server labgpx.cz nijak nepropagujeme mimo toto tema na zdejsim foru, predpokladam, ze o RSS kanalu taky vedi jen zdejsi citatele a pripadne ti, kterym jste to rekli. Prosim, komu jste to rekli, tak mu take reknete o tom, ze ctecka se da nastavit i smysluplne.

Nedokážu najít na Seznamu, kde by se to dalo nastavit. Zkusím tech.. podporu, ale až bude na příjmu. Mail na ně žádný nevidím. Pokud je to Seznamem, prostě ty boxíky zruším.

Nedá se zjistit, odkud ty splašené dotazy jdou?


  • 0

#768 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 17:37

Dekuji za ochotu. Mam IP adresu zdoje, co to posila. Takze pokud mi posles pres SZ, mohu ti rict, jestli je mezi nimi i ta tvoje IP.

 

EDIT: Zatim zadnou problematickou IP bych povazoval za seznamackou.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 30 říjen 2020 - 17:53

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#769 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 17:55

Dekuji za ochotu. Mam IP adresu zdoje, co to posila. Takze pokud mi posles pres SZ, mohu ti rict, jestli je mezi nimi i ta tvoje IP.

 

EDIT: Zatim zadnou problematickou IP bych povazoval za seznamackou.

 

Taky pouzivam boxik od Seznamu, ale myslel jsem, ze se obnovi jenom tehdy, kdyz stranku nactu!

Pokud by byl problem, klidne zrusim......


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#770 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 19:11

Prosim, zkuste, jak je to u toho longdescription, nez to pustim na vsechny serie, tak at se to nedela na vicekrat. Tim vyresime c:geo.

 

Do longdescription jsem napsal: 

SPORTOVNÍ KLUB SK Horní Staré Město navazuje ...

gpx pak naimportoval do c:geo a je v pořádku. Takže mám změněné jen to, že ve všech desc je Trutnov a ne TRUTNOV.

 

Ale vyzkoušejte to ještě někdo jiný, ať mě pak nelynčujete. Jeden na zkoušení je málo.


  • 0

#771 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 19:15

Taky pouzivam boxik od Seznamu, ale myslel jsem, ze se obnovi jenom tehdy, kdyz stranku nactu!

Pokud by byl problem, klidne zrusim......

 

Byli by v seznamu blazni, kdyby nacitali boxik primo z prohlizece. Pro jistotu jsem zkusil pridat labgpx.cz a v developer menu se ukazuje, ze nacita jen seznam zdroje.

 

Kdyby nacitali v seznamu boxik z jineho zdroje nez od sebe, tak:
* riskuji, ze budes mit problemy se strankou napr. pokud bude nedostupny konkretni rss kanal

* budou mit spoustu problemu s "cross site skripting" a podobnou bezpecnosti

* nezpracovany rss kanal muze obsahovat nejake spatne osetrene znaky a tim modifikovat (nebo pouze znefunkcnit) seznam stranky

* a v prve rade prijdou o informace o uzivateli - jake rss kanaly ho zajimaji, co si na nich precte prvni, co ponechava na pozdeji apod.

 

Gordova vyzva se tykala ruznych rss ctecek, ktere jsou napr. desktopovou aplikaci, doplnkem v prohlizeci apod.


  • 0

#772 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 19:32

Chápu, předpokládal bych, že boxík se načte jen při reloadu stránky, ale reload probíhá vždy, když dostane focus, tj. stačí se přepnout na panel (beru to jako plus, jsou tam vždy aktuální zprávy, i když ho mám dlouho na pozadí). Ale jen píšu, že se tam interval nedá nastavit, nebo nevím jak.


  • 0

#773 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 20:29

Nečekané překvapení.
V GeoGetu jsem si aktualizoval poslední blízké LAB keše a s překvapením jsem zjistil, že nejnovější sérii "Osobnosti Prostějova. / ... ", nyní s kódem GC6P4Z2-x
mám již nalezenou a to i s časy nálezu i poznámkami a naopak sérii, kterou jsem obešel již na začátku října "Prostějov - Kameny zmizelých / ... " (GC8YTQW-x) mám v GeoGetu nastavenou jako nenalezenou.
:mellow: 
Zřejmě došlo k přehození GC kódu a takto se to projevilo.

Nyní si to ručně opravím, ale obávám se, kolika takových změn si ani nevšimnu.
 


Tento příspěvek byl upraven od PabloM64: 30 říjen 2020 - 20:55

  • 0

#774 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 20:29

Do longdescription jsem napsal: 

SPORTOVNÍ KLUB SK Horní Staré Město navazuje ...

gpx pak naimportoval do c:geo a je v pořádku. Takže mám změněné jen to, že ve všech desc je Trutnov a ne TRUTNOV.

 

Ale vyzkoušejte to ještě někdo jiný, ať mě pak nelynčujete. Jeden na zkoušení je málo.

 

Diky za potvrzeni. Uz jsem zkousel a prave jsem potreboval nekoho dalsiho. Melo by stacit zmenit pouze tag desc. Pro jistotu prikladam 2 soubory:

LAB_KAREL_GOTT.orig.gpx - originalni soubor stazeny z labgpx.cz

LAB_KAREL_GOTT.gpx - opraveny se zmenou velikosti pisma v desc

 

Prvni se naimportuje poskozeny, pouze jedna polozka a to posledni (presne jak pise gord), ma zaroven spatne GC kod. Druha se naimportuje spravne.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#775 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 20:35

Chápu, předpokládal bych, že boxík se načte jen při reloadu stránky, ale reload probíhá vždy, když dostane focus, tj. stačí se přepnout na panel (beru to jako plus, jsou tam vždy aktuální zprávy, i když ho mám dlouho na pozadí). Ale jen píšu, že se tam interval nedá nastavit, nebo nevím jak.

 

Ono ani nezalezi na tom, jak casto se nacte. Jde spis o to, ze data do boxiku Ti dava seznam, nikoliv labgpx. Ono to dava smysl - napr. mnou pouzivane feedly pracuje stejne a zaroven muzes u nich oznacovat jednotlive prispevky oblibenosti a videt, co ostatni povazuji za prinosne.


  • 0

#776 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 20:41

No tedy... no paráda!! Díky moc. já to tady přes hodinu zkouším, porovnávám 2 gpx a hledám rozdíl a ono tohle.

 

Ja jsem s tim stravil nedavno neuspesne tak 2 hodiny. Az kdyz jsi napsal o tom spatne ulozenem GC kodu, tak se mi podarilo pokrocit - ke kazdemu "KAREL" jsem pridal cislo a pri importu uz bylo poznat, ktera polozka se kde zobrazuje. Cili podle me mas vetsi zasluhu.

 

Super analyza, moc dekuju. Prevest prvni slovo na CamelCase neni problem. To udelam, neni to nic proti nicemu.

 

Pokud by to slo splachnout pri chystane aktualizaci, asi to bude vhodnejsi. Obavam se, ze to bude v c:geo nejakou chvili trvat.

 

Diky za termin CamelCase, vazne jsem ho neznal. Kazdy den se dozvidam neco noveho :-).


  • 0

#777 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 11:18

Tak jeste jednou prosim o kontrolu importu, zejmena do c:geo (ale treba se to zmeni i jinde ;) ), protoze tam se u teto serie importovala jen posledni labka.

Přiložený soubor (y)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#778 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 12:22

Za mě v c:geo Karel Gott funguje výborně bez chybičky. Oceňuji i tu přidanou mezeru mezi klikací odkazy a lépe popsané odkazy. Opravdu skvělá práce.
  • 0

#779 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 12:26

Ano potvrzuji v c:geo vše v pořádku. Diky moc
  • 0

#780 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 12:48

Cesta GPX-GeoGet-Locus je v cajku. V Locusu se otevírá aplikace s labkou KG a taktéž proklik na bonus funguje. Díky.

Tento příspěvek byl upraven od nalano: 31 říjen 2020 - 12:48

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama