Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#881 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2020 - 0:17

No vcera jsem si chtel aktualizovat gpx v telefonu a narazil jsem na .gpx soubor, kde camelcase nepomuze - Stary Prostejov. Je pravdepodobne, ze nejak parsuje (v uvedenem gpx souboru) retezec "(WIKOV)" v tagu <desc>. Nahlasil jsem do vlakna v c:geo a uvidime, snad jich moc takovych nebude...

 

Pri importu opravenych .gpx (ten odkaz na zacatku je vazne navykovy) jsem nahodou nasel jeste nekolik pripadu, ve kterych se do c:geo importuje mensi pocet zaznamu, nez .gpx soubor skutecne obsahuje. Ve vsech pripadech jsou pricinou velka pismena v tagu desc, ale prijde mi, ze na nahodnych mistech. Shrnul jsem vyvojarum c:geo, uvidime, jak se s tim poperou. Kazdopadne predelani prvniho slova na camelcase neopravilo vsechny vyskyty teto importni chyby. V telefonu si udrzuju jen par mist, ktera me "zajimaji". tj. rozhodne jsem nemusel obsahnout vsechny.

 

Proto je vhodne si pri importu zbezne overit, kolik "cache" importoval, at pak nejste v terenu prekvapeni.


  • 0

#882 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2020 - 9:20

Já to chápu tak, že když c:geo vyhodnotí gckód jako špatný, tak hledá první slovo v <desc>, které splňuje jejich parametry gckódu (číslice a velká písmena). Takže buď by museli povolit pomlčku v gckódu nebo v <desc> hledat prefix GC.


  • 0

#883 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2020 - 9:38

GC kod je v tagu <name>. I kdyby to tam bylo spatne, nechapu, co je vede k tomu, aby neco z <desc> povazovali za GC kod a pouzili to bez overeni, ze to opravdu GC kod je.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#884 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2020 - 9:44

Já to chápu tak, že když c:geo vyhodnotí gckód jako špatný, tak hledá první slovo v <desc>, které splňuje jejich parametry gckódu (číslice a velká písmena). Takže buď by museli povolit pomlčku v gckódu nebo v <desc> hledat prefix GC.

 

Ano, to je spravne vysvetleni. Kriteria si musi najit v kodu, obecne totiz nehledaji slovo (mysleno jako retezec oddeleny mezerami, carkami nebo zavorkami), ale 5 a vice velkych pismen bezprostredne za sebou (geoZELVY se importuje jako cache jmenem ZELVY), bez diakritiky (STOLETÍ se importuje jako STOLET). Maji ale dalsi kriteria, pokud napr. WIKOV zmenim na WIKONV, tak se importuje spravne. Takovychto testu blackboxu je mozne delat spoustu a jedina moznost je najit to v kodu aplikace (coz bych z github mohl :-)).

 

Ale velmi spravne to pise gord - nechapu, proc by meli hledat GC kod jinde, kdyz na nej maji specialni polozku v gpx souboru.

 

Bral jsem to spis jako doporuceni pro ostatni - pokud pouzivate c:geo, pri importu .gpx souboru si radeji prectete, kolik "cache" importoval.


  • 0

#885 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2020 - 20:17

C:geo myslím podporuje opencaching. Tak to možná mají kvůli importu jednoho z nich...

 

 

Dneska jsem byl v Karviné a labka GC2GX0X-0 Karviná - Fryštát / Zámek je posunutá. Mělo by to ukazovat na spojovací chodbu mezi zámkem a budovou 95/32.

 

A polská série Ustroń má bonus GC923Z5


  • 0

#886 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2020 - 20:23

Dneska jsem byl v Karviné a labka GC2GX0X-0 Karviná - Fryštát / Zámek je posunutá. Mělo by to ukazovat na spojovací chodbu mezi zámkem a budovou 95/32.

 

Právě dnes jsme začali provádět pravidelné kontroly existujících sérií, takže podobné případy bychom měli (téměř automaticky, díky gordovi!) postupně odhalovat. O pravidelnosti a rozsahu těchto kontrol a updatech lépe může pohovořit gord.

 

A polská série Ustroń má bonus GC923Z5

Díky, změním.


  • 1

#887 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 8:38

C:geo myslím podporuje opencaching. Tak to možná mají kvůli importu jednoho z nich...

 

 

Ano, neco v tomto smyslu psali vyvojari v hlaseni chyby an github. Ale podivaji se do kodu a snad na neco prijdou. I pres podporu vice ruznych variant geochachingu mi prijde chovani importu ponekud nestastne - kdyz si myslim, ze je spatne kod cache v kolonce "kod cache", tak ho zkusim uhodnout z nejakych jinych; kdyz ho neuhodnu, pouziju "kod cache". To je na hlavu postavene a ocekaval bych, ze budou o tom mit velky komentar ve zdrojovem kodu s oduvodnenim.


  • 1

#888 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 11:09

FYI: jsem si tak náhodou všiml že u LabForGg.Enabled.pas je asi poprvé použito krytptování skriptu (https://www.geoget.c...odovane_skripty). Pěkné  B)


  • 0

#889 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 11:50

To ale neni nic noveho, mam takovych vic (jen mozna nejsou uplne verejne).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#890 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 12:18

no vím, že je tu ta možnost roky, ale nikdy jsem na takový nenarazil - v celém mém datadiru je jediný soubor obsahující text "GGENCRYPT", takže asi tak :)


  • 0

#891 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 15:08

Pouzil jsem to tu proto, ze ten server s labkami neni muj, tak nechci davat vsechno vsem k dispozici. Jsou tu stourove, kteri by toho mohli zneuzit.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 listopad 2020 - 15:08

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#892 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 17:03

Zdravím,
u této LABky: GCYZ76-3
jsem si všiml, že zde zadané souřadnice vedou pár set metrů mimo skutečně u LABky zadaný bod.


  • 0

#893 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 19:08

u této LABky: GCYZ76-3
jsem si všiml, že zde zadané souřadnice vedou pár set metrů mimo skutečně u LABky zadaný bod.

Opraveno, díky.


  • 0

#894 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2020 - 7:45

Zlistili jsme, ze na strane GS doslo ke zmene posilanych dat.

 

Z hodnoty SmartLink se asi stava pomalu mrtvola. SmartLink je hodnota posilana v datech - jedno slovo, ktere autor zadaval pri tvorbe serie jako Custom Code a z ktereho se take vytvari QR kod a link pro zobrazeni serie. Pokud byla v tomto textu pouzita nabodenicka, odkaz nefunguje a serii takto zobrazit nejde. V GS napred zacali hodnotu Custom Code nastavovat vlastni jedinecnou hodnotou (GUID) a zakazali ji upravovat. Pozdeji ji dokonce z formulare pro tvorbu/upravu serie odstranili. Pak pry pregenerovali vsechny QR kody. Nicmene toto se tyka novych serii, stare stale maji puvodni SmartLink a tedy spustit je neomalne nejde.

 

V sobotu jazzlinka prisel na to, ze existuje v GS aplikaci na mobilu nove polozka pro sdileni serie. Tato polozka se v datech objevila jako FirebaseDynamicLink a ja objevil jeste jednu novou DeepLink. DeepLink ubsahuje cele URL s pouzitim SmartLink hodnoty, tedy opet je nefunkcni, nezajimave a jen tim zvicenasobili chybu. Hodnota FirebaseDynamicLink vsak obsahuje URL, ktere sice v prohlizeci na PC vede k presmerovani na URL s pouzitim SmartLink a tedy funkcni neni, ale na mobilu kupodivu k presmerovani asi nedochazi a odkaz se funkcni zda byt.

 

Pokud by tomu tak opravdu bylo, upravili bychom GPX soubory, prinejensim ty s nabodenicky ve SmartLink, aby odkaz na zacatku listingu pouzival hodnotu FirebaseDynamicLink.

 

Abychom nedelali zbytecnou praci, prosim, muzete overit, zda vam na mobilu bude fungovat nasledujici odkazy?

https://adventurelab.page.link/SZyu (serie Tovačov - město pod Spanilou věží, SmartLink=Tovačov)
https://adventurelab.page.link/qctB (serie Andelska, SmartLink=Andělská)

Dekuji


Tento příspěvek byl upraven od gord: 24 listopad 2020 - 7:46

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#895 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2020 - 8:21

Oba linky otvírají appku korektně na správné sérii.

Mobil Nokia 6.1, Android 10, Opera jako default browser.
  • 0

#896 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2020 - 8:29

https://adventurelab.page.link/SZyu (serie Tovačov - město pod Spanilou věží, SmartLink=Tovačov)
https://adventurelab.page.link/qctB (serie Andelska, SmartLink=Andělská)

Na IOS ver 14.2 mi ani jeden odkaz nefunguje. Teda otevře apku, ale ta hodí mapu s mou pozicí. Zkusil jsem starý link z Gc6HK08-2 (s GUID) a ten funguje.


  • 0

#897 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2020 - 8:33

Oba linky jsem v pohodě na mobilu otevřel.
Huawei Mate 20 Pro, Android 10, prohlíčeč Chrome


  • 0

#898 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2020 - 8:37

Na IOS ver 14.2 mi ani jeden odkaz nefunguje. Teda otevře apku, ale ta hodí mapu s mou pozicí. Zkusil jsem starý link z Gc6HK08-2 (s GUID) a ten funguje.

 

GUID je ovsem dostupny jen u novych serii, ne u starych. Tam pak je odkaz

https://labs.geocaching.com/goto/Andělská

a ten ti podle meho take nebude fungovat. Nebo se pletu a na IOS to chodi? To by byla jedina implementace, kde to funguje.

 

EDIT: Odhaduji, ze pro labs.geocaching.com mas nastavenou aplikaci Adventure Lab, ktere system odkaz preda, zatimco pro adventurelab.page.link to nastavene nemas. Muzes to overit a pripadne nastavit a vyzkouset?

 

EDIT2: A podle meho to funguje az od urcite verze aplikace Adventure Lab. Mas urcite tu nejnovejsi? Posledni aktualizaci na Androidu jsem mel vcera.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 24 listopad 2020 - 8:42

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#899 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2020 - 8:41

https://labs.geocaching.com/goto/Andělská

Můj děda by řekl: Pravdu díš, osle starý. Nefunguje: Hlásí "Špatný kód..."


  • 0

#900 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2020 - 8:43

Můj děda by řekl: Pravdu díš, osle starý. Nefunguje: Hlásí "Špatný kód..."

 

Tak jeste prosim zkontroluj, ty moje EDITy v predchozim prispevku.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama