Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#141 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 8:10

V každém případě, platí poděkování celému přípravného týmu. Vážíme si toho a v září se budeme těšit. Určitě se to neobejde bez ekonomických ztrát. Ale držím palce a silně uvažuju o podpoře akce nákupem něčeho z Eshopu.

Díky kluci a holky


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 18 březen 2020 - 8:16

  • 6

#142 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 9:48

Tak, už se těším na svůj právě objednaný geocoin.  


  • 0

#143 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 16:20

Překvapuje mě,co píšete o nenošení roušek. Včera jsem musela do lékárny a obchodu, protože něco nutného došlo a v Písku většina lidí roušky měla - sama jsem dostala dvě bavlněné v práci a do obchodu si budu brát latexovou jednu rukavici. Minulý týden jsem koupila balení 100 ks v krabičce, protože menší množství nešlo a dneska jsem ráda, že ho máme. Budeme používat na vozík a peníze.
Stejně jsem se podívala na improvizované roušky ( manžel, dcera v Praze ) - jako praktické mi přijdou z papírových utěrek, dvou gumiček a kancelářských svorek. Dovnitř můžete vložit další poskládanou utěrku...a po použití vyhodit.

Na odlehčení: Do lesa chodím sama, manžel je mudla a s jiným doprovodem momentálně nesmím. :-(
Včera jsem zastavila cestou z práce, že si při procházce natrhám další kopřivy na čaj - kopřivy žádné, ale když jsem se kvůli dešti vracela k autu, jel okolo spolumajitel firmy. Čekala jsem dnes dotaz, co jsem dělala v lodičkách, sukni a saku v lese, ale jako správný gentleman ani okem nemrknul. :-)
  • 0

#144 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 16:44

Překvapuje mě,co píšete o nenošení roušek. Včera jsem musela do lékárny a obchodu, protože něco nutného došlo a v Písku většina lidí roušky měla - sama jsem dostala dvě bavlněné v práci a do obchodu si budu brát latexovou jednu rukavici. Minulý týden jsem koupila balení 100 ks v krabičce, protože menší množství nešlo a dneska jsem ráda, že ho máme. Budeme používat na vozík a peníze.
Stejně jsem se podívala na improvizované roušky ( manžel, dcera v Praze ) - jako praktické mi přijdou z papírových utěrek, dvou gumiček a kancelářských svorek. Dovnitř můžete vložit další poskládanou utěrku...a po použití vyhodit.

Na odlehčení: Do lesa chodím sama, manžel je mudla a s jiným doprovodem momentálně nesmím. :-(
Včera jsem zastavila cestou z práce, že si při procházce natrhám další kopřivy na čaj - kopřivy žádné, ale když jsem se kvůli dešti vracela k autu, jel okolo spolumajitel firmy. Čekala jsem dnes dotaz, co jsem dělala v lodičkách, sukni a saku v lese, ale jako správný gentleman ani okem nemrknul. :-)

Jenže dnes jsme už úplně někde jinde nežli přede dvěma dny. ;-) Některým lidem holt trvá déle pochopit vážnost situace a význam roušek. Naštěstí na to většina přišla sama od sebe a nosila je už včera. Ačkoliv i dnes se pořád ještě najdou tací, kterým nedochází o co tu jde a jak je to vážné - a na takové asi nepomůže nic jiného, než povinnost a hrozba trestu. Já osobně jsem za roušky rád. Ale jedno je pořád špatně - nošení respirátorů s výdechovým ventilkem bez jejich překrytí rouškou.


  • 0

#145 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 16:45

My jsme se včera vraceli domů od rodiny, tak jsme měli příležitost vysledovat, jak to s těmi rouškami je. V Pečkách hodně lidí nosí, ale najdou se tací, co ne. Ve Velkém Meziříčí byli v menšině ti, co roušku měli. Nejvíc nás ovšem dostalo, když tady v Lažánkách u pojízdného prodejce mladých stromků stál hlouček asi deseti seniorů. Všichni nalepení na sebe a roušku měli asi jen dva!

 

To se pak nelze divit, že se nařízení pořád zpřísňují. Lidi jsou bohužel tupá hovada a nic než přísnost na ně neplatí. Problém je, že policie a další složky mají momentálně dost jiné práce, než aby takové lidi nějak trestali.

To, že ohrozí sami sebe je mi šumák, ať klidně pojdou. Bohužel však ohrozí všechny okolo sebe. Ať už tím, že jej mohou nakazit, tak tím, že mu budou zabírat místo v nemocnici. Lidi, kteří se takto chovají, bych zavřel doma a odmítl poskytnout pomoc. Bohužel jsme na tohle moc humánní společnost. 


Tento příspěvek byl upraven od Shashlick: 18 březen 2020 - 16:46

  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#146 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 16:51

Lepší něco než nic. Ale vědělo se to měsíc dopředu. Dalo se to zajistit. Zásobili se Vietnamci, ti je ve večerkách nosí, od příbuzných věděli, co přijde. Korunová záležitost, ale vyrábí se to podomácku a spíš jako atrapa, účinnost malá, jen to vypadá jako že se něco dělá. Přitom se tvrdilo, že je jich dostatek a že jejich používání není třeba.

Co se týče keší, je dobře, že nic nevychází, FTFkaři by se neudrželi. Bez nových se obejdeme, kolikrát třeba měsíc nic nevylezlo, třeba o dovolených.

O rouškách se toho napsalo snad už dost na to, aby se všeobecně chápaly jako ochrana druhých a jednoduchý, zato účinný prostředek k zamezení toho, aby na sebe lidi dýchali a kýchali. Všechno je lepší, nežli nic... Tvrdilo se ledacos. Nikdo není neomylný. Mnoho výroků bylo proneseno k zabránění paniky. Celá Evropa se učí za pochodu pandemii čelit..


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 18 březen 2020 - 17:17

  • 0

#147 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 17:16

Dnes jsem byl na poště v Praze na Petřinách, všichni s rouškou, nebo šátkem přes "hubu" a rozestup ve frontě alespon 2m. Jen jedna důchodkyně nepochopila, že ta řídká fronta před poštou je fronta a šinula si to rovnou dovnitř, ale byla hned vypoklonkována ven na konec té fronty. Co jsem viděl, tak na ulici nebyl nikdo bez roušky a nikdo se nezdružoval. Takže na okraji Prahy to berou lidi vážně.

 

Já jsem včera šil jak o život podle "you tube"

 

https://www.youtube....h?v=S6n9J3XfPPc

 

https://www.youtube....h?v=bxPQFXuT7Ag

 

Připojil jsem i nastřihový plán, ale pro osobní potřebu mi to moc nevyhovovalo, neb mi to neustále sjíždělo z nosu a tak jsem ten nástřihový plán zvětšil 1,25x a to mi už na nose drží. Případně je dobré na evropské nosy to nahoře udělat víc zkosené, aby se tam pohodlně vešla i špička nosu a rouška mohla sedět na nosu někde kde sedí normálně brýle (já jsem si na hotovém výrobku tu vrchní část ještě sešpentlil špendlíkem aby mne to neodstávalo na nose). Přecijen asiati maji nemší nosíky a tak jim v těch rouškách nosík moc nepřekáží a nedělá neplechu.

 

Taková ta klasická chirurgická rouška se třemi sklady je pro mne katastrofa, neb mi neustále sjíždí z nosu a jak jsem koukal na televizi, tak nejeden chlap s tím má problémy, trochu pomůže když se ten plechový pásek nahoře trochu secvakne a netvaruje se na nos.

 


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#148 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 17:42

Mno, takže doma zavedený režim je asi neúčinný, pokud ve vzduchu vydrží kapénky několik hodin proti dříve uváděné půlhodině...
  • 0

#149 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 17:54

Posilam log jednoho zodpovedneho hrace. Je na pest.


Byla to dlouhá noc. Včera odpoledne letadlem z Tenerife do Prahy, nočním autobusem na nádraží v Praze, pak vlakem do Kolína. Zde jsem měl 15 minut čekání na další přípoj směr Havlíčkův Brod, využil jsem tuto chvilku k rychlému nalezení této krabičky. V Kolíně jsme asi poprvé a tímto jsem si vybarvil v mapě další okres.
Teď mě čeká dva týdny karanténa, tak na nějaký čas budu mít s geocachingem utrum [:-(]

Díky za keš.

No a pak delejte udrzbu kesi

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 18 březen 2020 - 17:54

  • 0

#150 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 18:21

O rouškách se toho napsalo snad už dost na to, aby se všeobecně chápaly jako ochrana druhých a jednoduchý, zato účinný prostředek k zamezení toho, aby na sebe lidi dýchali a kýchali.

S tou účinností nějak nevím... https://diit.cz/blog...-vubec-k-necemu


  • 0

#151 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 19:07

Myslim ze momentalne rousky v teto podobe uz moc nepomuzou. Kolik bych jich musela mit (chodim do prace a za pul hodiny mi prijde zafunena, navic se mi v ni porad zamlzuji bryle). Ano, do obchodu a mhd to schvaluju, ale nosit ji i v lese a tak?
  • 0

#152 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 19:09

S tou účinností nějak nevím... https://diit.cz/blog...-vubec-k-necemu

Poněkud zmatečný článek, nemyslíš? Míchá se tam účinnost roušky pro nositele s účinností ochrany jeho okolí. A pokud se virus šíří kontaktně, jak ho zdravý člověk vylučuje kromě stolice a moči? :-) Nevylučuje náhodou virus také dýcháním? A nepřenáší se virus náhodou na kapičkách jak člověk prská? A ty rozhodně nemají velikost viru a spoustu z nich látka/rouška odfiltruje. A cokoliv co sníží infekční dávku viru, kterou nemocný rozsévá, se počítá. Prostě a jednoduše, Čína a Korea nosí roušky a izoluje lidi a nad virem vyhrává, ale český člověk ví o rouškách (jako obvykle o všem) nejvíc. :-) A nejraději by je radši nenosil ani v MHD, že jo. Ale je fakt, že s nimi praxi nemáme vůbec žádnou. Tady se osvěta velmi hodí, jak s nimi zacházet, aby si jimi člověk spíše neuškodil... Ale jak říkám, pořád je lepší dělat něco, nežli vůbec nic. Takže s pochybovači nesouhlasím.


  • 4

#153 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 19:11

Myslim ze momentalne rousky v teto podobe uz moc nepomuzou. Kolik bych jich musela mit (chodim do prace a za pul hodiny mi prijde zafunena, navic se mi v ni porad zamlzuji bryle). Ano, do obchodu a mhd to schvaluju, ale nosit ji i v lese a tak?

V lese, kde jsi sama je to zbytečné. Ale jak jinak přinutit lidi, aby jí nosili tam, kde je třeba? Každý by se pak snažil nařízení nějak obejít.


  • 2

#154 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 19:24

Prinutit kohokoliv k cemukoliv je dost slozite.
  • 0

#155 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 19:34

Jezdíte stále do přírody na kešky? Co když jdete kolem různých samot, kde náhodou někdo zrovna je? Případně jak daleko od bydliště jezdíte?

 

Vzhledem k tomu, že by snad měla být stále v účinnosti ta vyhláška, kde je výjimka ze zákazu vycházení právě u té přírody, ale stejně si říkám, jestli je to dobře, když vidím, jak auty vidím v autech venku jen lidi, co nejspíše jezdili za prací, říkal jsem si, jestli tu výjimku už nezrušili, i když stále říkají, že doporučují procházky v přírodě.

 

U těch roušek jsem si říkal, jestli je nutné je nosit i v liduprázdném lese, jenže co mi někdo říkal, tak prý dnes v televizi Babiš tvrdil, že se má rouška nosit na veřejnosti kdekoliv, i když tam zrovna nikdo není, aby neprskal a nenechával vir a ten pak se nepřenesl na někoho, kdo tam bude po nás... Přímo jsem to neslyšel, tak nevím, co je na tom pravdy.


  • 0

#156 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 19:36

Na kesky nechodim, ale treba o vikendu bych se docela rada prosla po lese v miste bydliste.
  • 0

#157 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 20:25

Tak píšou, že na plastu to svinstvo vydrží až 3 dny. Takže pokud někdo ( nakažený) bez roušky ( protože je v tu chvíli sám v lese ) zakašle na pixlu je velká šance, že to koupí i ten kdo najde keš pozítří. Takže řekl bych, že i v tom lese to má smysl. Možná by bylo nejlepší schovat GPSky na nějakou dobu do šuflete.


  • 0

#158 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 21:25

Na kesky nechodim, ale treba o vikendu bych se docela rada prosla po lese v miste bydliste.

V tom lese bude možná víc lidí než na Václaváku.Já jsem byl minulý víkend v lese 10 km od města (u Hrdlívi) a vypadalo to tam, jako by se tam běžel nějaký orientační závod.


  • 0

#159 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2020 - 22:51

Panika, všichni umřeme. Jestli né na coronu, tak na demenci. Joj, četl jsem si svoje starší příspěvky a pořád se mi to zdá aktuální. Btw vědí všichni ti nositelé hipsta/homemade/bio/wtf roušek, že rouška je věc jednorázová? Že se bere z balíku na jednorázovou akci, ošetření... a to, že si ušiju roušku doma neznamená, že mám vystaráno a že bych měl mít minimálně několik na den a každý večer je potom vyprat, vyvařit a vyžehlit? Protože tam, kde nejsou viry, budou určitě ve vydechované vlhkosti baktérie velmi spokojené? Japončíci maj třeba tohle zmáknutý tak, že u každýho bytovýho domu majií u dvěří balík roušek a každý kdo jde ven se bere čerstvou... takže ochtané pomlcky jsou? Bureši?


  • 2

#160 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2020 - 0:09

Tak píšou, že na plastu to svinstvo vydrží až 3 dny.

Jestli to tak opravdu je, tak roušky neroušky to dřív nebo později chytíme všichni a bude se s tím muset nějak poprat imunita každého z nás (a možná lékařská pomoc, jestli se na nás dostane). Na tohle téma jsem se tady (neúspěšně) ozýval už asi před týdnem a víceméně podobně se tu vyjádřil i Láďa Appl, který by o tom coby lékař mohl něco vědět. Je mi jasné, že vzhledem k věku to taky nemusím vyhrát, ale co nadělám.

Nejhorší je v tuhle chvíli panika a tu teď rozdmýchávají nejen média, ale bohužel i někteří (vrcholní) politici :( .

 

Jo a ještě: rád bych si roušku pořídil, ale nevím kde a šít neumím...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 19 březen 2020 - 0:12

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama