Přejít na obsah


Fotka

Lock down v.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#341 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2021 - 23:18

Hamaci, rpalat: Tedy já až doteď bral dezinfekci rukou jako způsob, jakým zlikvidovat potvory předtím, neż si tou rukou sáhnu na hubu nebo na něco, co pak do té huby strčím a přenesu vir na sliznici.

Chcete říct, že po dezinfekci rukou se může dostat vir do těla přes kůži lépe? A nemyslím extrém, kdy mám kůži silně poraněnou, ať dezinfekcí, nebo jinak ....

 

Muzete pánové dát odkaz na to, co říkáte, že jste někde četli/slyšeli ?


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 03 březen 2021 - 23:19

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#342 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2021 - 23:23

to rpalat: Já se řadím mezi panikáře, takže se přiznávám k tomu, že si už skoro rok obaluji madlo vozíku na jedné straně kouskem potravinářské fólie, kterou po vrácení vozíku vyhodím. Jsem pak při nakupování míň nervózní :ph34r:.
Jinak dnes jsem vyzvedla a vyzkoušela objednaný respirátor RespiPro Nano VK a musím říci, že sedí dobře, dá se přes něj velmi slušně dýchat a je pohodlně měkký. Je to úplně jiná třída než ti dva vyzkoušení Číňani. Jen má takovou divně světle hnědou barvu -_-.


  • 0

#343 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2021 - 23:35

Tak ono taky záleží, jakou desinfekci si po rukou patlate. nektere vysušují, jiné naopak zvláčňují pokožku, takže není důvod k nějakému praskání.
  • 0

#344 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2021 - 23:38

Muzete pánové dát odkaz na to, co říkáte, že jste někde četli/slyšeli ?

 

https://www.lidovky....4_ln-zdravi_ele

 

https://jindrichohra...erova-2020.html

 

https://www.lidovky....0_ln-zdravi_ele

 

Stačí? Nebo je ti to málo?


  • 0

Jsem to stále já.


#345 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2021 - 23:51

Ne, nestačí. Přečti si můj dotaz ještě jednou pořádně a celý....


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 03 březen 2021 - 23:56

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#346 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2021 - 9:56

Hamaci, rpalat: Tedy já až doteď bral dezinfekci rukou jako způsob, jakým zlikvidovat potvory předtím, neż si tou rukou sáhnu na hubu nebo na něco, co pak do té huby strčím a přenesu vir na sliznici.

Chcete říct, že po dezinfekci rukou se může dostat vir do těla přes kůži lépe? A nemyslím extrém, kdy mám kůži silně poraněnou, ať dezinfekcí, nebo jinak ....

 

Muzete pánové dát odkaz na to, co říkáte, že jste někde četli/slyšeli ?

Já psal jen o tom, že "covid" se pravděpodobně nepřenáší dotykem. O "škodlivosti" patlání si chemie na tělo psal rpalat. Ale souhlasím s ním.
Tak pro příklad budu citovat z toho článku.
Člověk se navíc podle Ždímala nemusí bát sáhnout ani dovnitř respirátoru. „Evropské centrum pro kontrolu nemocí nedávno vydalo zprávu, která říká jasně, že nebyl prokázán žádný přenos koronaviru přes povrch. To znamená, že ani když sáhnete na vnitřek respirátoru, nemělo by to představovat riziko. Ten virus je respirační, a proto škodí při nádechu, protože postihuje plíce. Každá jiná cesta je pro něj velká komplikace, a je to tedy mnohem méně rizikové,“ vysvětluje. Podle něj i kdyby člověk vir „olízl“ zevnitř respirátoru, nenakazí se.
 


  • 1

#347 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2021 - 10:28

Uvnitř vlastního respirátoru těžko bude vir, který bys už neměl, takže si ho můžeš lízat jak chceš.  B) 


  • 1

#348 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2021 - 10:34

Díky, tenhle článek jsem vlastně četl, ale skončil jsem u věty “Běžně mám respirátor několik měsíců....” a to mě zbouralo a se čtením jsem skončil.  :D . Ale je fakt, že ten pán to posuzoval z jiného pohledu než lékařského. Zajímavá je ta úvaha, že to olíznutí ruky predtim svirajici vozík nemusí byt z pohledu sars viru takový pruser, nebo že vir zachyceny v respiratoru se jen tak neuvolní. Asi to ale zkoušet nebudu a ten půlrok starý používaný respirator se mi stejně zdá dost eklhaft  :wacko:


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#349 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2021 - 10:35

Uvnitř vlastního respirátoru těžko bude vir, který bys už neměl, takže si ho můžeš lízat jak chceš.  B)

Je to sice irelevantní, ale když už si hraješ na slovíčka...
Nepíše se tam, jestli olizuješ vlastní nebo cizí respirátor.


  • 1

#350 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2021 - 11:20

Olizování cizích respirátorů považuji za hodně divnou úchylku. To někdo dělá?


  • 4

#351 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2021 - 16:47

No 4 členná rodina, každý na otáčení 7 respirátorů, tak nespleť se při 28 visicích kouscích  :D


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#352 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2021 - 23:45

Ovšem někdo to bere s tím rizikem nákazy z povrchu dosti vážně. Dnes jsem se zastavil před krámkem v jedné vesnici, že si koupím něco k jídlu. Před dveřmi do obchodu židle, na té rolička igeliťáků a nápis "před vstupem do prodejny použijte sáček". Pokud jsem to pochopil správně, nemělo se do něj nablít, nýbrž si měl každý zákazník z role odtrhnout dva sáčky a dát si je na ruce. Nějak mi to postrádá smysl. Vždyť abych si odtrhl sáček, musím vzít do rukou tu roli, sáhnout zvenčí na sáček který si nasadím, stejně jako na sáček jenž si nasadí následující zákazník, abych je od sebe odtrhl. Když jsem si představil, jak na mě vevnitř bude hysterická prodavačka křičet, že nejsem z jejich vesnice a mám nakupovat u sebe v okrese, raději jsem se před dveřmi otočil a šel zpátky do dodávky.
Ovšem smysl podle mého postrádá mnohem víc věcí. Na Facebooku je k nalezení video z úterý, na kterém jablonečtí strážníci použili donucovacích prostředků na ženu bez roušky. Masovému sdílení nejspíš brání to, že kvalita videa není nijak dobrá (je natáčeno z druhé strany silnice) a jeho autorka si neodpouštěla komentáře jako že ona sama by si roušku taky nikdy nenasadila. Samozřejmě je špatně, že si tu roušku odmítala nasadit. Jenže, k zamyšlení je i to, co tomu předcházelo. Vloni koloval takový vtip, už nevím jak přesně to bylo. Nějak že chlapík jde po ulici, a nachomýtnou se k němu dva policajti:
- "Pane, jakto že nemáte roušku?"
- "Proč bych ji měl, vždyť tu jsem sám."
- "Kdepak, už jsme tu tři."
Tehdy to byl vtip, teď je to realita.
Ani nevím, co si myslet o dnešním chlubení policie, že šest příslušníků dnes na čtyřkolkách jelo do jizerek zkontrolovat všech 11 lyžařů, kteří tam byli.
Smysl mi nedává ani to, že nesmím na chatu v jiném okrese. Teda já tam legálně nesměl nejspíš už od podzimu, jelikož vlastníky jsou tchán s tchýní. Ovšem to ještě nikdo nestál na hranicích okresů, takže když v minulém týdnu konečně z většiny zmizel sníh a dalo se k chatě dojet, v neděli jsme tam letos poprvé zajeli. Benzín jsme natankovali na samoobslužné čerpací stanici u nás ve městě, jídlo jsme si vzali s sebou, nikde jsme cestou nezastavovali, nešli jsme za sousedy ani oni za námi. Nevidím v tom jakékoliv ohrožení kohokoliv. Zjistil jsem, že tíhu sněhu neunesl plot. Potřebuju koupit dřevo a jet ho opravit, než nám tam začne lézt co/kdo nemá. Nemůžu ani jedno. A pak je taky čas sázet, aby bylo na podzim co sklízet. Místo toho se dnes nechal Babiš slyšet, že o nějakém rozvolnění po uplynutí třech týdnů si můžeme nechat zdát. Tak doufám, že aspoň podniky Agrofertu vysadily dost, aby letos uspokojily i poptávku od zahrádkářů.
Jinak jsem tento týden odlovil kešky zatím v sedmi krajích. Taktéž nevidím jediný důvod, proč bych nemohl. Ovšem už se těším, až si budu za pár měsíců povídat se spoluvězni:
- "Já tu jsem za odlov kešek mimo svůj okres, za co vy?"
- "No já tu jsem za to, že jsem si na cestu k popelnicím nevzal roušku."
- "Já zase za to, že jsem si šel kolem půlnoci zapálit před barák."
- "Mně do tý vaší skvadry nezodpovědných občanů netahejte, já tu jsem jenom za vraždu!"


  • 14

#353 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 0:10

...
- "Mně do tý vaší skvadry nezodpovědných občanů netahejte, já tu jsem jenom za vraždu!"

 Krásně napsáno. Absurdita dnešních dnů nezná mezí. Víc napsat nemohu, jelikož mi došla slušná slova.


  • 3

Jsem to stále já.


#354 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 8:18

Smysl mi nedává ani to, že nesmím na chatu v jiném okrese. Teda já tam legálně nesměl nejspíš už od podzimu, jelikož vlastníky jsou tchán s tchýní. Ovšem to ještě nikdo nestál na hranicích okresů, takže když v minulém týdnu konečně z většiny zmizel sníh a dalo se k chatě dojet, v neděli jsme tam letos poprvé zajeli. Benzín jsme natankovali na samoobslužné čerpací stanici u nás ve městě, jídlo jsme si vzali s sebou, nikde jsme cestou nezastavovali, nešli jsme za sousedy ani oni za námi. Nevidím v tom jakékoliv ohrožení kohokoliv. Zjistil jsem, že tíhu sněhu neunesl plot. Potřebuju koupit dřevo a jet ho opravit, než nám tam začne lézt co/kdo nemá. Nemůžu ani jedno. A pak je taky čas sázet, aby bylo na podzim co sklízet. Místo toho se dnes nechal Babiš slyšet, že o nějakém rozvolnění po uplynutí třech týdnů si můžeme nechat zdát. Tak doufám, že aspoň podniky Agrofertu vysadily dost, aby letos uspokojily i poptávku od zahrádkářů.
 

já myslím, že zloději co se specializujou na chaty musej bejt blahem bez sebe. Nikde nikdo, policie chytá na okresech,. Chataři přijet nesmí. Když zjistí - za 2-3měsíce-rok - že jim vykradli chatu a bude to policie vůbec řešit?  Doba, kdy zdravý rozum naprosto zmizel...

 

PS - byl sem běhat - běžel sem po cestě co dělí katastry 2 měst. Můžu běžet jen po pravé straně co je Kladna nebo i po levé co patří Velké Dobré? Neohrozím tím něčí život?


  • 3

#355 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 9:20

já myslím, že zloději co se specializujou na chaty musej bejt blahem bez sebe. Nikde nikdo, policie chytá na okresech,. Chataři přijet nesmí. Když zjistí - za 2-3měsíce-rok - že jim vykradli chatu a bude to policie vůbec řešit?  Doba, kdy zdravý rozum naprosto zmizel...

 

PS - byl sem běhat - běžel sem po cestě co dělí katastry 2 měst. Můžu běžet jen po pravé straně co je Kladna nebo i po levé co patří Velké Dobré? Neohrozím tím něčí život?

Jsi nezodpovědný ! Máš jít běhat po chodbách nákupního centra


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#356 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 10:51

Je to divný. Autem po okresech, pěšky jen v rámci obce. Definoval někdo, kam se smí na kole? Co když pojedu na kole nakoupit do sousední obce?

Jo, chápu, že je to směřovaný proti návalům na horách, ale formulovaný je to blbě.


  • 1

#357 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 11:20

Řekl bych, že problém bude v tom, že kvůli pár lidem, kteří se chovají nezodpovědně musí trpět i ti, co se zodpovědně chovají...

 

Že sice takové to chování, že jedeš zodpovědně sám někam na chatu, přitom si odlovíš pár kešek, na kterých si sám, přitom pokud na těch keších někdo byl nedávno, tak si třeba i odezinfikuješ ruce, tak je naprosto bezpečné. Ale protože se těžce hledají ti, co jedou někam do tramtárie, aby tam chlastali hromadně na chalupách, tak se zakáže prostě cestování všem, aby se to dalo vymáhat.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 05 březen 2021 - 11:20

  • 10

#358 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 11:55

Je to divný. Autem po okresech, pěšky jen v rámci obce. Definoval někdo, kam se smí na kole? Co když pojedu na kole nakoupit do sousední obce?
Jo, chápu, že je to směřovaný proti návalům na horách, ale formulovaný je to blbě.

Myslím, že není důležité jestli jde o kolo/auto/vlastní nohy, ale o účel cesty. Hezká výzva viz
https://mtbs.cz/clan...ni#.YEIODN5UA0h
  • 2
Vložený obrázek

#359 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 12:04

Jenže, proč se tedy netrestalo to porušování opatření už dříve. Možná pak nebyly potřeba taková opatření, kdyby si lidi zvykly ty opatření trochu dodržovat sami od sebe (viz příklad např. Švédska).

Často ve firmách se na roušky kašle, ve městech, kde postávají hloučky s pivem v ruce apod. Nikde jsem neviděl, že by je policajti upozorňovali. A to neřeším takové ty akce typu otevřených hospod či domácích oslav apod. Žiji v okrese, který byl uzavřený pro velký výskyt. Nyní jsme už i lepší, než okolní okresy. Ale je to stále stejné. Policajta venku jsem neviděl, max. na hranicích okresu kontrolovali to, co jde kontrolovat lehce... 

I teď když projíždím městem tak cca 1/3 roušku nemá (já většinou když jedu na kole tak taky ne, protože bych vůbec neviděl přes brýle, protože se mi rosí)...

 

 

Jinak bych řekl, že tohle je docela dobrý článek:

https://www.seznamzp...earch.seznam.cz

 

Ten rozdíl při dodržování pravidel. U nás je prostě móda je nedodržovat a obcházet, už od Rakouska-uherska, komunistů apod.

 

Nejlepší je pak zpráva v rozhlase, že 90% respondentů nějakého výzkumu dodržuje současná opatření. Řekl bych, že stoprocentně ho dodržuje tak 1/2, převážně tak 3/4, ale 90% určitě ne...


  • 0

#360 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 12:21

Myslím, že není důležité jestli jde o kolo/auto/vlastní nohy, ale o účel cesty.

Hmmm, není to jednoduché. Pokud se budu nacházet v katastru svého bydliště, tak jdu na procházku nebo sportuji. Pokud ji opustím, tak směřuji za nákupem nebo do práce. Takže kdybych jel na kole do okresního města za nákupem, snad by to prošlo, i kdybych jel po lesních cestách, čti zkratkou. A pokud bych chtěl mimo okres, tak jedině s bumážkou, že jedu navštívit nemocnou babičku, které vezu bábovku a flašku vína, nejlépe s červenou helmou na hlavě.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama