Přejít na obsah


Fotka

Lock down v.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#361 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 12:22

Problém je, že se lidé považují za hrdiny, když něco nedodrží a očůrali systém, a ještě jsou šťastní, jak to tomu Burešovi nandali.


  • 8

#362 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 12:44

To je pěkně popsáno v tom článku, na který jsem dával odkaz... :-(

A bohužel dnešní "elity" (pro mě spíše morální spodina) to jen přiživují...

 

Místo omluvy za vyřčenou lež (byť to mohlo být omylem), se raději soudí, jen aby oni nebyli ti omylní. Řeknou něco, chovají se úplně jinak, jen proto, že se jim to co říkají prostě nehodí do krámu a prostě je lepší jet  do zahraničí na drahou dovolenou... Proč by se pak měli jinak chovat normální lidé?

 

Bohužel většina lidí si řekne, když oni mohou, proč my ne, ale zapomínají, že jinak se ze současné situace prostě nedostaneme, než že alespoň trochu budem ty opatření respektovat. I když jsou pro nás všechny nepříjemná. Zapomíná se na osobní zodpovědnost k ostatním. Pokud někdo nedodržuje opatření, může tím způsobit to, že někdo jiný zemře... 


  • 1

#363 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 14:09

Mě totiž nesedí ten termín Katastr obce. Katastrálních území může mít obec několik a naopak několik obcí (osad) může mít společné katastrální území. Co je obec a co není, běžný občan nemusí vědět, většinou ale jo, když tam bydlí. Pokud by se totiž opravdu jednalo o katastrální území, nemohlo by se ani z jedné čtvrti do druhé.

Smysl opatření chápu, obcházet to nechci, ale štve mě, že ani tohle neumí vysvětlit pořádně. Myslíval jsem si, že vyhlášky jsou tak složité, protože je píšou právníci a je nutno vyloučit jiný výklad. To si už nemyslím, 10 právníků vyloží jednu vyhlášku 10 způsoby a budou chytat za slovíčka.

A smysl opatření chápu-nechápu. Smyslem je zamezit hromadným odjezdům do hor, ale jaký má smysl nejezdit na kole mezi vesničkami, ale jezdit z jednoho konce Prahy na druhý metrem? Nebo nechodit lesem po sousedním katastru, ale jet tam nakupovat? Nějaká rovnoměrnost tomuto opatření hodně chybí.


  • 5

#364 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 14:42

Taky jsem si říkal, že nikde neřekli přesnou definici, co myslí tou "obcí". Mohu taky říct, že jsem v obci s rozšířenou působností a můžu být 10 km od domova :-). A jsem přitom v našem městě.

Přece říkali v obci!


  • 0

#365 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 18:37

Obec je základní jednotkou veřejné správy. Definuje ji zákon o obcích. Katastrální území je něco jiného. Většinou je část území obce, ale nemusí to tak být. Katastr obce je nesmysl. Za první republiky tím bylo myšleno dnešní katastrální území.
  • 2

#366 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 18:59

Obec je základní jednotkou veřejné správy. Definuje ji zákon o obcích. Katastrální území je něco jiného. Většinou je část území obce, ale nemusí to tak být. Katastr obce je nesmysl. Za první republiky tím bylo myšleno dnešní katastrální území. 

Ano, máš pravdu. Omlouvám se za poněkud nepřesné vyjádření. Správný termín použitý v textu usnesení je "území obce", viz čl. III odst. 2 c) a d).


  • 0

#367 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 19:18

I to je nesmysl. Viz území obce Pelhřimov. Celé území je dostupné jen pro letce.


  • 3

#368 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2021 - 20:38

Kdo bydlí v enklávě Pelhrimova, může se procházet jen v rámci ní. Jinak by překročil hranice obce, to je zapovězeno. (☉。☉)
  • 1

#369 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2021 - 9:34


Pokud někdo nedodržuje opatření, může tím způsobit to, že někdo jiný zemře... 

To by mě zajímalo, kdo zemře, když překročím v lese hranice katastru nebo když popojedu autem od baráku k lesu v jiném katastru a tam zapadnu na pár km procházku, kde nepotkám nohu nebo kde se s tou nohou můžem vyhnout na dvacet a víc metrů.

 

To není opatření na ochranu před covidem, to je opatření na hlídatelnost. Tohle občůrávám taky, už něco přes pětatřicet let. A nestydím se za to. A v souvislosti s povolením pohybu po okrese kvůli nákupům a Pražákům po celé Praze už vůbec. (Plus k tomu MHD? Hahaha...) Viz Mpik.


  • 5

#370 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2021 - 10:02

Mimochodem, od ledna platí nový zákon o územním členění, okresy jsou už jen odvozenou jednotkou, pomocí ORP. Skoro nic se nemění, jen to docela zamíchalo s různými databázemi. Každý ví, co je to okres, i když okresní úřady už nejsou, přešlo to na kraje nebo ORP (tj. "malé okresy"). I když někde se pořád používá okresní členění.

Jo, chápu, že nelze rozdělit Prahu, Brno a jiná města na obvody a zakázat mezi nimi pohyb. Ale kdyby to šlo, pomohlo by to asi víc, než zakázat pohyb mezi vesničkami.


  • 2

#371 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2021 - 10:31

Praha je sice velká, ale nedá se jít vůbec nikam. Všude mimo zástavbu se venčí davy lidí. Včera jsem zajela do Troji k řece. Nebylo hezky a foukal opravdu studený vítr a na procházce bylo neskutečné množství lidí. Co se tam bude dít dneska, když je hezky si raději ani nepředstavuji...


  • 1

#372 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2021 - 11:49

Jo, v rámci ochrany před přenosem viru přinutili lidi pokud možno se co nejvíc shlukovat.


  • 8

#373 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2021 - 11:54

Nojono, to jsou jen lidi, co by si šli jinak sednout do hospody, kdyby to šlo.


  • 1

#374 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2021 - 16:14

To by mě zajímalo, kdo zemře, když překročím v lese hranice katastru nebo když popojedu autem od baráku k lesu v jiném katastru a tam zapadnu na pár km procházku, kde nepotkám nohu nebo kde se s tou nohou můžem vyhnout na dvacet a víc metrů....


Takhle to nemuzes brat. Podivej se jak nekteri lide ty opatreni dodrzuji i ted. Vymysli jak to obejit a jak "vyzrat" na ty co to maji kontrolovat. Vzdyt te uprostred lesa nikdo kontrolovat nebude. Ono by i stacilo, kdyby se proste lidi nepotkavali sami od sebe. Ne diky zakazum.
  • 4

#375 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2021 - 17:37

Však já to tak neberu, citovala jsem Romana Jaroměřského, který psal, že bychom to tak brát měli.

 

A taky to občas obcházím, mám cvik z totáče obcházet blbý zákazy a příkazy, píšu vejš. Tu poslední svou větu adresuj těm pánům nahoře, co ty kraviny vymysleli, ne mně.

 

Dávám pozor, abych neohrozila sebe ani ostatní, stejně jako před lockdownem. A k tomu nadšeně tleskám, páč mi dík covidu EU o deset měsíců prodloužila platnost předevčírem propadlé STK na mojí zrezlé felince, už odsouzené k smrti zvrakováním. Tak mám eště chvilku čím jezdit po polňačkách.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 06 březen 2021 - 17:40

  • 4

#376 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2021 - 18:34

Praha je sice velká, ale nedá se jít vůbec nikam. Všude mimo zástavbu se venčí davy lidí. Včera jsem zajela do Troji k řece. Nebylo hezky a foukal opravdu studený vítr a na procházce bylo neskutečné množství lidí. Co se tam bude dít dneska, když je hezky si raději ani nepředstavuji...


v primestskych lesich je plno... dougam ze je nenapadne jeste pritvrdit :(
  • 0

#377 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2021 - 21:04

Já byl dneska v Prokopáku. Neuvěřitelný davy... Ale čekal jsem to a smrdět doma v tom počasí jaké bylo, jsem nehodlal. Ale to, že si nemůžu někam do prázdného lesa za Prahu, je fakt absurdní.

Mimochodem zajímavé je sledovat pohyb lidí na logách. Jednak mi jich dnes dorazilo už přes stovku (což dřív bylo běžné, ale v poslední době se dostanu za víkendový den tak 60 - 80), jednak přes 90 % z nich je z Prahy, což taky samozřejmě není úplně normální.


  • 1

#378 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2021 - 23:35

Já byl dneska v Prokopáku. Neuvěřitelný davy... Ale čekal jsem to a smrdět doma v tom počasí jaké bylo, jsem nehodlal. Ale to, že si nemůžu někam do prázdného lesa za Prahu, je fakt absurdní.

Mimochodem zajímavé je sledovat pohyb lidí na logách. Jednak mi jich dnes dorazilo už přes stovku (což dřív bylo běžné, ale v poslední době se dostanu za víkendový den tak 60 - 80), jednak přes 90 % z nich je z Prahy, což taky samozřejmě není úplně normální.

 

Míro tento fakt jsem u svých keší také postřehl. 


  • 0

#379 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2021 - 9:09

Já byl včera ve Zlíně :-(. Pominu li, že cesta z Prahy a zpět je dlouhá 600 kiláků a že prakticky není po cestě možné se občerstvit, byl hlavní problém v tom, že jsem si Zlín nemohl prohlédnou a to jsem tam byl poprvé v žívote. Klika byla, že kousek od místa jednání byly 2 kešky, které jsem si odlovil. Celé 15 minutové jednání proběhlo samozřejmě s respirátorama, já si den předem dělal antigenní test, abych měl dobrej pocit. Na zpáteční cestě už v Praze, myslím Jesenice, jsem musel zastavit u pumpy, protože bych asi jinak znečistil auto. A ejhle v pumpě u Zlína s omluvou vypnutej automat na kafe a vstup povolenej pro max 4 lidi. Tady vevnitř u kávovaru cca 10 borců s kafem a bez roušek a venku ještě víc.

Na tohle téma jsem se bavi s neteří, která žije v Anglii. Bez roušky je to za 30 liber.(napoprvé) Naprosto normálně někdo úplně cizí tě vyfotí a pošle na policii. Vůbec to neberou jako bonzování, prostě u nich se dodržujou zákony. A že to jde i v Evropě kousek od nás - zajděte se Haidenau do obchodního centra a ještě před vstupem nemějte roušku, cenovka je napoprvé 65E. Ten náš slavnej borec z hospody u Šeberáku by touhle dobou byl v německu bez hospody a internovanej za vlastní v detenčním zařízení. Tohle je ta opačná stránka opravdové demokracie.

Je mi 67 roků, nemám hrůzu z toho, že umřu na Covid i když se to může stát. Ale s vědomím, že pokud dostanu těžší formu mám na několik měsíců utrum se vším. A to je to, co mě vadí. Nemám potřebu vyzdvihovat, co zese Babiš a ostatní posrali a jak by to tenhle akademik udělal líp, prostě dodržuju základní pravidla ohleduplnosti ke svému okolí. Na druhou stranu svůj osobní prostor si tvrdě bráním.


  • 13

#380 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2021 - 13:28

To by mě zajímalo, kdo zemře, když překročím v lese hranice katastru nebo když popojedu autem od baráku k lesu v jiném katastru a tam zapadnu na pár km procházku, kde nepotkám nohu nebo kde se s tou nohou můžem vyhnout na dvacet a víc metrů.

 

To není opatření na ochranu před covidem, to je opatření na hlídatelnost. Tohle občůrávám taky, už něco přes pětatřicet let. A nestydím se za to. A v souvislosti s povolením pohybu po okrese kvůli nákupům a Pražákům po celé Praze už vůbec. (Plus k tomu MHD? Hahaha...) Viz Mpik.

 

Já jsem nezmiňoval toto nařízení, ale obecně všechny. Prootže přesně jak píše None, tak znám spoustu případů, kteří to neřeší v práci ani jinde ve společnosti.

Samozřejmě i při tom překročení katastru v případě, že se tam sejdeš s dalšími lidmi tak je jistá pravděpodobnost, že to může zapříčinit tu smrt.

Mimochodem dnes jsme byli s kluky taky v lese a taky nevím, jestli jsme někde zrovna tu hranici obce nepřekročili, protože tohle je opatření, které opravdu nemá smysl (zvlášť, když je celá Praha jedna "obec", takže se může po celé Praze, do obchodů apod., ale do přírody se může jen po katastru). Možnost nakažení v takovém lese je limitně blízká nule. Osobně jsem čekal třeba právě ten okres. Podle údajů z konce února, kdy okres Trutnov byl nejhorším v ČR, tak nyní už jsou horší i okolní okresy, přitom stačilo omezit to cestování jen v rámci okresu.

 

Co je nejdůležitější, jezdím se starat o babičku - do sousedního okresu. Za 4 jízdy od začátku týdne jsem viděl stát policajty na státovce jen 1x a to ještě jsem neviděl, že by někoho zastavili (já projel taky bez problémů - předtím stáli v kuse 14 dní a kontrolovali úplně všechny). Krom toho jsem viděl policajty asi 2x někde projet, taky jsem neviděl žádné, kteří by pokutovali porušování nařízení.

 

Kdyby se to pokutovalo už od začátku pořádně a vymáhalo to dodržování, tak nejspíše nemusely být zavedené teď ty obce...


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama