Přejít na obsah


Fotka

Covid


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#201 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 9:27

A v Ronsmannu jo, zrovna předevčírem jsem si je tam tisknul.

Díky za info, teď koukám, že v Klatovech mám Rossmanny od října skoro za rohem.


  • 0

#202 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 9:30

Jde to i jinak. Mrknu co bych mohl z podobného sortimentu v následujícím půlroce potřebovat a přiobjednám krabici kancelářského papíru, toner do tiskárny, propisky a tři trojúhelníky. Dopravu mám zdarma, zaplatím kartou. Dopravci otevřu dálkovým ovladačem bránu a zavolám na něj z okna ať mi to dá za popelnici.

Ale furt je co zlepšovat, dneska třeba jdu do laborky v nemocnici pro výsledky, emailem to ještě poslat neumí. Kdyby uměli, mohlo být místo toho otevřené to papírnictví a výsledek z hlediska nákazy by byl stejný.

To jsou fakt knizeci rady. Jo, mozna sedis celej den doma na zadku a nemas nic lepsiho na praci nez vyhlizet kuryra a kupovat si veci na pul roku dopredu ktery zrovna ani nechces. Ale jsou lidi co maji i jine starosti a musej makat aby tenhle bordel uzivili a na podobny hracicky fakt nemaj cas. V momente kdy nezavrou kvetinarstvi a psi salony, ale zavrou mi treba kram s botama (ktery narozdil od kruzitka si potrebuju vyzkouset), tak me tezko nekdo presvedci ze vlada neni banda neschopnejch nekompetentnich idiotu.

 

Aha, ja vlastne zapomnel, ono soudruh vrchni STBak vlastni i kvetinarstvi, tak musi byt otevreno. https://www.forum24....t-kvetinarstvi/. K tomu si pridej ten Samaelluv prispevek o kompenzacich. A je vedecky dokazano ze v kvetinasvi se to neprenasi. Mozna tam maj i vysoky stropy. Jako jo, pokud ches temhle gaunerum delat korena a jeste se jich zastavat tak OK. Ale nechtej tohle po ostatnich.


  • 7

#203 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 10:11

Koho chránit? Lidi? Malé obchodníky? Řetězce? Proč se neprodávají boty v supermarketech? Protože by tam lidi hromadně chodili kupovat boty? Nebo jen proto, aby chcípla koza sousedovi, když já (malý krámek) musím mít zavřeno? Jo, obchodníci jsou na tom špatně, ale je řešením, aby nemohl nikdo? Je, na pár týdnů. Ale ono to vypadá ještě na měsíce. Boty možná, musí se zkoušet. Ale tkaničky? Pantofle? Proč musí mít otevřeny prodejny zbraní, nestačil by prodej nábojů na předchozí objednávku (když je nutno lovit prasata)? Květinářství - tam moc lidí nepřijde a co se neprodá, může se za dva týdny vyhodit, mimo kaktusů. Ale hospoy taky vyhazovaly nakoupené zásoby... Prostě, logika se v tom nedá hledat, ono to asi ani nejde vymyslet blbovzdorně. Jedině, že by bylo vše otevřeno a lidi se najednou začali sami chovat zodpovědně. To je větší iluze, než co nám vláda předvádí.


  • 1

#204 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 10:32

Škoda, že další zájmové fórum se zasírá Covidem. Vcelku záměrně jsem použil vulgarizmus. Těch jedenáct stránek jsou pouze kecy o hovně. Každý ten svůj názor prezentuje jako jediný správný a vše ostatní je špatné. Nebýt naší blbé vlády v čele s Babišem, Prymulou, Hamačkem a dalšími, tak tu mohlo být podstatně líp. Třeba už mohla pandemie úplně ustoupit, jako v okolních vyspělých státech. Na druhou stranu je to tu o fous lepší, že mě zatím nikdo netituluje zasranej zkurvenej komouš. Teda zatím. Věřím, že kdokoli z vás, kdyby byl u moci udělá všechno líp a kvalitněji než naše současná reprezentace. Dokonce jsem si úplně jistej, že sekeru z minulého roku 320 mili by přetavil do zisku. Ale jak říkam, kecy vo hovně, akorát jde sem tam trochu o život. :-( 


  • 2

#205 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 10:34

Koho chránit? Lidi? Malé obchodníky? Řetězce? Proč se neprodávají boty v supermarketech? Protože by tam lidi hromadně chodili kupovat boty? Nebo jen proto, aby chcípla koza sousedovi, když já (malý krámek) musím mít zavřeno? Jo, obchodníci jsou na tom špatně, ale je řešením, aby nemohl nikdo? Je, na pár týdnů. Ale ono to vypadá ještě na měsíce. Boty možná, musí se zkoušet. Ale tkaničky? Pantofle? Proč musí mít otevřeny prodejny zbraní, nestačil by prodej nábojů na předchozí objednávku (když je nutno lovit prasata)? Květinářství - tam moc lidí nepřijde a co se neprodá, může se za dva týdny vyhodit, mimo kaktusů. Ale hospoy taky vyhazovaly nakoupené zásoby... Prostě, logika se v tom nedá hledat, ono to asi ani nejde vymyslet blbovzdorně. Jedině, že by bylo vše otevřeno a lidi se najednou začali sami chovat zodpovědně. To je větší iluze, než co nám vláda předvádí.

 

Jednoduchy. Chranit hlavne ohrozene skupiny (duchodci a chronicky nemocni) - klidne vyhrazenyma hodinama pro nakup (ovsem se zakazem mimo ne), klidne bych i udelal specialni "geront" busy a podobne. Ale zase. Tohle neprojde, protoze Neagent potrebuje jejich hlasy a nedovoli si duchodce omezit.

 

 

Dle: nerozlisovat mezi supermarketem a malym obchodnikem. Tzn. pokud otvevru obuv. tak je jedno, jestli ji prodava supermarket, nebo Mana v kramku prez ulici. + pokud nekoho zavru, tak mu vyplatim kompenzace. Napr. jako v nemecku, nebo rakousku. Proste se nesmi dopoustet diskriminace, takze musi zabranit prodeje sortimentem jednim, pokud nepovoli druhemu.

 

A to hlavni: To co zavru posuzuju podle epidemiologickyho hlediska a ne podle toho, jestli to prospeje moji firme, kterou vlastne nevlastnim.

 

Kdo se nakazi v zelezarstvi u nas v ulici? Nikdy tam nejsou vice nez 2 zakaznici najednou. Naopak se lidi vice rozptyli a nebudou naslapani v jedinem supermarketu. Nerozporuju zavreni hospod. Tam verim, ze se klidne vir sirit muze a urcite se tam i siri. Ale nikdo mi nevymluvi, ze riziko nakazy v domamcich potrebach, nebo zelezarstvi je minimalni (de fakto nulove)

 

Ale chapu. Vracime se k tomu predchozimu. Malym obchodnikum Neagent nedodava, ale supermarketum ano, takze se mu hodi jejich likvidace.

 

Update:

podivejte se na zeme okolo nas. Vyjimecne tam dochazi k vypinani prodeje (a kdyz uz, tak vzdy celeho segmentu nezavisle na tom, kdo to prodava) a hlavni omezeni tam delaji na pocet lidi na m2 obchodu. Tzn. zavrou hospody a ostatni obchody maji otevreno (krome nejkritictejsiho stupne). V nizsich suprnich to maji tak, ze nejdrive maji 15M2 na zakaznika, pak 8M2 a tak pokracuji dale do nizsishc stupnu.


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 08 leden 2021 - 10:50

  • 6

#206 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 10:44

Pro None: Nikdo tě nenutí to číst.
 
A takhle to vypadá asi nejen v této nemocnici: https://www.nemtru.c...oucasne-situaci


  • 0

#207 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 12:40

Neříkám, že se očkování budu vyhýbat (pokud jej tedy do té doby nezastaví, poté co jim vychcípá před půl rokem očkovaný důchoďák). Ovšem že bych seděl u nějakého online formuláře a zadával tam své údaje než ho po pěti minutách kvůli přetížení vypnou (a že s tím tady zkušenosti máme), to také ne.

Důvodem pro mě nebude očkování, ale jeho následky. Tedy že bez jakéhosi očkovacího průkazu by mě třeba mohli s dodávkou odstavit před vraty skladu, že neočkovaného člověka dovnitř nepustí.

Otázkou samozřejmě je, co aktuálně platí. A tím nemyslím chaotická a nesmyslná opatření, ve kterých se, narozdíl od jara, dnes už vyzná málokdo. Na podzim se říkalo, jak "projít" si koronavirem nepomůže, neboť protilátky se z těla po třech měsících vytratí a navrátil koronaviru bude mít mnohem horší následky. Kde bereme jistotu, že protilátky z očekování po půl roce nevymizí? Nebo proč dnes již na webu MZČR není nic o tom, že koronavirus se může člověku který jej již prodělal vrátit; nýbrž že by promoření pomohlo, pouze by mělo za následek velký počet obětí (o čemž pochybuji, neboť rizikové skupiny jsou známé a měly by konečně důvod k tomu, aby se opravdu chránily)?


  • 0

#208 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 12:43

Škoda, že další zájmové fórum se zasírá Covidem. Vcelku záměrně jsem použil vulgarizmus. Těch jedenáct stránek jsou pouze kecy o hovně. Každý ten svůj názor prezentuje jako jediný správný a vše ostatní je špatné. Nebýt naší blbé vlády v čele s Babišem, Prymulou, Hamačkem a dalšími, tak tu mohlo být podstatně líp. Třeba už mohla pandemie úplně ustoupit, jako v okolních vyspělých státech. Na druhou stranu je to tu o fous lepší, že mě zatím nikdo netituluje zasranej zkurvenej komouš. Teda zatím. Věřím, že kdokoli z vás, kdyby byl u moci udělá všechno líp a kvalitněji než naše současná reprezentace. Dokonce jsem si úplně jistej, že sekeru z minulého roku 320 mili by přetavil do zisku. Ale jak říkam, kecy vo hovně, akorát jde sem tam trochu o život. :-( 

Tu sekeru z loni neudělaly kompenzace za zavřený hospody a krámy, ale způsobili to ti  z vlády nákupem ochraných prostředků od podivných firem. Tlaky na vyšetření kam a komu se ty peníze poděly vyšuměly do ztracena. To, že máme státní hmotné rezervy, které by právě pro tyto případy měly mít zásoby, platíme si to z daní a co se stalo?

 

Těch zmíěných 20k nadúmrtí je hovadina, první pacient co tu prý umřel na covid byl 93letý muž s milionech chorob a rakovinou dlouhodobě na lůku. Takže už od prvního pacoše lžou.

 

Bureš si prostě stát řídí jako firmu pro svůlj zisk. A ti, comu v tomu přitakávají doufají, že jim spadne nějaký ten drobek, že?

 

Jak už tu bylo řečeno, důležitá je svoboda. A omezování ústavy pomocí strašení covidem je kurde nebezpečný.

 

ANO, bude líp! Předpokládám, že nejpozději v létě to uvolní a do voleb bude ticho po pěšině, stejně jako tomu bylo letos před krajskými volbami, že? Děti se vrátí do školy pokud nevybuchne jaderná elektrárna, žádný lockdown už n ikdy nebude a tak dále.

 

Ps. Já bych to rozhodně dělal líp, to je sand jansý, ne? :)


  • 0

#209 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 13:09

Škoda, že další zájmové fórum se zasírá Covidem. Vcelku záměrně jsem použil vulgarizmus. Těch jedenáct stránek jsou pouze kecy o hovně. Každý ten svůj názor prezentuje jako jediný správný a vše ostatní je špatné. Nebýt naší blbé vlády v čele s Babišem, Prymulou, Hamačkem a dalšími, tak tu mohlo být podstatně líp. Třeba už mohla pandemie úplně ustoupit, jako v okolních vyspělých státech. Na druhou stranu je to tu o fous lepší, že mě zatím nikdo netituluje zasranej zkurvenej komouš. Teda zatím. Věřím, že kdokoli z vás, kdyby byl u moci udělá všechno líp a kvalitněji než naše současná reprezentace. Dokonce jsem si úplně jistej, že sekeru z minulého roku 320 mili by přetavil do zisku. Ale jak říkam, kecy vo hovně, akorát jde sem tam trochu o život. :-( 

Viz výše. Číst to nemusíš. Taky filtruji spoustu vláken a v životě jsem v některých nebyl (třeba většina toho, co se týká GG). Prostě tohle neotevřeš. Jak prosté.
A diskusní fórum většinou slouží k diskusi. Jako kecy o hovně bys mohl zgeneralizovat jinak většinu fóra. Na to může mít každý jiný názor.


  • 0

#210 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 13:16

Pro některé připomenu. Vulgarity opravdu ne.


  • 1

#211 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 14:17

pro COVID odborníky - dotaz - jak koupě kružítka (nyní zakázaná) ovlivní číslo PES? Prosím o jasnou a srozumitelnou odpověď. Díky.

To se musíš zeptat Blatného. Mě by třeba zajímalo, kde na sjezdovce dochází k 15minutovému kontaktu dvou lyžařů na vzdálenost 2 metry.


  • 2

#212 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 21:08

To se musíš zeptat Blatného. Mě by třeba zajímalo, kde na sjezdovce dochází k 15minutovému kontaktu dvou lyžařů na vzdálenost 2 metry.

Na sedačkové lanovce


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#213 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2021 - 22:35

Tu sekeru z loni neudělaly kompenzace za zavřený hospody a krámy, ale způsobili to ti  z vlády nákupem ochraných prostředků od podivných firem. Tlaky na vyšetření kam a komu se ty peníze poděly vyšuměly do ztracena. To, že máme státní hmotné rezervy, které by právě pro tyto případy měly mít zásoby, platíme si to z daní a co se stalo?

 

Těch zmíěných 20k nadúmrtí je hovadina, první pacient co tu prý umřel na covid byl 93letý muž s milionech chorob a rakovinou dlouhodobě na lůku. Takže už od prvního pacoše lžou.

 

Bureš si prostě stát řídí jako firmu pro svůlj zisk. A ti, comu v tomu přitakávají doufají, že jim spadne nějaký ten drobek, že?

 

Jak už tu bylo řečeno, důležitá je svoboda. A omezování ústavy pomocí strašení covidem je kurde nebezpečný.

 

ANO, bude líp! Předpokládám, že nejpozději v létě to uvolní a do voleb bude ticho po pěšině, stejně jako tomu bylo letos před krajskými volbami, že? Děti se vrátí do školy pokud nevybuchne jaderná elektrárna, žádný lockdown už n ikdy nebude a tak dále.

 

Ps. Já bych to rozhodně dělal líp, to je sand jansý, ne? :)

 

Takže ti mrtví co byli navíc od dlouhodobého průměru, asi zemřeli na dopravní nehody nebo něco, co s Covidem vůbec nesouvisí, že? To je ještě větší blbost... Znáš Ocamovu břitvu? Nejjednodušší vysvětlení bývá to správné. A podle mého je právě to vysvětlení, že za to prostě může ten Covid. Ať už přímo, nebo zprostředkovaně (např. strachem z Covidu, odkládáním péče, nestíháním zdravotní péče, každopádně, když by tu Covid nebyl, zdaleka by tu nebylo tolik nadúmrtí). A to např. loni bylo méně smrtelných nehod, právě kvůli nižší dopravě, takže v něčem ten Covid měl i opačné účinky. O to více se projevuje jinde.

 

 

Přijde mi argumentovat, že počet zvýšení úmrtí je hovadina, jako úplná blbost. A argumentovat, že za většinou úmrtí není zodpovědný je jako argumentovat tím, že nemá cenu zakazovat alkohol za volantem, protože ten mrtvý z té bouračky přece v krvi alkohol neměl. Taky necháš všechny jezdit ožralé, protože ten chodec, kterého ten opilý řidič srazil, byl střízlivý, takže za to alkohol nemůže? Stejně tak nemůže Covid za to, že někdo měl strach jít k doktorovi, nebo že se na něj u doktora nedostalo při banálním vyšetření, které mohlo mít vážnější následek? Podle mne pak primární příčinou je ten Covid, protože bez něj by ti lidé nakonec neumřeli... Minimálně třeba několik let.


  • 1

#214 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 0:25

Roman_Jaromer, já bych ho nekrmil.


  • 0

#215 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 4:15

http://www.gargtest.com/

Je to trochu dražší varianta testování, ale když je problém s tyčinkou v nose, tak tu je řešení.

 

Nebo také je také možnost výtěru z nosní dírky (nikoli z hloubi nosohltanu) za zachování téměř stejné senzitivity testu, podrobněji v tomto rozhovoru čas 14:15:

https://www.reflex.c...s-ockovani.html

(mimochodem zajímavý rozhovor, kdo má čas, doporučuji si rozhovorr poslechnout celý)


  • 0

#216 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 4:47

můžeš, prosím, udat nějakou zemi kde to fungovalo? státy kde to zkoušeli už existují a kde jsou teď? A jsou státy kde nedělali nic a jsou na tom podobně. Kde se líp žije?

 

Nemám dobrý přehled v tom, jak to dělaly které země. Každopádně téměř všechny země jsou na tom lépe, než my.

 

Nejlepší je mít epidemii pod kontrolou a masivně testovat a trasovat (a zároveň co nejrychleji proočkovat populaci, prioritně rizikovou). Některé země tu epidemii nenechaly vůbec rozjet (zejména země, které už s podobnou epidemií  - SARS - měly zkušenost), takto se zařídily a jsou nyní v pohodě. Některé asijské státy, Austrálie a Nový Zéland. Někde předtím následoval třeba menší lockwon. Izrael měl myslím docela tvrdý lockdown a následným rychlým proočkováním. 

 

Tady byla epidemie relativně pod kontrolou po jarním lockdownu. Pokud je epidemie už více rozjetá (tísíce nových případů denně), tak testování/trasování nestačí. Čím více je rozjetá, tím delší nebo tvrdší lockdown musí být, pak je teprve možné dostat epidemii pod kontrolu testováním a trasováním. Testování sice něco stojí, ale ve finále se to ekonomicky výrazně vyplatí. Trasovat se dá, pokud je na to dostatečná kapacita trasovačů a lidi jsou motivování nezatajovat svoje kontakty. Čím méně se trasuje, tím víc se musí testovat. My máme velmi malý počet testů vzhledem k počtu prokázaných případů ve srovnání s jinými zeměmi. 

 

Ale nelze úplně srovnávat země mezi sebou, každá má jinou demografické složení, jiné zdravotnictví, jiné ekonomické možnosti.  Někde je akceptovatelné, aby všichni měli povinně e-roušku, kterou se musíte prokázat při vstupu kamkoli, někde ne. Někde je akceptovatelné, aby bylo různým způsobem kontrolováno, zda lidé izolaci a karanténu dodržují, někde ne.  V zemích, jako např. Japonsko, je ve společnosti tak nějak více vyvinuta odpovědnost jednotlivce ke společnosti. Jsou země, které mají jiné podnebí, což také ovlivňuje šíření viru. Jsou země, které mají vládu, které občané důvěřují ve značně větší míře, než naše. 

 

V Česku je stejně nějaký tvrdší lockdown mimo hru, protože je to politicky nepopulární. Navíc když se zavřou na tři týdny všechny firmy, kromě těch zcela nezbytných, je to neprůchozí už jen z toho důvodu, že předseda vlády půlku z nich vlastní. Andyho aktuální strategie je to tady řízeně promořit tou rychlostí, aby úplně nezkolabova. zdravotní systém s tím, na jaře a v létě už to bude lepší (větší část lidí  bude promořená a menší část naočkovaná) a do voleb snad většina lidí zapomene že tu zbytečně zemřelo spoustu lidí. 


  • 2

#217 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 5:03

pro COVID odborníky - dotaz - jak koupě kružítka (nyní zakázaná) ovlivní číslo PES? Prosím o jasnou a srozumitelnou odpověď. Díky.

 

Pokud si tento týden každý občan půjde koupit kružítko a půjde pěšky do nejbližšího, ideálně malého krámku, bude mít roušku, ideálně respirátor (stejně tak obsluha), bude si desinfikovat ruce před vstupem do obchodu a při odchodu a při příchodu domů, pokud bude dodržovat rozestupy a povolený počet lidí v obchodě, tak vůbec nijak. Jen si nejsem jistá, zda to tak v praxi funguje. Máme za rohem malé papírnictví, které má i Zásilkovnu, a i nyní funguje na základě telefonické nebo mailové objednávky přes výdejní okénko, to mi přijde fajn. Výdejny zásilkoven v malých krámcích, výdejní boxy typu alzabox/mallbox jsou nyní mnohem lepší, než stát fronty na poště, zvlášť pro rizikové skupiny. 

 

Stejně jako je to třeba s restauracemi. Když byly v prosinci otevřené, nedodržovala se ani omezená kapacita hostů, ani počet lidí u stolu. Roušku, kterou by měli mít lidé, když zrovna nekonzumují neměl prakticky nikdo. Ve firmách, kde by mohl být bez problémů home-office už ho většinou také nemají, roušky tam taky nikdo nemá. Na druhou stranu mám pro hospodské pochopení, že to po lidech přísně nevyžadují, protože spoustu z nich bojuje o přežití a nemůže o ty klienty přijít. 

 

Ve školách oficiálně roušky mají všichni a pravidelně se větrá, ale reálně se to nikde nedodržuje. Pokud se vyskytně nějaký případ ve škole,tak pro hygienu to není rizikový kontakt, protože všichni přece měli roušky. 

 

Modely tak nějak předpokládají, že alespoň většina lidí ta opatření dodržuje. Já svým způsobem chápu, už toho májí všichni plné zuby. 


  • 0

#218 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 5:12

, tak me tezko nekdo presvedci ze vlada neni banda neschopnejch nekompetentnich idiotu.

 

 

S tím nelze než nesouhlasit, navíc Bureš pochopitelně si hájí zájmy svoje a svých kamarádů. Taky mne frustruje, že jsou otevřená květinářství a ne prodejny dětských bot a že se kružítka mohly dlouho prodávat jen ve velkých hypermarketech a ne malých papírnictvích  Na duhou stranu to stále neznamená, že bychom se na opatření vlády, byť nejsou zdaleka ideální, měli vykašlat. 


  • 1

#219 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 5:25

Jednoduchy. Chranit hlavne ohrozene skupiny (duchodci a chronicky nemocni) - klidne vyhrazenyma hodinama pro nakup (ovsem se zakazem mimo ne), klidne bych i udelal specialni "geront" busy a podobne. Ale zase. Tohle neprojde, protoze Neagent potrebuje jejich hlasy a nedovoli si duchodce omezit.

 

 

Teorie rychlého promoření a ochrany rizikových skupin se na jaře chvíli jevila jako jedna z možností, a tou cestou chtěla jít třeba Británie. Pak ale musela rychle vzít zpátečku, protože, zjistila, že odizolovat všechny rizikové jednoduše dost dobře nejde (není to otázka týdnů, ale měsíců) a když se najednou promoří větší množství nerizikových, tak i mezi nimi se najde určité procento těch, kteří zemřou (a celkově to budou už dost velká čísla), nebo budou mít krátkodobé/dlouhodobé zdravotní obtíže v důsledku covidu a přetíží to zdravotní systém. 

 

Nedovedu si představit účinnně izolovat všechny rizikové, tj. lidi na 60-65 let, plus lidi s jinými rizikovými zdravotními faktory, plus všechny, kteří s nimi žijí ve společné domácnosti nebo o ně pečují. Na několik měsíců. Už jen kvůli tomu, že spoustu z nich pracuje v kritické infrastruktuře, jako např. zdravotnictví. Ano, teď bude možnost alespoň ty rizikové v dohledné době naočkovat, ale i tak to je to v ČR záležitost několika měsíců. 


  • 1

#220 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 6:58

Mimochodem, kvalitní české zdravotnictví, které to tu i přes špatná čísla stále drží, tu nemusí být dlouho. Protože když nařídíte medikům pracovní povinnost na několik týdnů za 90-130 Kč/hod. vyplacené do 6 měsíců po skončení nouzového stavu, klidně 50 km od školy, do které stále musí chodit (a také se učit), a to i v době, co ostatní občasné se veselí v hospodách, bude motivace nastoupit do českého zdravotnictví o mnoho menší. Zvlášť, když jim po vyplacení odměn přijde od krajského úřadu, že je nutno dle nového výkladu odvést zdravotní a sociální pojištění a daň z příjmu a třetinu peněz vrátit. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama