Přejít na obsah


Fotka

Stator 2.3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
613 odpovědí na toto téma

#121 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 13:13

Podle ID logu by to mělo řadit správně i když čas chybí. Ale evidentně to podle toho nešlo, když jsem logoval několik stejný den, měl jsem je zpřeházené a když jsem chtěl mít správné pořadí, dopisoval jsem si čas. Teď většinou loguju z Adraka a tam se mi čas doplní do textu a GG si ho odtud přečte. Takže pro mě odstranění ID logu neznamenalo nic, jen odkliknout něco, co jsem stejně nevyužíval. Ale možná to někomu fungovalo správně, mě ani nenapadlo, že by to mohlo být jinak, prostě nemám čas - není podle čeho třídit.


  • 0

#122 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 13:23

Předem se omlouvám, jestli bude můj malicherný dotaz někoho iritovat po tom extempore s Lucemburskem.

 

Jedním ze států, které nemají v GS členění, ale je pro ně vytvořeno v GeoGetu je Andorra - tag "AD parroquia".

V "Odznacích" je to v pořádku.

 

Při snaze zadat Andorru do SummaryByTypeInRegion s volbou RegionSource=Tag to nezafungovalo. Zjistil jsem, že v souboru MapGenSvg.Maps.ini je sice v úvodu Andorra=ADkraj (P), ale v sekci [Map-tags] chyběl řádek ADkraj=AD parroquia;;; Po jeho doplnění tabulka funguje.

Další snahou bylo zkusit vložit mapku volbou MapGenSvg, ale tady jsem samozřejmě neuspěl, protože tam toho asi chybí doplnit více (já zkusil jen udělat úpravu Andorra=ADkraj (Ps), kdy ji šlo sice doplnit, ale při tvorbě a zobrazování to nahlásilo chyby), a navíc nevím, jestli daná mapka vůbec existuje (možná dotaz pro Arne1).

 

Vzhledem k "důležitosti" tohoto státu to berte spíše jen jako poznámku, než nějaký požadavek na řešení, protože mně stačí současný stav.

 

Ze jsou udelane polygony jeste neznamena, ze je take udelana mapa prislusneho statu. Odznaky s mapou nepracuji, tem staci ty polygony (vlastne jen jejich jmena, polygony jako takove odznaky primo nevyuzivaji). To (P) v ini souboru znamena, ze jsou vytvorene polygony a je mozne je vyuzit. Ovsem to neznamena, ze ma smysl Andorru davat do tabulky se seznamem zemi, pro ktere modul umi vytvorit mapu. Neumi - prave proto, ze mapa vytvorena zatim neni. A toto se tyka mnoha dalsich statu, i dulezitejsich.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#123 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 13:43

Ze jsou udelane polygony jeste neznamena, ze je take udelana mapa prislusneho statu.

Děkuji za odpověď, myslel jsem si to, ale raději jsem se zeptal, když jsou tu tak ochotní lidé. A tabulka s přehledem odlovených typů kešek ve státu podle regionů mi plně postačuje, takže jsem spokojen.
 


  • 1

#124 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 13:49

Tak to funguje jen, pokud je řazení Datum a čas nálezu. Pokud je tam Id logu, tak to nefunguje. Protože však nepoužívám čas nálezu, rozhodí se mi FindsInIcons. A proč tam tedy ta možnost řazení pod Id logu je, když to dělá problémy?

 

Protoze nevim, ze to dela problemy. Vim o tom, ze vytvoreni tabulky trva dele, ale nevim o tom, ze neco kvuli tomu nefunguje. To nikdo nehlasil. Ted to vim a muzu se na to podivat.

 

LogId je tam kvuli tomu, ze pokud nelogujes s casem, neni podle ceho jineho seradit nalezy. LogId je trvale rostouci, takze kazdy dalsi log ma vyssi cislo. Predpoklada se tedy, ze minimalne nalezy v jednom dni jsou logovane ve spravnem poradi tak, jak byly kesky nalezeny. Pokud ne, nepomuze uz ani svecena voda.

 

Dalsi vec je, ze treba Labky z principu nemohou LogId mit - zadny log tam neni. Tak jam z toho ven? ;-)

 

EDIT: Ja si zapnul razeni i podle LabId a mam Numbers spravne. Takze jsme skoro zase na zacatku - nemam tvoje data ani neznam vsechna tvoje nastaveni, tak podle ceho prijdu na to, kde je chyba?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 January 2021 - 13:50

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#125 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 13:53

Děkuji za odpověď, myslel jsem si to, ale raději jsem se zeptal, když jsou tu tak ochotní lidé. A tabulka s přehledem odlovených typů kešek ve státu podle regionů mi plně postačuje, takže jsem spokojen.
 

 

SVG mapy urcite pribyvat budou - az je nekdo udela :-) Erik ted na nejakou desli dobu vypadl a nevime, co s nim vlastne je, a jestli se najde nekdo jiny, kdo by to delal s nim nebo po nem, to taky nevim.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#126 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 16:11

Díky všem tvůrcům za nový Stator.
Měl bych tři dotazy, předpokládám že je chyba spíš u mně:
1) MyLogsLengthStats
Statistiku dle logů. Ta je ale, oproti ostatním, podivně řazena dle "Rozsahu slov" místo % ... to nevím jak ovlivnit.

2) FindsByOwner
Statistika nalezu dle autorů keše. Sloupec autorů je prazdny...
A při geneorvání mi Stator hlási "Pormiňte, ale podpora Geocaching Lie byla ukončena! Použijte místo něj Geocaching API.

3) MapGenFromTag
Mapka vylovenosti Prahy (nastaveno PA mesto - mestse castiú, v GG pridan sloupec s hodnotou TAG CZ: Mestska cast ... ale mapka se nevygeneruje.

Byla by rada? :)

Také přidám pár osobních zkušeností s novým Statorem 2.3.0.28. Problém jsem měl v začátcích s nepravidelným přihlášováním k API (už pominulo), trocha neurovnaný BadgeGen (doplněno) a nefunkční mapu v MapGenFromTag (Praha), kterou jsem nahradil MapGenSvg (Praha i s tab.) a vše je funkční. Díky za vaše dílo, já jsem spokojen.

Přiložené miniatury

  • Snímek obrazovky 2021-01-05 133413.jpg

  • 1

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#127 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 17:15

Podle ID logu by to mělo řadit správně i když čas chybí. Ale evidentně to podle toho nešlo, když jsem logoval několik stejný den, měl jsem je zpřeházené a když jsem chtěl mít správné pořadí, dopisoval jsem si čas. Teď většinou loguju z Adraka a tam se mi čas doplní do textu a GG si ho odtud přečte. Takže pro mě odstranění ID logu neznamenalo nic, jen odkliknout něco, co jsem stejně nevyužíval. Ale možná to někomu fungovalo správně, mě ani nenapadlo, že by to mohlo být jinak, prostě nemám čas - není podle čeho třídit.

Tak jsem to zkusil, v testovacím profilu zapnul i ID logu a tu chybu tam mám taky.


  • 0

#128 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 17:22

Také přidám pár osobních zkušeností s novým Statorem 2.3.0.28. Problém jsem měl v začátcích s nepravidelným přihlášováním k API (už pominulo), trocha neurovnaný BadgeGen (doplněno) a nefunkční mapu v MapGenFromTag (Praha), kterou jsem nahradil MapGenSvg (Praha i s tab.) a vše je funkční. Díky za vaše dílo, já jsem spokojen.

 

Ha, diky za nakopnuti s mapou. Super.


  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#129 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 18:01

Mapa Ostravy pres SVG:

 

misto mapy se zobrazi: Seznam chyb: ERR: chld, unknown region 'OJ'

 

a na boku je seznam obvodu

puvodni MapGenFromTag byl ok. takze netusim proc mu najednou vadi nejaka cast Ostravy.

 

Podle http://www.geocaching.cz/mapgen/5.0/ má Ostrava-Jih zkratku JI, ale v MapGenSvg.Abbrev.ini vidím zkratku OJ. JI má Jihlava.


  • 0

#130 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 18:29

Potvrzuji zamena OJ na JI v ini souboru zafungovalo a mapu ostravy to vygenerovalo.


  • 0

#131 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 19:01

Na mapu Prahy se urcite podivam, mam to napsane. Rovnez se kouknu ne generovani temp tabulky pri razeni podle Data+LogId (pri Datum+Cas+LogId se to podle me chova spravne).

 

Nebojte se, nevybodli jsme e na vas, jen musime take pracovat, venovat se rodine, ...


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#132 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 19:11

1) MyLogsLengthStats
Statistiku dle logů. Ta je ale, oproti ostatním, podivně řazena dle "Rozsahu slov" místo % ... to nevím jak ovlivnit.
 

Tohle jsem dělal já a je to navržené tak aby to bylo právě podle rozsahů slov
Nicméně je to SqlTable, takže si to můžeš dotvořit a když si vlezeš do nastavení statisitky na položku SQL
a na konec na další řádek dolepíš TOTO:
 

ORDER BY round(((y.cnt*100.00)/y.fnd)*100)/100.00 DESC

Tak se ti to seřadí podle procent ale mě teda přijde logičtější ta varianta co tam je
 


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#133 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 21:04

Tak jsem zkusil na druhém počítači stáhnout do prázdné databáze nálezy - a ejhle, vše funguje. Takže, jak se dalo předpokládat, je to někde v datech. Tohle však není pro mě řešení (znovu si stáhnout nálezy), protože za tu dobu mnohé změnily velikost, terén a kdoví co a já je chci mít ve statistice v podobě jako měly při odlovu. Dá se nějak najít, kde by mohl být v datech problém?


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#134 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 21:11

??? Pokud stahuješ nálezy pomocí k tomu určené funkce Geogetu, tak ta ti stahuje pouze tvé vlastní logy. Kešky stahuje jen pokud nejsou v databázi. Takže stačí vyfiltrovat tvoje nalezené, na nich zrušit nálezy, a ty stáhnout znova. Kešky samotné zůstanou netkunté. (jen bacha na LABky, ty se ti takto nestáhnou.)


  • 0

#135 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2021 - 23:06

Tohle jsem dělal já a je to navržené tak aby to bylo právě podle rozsahů slov
Nicméně je to SqlTable, takže si to můžeš dotvořit a když si vlezeš do nastavení statisitky na položku SQL
a na konec na další řádek dolepíš TOTO:
 

ORDER BY round(((y.cnt*100.00)/y.fnd)*100)/100.00 DESC

Tak se ti to seřadí podle procent ale mě teda přijde logičtější ta varianta co tam je
 

Jo, mas pravdu. Dekuju :)


  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#136 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2021 - 9:52

V tabulce "Pár zajímavých čísel" mám v řádcích "Posledních 100 (1000, 10000) nálezů" jen text "dnů". Ostatním to nedělá?

Takže vyřešeno. Chyba byla opravdu někde v datech, pomohlo pouhé spuštění Stáhnout vaše logy. To to spravilo. Díky moc všem, kdo mi tu poskytli všemožné indicie na řešení problému a rovněž poděkování všem tvůrcům skvělého nástroje Statoru.


  • 1
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#137 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2021 - 12:33

Takže vyřešeno. Chyba byla opravdu někde v datech, pomohlo pouhé spuštění Stáhnout vaše logy. To to spravilo. Díky moc všem, kdo mi tu poskytli všemožné indicie na řešení problému a rovněž poděkování všem tvůrcům skvělého nástroje Statoru.

 

No, vyreseno to neni. Problem jsi obesel, ale nevyresil. Musim ten problem najit a vyresit ve Statoru - treba tim, ze uzivateli reknu, co ma spatne a jak to opravit, pokud s temi chybnymi daty nebudu schopny rozumne pracovat.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#138 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2021 - 12:46

Pricinu jsem nasel a je to opravdu jen a jen v datech.

 

Jde o to, ze pocet logu, u kterych nemate LogId, je vetsi nez 100 (1000/10000). V tabulce mam kese serazene podle LogId (ty ktere jej nemaji tam pochopitelne nemam, kdyz se podle nej ma radit). Od poctu nalezu odectu 100 a mam index do tabulky, odkud pocitat. V tomto pripade je ten index vetsi nez pocet radku tabulky a neni co pocitat.

 

Je tady nekolik moznosti k oprave:

  1. pocet nalezu mohu zjistovat jen z poctu logu, ktere maji LogId. V tom pripade ale bude vysledek zkresleny tim vic, cim vic je podezrelych nalezu v posledni stovce
  2. pridat do tabulky i nalezy, ktere nemaji LogId. Pak k problemu zminenem v predchozim bode pribyva jeste problem v tom, ze razeni je asi dost podezrele
  3. vysypat kese, ktere nemaji nalezovy log s LogId do *.ggt soubor, upozornit na to uzivatele. Ten si budto stahne pro vsechny sve kese znovu logy nebo pro ty vybrane si stahne logy az po ten svuj a bude mit data v databazi spravne

Vychazi mi jako nejrozumnejsi moznost 3. zpusob.

 

Docela by me zajimalo, proc nektere z vasich logu nemaji LogId. Tusim, ze kdysi davno tato polozka u logu nebyla, ale nezda se mi moc pravdepodobne, ze by se to tykalo jen takovych nalezu. Nebo mate nalezene kesky bez logu? Mam data od KaSla a ten skutecne ma takovych nalezu 295, a to nejen u starych nalezu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#139 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2021 - 13:36

Co si pamatuji, tak se mi to také v minulosti párkrát stalo, že mi u některého nálezu chybělo ID logu. Nevím, jestli mi haprovaly statistiky příštího 100. nálezu, ale rozhodně mi pak v milnících chyběla poslední nalezená keš. Hledalo to tam keš se 153. ID, ale já měl jen 152 ID. Po identifikaci keše a opravě v databázi už vše fungovalo. 

 

Ale jak ten stav nastal, to nevím. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#140 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2021 - 15:34

Mě by taky zajímalo, proč jsem tam neměl LogId. U všech keší jsem logy měl, nové nálezy stahuji vždy funkcí Aktualizovat vaše logy. Ale asi se muselo něco stát s daty v poslední době. Protože v milnících jsem donedávna měl jako 10000 keš Dacinci kode. Před nějakým časem se mi tam ale začala zobrazovat nějaká jiná keš. Já to neřešil. A teď po stažení všech logů mám milníky zase správně.

Ta třetí možnost k opravě je správně. Data by měla být vždy v pořádku (pokud to jde).


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama