Přejít na obsah


Fotka

Stator 2.3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
613 odpovědí na toto téma

#101 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 14:28

Jo a ještě jeden problém. Když se podíváš na vektorové mapy, tak pro Lucembursko je k dispozici ta stará verze se třemi kantony. Takže je to takové .....

Ano, je v tom slušně řečeno nelad. Jinak se s členěním pracuje v "Badges" (Badges.CountOfRegions.ini), trochu jinak u statistik a map podle územního členění (MapGenSvg.Maps.ini a MapGenSvg.Abbrev.ini).

Takže teď je to v "Badges" stejně jako na project-gc
Badge Lucembursko.jpg

Ve statistikách (=SummaryByTypeInRegion) jsem schopen to trošku ohnout a nahradit LUkraj=LU district nově LUkraj=LU canton

Lucembursko.jpg

V mapách už ne, takže současný stav (distrikty) je

Lucembursko mapa.jpg

Ale při snaze vnutit to do map to hlásí buď chybu na chybějící mapu *Luxembourg-okresy

Lucembursko MapGenSvg.jpg

nebo při použití mapy Luxembourg na neznámé zkratky pro kraje, což je ovšem pochopitelné, když jsem je nahradil okresy

Lucembursko chyby.jpg

Pro srovnání stav v project-gc

Lucembursko project-gc.jpg

 

Už dříve tady bylo vícekrát řečeno, že v územním členění se dějí občas změny a pohled na ně může být různý. Je otázkou, jak moc je důležité to mít v nějakém ideálním správném stavu, a k čemu to má sloužit. Samotný GS k tomu přistupuje všelijak. U některých zemí nabízí členění, ale zařazení nechává na zakladateli kešky. Takže to nemusí odpovídat realitě. U některých, zejména starších kešek, může tento údaj i chybět. Další členění je na project-gc, podobné, ale trošku jiné v GeoGetu. Pokud to slouží jen pro statistiky, tak případné rozdíly až tak moc důležité, aspoň pro mne, nejsou. Jediný závažnější důvod je plnění challenge souvisejících s odlovem kešek v různých územních celcích (země, kraje, okresy apod.). Pak může být rozdílný pohled problematický. Pokud je ověřování challenge v project-gc a členění v GeoGetu nebo na geocaching.com rozdílné, může vzniknout problém. Což už se mi stalo, kdy jsem si naplánoval cestou odlovit kešky podle polygonů v GeoGetu, ale project-gc je měl pak jinde.

 

To vše jsou jen drobnosti, není to nic tragického (pokud tedy člověk kvůli takovému nesouladu neodloví jednu kešku, asi 300 m od místa, kde byl, a ta pak chybí do splnění challenge cache, kterou si zalogoval, v zemi, kam se třeba už nikdy nepodívá, což zjistí až po návratu domů :( ).

 

Stator je jinak skvělý plugin, na který jsem přešel z dřívějšího GgStatu, i když vyšší variabilita vyžaduje od uživatele nějaké znalosti. A jako fanda cestování a geografie jsem vděčný za každou novou mapičku, kterou mohu do statistik zařadit - díky Arne1!


  • 1

#102 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 15:21

Ano, je v tom slušně řečeno nelad. Jinak se s členěním pracuje v "Badges" (Badges.CountOfRegions.ini), trochu jinak u statistik a map podle územního členění (MapGenSvg.Maps.ini a MapGenSvg.Abbrev.ini).

Takže teď je to v "Badges" stejně jako na project-gc

Jenže v Badges vám tu změnu udělám rychle, a updatne se vám sama...
Mapy jsou složitější a to LU jsem udělal dle přání...
 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#103 KaSla team

KaSla team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 19:54

Ahoj,

 

Stator, jsem si kdysi nainstaloval a moc nepoužíval. Teď jsem to zkusil a v části "První nález ve státě" mám ne první, ale poslední nález v daném státě. Poradíte mi někdo co s tím?

 

Díky


  • 0

#104 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 19:57

Je to hooodne stara a daaavno opravena chyba. Smaz z nastaveni prislusny modul a pak ho tam znovu pridej. Tim se ti tam zaradi opraveny SQL


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#105 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 20:00

V tabulce "Pár zajímavých čísel" mám v řádcích "Posledních 100 (1000, 10000) nálezů" jen text "dnů". Ostatním to nedělá?


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#106 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 20:20

Cetli jsme ten prispevek, ale nikomu z nas (autoru) to nedela.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#107 KaSla team

KaSla team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 20:57

Je to hooodne stara a daaavno opravena chyba. Smaz z nastaveni prislusny modul a pak ho tam znovu pridej. Tim se ti tam zaradi opraveny SQL

 

Díky, funguje to


  • 0

#108 KaSla team

KaSla team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 20:58

V tabulce "Pár zajímavých čísel" mám v řádcích "Posledních 100 (1000, 10000) nálezů" jen text "dnů". Ostatním to nedělá?

 

Mě to dělá taky


  • 0

#109 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 21:33

Modul FindsByOwner pouzival hodnoty, ktere odporuji GDPR a GS je prestal poskytovat. Proto tento modul byl odstarnen. Pouzij FindsByAuthor. Pripadne me doplni/opravi DrakMrak.

 

Jaky modul na tu Prahu pouzivas, MapPinboard? (Sloupec s hodnotou tagu nema na mapu zadny vliv a nema nic spoplecneho se Statorem.)

Omlouvam se za pozdejsi rekaci, moc prace a na tohle nevysel cas.

oka, dle kese dle autoru neresim.
Mapa Prahy:Ne . viz screen: vybral sme modul MapGenFromTag, v nem zvolil PA mesto - Mestske casti Prahy ... 

Přiložené miniatury

  • mapa_prg.PNG

Tento příspěvek byl upraven od brazajar: 04 leden 2021 - 21:34

  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#110 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 9:21

Cetli jsme ten prispevek, ale nikomu z nas (autoru) to nedela.

Hm, ale mě to dělá a i KaSla teamu to dělá. Takže asi někde něco bude špatně. Ale zjevně se s tím dělat nic nebude, hlavně, že se řeší nějaké Lucembursko. Takže budu muset zůstat u staré verze Statoru.


  • -3
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#111 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 9:33

Hm, ale mě to dělá a i KaSla teamu to dělá. Takže asi někde něco bude špatně. Ale zjevně se s tím dělat nic nebude, hlavně, že se řeší nějaké Lucembursko. Takže budu muset zůstat u staré verze Statoru.

Mě ani Gordovi to nedělá aprošel jsem dalšíc pár profilů a taky nic ale večer na to kouknu...
Netuším ale zrovna v těch Numbers se podle mě nic zásadního neměnilo, jestli vůbec něco...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#112 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 10:07

V Numbers mi to vynechávalo nějaké keše když jsem měl zapnuto třídění i podle ID logu. Některé které neměly log a označil jsem si je jako nalezené, ale ne všechny. Srovnalo se to po třídění jen podle data a času. Není to chyba, kterou popisují ti nade mnou, ale mohli by zkusit vypnout ID logu, alespoň mě stejně nikdy pořádně nefungovalo.

EDIT: Podíval jsem se pořádně a on je to jiný modul. Ale ze tu zkoušku to taky stojí.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 05 leden 2021 - 10:11

  • 0

#113 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 10:14

Hm, ale mě to dělá a i KaSla teamu to dělá. Takže asi někde něco bude špatně. Ale zjevně se s tím dělat nic nebude, hlavně, že se řeší nějaké Lucembursko. Takže budu muset zůstat u staré verze Statoru.

 

Mě ani Gordovi to nedělá aprošel jsem dalšíc pár profilů a taky nic ale večer na to kouknu...
Netuším ale zrovna v těch Numbers se podle mě nic zásadního neměnilo, jestli vůbec něco...

I já to mám v pořádku. Kromě standardní instalace nové verze a hrátek s "Lucemburskem" a "Odznáčky" jsem přitom na nic nesahal.
Nálezy2.jpg

Zkusil jsem ještě aktualizovat modul Numbers, tj. znovu jsem navolil zobrazované součásti v parametru "Groups", protože mi tam dvě chyběly, a opět je to v pořádku.


  • 0

#114 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 10:58

A teď koukám na starou statistiku a tam mi ti dělalo taky. Takže to není novou verzí, omlouvám se moc, že jsem se nepodíval na starou statistiku dřív a prudil jsem. Jenže teď přijít na to, čím to je.


  • 2
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#115 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 11:09

A teď koukám na starou statistiku a tam mi ti dělalo taky. Takže to není novou verzí, omlouvám se moc, že jsem se nepodíval na starou statistiku dřív a prudil jsem. Jenže teď přijít na to, čím to je.

Tak třeba tam je chyba jen se na ni nepřišlo a souvisí s něčím... nedělá to jen tobě :) večer kouknu do kódu...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#116 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 11:12

Evidentně se nepočítá něco, co by se mělo počítat. Máš ten výpočetní modul před tím? Teď tu GG nemám, nevím, jak se to jmenuje, ale počítá to nějaká čísla pro zbytek statistik.


  • 1

#117 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 11:29

Jestli jde o CalcMain, tak ten mám hned jako první.


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 05 leden 2021 - 11:30

  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#118 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 12:07

Neni to v CalcMain, je tam primo SQL, ten si klidne muzes pustit samostatne (napred z toho zdrojaku vytahnout) a zkusit to "odladit" - zjistit v cem je problem. Ten muze byt jak v datech, tak v nastaveni. Tezko se nam hleda neco, k cemu nemame pristup.

 

Ten SQL pracuje s temp tabulkou, takze je dost mozne, co tu psal mpik. Koukni, jak mas nastaveno razeni a vyber polozku, kde neni LogId.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 leden 2021 - 12:14

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#119 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 12:41

Předem se omlouvám, jestli bude můj malicherný dotaz někoho iritovat po tom extempore s Lucemburskem.

 

Jedním ze států, které nemají v GS členění, ale je pro ně vytvořeno v GeoGetu je Andorra - tag "AD parroquia".

V "Odznacích" je to v pořádku.

 

Při snaze zadat Andorru do SummaryByTypeInRegion s volbou RegionSource=Tag to nezafungovalo. Zjistil jsem, že v souboru MapGenSvg.Maps.ini je sice v úvodu Andorra=ADkraj (P), ale v sekci [Map-tags] chyběl řádek ADkraj=AD parroquia;;; Po jeho doplnění tabulka funguje.

Další snahou bylo zkusit vložit mapku volbou MapGenSvg, ale tady jsem samozřejmě neuspěl, protože tam toho asi chybí doplnit více (já zkusil jen udělat úpravu Andorra=ADkraj (Ps), kdy ji šlo sice doplnit, ale při tvorbě a zobrazování to nahlásilo chyby), a navíc nevím, jestli daná mapka vůbec existuje (možná dotaz pro Arne1).

 

Vzhledem k "důležitosti" tohoto státu to berte spíše jen jako poznámku, než nějaký požadavek na řešení, protože mně stačí současný stav.


  • 0

#120 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2021 - 13:06

Tak to funguje jen, pokud je řazení Datum a čas nálezu. Pokud je tam Id logu, tak to nefunguje. Protože však nepoužívám čas nálezu, rozhodí se mi FindsInIcons. A proč tam tedy ta možnost řazení pod Id logu je, když to dělá problémy?


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama