Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

c:geo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1997 odpovědí na toto téma

#1701 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2020 - 1:09

Dost dobře nechápu, proč nepoužíváte třeba offline mapy osm.paws.cz a takto řešíte to takto složitě.
  • 6

#1702 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2020 - 8:03

Taky jsem hledal jednou podle map.cz. Bylo to víc bodů a bylo nějak jednodušší udělat to jako vlastní body v mapách.cz. Při druhé podobné příležitosti jsem si je už ale radši udělal jako vlastní keše v GG a nahrál to do Adraka. V mapách.cz se sice dá hledat bod, ale jsem zvyklý, že mi to ukazuje vzdálenost i směr, př. odtud můžu rovnou logovat nebo alespoň připravit si log ve formě draftu. Ale i mapy.cz používám offline, takže o data a rychlost nejde. Bohužel z licenčních i technických důvodů nelze offline mapy.cz použít jako podklad v jiné aplikaci, to by byl asi ideální stav, chápu ale proč se tomu mapy.cz brání.


  • 0

#1703 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2020 - 11:49

Dost dobře nechápu, proč nepoužíváte třeba offline mapy osm.paws.cz a takto řešíte to takto složitě.


Ty používám už léta, ale někdy se rád podívám na Mapy.cz, protože není pravda, že by s OSM byly v ČR stoprocentně shodné. :)


  • 0

#1704 chudejka

chudejka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2020 - 23:43

Dost dobře nechápu, proč nepoužíváte třeba offline mapy osm.paws.cz a takto řešíte to takto složitě.

Dalších 500 MB do telefonu, nemám tak velkou kapacitu, abych vedle offline mapcz, které užívám z řady důvodů, měla v mobilu ještě další, ale díky za tip. 


  • 0

#1705 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2020 - 9:21

Mapa ČR od Pawse má aktuálně kolem 0,75 GB, ale za to pohodlí mít offline mapy přímo v c:geo to stojí. A co jsem si pořídil nový letefon, kde mám paměťovku 128 GB (a to bych mohl mít i dvojnásobnou) s sebou tahám mapy i všech okolních států. Sice je vyloženě nepotřebuji, ale je to příjemné je mít v záloze. :)
  • 6

#1706 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2020 - 9:32

Mapa ČR od Pawse má aktuálně kolem 0,75 GB, ale za to pohodlí mít offline mapy přímo v c:geo to stojí. A co jsem si pořídil nový letefon, kde mám paměťovku 128 GB (a to bych mohl mít i dvojnásobnou) s sebou tahám mapy i všech okolních států. Sice je vyloženě nepotřebuji, ale je to příjemné je mít v záloze. :)


Presne, clovek nildy nevi, kde se probudi. :)))

Offline mapy jsou zaklad z mnoha duvodu a i kdyby nebylo misto na fotky, tak na mapy vzdy bude.
  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#1707 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2020 - 12:00

OSM mapy mají tu obrovskou výhodu, že je tvoří komunita. Někdy reagují extrémně rychle na sebemenší změnu. U nás se teď staví kruháky, podchod a nový autobusový terminál. V průběhu stavby se uzavírají ulice, mění jednosměrky atd. Od jara, co to sleduji, se průběžně mění i OSM mapy podle aktuální situace. A to tak rychle, že v noci je otevřena část kruháku a dopoledne je to už zaneseno do mapy.

Mapy na PAWS jsou velmi často aktualizované a protože jsou postavené na OSM mapách, i tyto změny se tady projevují velmi rychle.

Ve svém okolí vidím, že mnoho kačerů, kteří používají navigace, v nich nemá různé cesty, pěšinky, stezky... zatímco já ano. Stejně tak autonavigace jsou dlouho neaktuální. Když se podívám na mapy.cz, nevidím tam u nás třeba kruhák, který byl otevřený začátkem září. Nevidím tam různé cesty atd. Ale je pravdou, že někde naopak oproti OSM obsahují nějaký ten detail, který na oplátku zase já (anebo někdo jiný) po ověření zanesu do OSM.

Vše má svoje, každý má jiné priority, návyky, ale já na OSM nedám doputit.


  • 3

#1708 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2020 - 13:46

Věřil bych OSM a i bych je editoval, ale když jsem se o to pokusil, nějak se mi nevedlo. Navíc je mi jasné, že je NUTNO dodržovat metodiku a začátečník tam nadělá spoustu chyb.

Kdysi jsem se divil, jak může fungovat wikipedie, že se to musí okamžitě zanést balastem a neověřitelnými údaji, ale jak je vidět, funguje to.

Ovšem offline OSM mít aktuální, to by znamenalo je pravidelně stahovat. Kdybych věděl, že tam jsou aktualizované třeba dobytčí ohrady, asi bych to dělal, už několikrát jsem si zašel několik kilometrů, když podle mapy tam bylo volno a nechtěl jsem přeskakovat dráty. Nebo lesní průsek, zarostlý houštím do neprůchodnosti. Tohle by mělo jít editovat rovnou z terénu. (nevím, jestli to nejde).

Ovšem i u placených map od Garminů jsem viděl např. na Lednicku lesní cesty, které tam evidentně nikdy nebyly, naštěstí se tam dalo jít lesem volně.


  • 0

#1709 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2020 - 18:49


Ovšem offline OSM mít aktuální, to by znamenalo je pravidelně stahovat.

Tohle by mělo jít editovat rovnou z terénu. (nevím, jestli to nejde).

 

1) Stahovací skript na NAS + synchronizace v mobilu - a víc se o to nestarám.

2) Editovat z terénu jde (OSMap Tuner, nebo Vespucci OSM editor), zkoušel jsem, ale nedoporučuji. To chce klid, doma na větším monitoru a s myší.

 

.., ale já na OSM nedám doputit.

Však jim věří i mapy.cz. Mimo ČR používají OSM jako zdroj dat.


  • 2

#1710 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2020 - 6:05

No věří, to je silné slovo, spíše není pro mapy.cz v zahraničí jiný mapový zdroj, který by byl zdarma. Tím samozřejmě neříkám ani půl slova proti OSM, také přispívám. Jen škoda, že OSM strojově nezanesli lesní cesty z ČÚZK tak, jak to udělali mapy.cz. Přitom parcely budov a popisná čísla jsou v OSM z ČÚZK.
  • 1

#1711 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2020 - 11:21

Tím samozřejmě neříkám ani půl slova proti OSM, také přispívám. Jen škoda, že OSM strojově nezanesli lesní cesty z ČÚZK tak, jak to udělali mapy.cz. Přitom parcely budov a popisná čísla jsou v OSM z ČÚZK.

 

Ja teda pouzivam primarne OSM mapy, kdyz ale se mi v terenu neco nezda (napriklad chybi v OSM cesta, po ktere jdu), tak zapnu CUZK mapy. Doma pak doplnim "nove" cesty a objekty do OSM. 


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1712 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2020 - 15:32

Používám osm, mapycz, CUZK i starší shocart. Vše mám poruce v Locusu. A prostě někdy něco chybí v jakékoliv z těhle map a v jiné to je. Nejčastěji chybí lesní pěšiny. Ovšem osm od pawse jasně vede, tam je těch pěšin nejvíce, takže na 90% jedu na nich.
  • 5
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1713 chudejka

chudejka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2020 - 23:50

Asi se zeptám úplně hloupě, tak pardon. OSM a CUZK mapy jsou schopny v mobilu zobrazit moji aktuální polohu? 


  • 0

#1714 chudejka

chudejka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2020 - 23:56

Asi se zeptám úplně hloupě, tak pardon. OSM a CUZK mapy jsou schopny v mobilu zobrazit moji aktuální polohu? 

Už jsem to objevila (CUZK), měla jsem tam ortofoto vrstvu a v ní ten bodík skoro není vidět. 


  • 0

#1715 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2020 - 5:54

Asi se zeptám úplně hloupě, tak pardon. OSM a CUZK mapy jsou schopny v mobilu zobrazit moji aktuální polohu? 

 

OSM mapu (třeba odtud osm.paws.cz)  si přidáš jako vrstvu do c:geo a pak se chová jako jakákoliv jiná, samozřejmě včetně toho, že ti ukazuje aktuální polohu.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1716 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2020 - 8:03

Skoro každý prohlížeč map, včetně toho co má ČUZK na prohlížení svých podkladů umí použít polohu z GPS. A podklady z ČUZK jsou WMS nebo něco podobného, takže jsou přímo určeny ke zobrazování v cizích mapových klientech (při dodržení licenčních podmínek). Jde o to, jak s ní pracuje. Geocachingové aplikace dokážou ukázat i směr a vzdálenost, jiné většinou jen bod na mapě.

Jen je zajímavé, že na PC když povolím polohu, tak mě spousta map háže k Vimperku, 50km mimo.Jestli tam má sídlo poskytovatel internetu, nebo jiný důvod, nevím. V PC pochopitelně nemám GPS.


  • 0

#1717 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2020 - 9:57

Asi se zeptám úplně hloupě, tak pardon. OSM a CUZK mapy jsou schopny v mobilu zobrazit moji aktuální polohu?

Jasně. Můžeš si je zobrazit jako mapu nebo vrstvu v aplikaci Locus map, můžeš je pak mít zobrazené i s keškami a navigovat se na ně.
  • 0

#1718 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2020 - 10:23

Jasně. Můžeš si je zobrazit jako mapu nebo vrstvu v aplikaci Locus map, můžeš je pak mít zobrazené i s keškami a navigovat se na ně.

Abys @chudejka nemátl: toto je vlákno aplikace c:geo, nikoli Locus.

 

@chudejka: ano, typ offline stažené mapy můžeš vybrat z menu mapy, zobrazí se ti na nich kešky, tvoje poloha, směr (pokud máš zapnuté) a vzdálenost. Na tebou vybrané on-line mapě z menu Další externí aplikace se ti ale zobrazí jen ta jedna vybraná keška, 


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 11 prosinec 2020 - 10:24

  • 1

#1719 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 8:57

Nová verze aplikace přinese nějaké změny (zatím je v RC verzi k testování). Hlavni viditelnou je, že na mapě dole je tlačítko Rychlého nastavení:



které vyvolá toto menu:


Při rychlém nahlédnutí do hlavního nastavení aplikace jsem našel dost dalších změn, které ale nejsou nijak zásadní kromě té, že (zatím) postrádám volbu "vymazat osamocené soubory". Možná jsem jen přehlédl. Až bude víc času, vyzkouším to, co mě, a nejen mě hodně zajímá, to jsou LABky.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 27 prosinec 2020 - 9:09

  • 1

#1720 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2021 - 8:43

Nová verze mě rozladila. Dřív tam byla možnost Export - Exportovat osobní poznámky (nebo tak nějak), když jsem to vybrala, nahrály se mi osobní poznámky z keše přímo do poznámek u listingu na gc.com. Paráda. Našla jsem bonusové číslo, odeslala si na gc.com a vyřešeno. Byl s keší nějaký problém, osobní poznámka, exportovat a vyřešeno.

 

To teď zmizelo. Je tam sice volba Sdílet / Exportovat, ale k tomu jen možnosti Sdílet kešku, nebo GPX, nebo Poznámky z terénu. Když vyberu Poznámky z terénu a pak možnost Nahrát na geocaching.com, tvrdí mi to, že to bylo exportováno do Field notesu. S tím jsem doteď nikdy nepracovala, nepotřebovala, nicméně v profilu na gc.com jsem pochopila, že mi tím přibývají tzv. Koncepty / Drafts. Akorát že když si takový koncept otevřu, hodí mě to na logovací stránku, ale na poznámku, kterou jsem si chtěla uložit, se nedostanu.

 

Tak bych ráda věděla, jestli ta dřívější skvělá funkce je fakt fuč, nebo jestli je chyba třicet centimetrů nad mobilem (resp. půl metru, bez brejlí na blízko).


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 03 březen 2021 - 8:43

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka