Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

aplikace pro geocaching

ios

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#21 medved2

medved2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2023 - 7:04

Myslím, že teď už docela chápu, co jak proč. Díky za osvětlení problematiky.

 

Ještě mě napadla otázka k tomu, že musí schválené aplikace "omezit data ukazovana neplaticim uctum"... Kdyby to aplikace neudělala, tak API bude dál vesele vracet data? Já bych třeba čekal, že API v tomto nebude spoléhat na aplikace a vrátí nějakou chybovou hodnotu "překročen limit volání...".


  • 0

#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2023 - 7:15

Kdzby apikace omezeni neakceptovala, nedostane pristup k API, nebude moct vubec ziskavat data.

 

EDIT: Aplikace prochazi schavlovacim procesem, az po nem muze publikovana aplikace pouzivat API. Behem schvalovani se prijde treba i na to, ze BM uzivatele neomezuje.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 25 září 2023 - 7:17

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2023 - 7:38

Ještě mě napadla otázka k tomu, že musí schválené aplikace "omezit data ukazovana neplaticim uctum"... Kdyby to aplikace neudělala, tak API bude dál vesele vracet data? Já bych třeba čekal, že API v tomto nebude spoléhat na aplikace a vrátí nějakou chybovou hodnotu "překročen limit volání...".

API je technicky omezené prakticky na stejnou úroveň jako uživatel na webu (plus denní limity na počet stažených listingů, což na webu není). Nicméně další omezení jsou vyžadována smluvně. Třeba filtr vyhledávání jen na lehké keše, že musí vyskakovat okénko s reklamou na PM, ...

 

Aplikace opravdu prochází schvalováním, pokud by aplikace dělala cokoliv, co se jim nelíbí, tak ti API nedají.


  • 0

#24 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2023 - 8:27

Shrnul bych svuj pohled na vec:
 
...
 
neoficialni aplikace:
 
...
- kdykoli ji muze GS zatrhnout
- muze zakazat ucet tomu, kdo ji pouziva (protoze porusuje podminky, ktere pri prihlaseni odsouhlasil)
...

 

Já bych se ze zvědavosti chtěl zeptat Gorda, jak myslí ty dva body:

 

1. Jak může GS kdykoliv zatrhnout aplikaci, která nepoužívá jejich API a tudíž ji nemá nijak pod kontrolou?

2. Jak může zjistit, že někdo takovou aplikaci používá a případně mu zakázat účet? Taková aplikace se chová (a identifikuje) jako normální webový prohlížeč, který načítá stránky.

 

To nemá být kritika ani polemika, spíš mě to zaujalo. Mě napadly pouze tyto možnosti:

Ad 1.: GS může změnit strukturu stránky a tím pádem ty aplikace nebudou vracet, co mají, a jejich autoři je budou muset na novou strukturu předělat. Ale to vše je pouze dočasné. Nějaké ultimátní zatrhnutí těchto aplikací si neumím představit. Ty jo?

 

Ad 2.: Dalo by se to s určitou mírou spolehlivosti poznat tím, že bude v krátké době načteno příliš mnoho stránek, což by živý člověk nezvládl a musel by to tedy udělat stroj. Ale mám pocit, že tyto programy na to myslí, takže do svých dotazů vkládají umělé prodlevy, aby svou činnost lépe maskovaly.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2023 - 9:47

Umim si predstavit sofistikovane rozpozavani akci, ktere s velkou pravdepodobnosti (a opakovane) nemohl provest clovek. Treba kdyz prodleva mezi jistymi akcemi se trvale pohybuje v urcitem casovem rozmezi.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2023 - 14:50

Umim si predstavit sofistikovane rozpozavani akci, ktere s velkou pravdepodobnosti (a opakovane) nemohl provest clovek. Treba kdyz prodleva mezi jistymi akcemi se trvale pohybuje v urcitem casovem rozmezi.

 

To už je na GS příliš moc sofistikované  :D. Ono stačí, že nám, placeným uživatelům neustále vnucuje svůj oblíbený ne-userfriendly dashboard.


  • 1

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2023 - 16:48

Tak zrovna četnost a frekvcence přihlašování před lety prokazatelně analyzovali! Řešilo se to i tady na fóru, že kvůli tomu byli někteří uživatelé zablokováni.

 

Ono ani ta simulace prohlížeče není nikdy zcela dokonalá. Prakticky lze prohlížeč nasimulovat zase jen prohlížečem, což není pro automatizované skripty moc praktické. A tak se často neobtěžují třeba stahováním obrázků, vykonáváním javascriptu, atd. Takže stačí do webové stránky strčit malou pastičku, a hned jim to bude bonzovat uživatelská jména těch, kteří na ten web lezou nějak nestandardně. Fakt to není raketová věda, ani scifi.

 

Nebo i taková primitivní věc - jakmile změním adresu čehokoliv, tak se pak kouknou, kdopak jim to tvrdošíjně leze na původní adresu.


  • 0

#28 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2023 - 9:44

Pochybujem ze by GS sa zrazu rozhodlo nejako zakrocit voci pouzivatelom Locusu a vsetkych, ktorych by takto chytili by zmazali ucty. Sli by takto sami proti sebe, kedze by stratili mnozstvo penazi z premiumov, lebo urcite menej ludi by sa im vratilo do hry ako oni by zablokovali.


  • 0

#29 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2023 - 10:38

Pochybujem ze by GS sa zrazu rozhodlo nejako zakrocit voci pouzivatelom Locusu a vsetkych, ktorych by takto chytili by zmazali ucty. Sli by takto sami proti sebe, kedze by stratili mnozstvo penazi z premiumov, lebo urcite menej ludi by sa im vratilo do hry ako oni by zablokovali.

Proč Locusu? Ten snad používá doplněk, který používá GS API.


  • 2

#30 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2023 - 6:08

Ja neviem ktore su povolene a nepovolene aplikacie, myslel som ze aj locus je nepovolena. To co som ale tym komentarom chcel povedat, ale ostava - aj ked niekto pouziva neoficialnu, tak preco by ho GS mal vymazat, ked je moznym prispievatelom stoviek EUR v dalsich rokoch a vsetci pouzivatelia mozno aj stoviek tisic v dalsich rokoch


  • 0

#31 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2023 - 7:02

Odkaz na seznam oficiálních aplikací Ti sem už dával Gord, Locus je mezi nimi.

Ten důvod je přece jednoduchý, čím víc lidí bude využívat aplikaci umožňující jim zdarma plný přístup ke službám GC.com, tím bude jejich příjem nižší…

Tak se nediv, že se to snaží omezit komplikováním života nepovoleným aplikacím nebo uživatelům, kteří je používají.

A dejme si řečnickou otázku - kolik procent lidí používajících zdarma plný přístup přes nepovolené aplikace začne v budoucnu dobrovolně platit GS za premium? 


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 28 září 2023 - 9:06

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#32 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2023 - 8:36

Odkaz na seznam oficiálních aplikací Ti sem už dával Gord, Locus je mezi nimi.

Ten důvod je přece jednoduchý, čím víc lidí bude využívat aplikaci umožňující jim zdarma plný přístup ke službám GC.com, tím bude jejich příjem nižší…

Tak se nediv, že se to snaží omezit komplikováním života nepovoleným aplikacím nebo uživatelům, kteří je používají.

A dejme si řečnickou otázku - kolik procent lidí používajících zdarma plný přístup přes nepovolené aplikace začne v budoucnu dobrovolně platit GS za premium? 

A tie aplikacie maju aj ine vyhody PM okrem toho, ze si stiahnu viac kesiek naraz? Alebo len toto? Ja tieto veci neviem, platim si premium od roku 2015 cca mesiac po tom ako som zacal s GC som zacal a do teraz si to platim, takze uz ani neviem co mi to presn oproti BM prinasa okrem toho ze kedysi som nevidel PM kesky a nevedel som stiahnut tolko kesiek za den ci co tam bolo.


  • 0

#33 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2023 - 9:01

A dejme si řečnickou otázku - kolik procent lidí používajících zdarma plný přístup přes nepovolené aplikace začne v budoucnu dobrovolně platit GS za premium? 

Používám c:geo přotože mi maximálně vyhovuje a nemám problém si každoročně pořídit PM. A zrovna tak znám pár dalších kačerů, kteří to dělají zrovna tak. Není každý škrob, koneckonců plná nádrž dnes stojí víc než roční PM.


  • 2

#34 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2023 - 14:43

A tie aplikacie maju aj ine vyhody PM okrem toho, ze si stiahnu viac kesiek naraz? Alebo len toto? Ja tieto veci neviem, platim si premium od roku 2015 cca mesiac po tom ako som zacal s GC som zacal a do teraz si to platim, takze uz ani neviem co mi to presn oproti BM prinasa okrem toho ze kedysi som nevidel PM kesky a nevedel som stiahnut tolko kesiek za den ci co tam bolo.

Určitě mají, jinak by všichni používali GS aplikaci :-) Androidí aplikace nemůžu hodnotit, bo mám ios, ale pokud si platím Premium, asi bych neměl zábrany vyzkoušet a používat tu z aplikací, která mi vyhovuje nejvíc, bez ohledu na to, jestli je “povolená” nebo ne…

I kdyby se stalo, že by GS začal rušit účtu uživatelům, sotva začne u těch platících.


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#35 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2023 - 15:11

Používám c:geo přotože mi maximálně vyhovuje a nemám problém si každoročně pořídit PM. A zrovna tak znám pár dalších kačerů, kteří to dělají zrovna tak. Není každý škrob, koneckonců plná nádrž dnes stojí víc než roční PM.

Ano, přesně, bude jich pár…. Navíc jsem psal o těch, kteří používají přes aplikaci prémiové funkce, za které neplatí a kde GS utíkají zisky. Což není očividně tvůj případ…


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#36 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 10:13

Ano, přesně, bude jich pár…. Navíc jsem psal o těch, kteří používají přes aplikaci prémiové funkce, za které neplatí a kde GS utíkají zisky. Což není očividně tvůj případ…

Tak já jich znám spoustu. Na c:geu je nejlepší jeho přehlednost, modulárnost a blbuvyhovující systém. A propojení s účtem gc.com na nahrávání seznamů a poznámek. S placením PM to v mém okolí nemá souvislost snad vůbec žádnou, třeba zrovna práce se seznamy a poznámkami je pro BM úplně k ničemu, když si ty seznamy a poznámky v gc.com dělat ani nemůžou. Ale třeba Locus, když mi přítel strčí před oči keše s mapou, abych se na něco podívala, taka akorát dycky řeknu - Nevím, ...se v tom tvým chaosu nevyznávám...


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 říjen 2023 - 10:13

  • 1

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 10:46

Takže podle tebe žádní BM uživatelé cgea neexistují? Nebo, co se tu vlastně snažíš vyargumentovat? Tady je věc, kterou schválené apliakce nesmí dělat, protože Groudnspeak chce, aby si na to uživatelé zaplatili PM. CGeo tutéž funkci nabízí i pro BM, takže si uživatelé PM platit nemusí. Mohou, ale nemusí. A určitě se takoví najdou, že?


  • 0

#38 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 11:43

Ale no tááák... - umíš číst? Tedy myslím rozumět významu slov seskládaných do vět? Nebo je to zas jen reakce na popíchnutí ve tvém citlivém místě jménem c:geo? :-)

Pokud si skutečně myslíš, že píšu o "žádných BM uživatelích c:gea", můžu se pokusit ti svůj předchozí příspěvek napsat trochu jinými slovy znovu, ale jinak v tom smysl nevidím.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 říjen 2023 - 11:44

  • 0

#39 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 12:38

Takže podle tebe žádní BM uživatelé cgea neexistují? Nebo, co se tu vlastně snažíš vyargumentovat? Tady je věc, kterou schválené apliakce nesmí dělat, protože Groudnspeak chce, aby si na to uživatelé zaplatili PM. CGeo tutéž funkci nabízí i pro BM, takže si uživatelé PM platit nemusí. Mohou, ale nemusí. A určitě se takoví najdou, že?


Určitě existují, ale je otázka, jestli používají program za účelem obcházení pravidel nebo proto, že jim vyhovuje.
Polož si otázku, kolik kačerů reálně tohle řeší. Pokud začali s gc na mobilu tak, že si hledali program, našli cgeo a líbilo se jim, nějaká omezení API nikdy neřešili.
Jasně, měli si přečíst podmínky. Rozumí jim každý? Netuším. Nesnažím se nikoho omlouvat, ale netřeba hledat za vším snahu o obcházení pravidel. Asi tak 3/4 roku jsem byl takovým neznalým uživatelem taky.
A jsem doposud, jen už jako znalý a PM.
  • 2

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 12:58

Ale no tááák... - umíš číst? Tedy myslím rozumět významu slov seskládaných do vět? Nebo je to zas jen reakce na popíchnutí ve tvém citlivém místě jménem c:geo? :-)

Pokud si skutečně myslíš, že píšu o "žádných BM uživatelích c:gea", můžu se pokusit ti svůj předchozí příspěvek napsat trochu jinými slovy znovu, ale jinak v tom smysl nevidím.

Takže ty odpovíš na něco jiného, než jaká byla otázka, ale já neumím číst. Bravo, a je to určitě mou záští vůči Cgeu! :huh:


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:ios

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama