Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

aplikace pro geocaching

ios

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 13:15

Určitě existují, ale je otázka, jestli používají program za účelem obcházení pravidel nebo proto, že jim vyhovuje.
Polož si otázku, kolik kačerů reálně tohle řeší. Pokud začali s gc na mobilu tak, že si hledali program, našli cgeo a líbilo se jim, nějaká omezení API nikdy neřešili.
Jasně, měli si přečíst podmínky. Rozumí jim každý? Netuším. Nesnažím se nikoho omlouvat, ale netřeba hledat za vším snahu o obcházení pravidel. Asi tak 3/4 roku jsem byl takovým neznalým uživatelem taky.
A jsem doposud, jen už jako znalý a PM.

Jenže tohle tu nikdo neřeší. V tohle máš pravdu a nikdo to nezpochybnil.

Tady byla normální debata o tom, jak nesmyslně Groundspeak omezuje oficiální aplikace, a proto lidé používají jiné. Debata nakonec sklouzla do otázky, že používáním jiných apliakcí nevzniká Groundapeaku žádná škoda. My tvrdíme, že vzniká, protože i BM mají v ruce zadarmo nástroj s funkcemi, za které by v oficiálních aplikacích museli zaplatit.

 

A proti tomuto tu pár lidi argumentuje, že znají i PM uživatele, že neumím číst, a že nesnáším cGeo. Než přišli, byla to pěkná věcná debata.


  • 2

#42 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 13:21

Takže ty odpovíš na něco jiného, než jaká byla otázka, ale já neumím číst. Bravo, a je to určitě mou záští vůči Cgeu! :huh:

Jaká byla otázka?

Já se přidávala k diskuzi mezi plavčíkem a phrkt na téma standardizace a kategorizace pa/odlých uživatelů c:gea a žádnou konkrétní otázku jsem tam nepostřehla. I když je možné, že jsem plavčíka taky nepochopila úplně správně, neb diskutovat z práce při práci je riskantní. Nicméně u tebe mi přijde, že jamile zahlídneš někde jakýkoli příspěvek chválící c:geo, je to jak červený hadr před bejkem (bez cc). Na této úrovni opravdu diskutovat nechci. Můžeš-li, máš-li dost sil v tak palčivém tématu, prosím, ber mě jen jako plácnutí jednoho názoru do moře vody a vyignoruj mě s reakcemi. Děkuji předem.

 

Jinak viz bejcci, http://www.geocachin...e-2#entry602306 - příspěvek #39. Můžeš si to zkopírovat jako i můj názor.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 říjen 2023 - 13:22

  • 0

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 14:27

Nicméně u tebe mi přijde, že jamile zahlídneš někde jakýkoli příspěvek chválící c:geo, je to jak červený hadr před bejkem (bez cc). Na této úrovni opravdu diskutovat nechci.


Kdekoliv mne potkáš, tak mne nesmyslně a bez důvodu obviňuješ ze zaujatosti. Ale ani tady ale o nic takového nešlo! Už kdysi jsem ti dával důkazy, že je to jen tvůj blud. Odmítla si je číst, protože tvůj "pocit" je přeci neomylný, a smířlivou rukavici jsi nezvedla. Tak zkus alespoň nekazit diskuzi ostatním.


  • 0

#44 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 15:09

Smířlivá rukavice nacpaná kopřivama? :-)

Debata byla pěkná jen do jisté doby, to máš pravdu, ráda jsem přispěla svým názorem na c:geo a dobrými zkušenostmi s ním.

Tak snad to někomu k něčemu bude při rozhodování se. Já bych ani po několika letech PM neměnila a na rozdíl od jiných aplikací, které nechci ani zadarmo, kdyby c:geo chtělo nějakou krounu za používání, tak bych ji klidně zaplatila. 

Hezký klidný den přeju.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 říjen 2023 - 15:20

  • 1

#45 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 19:21

Jaká byla otázka?

 

Tak ono je dobré číst celé vlákno a nereagovat na poslední jeden dva posty. Ono potom předhazovat ostatním, že nerozumí psanému slovu, je pak totiž trochu chucpe.

Otázka Ondro91, na kterou jsem reagoval, je hned nad mým postem, tedy proč může vadit GS, že někdo používá přes neschválené aplikace prémiové funkce…

A dovolil jsem si vyjádřit názor, že uživatelů, kteří cgeo používají včetně premiovych funkci a neplatí a nezačnou platit Premium, je hodně.

Nic víc, nic míň..


  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#46 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 20:20

Tak ono je dobré číst celé vlákno a nereagovat na poslední jeden dva posty. Ono potom předhazovat ostatním, že nerozumí psanému slovu, je pak totiž trochu chucpe.

Otázka Ondro91, na kterou jsem reagoval, je hned nad mým postem, tedy proč může vadit GS, že někdo používá přes neschválené aplikace prémiové funkce…

A dovolil jsem si vyjádřit názor, že uživatelů, kteří cgeo používají včetně premiovych funkci a neplatí a nezačnou platit Premium, je hodně.

Nic víc, nic míň..

What...? :o)

 

Proč nereagovat na poslední jeden či dva posty, když charakteristickým rysem internetových diskuzí je to, že se rozvíjejí a objevují se tam nové myšlenky a odbočky, vedoucí k novým spojením souvislostí? Úplně běžně se přece reaguje jen na některé příspěvky a i ty jsi reagoval jen na jeden směr příspěvků, nikoli na původní dotaz.

 

Nemyslím si, že bych reagovala na něco, co v diskuzi nebylo. Jen jsem si nebyla jistá, jak si vyložit tvoje "bude jich pár..." - koho? Které sorty uživatelů?

Ale tohle neporozumění z mojí strany je v podstatě nerelevantní, vzhledem k tomu, že jsem reagovala na diskuzi o tom, jak c:geo využívají primárně BM členové, aby mohli obejít omezení na gc.com,  Škoda, že jsem to zbytečně zmínila a dala záminku to použít proti mně a ještě nechat tímhle směrem stáhnout další(ho). Viz rukavice s kopřivama.

 

Takže zpátky na začátek. Tobě se taky zdá, že ve svém komentu #36  tvrdím, že "žádní BM uživatelé cgea neexistují"? Jako fakt?

 

A nebylo by bývalo lepší - byť chápu určité důvody - už si polívčičku nepřihřívat a tyhle podprahovky nechat být, protože ty do slušné internetové diskuze opravdu nepatří?

 

P.S.

Mě c:geo právěže naučilo spoustě věcí rozumět a jen díky němu jsem došla k tomu, že si to PM chci koupit. Kdo nebude chtít nic platit, nebude nic platit s c:geem ani bez něj. Najde si jiné cesty, třeba kamaráda, finálkařské weby a pod. Kdo chce hrát, zahrát si naplno, rozšiřovat si "záběr" a věnovat se geocachingu víc než jen při procházkách s kočárkem, PM si koupí. S c:geem jako bez něj, to je fuk. Náklady na PM jsou mizivé procento v celkových ročních nákladech na geocaching, pokud ho člověk hraje víc, kupuje si nějakou výbavu a po keších jezdí aspoň trochu cíleně.Takže ten argument o trvalém obcházení PM vidím jako úplně mimo.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 říjen 2023 - 20:22

  • 2

#47 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 20:29

Kdekoliv mne potkáš, tak mne nesmyslně a bez důvodu obviňuješ ze zaujatosti. Ale ani tady ale o nic takového nešlo! 

Jako ruku na srdce. Už dobrých deset let a možná víc tady brojíš proti C:geu. Kdykoliv je o něm řeč, tak si píchneš do jeho nelegálnosti a že tohle a tohle. Každý to vidí, už si to přiznej.

A to se s tebou jinak ve všech ostatních tématech, kde přispěvuješ, shodnu.

 

PS: používám C:geo a jsem PM


  • 2

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 22:05

Ne, každý to nevidí, protože to tam není. To jen RU to opakuje tak dlouho, až jsi téhle dezinformaci uvěřil.

Tak schválně, ve kterém konrétním příspěvku v tomto vlákně brojím proti Cgeu? Projdi si tady těch mých pár příspěvků, je to na chvilku. Jistě najdeš mnoho ukázek, kde špiním Cgeo, když to dělám pokaždé... Tak kde? Ukaž!

 

Ve skutečnosti jsem tu naopak popisoval nevýhody oficiálních aplikací, a co všechno u nich musí být pro BM zkrouhnuto, protože to někoho zajímalo.


  • 1

#49 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2023 - 22:07

Ano, přesně, bude jich pár…. Navíc jsem psal o těch, kteří používají přes aplikaci prémiové funkce, za které neplatí a kde GS utíkají zisky. Což není očividně tvůj případ…

Vůbec netušíš, kolik kačerů jsi teď urazil. A vlastně ses přede všemi odhalil, co jsi sám zač. Ono totiž, každý, kdo to s geokešingem myslí vážně, tak si PM pořídí. A vůbec nezáleží na tom, jakou aplikaci k hledání keší používá, ty výhody jsou patrné při prostém prohlížení, i při logování PMO keší z počítače (a fakt neargumentuj tím, že je obezlička, jak takovou keš může zalogovat každý). A prober se, není pravda, že "všeci kradú".


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 02 říjen 2023 - 22:11

  • 1

#50 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 6:54

Ne, každý to nevidí, protože to tam není. To jen RU to opakuje tak dlouho, až jsi téhle dezinformaci uvěřil.

Tak schválně, ve kterém konrétním příspěvku v tomto vlákně brojím proti Cgeu? Projdi si tady těch mých pár příspěvků, je to na chvilku. Jistě najdeš mnoho ukázek, kde špiním Cgeo, když to dělám pokaždé... Tak kde? Ukaž!

 

Ve skutečnosti jsem tu naopak popisoval nevýhody oficiálních aplikací, a co všechno u nich musí být pro BM zkrouhnuto, protože to někoho zajímalo.

Způsob, jakým reaguješ na lidi, kteří c:geo pochválí. Formulace, jakými je okamžitě utřeš. Píšu to už tam nahoře. Ru se opakovaně ozývá proto, že se (nejen) jí opakovaně dostalo takovéhoto utření a vadí jí to zejména od obecně respektované (přelož si to ve všech vrstvách) autority s kreditem, jaký tu jinak oprávněně má.

 

Takže znovu: Opravdu si myslíš že ve svém komentu #36  tvrdím, že "žádní BM uživatelé cgea neexistují"?


  • 0

#51 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 8:35

Ono totiž, každý, kdo to s geokešingem myslí vážně, tak si PM pořídí.

 

Proč, smím-li se zeptat? :)


  • 3

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 8:42

RU, chtěl jsem konkrétní příklad, a místo něj servíruješ zase jen své pocity. Ostatně, zkresluješ pořád, viz, tvá otázka na konci... Vysvětlím:

 

Bavili jsme se tu o tom, že BM uživatel cGea vlastně obchází obchodní strategii Groundspeaku, protože ti by nejraději takového uživatele zpoplatnili. Načež ty a pár dalších odpoví, že přeci všichni kolem vás jsou zpoplatnění PM! Argument zcela mimo, snad jedině že byste se domnívali, že žádní BM uživatele cGea neexistují. Proto jsem se tě zaptal doslova: "Takže podle tebe žádní BM uživatelé cgea neexistují? Nebo, co se tu vlastně snažíš vyargumentovat?"

 

I tohle jsi vytrhla z kontextu a neustále podsouváš v úplně jiném významu. Zase, a dokolečka, ačkoliv ti to bylo už vysvětleno nejen mnou: #36, #41, #45

 

Ať se na to podívám z jakéhokoliv úhlu, nějak tam to "stírání" cgea prostě není. Tady žádná válka proti cGeu není, to fakt není náš boj! Ať řeknu cokoliv, vidíš v tom útok. Vlastně nemusím ani nic psát, vy jste prostě přesvědčeni, že musím neustále pomlouvat. To je ale jen vaše nastavení mysli, ne moje!


  • 0

#53 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 8:48

V tomle se nedomluvíme. Já zase a dokolečka odpovídám tobě na stejné tvoje výtky svými stejnými argumenty, které ale pro tebe nejsou argumenty. Pro mě ano. A ani jeden z nás si nemyslí, že by se mýlil, a oba si myslíme, že písemně sdělený význam sdělení zkresluje ten druhý. Taže pat.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 03 říjen 2023 - 8:48

  • 1

#54 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 8:55

Skočím vám do vlákna dotazem.
Jsem dlouhá léta PM, 2 měsíce od začátku kešování. Jak tady bylo řečeno, i já jsem zkoušel snad všechny tehdy dostupné appky, dodnes mám zaplacený Locus, ale uzivatelsky a přístupem tvůrců u mě jasně zvítězilo c:geo.
Okolo mě jsou samí PM.
Můžete mi prosím podrobně vypsat, jaké funkce tedy BM zneužívá? Nemám to jak vyzkoušet, ale diskuse tady se pořád točí kolem toho.
Děkuji za váš čas
  • 0

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 8:57

Tak neskákej, a přečti si to tu od začátku. Vždyť jsou to jen tři stránky, je to tam dopodrobna vysvětlené. To zvládneš!


  • 1

#56 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 8:59

Tak napriklad BM uzivatel si v oficialni aplikaci zobrazi jen "zacatecnicke tradicky" (do 1.5 Ta D). Schvalene aplikace navic musi takoveho zivatele otravovat vyzvou ke koupi PM.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#57 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 9:09

Ono totiž, každý, kdo to s geokešingem myslí vážně, tak si PM pořídí.

Co si mám představit pod "myslet vážně s geocachingem"?


  • 0

#58 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 9:27

Tak napriklad BM uzivatel si v oficialni aplikaci zobrazi jen "zacatecnicke tradicky" (do 1.5 Ta D).

No a treba to mi přijde strašný. Kdyby se mi na začátku zobrazovaly jen tyhle "plívy", vůbec by mě to nechytlo.

Nadchlo mě to právěže keškama, co jsou náročný. Když jsem omylem vyluštila v prvním měsíci po registraci svou první D 4,5 a došla kvůli ní pod T5 strom s hlavou zalomenou na záda, tak jsem zjistila, že ty hvězdičky tam asi znamenají něco jiného než u zboží  e-shopu. A teprv tím dostala motivaci začít se probojovávat džunglí geopravidel a geonorem dál a hloub a s nějakým směrem, co a jak chci lovit.

 

Synek, co začal lovit o pár roků dřív než já, ale s ofiko aplikací, dost záhy taky přestal, že ho to nebavilo. A vrátil se k tomu až po letech se mnou, až jsem ho začala tahat po těžších wherigách. luštěních na místě a T4,5 - T5 keších.

 

Takže za mě - díky c:geo.


  • 0

#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 9:36

No a treba to mi přijde strašný. Kdyby se mi na začátku zobrazovaly jen tyhle "plívy", vůbec by mě to nechytlo.

[...]

Takže za mě - díky c:geo.

Vidíš? Když jsem tu já řekl, že tato omezení jsou nesmyslná a ve skutečnosti nahání uživatele k neoficiálním aplikacím, brala jsi to jako útok na Cgeo. :o


  • 1

#60 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 9:39

Nevím co je to myslet vážně s geocachingem, ale PM si platím od roku 2010, kešky si nahrávám do navigace (mám 3 Oregony) a pouze wiga hraju na telefonu. Ofiko apku na ios použiju tak 5x za rok když s sebou nemám navigošku. S tímhle HW jsem našel přes 5000 keší a pár založil. Alespoň za mě by žádné BM členství nemělo být, nebo třeba na tři měsíce na seznámení s hrou a konec. Platí se za všechno tak proč za hru s celosvětovým záběrem ne? C geo jsem testoval pár dní a nijak mě neoslovilo a tak jsem ho přestal používat, což neznamená že je špatné. Jestli porušuje nějaké předpisy, to už je otázka na každého uživatele.

edit: wheriga jsem hrál i psal pro navigace a teprve když se objevila origo appka od GS začal jsem naplno využívat telefon a navigaci poslal do wigo_důchodu. :-)


Tento příspěvek byl upraven od None: 03 říjen 2023 - 9:42

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:ios

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama