Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

aplikace pro geocaching

ios

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#81 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 223 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2023 - 8:46

Já začínal s Handy Geocaching na Sony Ericsson S500i.
Drahý bazarový Garmin Oregon 300 přišel cca po roce.
Přesnost GPS v telefonu byla +-30 metrů.
Dobrodružství...

Sony Ericsson Elm J10 mě vodil docela dobře a když mi kamarád ukázal, že do něj jde tahle aplikace, tak pro mě to byl technologický převrat (po papírových přípravách a krokování v lese). I jedno Wherigo jsem s ním odehrál...


  • 2

#82 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2023 - 21:45

Sony Ericsson Elm J10 mě vodil docela dobře a když mi kamarád ukázal, že do něj jde tahle aplikace, tak pro mě to byl technologický převrat (po papírových přípravách a krokování v lese). I jedno Wherigo jsem s ním odehrál...

 

Tak je fakt, že první desítky keší byly bez appky, jen koukáním na souřadnice.


  • 1

#83 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2023 - 10:50

První stovky byly jen koukáním do terénu a krokováním, bez navigace, bez telefonu, jen s poznámkami. Pak asi tisícovka s Oregonem, přesným, ale satelity chytajícím i 10 minut a pochopitelně s logováním až na PC. Pak telefon Archos, co mi občas ukazoval, že stojím uprostřed rybníka, nebo že jsem tam, co jsem byl předevčírem. Že telefon chytí souřadnice za vteřinu a bude se s ním dát i logovat, jsem opravdu nečekal. No a teď se dohadujeme o tom, která aplikace je lepší. Nejlepší je ta, s kterou umím zacházet.


  • 7

#84 6metalheart66

6metalheart66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2023 - 13:55

Ahoj všem, 

 

mohl bych poprosit o radu ohledně c:geo?

Chtěl bych si nastavit filtr na mapě keší, aby mi to nezobrazovalo biltemy (nelovím, tak aby mě tam neprudily a nemátly). Kdysi jsem nastavil kritérium filtru - název keše - neobsahuje - tam jsem napsal biltem, abych obsáhl přípony a, y, ová a další) - uložil jsem a z mapy zmizely všechny keše, které měly toto v názvu. Pak, po aktualizaci appky, mi mapa neukazovala žádné keše, vůbec žádné, dokud jsem nezrušil nastavený filtr a pak to zobrazovalo normálně. Od té doby proběhly další aktualizace a tak jsem to zkusil nastavit znova a stejný problém... Dělám něco špatně nebo to prostě nejde? 

 

Moc díky za rady a tipy, L.


Tento příspěvek byl upraven od 6metalheart66: 05 prosinec 2023 - 15:51

  • 0

#85 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2023 - 6:52

Ve filtru: název kešky: obsahuje biltem. A zapnout reverzní filtr. Funguje to, teď jsem zkusil
  • 0

#86 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2023 - 8:40

 

Kdysi jsem nastavil kritérium filtru - název keše - neobsahuje - tam jsem napsal biltem, abych obsáhl přípony a, y, ová a další) - uložil jsem a z mapy zmizely všechny keše, které měly toto v názvu. 

 

Já jsem to teď zkusil takto a zafungovalo to. Možná bude problém v nějaké kombinaci s dalšími filtry. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#87 6metalheart66

6metalheart66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2023 - 12:04

No já tam mám ještě nastaveno, aby mi to vyřadilo T5ky a celkově zobrazovalo jen tradičky, earthky, virtuálky a eventy.

Jinak, zkusil jsi nebo zkusíš, prosím, po nastavení toho filtru názvu odejít z appky a pak otevřít znovu. Zjišťuji, že když nastavím filtr a uložím, tak mi nežádoucí keše z mapy zmizí, ale při opětovném otevření appky a mapy se už nezobrazí žádná keš... děkuji


  • 0

#88 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2023 - 13:16

Zkusil jsem a stále to funguje tak, jak má. Mám verzi 2023.11.13


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#89 6metalheart66

6metalheart66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2023 - 23:12

No prostě NE smile.png

Začnu nápadem mirka454 - zkusil jsem, při zapnutí reverzního filtru mi to samozřejmě protočí všechna kritéria všech nastavených parametrů. Říkám si, OK, tak nastavím všechno "opačně", abych dosáhl chtěného výsledku, ale zobrazuje mi to zároveň i všechny už nalezené keše, ať to tam přepínám, jak chci...

 

No jinak je to stejné, potíž stále přetrvává. Zajímavé je, že když dám "obsahuje biltem", tak mi to vyfiltruje jen biltemy bez problémů, ale jakmile dám "neobsahuje...", tak v aktuálně otevřeném rozsahu mapy biltemy zmizí - to je v pořádku, ale když se přesunu, např. z Mělníka nad Hradec Králové, tak mapa načítá, načítá, napíše mi to 0 kešek a je prázdno...

Co se týče verze, tak mám taky 2023.11.13.

 

Takže jsem došel k dvěma závěrům...

a/ ve filtrech je nějaká okolnost, která tam dělá neplechu

b/ jsem naprostý střevo a něco dělám stále špatně wink.png


Tento příspěvek byl upraven od 6metalheart66: 06 prosinec 2023 - 23:33

  • 0

#90 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2023 - 13:11

Aha ta reverze se projeví u všech filtrů.
Tak jsem zkusil s tím Název neobsahuje biltem a bez reverze. Nic to neudělalo, až když jsem zavřel appku a znovu spustil, filtr funguje. Vyzkoušej to, já zkoušel i jiné názvy ve filtrů a vždy se to projeví až po restartu. Ale jde to
  • 0

#91 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2023 - 14:36

Casto pri mnohych appkach pomoze jedna vec -vymazat a znova stiahnut


  • 0

#92 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2023 - 22:05

Ve filtru: název kešky: obsahuje biltem. A zapnout reverzní filtr. Funguje to, teď jsem zkusil

Nojo, ale bohužel slovo biltema není povinné označení pro biltema keše. Některé se tváří normálně a až ověřovač vyplivne že nemáš zapomenout tyčku. A také se používají jiná slova - "Angel", "Fishing" a možná ještě jiné.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#93 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2023 - 22:15

Když tady tolik lidí chválí cGeo, tak ať napíší radu pro řešení dvou problémů. Osobně mne to moc nezajímá, ale jezdí se mnou dost kačerů kteří cGeo používají a většinou jsou s nima problémy.

1) jak do toho narvat GPX o trochu slušné velikosti pro nějakou výpravu, tak aspoň 2000 záznamů. Co mám zkušenosti od známých, tak jim to většinou zatuhne.

2) Když už v tom GPX je načtené a je potřeba ho aktualizovat (prý jinak nejde se podívat na fotky a na to kdo z přátel to má odloveno), tak to funguje tak že se keš smaže a nahraje znovu. Takže informace které byly doplněné jsou v pr....


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#94 6metalheart66

6metalheart66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2023 - 0:07

Pánové, velice děkuji za rady a váš čas, který jste obětovali k řešení tohoto zádrhelu. Já se ale budu muset smířit s tím, že tam ty biltemy budou. Skutečně se to z nějakého důvodu nikam nepohnulo. Zkusil jsem nastavit filtr, odejít z appky a nic, zkusil jsem se odhásit a přihlásit a nic. Nakonec jsem i odinstaloval a začal znovu a stále stejný problém. U mě je kritérium filtru "neobsahuje" asi zakleté. Takže vás už dále nebudu zatěžovat a ještě jednou moooc díky za tipy wink.png

 

A jen poznámka pro Arne1: Co se mě týče, je mi jasné, že případné odfiltrování keší s tímto slovem neodfiltruje úplně všechny biltemy, ale velkou většinu asi ano a to by mi pro usnadnění orientace stačilo...


  • 0

#95 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2023 - 23:55

Pánové, velice děkuji za rady a váš čas, který jste obětovali k řešení tohoto zádrhelu. Já se ale budu muset smířit s tím, že tam ty biltemy budou. Skutečně se to z nějakého důvodu nikam nepohnulo. Zkusil jsem nastavit filtr, odejít z appky a nic

 

Ono ale nestačí "odejít z appky". Je nutné tu appku smazat z cache. Nevím jak je to na tvém telefonu, já si pravým dolním "tlačítkem" zobrazím poslední použité programy, tzn. ty, které jsou načtené na pozadí (v cache) a vyberu Zavřít (Zavřít vše). 

Zkus ještě toto. Já filtry zkoušel na všech třech telefonech, které doma používáme s c:geo a na všech to funguje. Každý telefon je jiný, já PM, dva BM. Takže telefonem ani členstvím to není. V tom je něco jiného. Zkoušej, neházej propisku


  • 1

#96 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2023 - 13:17

Nekritizujem, len ma to zaujíma - prečo nechceš loviť biltemy? Dlhá biltema cca 8 metrová sa dá kúpiť do 20 euro, či to nelovíš zo zásady, lebo sa ti nepáčia biltemy?

Pánové, velice děkuji za rady a váš čas, který jste obětovali k řešení tohoto zádrhelu. Já se ale budu muset smířit s tím, že tam ty biltemy budou. Skutečně se to z nějakého důvodu nikam nepohnulo. Zkusil jsem nastavit filtr, odejít z appky a nic, zkusil jsem se odhásit a přihlásit a nic. Nakonec jsem i odinstaloval a začal znovu a stále stejný problém. U mě je kritérium filtru "neobsahuje" asi zakleté. Takže vás už dále nebudu zatěžovat a ještě jednou moooc díky za tipy wink.png

 

A jen poznámka pro Arne1: Co se mě týče, je mi jasné, že případné odfiltrování keší s tímto slovem neodfiltruje úplně všechny biltemy, ale velkou většinu asi ano a to by mi pro usnadnění orientace stačilo...


  • 0

#97 6metalheart66

6metalheart66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2023 - 11:58

Nekritizujem, len ma to zaujíma - prečo nechceš loviť biltemy? Dlhá biltema cca 8 metrová sa dá kúpiť do 20 euro, či to nelovíš zo zásady, lebo sa ti nepáčia biltemy?

O peníze za biltemu vůbec nejde. Dřív jsme lovili, co se dalo, ale v současnosti keškujeme spíš jako doplnění výletu, procházky se psem nebo když vyrazíme fotit do přírody, takže s sebou ještě tahat klacek nebo jinou výbavu se mi nechce (obvlášť, když jdu někdy sám). Proto, jak jsem psal výše, jsem si vyřadil i T5ky a nechal si v mapě jen tradičky a pár dalších. Aby stačilo mít s sebou jen razítko a pár CWGček na výměnu smile.png Jasně, kliknu v appce na keš, uvidím "biltema" a neřeším, ale je pohodlnější je nevidět vůbec wink.png


  • 1

#98 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2023 - 8:50

Taky mě naštvalo, když jsem se doplaholčil na kopec, prošel houštím, našel strom a teprve pak jsem si všiml, že to je biltema. Nebo T5. T5 si v Adrake už filtruju, ale stačí aby to byla těžká 4,5 a chytím se na to. Nejvíc se mi osvědčilo proti takovému překvapení si před cestou pořádně přečíst listingy. Hlavně když jedu někam, kde je jen pár kousků. Takže to filtrování biltem bych taky uvítal a možná to zkusím nastavit.


  • 0

#99 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2024 - 20:42

Nevíte čím by mohlo být, že se mi oficiální aplikace nezobrazuje v seznamu aplikací na mobilu, když dám vyhledat "geocaching"? C:geo tam je, Aplikace pro LABky tam je, ale oficiální aplikace nikde... Chtěl jsem to nainstalovat dítěti.


  • 0

#100 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2024 - 12:48

Nevíte čím by mohlo být, že se mi oficiální aplikace nezobrazuje v seznamu aplikací na mobilu, když dám vyhledat "geocaching"? C:geo tam je, Aplikace pro LABky tam je, ale oficiální aplikace nikde... Chtěl jsem to nainstalovat dítěti.

 

Asi starý, aplikací nepodporovaný, Android.


  • 0

misha_in.png






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:ios

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama