Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

aplikace pro geocaching

ios

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#61 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 9:44

Vidíš? Když jsem tu já řekl, že tato omezení jsou nesmyslná a ve skutečnosti nahání uživatele k neoficiálním aplikacím, brala jsi to jako útok na Cgeo. :o

Cože? Kde jsem to tak brala? Proč to zas překrucuješ? Na tohle jsem u tebe vůbec nereagovala. Ale  napsala jsem pat - coby moje smířlivá rukavice bez kopřiv - a už předtím požádala, ať na mě nereaguješ, a ty jsi jak manželka po dvaceti letech...


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 03 říjen 2023 - 9:45

  • 1

#62 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 9:46

Jestli ti jde o to, abych odsud vypadla a už tady neotravovala, napiš to rovnou. Ale tyhle výpady z boku a zezadu mě deptají.


  • 0

#63 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 10:45

Úplně by stačilo, kdybys místo jančení konečně pochopila, že tu nikdo Cgeo nepomlouval.


  • 0

#64 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 10:46

No a treba to mi přijde strašný. Kdyby se mi na začátku zobrazovaly jen tyhle "plívy", vůbec by mě to nechytlo.

Nadchlo mě to právěže keškama, co jsou náročný. Když jsem omylem vyluštila v prvním měsíci po registraci svou první D 4,5 a došla kvůli ní pod T5 strom s hlavou zalomenou na záda, tak jsem zjistila, že ty hvězdičky tam asi znamenají něco jiného než u zboží  e-shopu. A teprv tím dostala motivaci začít se probojovávat džunglí geopravidel a geonorem dál a hloub a s nějakým směrem, co a jak chci lovit.

 

Takže za mě - díky c:geo.

 

To je vec nazoru. Znam radu lidi, kteri naopak lovi jen tradicky, a zhusta jen ty jednoduche.

 

Nicmene pravidla jsou dana (pri prihlaseni jsi odsouhlasila, ze budes dodrzovat ToF) a pokud je nobudes dodrzovat, muzes byt potrestana. V ToF neni nic o tom, ze prislusne pravidlo nesmi porusovat BM a PM ano. Proste je to pravidlo. GS cekem bezne pouziva (docasne?) zablokovani uctu, kdyz usoudi, ze poruseni je dramaticke, muze to byt trvale. Nebo i to mnou zminene zablokovani cele aplikace. Nemusi se ti to libit, ale to je asitak vsechno, co s tim muzes delat.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#65 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 10:48

Podle mého názoru je hlavní příčinou tohoto problému samotný GS a jeho obchodní model, který zvolil. Je naprostý nesmysl, aby BM přes aplikaci (API) nemohl dělat věci, které přes webové rozhraní dělat může. Když se přihlásí přes web, tak BM nemá žádné omezení v počtu a typu zobrazených keší, dokonce může logovat i PM keše, pokud se nějak dostane k logovací adrese, zatímco přes aplikaci má spoustu nesmyslných omezení.

 

Já chápu, že GS chce, aby mu co nejvíc lidí platilo PM, a vůbec mu to nezazlívám, má s provozem GC nemalé náklady. Jen si myslím, že zvolil špatný způsob, jak k tomu lidi nutit. Především by mělo platit, že co BM může přes webové rozhraní, to by mu mělo být umožněno i přes aplikaci. A naopak — stejná omezení pro BM jak přes web, tak přes aplikaci. Tím by padla většina „nelegálního“ použití c:geo a podobných aplikací. Protože by ani přes načítání a parsování webových stránek nebylo možné obejít omezení BM.

 

Lákat na zaplacení PM by měl GS podle mého názoru jinými cestami. Např. omezením počtu přiložených obrázků k logu — BM jeden (aby bylo možno splnit podmínky některých keší), PM neomezeně. Nebo tím, že BM nebude moci PM keše vůbec logovat, a to ani v případě, že ji našel jako součást skupiny PM kačerů (a takové logy by se mohly oprávněně mazat). A možná i nějakým limitem na počet zalogovaných FI v rámci dne / měsíce.

 

A taky by možná nebylo od věci zavést aspoň víc úrovní členství: Po dobu 1 měsíce na vyzkoušení plné PM, poté automatické převedení na BM, které bude mít poměrně silná omezení, a pak dvě úrovně, jednu na úrovni současného PM s plnými výhodami a jednu mezi, která by byla výrazně levnější a měla mírnější omezení.

 

Ale to tady my v diskuzi nijak nerozetneme, to je výhradně na GS. Těžko říct, jestli je tohle nikdy nenapadlo, nebo je to napadlo a nepřišlo jim to jako zajímavé. Ale dokud bude disproporce mezi tím, co může BM přes web a co přes aplikaci, tak tenhle problém nezmizí.


  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#66 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 11:02

A taky by možná nebylo od věci zavést aspoň víc úrovní členství: Po dobu 1 měsíce na vyzkoušení plné PM, poté automatické převedení na BM, které bude mít poměrně silná omezení...


Ano. Nováčka namlsat a pak ho zaříznout. To je správná cesta, kterou jdou tvůrci SW.
Takto nováček BM vůbec neví, co PM obnáší a těžko se bude lákat jen na nějakou tabulku s popisem.
Jenže GS má svou strategii..
  • 0

#67 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 11:30

Úplně by stačilo, kdybys místo jančení konečně pochopila, že tu nikdo Cgeo nepomlouval.

Úplně by stačilo, kdybys pochopil, že mi nejde o to, co napíšeš o c:geu (to je jen rozdílný názor na nějaký objekt diiskuze, což je podstata diskuze), ale o to, co a JAK napíšeš přispěvatelům, kteří c:geo pochválí..


  • 0

#68 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 11:37

To je vec nazoru. Znam radu lidi, kteri naopak lovi jen tradicky, a zhusta jen ty jednoduche.

 

Nicmene pravidla jsou dana (pri prihlaseni jsi odsouhlasila, ze budes dodrzovat ToF) a pokud je nobudes dodrzovat, muzes byt potrestana. V ToF neni nic o tom, ze prislusne pravidlo nesmi porusovat BM a PM ano. Proste je to pravidlo. GS cekem bezne pouziva (docasne?) zablokovani uctu, kdyz usoudi, ze poruseni je dramaticke, muze to byt trvale. Nebo i to mnou zminene zablokovani cele aplikace. Nemusi se ti to libit, ale to je asitak vsechno, co s tim muzes delat.

Ano, to se samozřejmě může stát. Když to přijde, pak teprv to budu řešit. Takových věcí tě v životě potkává spousta.

Například teď zrovna v pracovní době tvořím písmenka na internetu místo do Corelu a taky riskuju malér. :-))

 

Nicméně když jsem odsouhlasovala podmínky užívání na gc.com, o nějakých API a pod. tam nic nebylo (a dodnes mám jen mlhavou představu o tom, co to je a v podstatě ani přesnější nepotřebuju, je mi to jedno a na brutění wherig či labek tuto problematiku taky studovat nehodlám), a že podmínky nedodržuje třetí strana, která nabízí potřebné služby, běžný uživatel, netrápící se diskuzemi na gc.cz nic neví a taky to neřeší.

 

A osobně - už jsem to tu psala jinde - si myslím, že na nás uživatelích vydělává groundspeak dost, aby ho tohle nepoložilo.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 03 říjen 2023 - 11:46

  • 0

#69 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 11:44


Lákat na zaplacení PM by měl GS podle mého názoru jinými cestami. Např. omezením počtu přiložených obrázků k logu — BM jeden (aby bylo možno splnit podmínky některých keší), PM neomezeně. Nebo tím, že BM nebude moci PM keše vůbec logovat, a to ani v případě, že ji našel jako součást skupiny PM kačerů (a takové logy by se mohly oprávněně mazat).

 


Lákat na zaplacení PM by měl GS podle mého názoru jinými cestami. Např. omezením počtu přiložených obrázků k logu — BM jeden (aby bylo možno splnit podmínky některých keší), PM neomezeně. Nebo tím, že BM nebude moci PM keše vůbec logovat, a to ani v případě, že ji našel jako součást skupiny PM kačerů (a takové logy by se mohly oprávněně mazat).

 

S těma fotkama je problém, že je spousta keší, kde potřebuješ více fotek, a jejich vložení jednotlivě i usnadňuje kontrolu ownerovi.

 

A ad mazání logů BM na PM  keších - jak bys pak řešil logy, kde kačer lovil jako PM, ale pak už nezaplatil a najednou se u něj ukazuje BM? Byl by to asi dost chaos a hodně hádek o tom, kdo kdy co si zaplatil/odlovil/zalogoval.


  • 0

#70 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 12:36


A ad mazání logů BM na PM  keších - jak bys pak řešil logy, kde kačer lovil jako PM, ale pak už nezaplatil a najednou se u něj ukazuje BM? Byl by to asi dost chaos a hodně hádek o tom, kdo kdy co si zaplatil/odlovil/zalogoval.

 

Mýlíš se. Pokud bys měla atribut BM, tak se ti neotevře logovací okno pro PM keše, třeba virtuálky a třeba další kešky. Když si potom členství koupíš, můžeš si to zalogovat a když už jsi jednou zapsaná, nikdo to nesmaže. Stejně si myslím, že to tady docela brzo bude. Dám příklad: Mám Ipad, teď jsem koupil nový. Programy co byly ještě před rokem zdarma už zdarma nejsou a kupované programy jsou už většinou jen na pronájem. A on je rozdíl koupit si program za tisíc nafurt nebo za 270 na kvartál.

 




 


  • 0

#71 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 12:48

 

Mýlíš se. Pokud bys měla atribut BM, tak se ti neotevře logovací okno pro PM keše, třeba virtuálky a třeba další kešky. Když si potom členství koupíš, můžeš si to zalogovat a když už jsi jednou zapsaná, nikdo to nesmaže. Stejně si myslím, že to tady docela brzo bude. Dám příklad: Mám Ipad, teď jsem koupil nový. Programy co byly ještě před rokem zdarma už zdarma nejsou a kupované programy jsou už většinou jen na pronájem. A on je rozdíl koupit si program za tisíc nafurt nebo za 270 na kvartál.

 




 

 

Reagovala jsem na možnost mazání logů, viz příspěvek  #65 . Pod nickem se ti u každého logu objevuje, jestli jsi PM, nebo BM. Takže možnost mazat logy by byl zlý nástroj, pokud by umožňoval mazat log uživateů, u kterých teď zrovna momentálně svítí BM. Tohle považuju za nesmysl.

 

Pokud by logovat vůbec nešlo, je to jiný případ. Ale pak zas nepotřebuješ nic mazat.

 

Ale v tom případě pro změnu přemýšlím, nakolik by to vyhovovalo GS politice Family Friendly, když v rodině jsou třeba tři čtyři nicky a stačí jim jedno PM. Logicky. Takže si myslím, že ani to neprojde.


  • 0

#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 13:00

Úplně by stačilo, kdybys pochopil, že mi nejde o to, co napíšeš o c:geu (to je jen rozdílný názor na nějaký objekt diiskuze, což je podstata diskuze), ale o to, co a JAK napíšeš přispěvatelům, kteří c:geo pochválí..


Takze chváliči cGea jsou beztrestni a mohou si plácat co chtějí. Automatický mají pravdu, a kdo to neuznává, tak hanobí rasu. Bravo!
  • 1

#73 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 13:03

Takze chváliči cGea jsou beztrestni a mohou si plácat co chtějí. Automatický mají pravdu, a kdo to neuznává, tak hanobí rasu. Bravo!

Takže účel světí prostředky?

Bravo.


  • 0

#74 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 13:58

Lákat na zaplacení PM by měl GS podle mého názoru jinými cestami. Např. omezením počtu přiložených obrázků k logu

No já nevím, nebyl by to spíš "trest" pro ownera a další kačery, než pro samotného BM, který si holt ty fotky nechá pro sebe?


  • 1

#75 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 14:51

Již několikrát jsem si všiml "hádavé" debaty i v jiných vláknech o porušování/ nedodržování pravidel.
Je zajímavé, že vždy probíhají v pracovní době.
  • 1

#76 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2023 - 15:59

Nemáš náhodou do čtyř makat? (chci ti tím naznačit, že o cizích pracovních povinnostech nic nevíš.) Toto není útok na cGeo!


  • 1

#77 Petr1904

Petr1904

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2023 - 21:22

Hmmm. Zajímavé... Nákazu Geocaching "přitáhla" do rodiny kechenka někdy v roce 2010.

V polovině roku 2011 jsem si taky založil účet, když byly všechny tři "holky" kdesi v Anglii na školním výletu.

Od 12/2011 mám(e) Premium Member.

Asi se hodí poznamenat, že od začátku používám iOS... A podle jednoho známého "chytráka" šíříme slogan...

"GEOCACHING je zdarma" ... víme... není a nikdy nebyl. To ví každý!!!

Aktuálně dcera kechenka chce objíždět s kočárkem a párměsíční dcerou keše ve městě... a tak dnes vidí jen tradičky (také iOS :( )

Po přečtení tohoto vlákna konstatuji, že si holt musí/může prémiový účet koupit, aby viděl(a) víc, než TRADI... (když už ty lidi mají prachy, aby si pořídili ajphouny, tak si můžou koupit PM, jak tvrdí většina populace na androidu :))

Njn, geocaching není ZDARMA biggrin.png biggrin.png biggrin.png


  • 0

#78 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2023 - 21:41

Jo, kde jsou ty časy, kdy jsme používali Skrýšotlač, abychom si vytiskli hromadně listingy keší, kdy jsem se díval na geocaching.cz, abych se dozvěděl o nových keších v okolí, kdy byla na geocaching.cz aktivní mapa.

 

A na nějaké PM jsem ani nepomyslel, protože tohle vše mi na těch pár keší úplně stačilo...


  • 3

#79 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2023 - 16:30

Já začínal s Handy Geocaching na Sony Ericsson S500i.
Drahý bazarový Garmin Oregon 300 přišel cca po roce.
Přesnost GPS v telefonu byla +-30 metrů.
Dobrodružství...

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 15 listopad 2023 - 16:30

  • 0

#80 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2023 - 17:08

Kdo nehledal s modrým eTrex Legend v mokrém lese, tak neví, co je to hledání. B)


  • 5





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:ios

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama