Přejít na obsah


Fotka

Handy Geocaching = java aplikace určená pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1646 odpovědí na toto téma

#141 Vodnik60 team

Vodnik60 team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2007 - 19:53

Úvodem dík za super aplikaci. HG jsme odzkoušeli letos na dovolené a velice se osvědčil. Narazil jsem na dva problémy. Nešlo zalogovat typ "needs maintenance" (to je asi dáno tím, že je vyžadováno potvrzení) a též se mi nedařilo vyhledat podle klíčového slova, ale už jsem to pak nezkoušel, mohla být chyba na mé straně nebo ve starší verzi (ta co ještě neuměla logovat TB ).
  • 0

#142 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2007 - 21:46

sobikovi napsal/a:
... moc se mi nelíbí v tom listingu nalezených keší v okolí ten směr, zbytečně to na mobilu ukradne 3 znaky.. ...

Mně se tam ten směr moc hodí, ale spíš jsem narazil na problém, že jsem zadal souřadnice mezi kešemi a u všech mi to psalo, že směr ke keším je na J, nebo JV, či JZ, ale přitom zaručeně některé z nich byly na opačnou stranu. Ale neměl jsem čas to ověřit, tak zatím si to nechávám víceméně pro sebe - třeba je to problém v mém stařičkém SK65 mobilu :)
  • 0

#143 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2007 - 22:03

Mion napsal/a:
Mně se tam ten směr moc hodí, ale spíš jsem narazil na problém, že jsem zadal souřadnice mezi kešemi a u všech mi to psalo, že směr ke keším je na J, nebo JV, či JZ, ale přitom zaručeně některé z nich byly na opačnou stranu. Ale neměl jsem čas to ověřit, tak zatím si to nechávám víceméně pro sebe - třeba je to problém v mém stařičkém SK65 mobilu :)

Ten smer beru z vypisu nejblizsich kesi na geocaching.com, tudiz to nepocitam ja a nerucim za to :)
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#144 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 9:43

SE w810i + nový GPS Evolve (MT3, nový geocaching compatible firmware, jinak dle specifikace v manuálu je to typově Evolve BT2.5MR) Když k w810i připojím tento GPS modul EVOLVE SOLAR (s novějším firmware Geocaching compatible) tak se sice připojí, najde nejlibližší, začne na ně navigovat, ale po pár sekundách se vždy GPS modul zase odpojí (aniž bych nějak změnil vzdálenost mezi mobilem a BT modulem - stále do 1m od sebe). Udělá to vždy, zkoušel jsem to víckrát. V TrekBuddy funguje tento BT GPS stabilně bez problému. Co s tím?
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#145 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 15:47

Teď se mi občas v logu na keškách objevuje text "Zalogováno pomocí mobilní aplikace Handy Geocaching (www.destil.cz)" Chci se zeptat, zda je to default text, který aplikace posílá nebo si ho tam přidává aktivně hledač?
  • 0

#146 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 16:04

sobikovi napsal/a:
Teď se mi občas v logu na keškách objevuje text "Zalogováno pomocí mobilní aplikace Handy Geocaching (www.destil.cz)" Chci se zeptat, zda je to default text, který aplikace posílá nebo si ho tam přidává aktivně hledač?

Je to defaultni text, ale hledac ho muze zmenit nebo smazat.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#147 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 18:13

Destil.cz napsal/a:
Je to defaultni text, ale hledac ho muze zmenit nebo smazat.

No, mozna by stalo za uvahu ten defaultni text trochu zmenit - pak z toho vznikaji takovehle "paskvily" jako Nalezeno 19:04 u DNF logu :D.

Mozna by pomohlo tam dat jen Cas: %t ??
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#148 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 20:37

PaBa napsal/a:
No, mozna by stalo za uvahu ten defaultni text trochu zmenit - pak z toho vznikaji takovehle "paskvily" jako Nalezeno 19:04 u DNF logu :D.
Mozna by pomohlo tam dat jen Cas: %t ??

To je tak, když se lidem něco rovnou vyplní a předhodí, a oni nejsou schopni přemýšlet, co vlastně dělají a proč... :(
Jó, amerikanizace nás postupně zachvacuje. Už jen čekám, až si v návodu k nově pořízené mikrovlnce konečně přečtu palcovým písmem nápis, že sušit domácí zvířata v ní nelze ;)
  • 0

#149 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 20:53

Mion napsal/a:
To je tak, když se lidem něco rovnou vyplní a předhodí, a oni nejsou schopni přemýšlet, co vlastně dělají a proč... :(

No, tohle neni uplne ten pripad ;) - ten text se totiz v logu na mobilu nezobrazuje a prida se tam az dodatecne, takze o tom odesilatel ani nevi. Nic proti tomu, da se to v nastaveni zmenit nebo vyhodit (a pro Handy Geocaching je to svym zpusobem reklama, podobna treba te, ktere nektere nejmenovane antivirove programy pridavaji do e-mailu). Jde ale o to, aby ten defaultni text daval smysl ve vsech moznych situacich B).
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#150 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 22:40

Sím, já mám nápad, jen nevím, jestli to jde, možná je to kravina, ale: když mám PDA propojené přes BT s GPS, lze z toho PDA posílat data z GPS přes BT do mobilu? Že bych mohl mít v PDA puštěnou mapu a v mobilu buď šipku, nebo mít rovnou zobrazen listing nejbližší keše. Šlo by to nějak naprogramovat?
  • 0

#151 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 23:19

Já teda nevím, kde je problém. Dyť si ten default text může každej buďto smazat nebo změnit ku svému obrazu. Stačí vlézt do nastavení a změnit výchozí log. Pouze při nahrání nové verze se to musí znova změnit (stejně jako přihlašovací údaje). Možná kdyby to bylo jako default prázdné, tak by to bylo lepší, ale jak PaBa zmínil - je to reklama, i když dobrá věc se chválí sama a reklamu nepotřebuje B)
  • 0

#152 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2007 - 10:54

Tenhle programek je tak uzitecnej, ze si propagaci zaslouzi a je dobre, ze se o nem takhle z logu dozvi i lidi, kteri na forum nechodi a ani o nem zatim nevedi. Velmi bych se ale naopak primlouval, aby text (po odladeni na univerzalni pouziti) nesel menit, mozna jen vypnout nebo zapnout. Prefabrikovany s kesi nesouvisejici text (=spam) od logujicich se neni k nicemu potreba.
  • 0

#153 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2007 - 11:22

PaBa napsal/a:
No, tohle neni uplne ten pripad ;) - ten text se totiz v logu na mobilu nezobrazuje a prida se tam az dodatecne...

No tak to je teda divný, protože já ten přednastavený text tam při logování mohou vždy změnit, včetně toho času. A DNFko jsem takhle už také logoval a výsledný text na GC.COM byl v pořádku. Takže stále si myslím, že je to spíš v lidech. :)
  • 0

#154 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 15 září 2007 - 21:59

Tentokrát bude ale chyba mezi satelitem a džípíeskou :D
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#155 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2007 - 23:16

JJ taky si myslim ze je problem v lenosti lidí. Aplikace umožňuje nastavení libovolného defaultního textu. Chápu lidi, co si tam nastaví něco jako "Nalezeno xx:xx, pomocí HG, podrobnější info doplním později" aby se tím v terénu nemuseli zabývat a doma to editují na pořádný log. Pokud by se ale na mojí kešce stalo, že by tam člověk nechal defaultní text, nic k tomu nepřipsal a později už to needitoval, asi bych mu napsal že o takové logy nestojím a v případě neaktivity log i smazal.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#156 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 15 září 2007 - 23:19

Zas na druhou stranu je pole pro psaní logu v HG dost malé (jeden řádek). Kdyby byla možnost zobrazit při volbě psaní logu plnou obrazovku, jako kdybych psal SMSku, tak by se psalo lépe ... ;)
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#157 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2007 - 23:25

XiXi_team napsal/a:
Zas na druhou stranu je pole pro psaní logu v HG dost malé (jeden řádek). Kdyby byla možnost zobrazit při volbě psaní logu plnou obrazovku, jako kdybych psal SMSku, tak by se psalo lépe ... ;)

Jo to mas pravdu, pisu si to do dalsi verze - na prvni obrazovce vyberes typ a kdyztak travelbugy, dalsi obrazovka bude jako psani smsky.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#158 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2007 - 0:35

LiborH napsal/a:
Možná kdyby to bylo jako default prázdné, tak by to bylo lepší, ale jak PaBa zmínil - je to reklama, i když dobrá věc se chválí sama a reklamu nepotřebuje B)


Ja osobne jsem si to editoval nicmene odkaz na Handy Geocaching tam ponechavam, protoze to citim jako urcite podekovani autorovi.

Diky Destile
  • 0

#159 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2007 - 6:50

Destil.cz napsal/a:Pokud by se ale na mojí kešce stalo, že by tam člověk nechal defaultní text, nic k tomu nepřipsal a později už to needitoval, asi bych mu napsal že o takové logy nestojím a v případě neaktivity log i smazal.

Chápu, že tenhle uniformní strojový log není žádnou ozdobou logu, ale není důvod to kvůli tomu mazat. Dotyčný kačer na keši byl a zalogoval, že jí nalezl. Pokud se nemá potřebu dále rozepisovat nebo zapoměl doeditovat nezakládá důvod na smazání.
  • 0

#160 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2007 - 9:53

LiborH napsal/a:

Destil.cz napsal/a:Pokud by se ale na mojí kešce stalo, že by tam člověk nechal defaultní text, nic k tomu nepřipsal a později už to needitoval, asi bych mu napsal že o takové logy nestojím a v případě neaktivity log i smazal.

Chápu, že tenhle uniformní strojový log není žádnou ozdobou logu, ale není důvod to kvůli tomu mazat. Dotyčný kačer na keši byl a zalogoval, že jí nalezl. Pokud se nemá potřebu dále rozepisovat nebo zapoměl doeditovat nezakládá důvod na smazání.


To je pravda. Nicméně jako autorovi keší by mi taky vadilo, kdyby všichni jen psali "Nalezeno v xx". Já dělám kešky kvůli pěkným logům a fotkám a jsem rád, že dostávám minimálně 5 řádkové logy. Což ovšem neznamená, že bych ty z HG mazal.

Včera jsem celý den logoval přes HG, ušetřilo mi to večer dost práce, ale po cestě od piksliček jsem si dal tu práci a napsal rovnou celé logy. Večer jsem jen upnul fotky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama