Přejít na obsah


Fotka

Handy Geocaching = java aplikace určená pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1646 odpovědí na toto téma

#161 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2007 - 9:44

LiborH napsal/a:

Destil.cz napsal/a:Pokud by se ale na mojí kešce stalo, že by tam člověk nechal defaultní text, nic k tomu nepřipsal a později už to needitoval, asi bych mu napsal že o takové logy nestojím a v případě neaktivity log i smazal.

Chápu, že tenhle uniformní strojový log není žádnou ozdobou logu, ale není důvod to kvůli tomu mazat. Dotyčný kačer na keši byl a zalogoval, že jí nalezl. Pokud se nemá potřebu dále rozepisovat nebo zapoměl doeditovat nezakládá důvod na smazání.

I já si to myslím, že by to mělo zůstat. Není tuším nikde uvedeno, co musí obsahovat log na webu nebo v logbooku..
  • 0

#162 Masovy kasparek

Masovy kasparek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2007 - 16:40

Ahoj, muzete mi nekdo poradit jak spustit vyhledavani kesek na N6234? Po zadani souradnice se mobil zacne pripojovat na www.geocaching.com a nahlasi "neplatny pristupovy bod datovych paketu" Vite nekdo co musim nastavit? Pres browser se na www.geocaching dostanu.
  • 0

#163 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2007 - 19:43

Masovy kasparek napsal/a:
Ahoj,
muzete mi nekdo poradit jak spustit vyhledavani kesek na N6234? Po zadani souradnice se mobil zacne pripojovat na www.geocaching.com a nahlasi "neplatny pristupovy bod datovych paketu"
Vite nekdo co musim nastavit?
Pres browser se na www.geocaching dostanu.


Nemáš nastavený přístupový bod (typicky APN: internet). Nastavení u nových nokií není ani u profesionála moc jednoduché, tak doporučuji si nastavení nechat poslat přes OTA zprávu (nastavovací sms), buď od operátora nebo přes web nokie.
  • 0

#164 SkiiiL

SkiiiL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 05 October 2007 - 23:04

Dnes jsem si nainstaloval do sve Nokie 6300 novou verzi tohoto programu a zjistil jsem ze moje BT GPS Evolve s cipsetem MT3 (podpora geocachingu...) nechce komunikovat s mobilem... U verze 2.8 jsem nemel problemy... Mohl by mi nekdo tuto starou verzi (Handy geocaching 2.8) zaslat na email skiiil@tiscali.cz - chci zalozit novou multi-kesku a to snad uz zitra - bohuzel nemam jak promerit souradnice - pokud nebudu mit funkcni aplikaci:-(
  • 0

#165 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1042 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2007 - 6:21

SkiiiL napsal/a:
... Mohl by mi nekdo tuto starou verzi (Handy geocaching 2.8) zaslat na email skiiil@tiscali.cz ...


POslal jsem Ti to.
  • 0

#166 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2007 - 21:59

koukam, ze uz zase nejaky uzivatel generuje touto aplikaci zmrsena data do logu... tentokrate treba "hrizka_" na GC15823. uz se prislo na to, proc se to nekomu takto chova? EDIT: Pokud na tom logu nevidite nic spatneho, tak se podivejte, na jake URL vede ten odkaz 'visit link' na konci toho logu...
  • 0

#167 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2007 - 22:31

HaLuMa napsal/a:
koukam, ze uz zase nejaky uzivatel generuje touto aplikaci zmrsena data do logu... tentokrate treba "hrizka_" na GC15823.

uz se prislo na to, proc se to nekomu takto chova?

EDIT: Pokud na tom logu nevidite nic spatneho, tak se podivejte, na jake URL vede ten odkaz 'visit link' na konci toho logu...


Hmmm, já tam vidím http://www.destil.cz/ :P
Ale je pravda, že mi to taky GSAK vyplivnul. Dneska i včera. ;)
  • 0

#168 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2007 - 23:54

SAkra, no vcera jsem u 3 PQ ze 4 na tento problem narazil. makro FixMalformedGPX co Clyde ubastlil sice funguje, ale je nutno rozbalovat zip a navic nejprve stahovat, pak loadovat-zdrzuje to a je to neprijemne. Snad nebude takovych logu pribyvat...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#169 PetrVF

PetrVF

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2007 - 5:50

Ahoj dnes jsem vyzkoušel tuto aplikaci. Bez problémů se spustí, připojí k serveru, najde dle klíčového slova požadované keše. pak ale když chci již na danou keš mrknout tak se pokouší připojit a následně na display vypíše : "Server geocaching.com pravdepodobne zmenil HTML kod" Jen dodám, že mám verzi 2.8.5. Můžete někdo poradit co s tím?:@
  • 0

#170 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2007 - 6:05

PetrVF napsal/a:
Ahoj dnes jsem vyzkoušel tuto aplikaci. Bez problémů se spustí, připojí k serveru, najde dle klíčového slova požadované keše. pak ale když chci již na danou keš mrknout tak se pokouší připojit a následně na display vypíše :
"Server geocaching.com pravdepodobne zmenil HTML kod"

Jen dodám, že mám verzi 2.8.5. Můžete někdo poradit co s tím?:@


Počkat na novou verzi, jinak asi nic dělat nejde.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#171 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2007 - 7:31

Viz vlákno Nová mapa na gc.com ve fóru Obecné. Bohužel změna webstránek GC.com vždy způsobí nefunkčnost aplikací jako je HGC, Skrýšotlač, GM sktiptů pro Firefox atd....
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#172 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2007 - 7:35

Vcera jsem mel tento problem u 3 ze 3 PQ. Psal jsem uzivateli hrizka_ SZ pres profil na GC.com at zkusi upgradovat nebo se spojit s Destilem, jestli na neco prijde. Ja to jinak likviduji zatim rucne v rozbalenem PQ, ale je to pruda, asi zkusim mrknout na to makro.
  • 0

#173 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2007 - 10:56

minarjo napsal/a:
SAkra, no vcera jsem u 3 PQ ze 4 na tento problem narazil. makro FixMalformedGPX co Clyde ubastlil sice funguje, ale je nutno rozbalovat zip a navic nejprve stahovat, pak loadovat-zdrzuje to a je to neprijemne. Snad nebude takovych logu pribyvat...

Divné. Ten log je skutečně nějaký zmršený, ale na druhou stranu: vygenerované GPX je korektní a nemám s jeho zpracováním problém (nepoužívám ovšem GSAK). Je v něm jen hromada entit "�", které jsou sice kuriózní, ale neměly by ničemu vadit.
  • 0

#174 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2007 - 11:04

Mimon_team napsal/a:
Divné. Ten log je skutečně nějaký zmršený, ale na druhou stranu: vygenerované GPX je korektní a nemám s jeho zpracováním problém (nepoužívám ovšem GSAK). Je v něm jen hromada entit "�", které jsou sice kuriózní, ale neměly by ničemu vadit.


Nejsou kuriozni, jsou chybne! A mnoho XML parseru, vcetne toho od MS, jsou z toho vyplasene. Ta entita je totiz jednoznacne chybna, nebot v tomto zapisu se jedna o hexadecimalni kod, ve kterem se proste znak 'x' nemuze vyskytnout.

To je jako kdybys rekl, ze decimalni cislo '78s7' je sice kuriozni, ale nemelo by nicemu vadit. Vadi, protoze to proste neni decimalni cislo! ;)
  • 0

#175 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 10 October 2007 - 11:12

Tohle ale snad byla záležitost starších verzí HG, nebo se pletu? Pro GSAK se již napsalo makro (myslím přímo Clydem), které tuto entitu odstraňuje.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#176 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2007 - 11:21

XiXi_team napsal/a:
Tohle ale snad byla záležitost starších verzí HG, nebo se pletu?
Pro GSAK se již napsalo makro (myslím přímo Clydem), které tuto entitu odstraňuje.


Me je vcelku jedno, ktera verze to dela, tady jde o to, ze prave existuje minimalne jeden uzivatel, ktery touto aplikaci generuje pokazena data a diky tomu GroundSpeak posila invalidni GPX. A to je spatne.

A ohledne toho makra tu Minarjo jasne psal, ze: "makro FixMalformedGPX, co Clyde ubastlil sice funguje, ale je nutno rozbalovat zip a navic nejprve stahovat, pak loadovat-zdrzuje to a je to neprijemne."

Takze i kdyz makro existuje, pridelava to jen praci.

(Nutno si prihrat polivcicku... posledni verze Geogetu to dokaze opravit sama bez jakehokoliv zasahu uzivatele. :D)
  • 0

#177 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 10 October 2007 - 11:35

Je pravda, že ten "jeden uživatel" je problém B) Práci to nepřidělá, pokud se to stáhne opět přes makro ... :) Nejde ale použít původní makro na opravu, neb pracuje přes formulář. Koukám na něj a stačí si vzít ty 3 řádky a dopsat stažení, rozzipování a natánutí do db. Pak to pojede na jeden klik ... :o $data = GetFile($edtFile) $data = Replace(chybna entita, "",$data,true) $status = PutFile($edtFile,$data) Tohle už ale patří skoro do jiného tématu.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#178 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2007 - 12:47

HaLuMa napsal/a:
Ta entita je totiz jednoznacne chybna, nebot v tomto zapisu se jedna o hexadecimalni kod, ve kterem se proste znak 'x' nemuze vyskytnout.

To je jako kdybys rekl, ze decimalni cislo '78s7' je sice kuriozni, ale nemelo by nicemu vadit. Vadi, protoze to proste neni decimalni cislo! ;)


Momentik, XML entity se přece dají zapsat buď jako "&#desitkove_cislo;" nebo jako "&#xhexa_cislo". Tzn. "�" je korektní stejně jako "&#0".

Ale jinak dík za postrčení správným směrem. Teď překvapeně koukám že znak s kódem 0 by se tam opravdu neměl vyskytovat.

Zkusí to někdo reklamovat přímo u Groundspeaku? Je to vlastně jejich problém, že generují nevalidní XML, ne? :-). Ať už se HG snaží do logů omylem nacpat cokoliv, tak by to server neměl správně ani přijmout.
  • 0

#179 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2007 - 12:52

Ah, pardon, to s tim hexa mi nedoslo. Ty nuly odpovidaji tomu, co je pak vygenerovano do HTML stranky...
  • 0

#180 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2007 - 14:04

Obavam se, ze reklamace u GS muze vezt k podobnemu dopadu jako kdyz nekdo ryl do geogetu ve vztahu ke GS. Jen info pro toho kdo to udela, ze se z nej muze snadno stat mistni psanec. Zatim vsude, kde jsem to byl nucen opravovat bal ponechan komplet odkaz na Handy Geocaching a www.destil.cz
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama