Přejít na obsah


Fotka

Igelitové hospodářství - ANO či NE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#81 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 17:07

PeBo napsal/a:
Průšvih je, že Lock & Lock krabičky jsou z polypropylénu. Tento plast se velmi špatně lepí a lakuje. Existuje přípravek (primer), který slouží k chemickému narušení povrchu a pak by se lepidlo nebo lak měl chytat. Tohle je nutné řešit s někým, kdo má zkušenosti.

To by mne zajímalo co v tom přípravku je, polyetylén i polypropylén jsou velmi odolné vůči rozpoštědlům, kyselinám i zásadám. Jednu malou krabičku jsem natřel modelářskými barvami Humbrol a odřelo se to dost rychle (není divu, škatulka je v díře ve skále).
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#82 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 21:59

No, s Lock lock krabičkami je problém i s lepením magnetů. Mám taky pár zkušeností. Co se týká lepení, právě testuji na dvou nejnovějších nějaké speciální lepidlo na obtížně lepitelné plasty (je tam jakýsi aktivátor a pak něco jako klasické sekundové lepidlo). Ale s barvami a igelity je to těžké. Taky mám keš v pařezu a igelit tam nemám. a jinak mám názor, že záleží na umístění (výběru místa uložení), taky nemám rád smrdutý vlhký igelit a pokud můžu tak se igelitu vyhýbám. Ale uznávám ho tam, kde může dobře zamaskovat keš a nebo pokud je nezbytný třeba tam, kde se nejde vyhnout tomu, aby byla keš od bahna nebo něčeho ještě horšího.No a barvy? to bohužel asi moc nejde, takže asi je lepší řešení samolepící tapeta, ale ani s ní ani s textilii nemám ani aktivní ani pasivní zkušenosti. Jo a pokud jde o ty kódové zámky, zkuste třeba Kbelskou sokolovnu, tam je zámek i igelit (modrý)......
  • 0

#83 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 11:20

Já tu sáčkovou mánii také moc nechápu. zvláště vražedný typ "trojtý sáček do koše". Už STF tahá jen roztrhané cáry sáčku... :o
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#84 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 11:44

Zásadně NE. Jediná funkce igeliťáku je maskování, které lze vyřešit vhodnějším způsobem. Igeliťák jako ochrama proti vlhkosti je kontraproduktivní, krabička se v každém igeliťáku "nádherně" zapaří. Počet igeliťáků kolem krabičky násobí efekt zapařenosti přímou uměrou. Zvláště nevhodné jsou takové ty igelity do odpadkových košů, ty vydží asi tak 3 návštěvy a pak se kolem válí jen cáry.
  • 0

#85 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 14:01

stanleypaulGC napsal/a:
No, s Lock lock krabičkami je problém i s lepením magnetů. Mám taky pár zkušeností. Co se týká lepení.....


Jsem použil oboustranou lepící pásku. Magnet jsem teda ale nalepil zevnitř.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#86 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 18:57

PeBo napsal/a:
Průšvih je, že Lock & Lock krabičky jsou z polypropylénu. Tento plast se velmi špatně lepí a lakuje. Existuje přípravek (primer), který slouží k chemickému narušení povrchu a pak by se lepidlo nebo lak měl chytat. Tohle je nutné řešit s někým, kdo má zkušenosti.


Já použil odstřižky samolepicí folie a vytvořil na krabici maskáč. Zatím to drží :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#87 Jonáš

Jonáš

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 11:37

Igelit je sice hnus, ale je tam proto, aby nebyla hnusná ta pixla. Když je špinavej igelit, tak schránku vyndám. Když je ale špinavá krabice, tak s tim nic nenadělám. Takže pokud je cache na místě, kde se může zašpinit, je lepší ji mít v igelitu, podle mě. Ideální je mí cache na čistém suchém místě, pak je igelit zbytečný.
  • 0

#88 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 11:40

Ideální je mí cache na čistém suchém místě


Což ovšem v lese není skoro možné :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#89 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 15:54

Jonáš napsal/a:
... je tam proto, aby nebyla hnusná ta pixla. Když je špinavej igelit, tak schránku vyndám. Když je ale špinavá krabice, tak s tim nic nenadělám. ...


To platí jen dokud se igelit neporuší a nepustí vlhkost dovnitř - "volně ložený" poklad za pár pěkných dní oschne, když je v pytli, tak spíš zraje :D
Takže osobně jsem spíš proti igelitu - větší hegeš je imho mokrý igelit než krabička obalená kousky tlejícího listí, které lze snadno setřít.
  • 0

#90 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 18:19

Já spíš beru igelit jako dodatečnou ochranu proti náhodnému nálezu. Myslím si, že pokud někdo najde náhodou něco v zamazaném pytlíku a ještě k tomu v odpadkovém, raději si toho nevšímá, než by se do toho hrabal.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#91 Ruze-6373

Ruze-6373

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 10:51

ja jsem proti igelitu je to hnus a nici to kesku a jeji obsah
  • 0

#92 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 11:49

ADD maskování kešky Několik let mám akvárka a vzhledem k drobné vášni pro keříčkovce (neznalí je často srovnávají s Goauldy z SG :D ) jsem budovala úkryty. Co dát to akvárka, aby to vypadalo přírodně a zárověň jsem si byla jistá, že to rybkám neuškodí? Mě se osvědčilo "zdobit" různé plastové trubky, kolena pomocí silikonu na akvárka a kamínků, vyvařených kousků kokosů a podobně. Proč by to nemohlo vydržet i na krabičče od kešky? V akváriu to drží již několik let a věřte, že keříčkovci dávájí schovkám zabrat :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama